Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Мектеп |
№64 А.Байтұрсынов жббм. |
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Жай бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Купекова Болғанай Амангелдиевна |
|
Күні: |
20.11.2025ж |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Аралас сандарды қосу, азайту. Есептер шешу |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Аралас сандарды қосу және азайтуды орындайды; |
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушыларды еңбек сүйгіштікке баулу. Апта дәйексөзі: Жұрт әділ болмай, жұрт ісі оңға баспайды. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 минут 2 минут 5 минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгелдеу; 2.Ынтымақтастық ахуал тудыру. 3.Шаттық шеңберін құру; 4. Мұғалім оқушыларға сабақ тақырыбымен және сабақ мақсатымен таныстыру. ІІ.Топтарға бөлу. Оқушыларды «Ою нақыштар» әдісі арқылы 3 топқа бөлу. 1-топ: Аралас сан 2-топ: Жай бөлшек 3-топ: Дұрыс бөлшек 1)Математикалық логикалық есептер беру арқылы «Миға шабуыл» Нысана ІІІ Үй тапсырмасын тексеру. Өткен сабақты қайталау «Фронталды сұрақ» әдісі
|
Шаттық шеңберін құрып «Жылы жүрек-жақсы тілек!» әдісі арқылы бір-біріне тілек айтып,жақсы көңіл күй сыйлайды. Тиімділігі: Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл -күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. Оқушылар сұрақтарға жауап береді |
«10 балдық сандық» бағалау арқылы бағалау жүреді . Үй жұмысы 1балл |
5-сынып оқулығы Пән дәптерлері «Ою нақыштар» арқылы топқа бөлінеді.
|
|
Сабақтың ортасы 8 минут 8 минут 6 минут 2 минут 5 минут |
Оқулықпен жұмыс №542
№543
Топтық жұмыс. 1-топ «Ментальды карта» әдісі Аралас сандардың ережесіне карта мқұрастырады 2-топ «Семантикалық карта»әдісі.
3-топ «Кері есептеу» әдісімен амалдар тізбегін қалпына келтіреді
Жеке жұмыс. «Бал жинау»әдісі
Сергіту сәті «Асық сыбдыры», фигураларды жасау
Жұптық тапсырмалар. «Сәйкестікті анықтаңыз» әдісі
|
Аралас сандарды қосу, азайту ережелерін қолданып, есептерді шығарады. Аралас сандардың ережелерін жазып, карта құрастырады
Шешуі: 1)2
2)7
3)1
4)7
Оқушылар берілген тапсырмаларды орындайды Оқушылар күй әуеніме қозғалады |
? Дескриптор:
2 балл ? Дескрипторы:
1 балл ? Дескрипторы:
1 балл ? Дескрипторы-аралас сандарды азайтуды,қосуды орындайды; -мәнін табады; 1 балл ? Дескрипторы: -аралас сандарға амалдар орындайды мәнін табады; 2 балл ? Дескрипторы:
1 балл |
Слайд Плакат, үлестірме жұмыс парақтары Үлестірме жұмыс парақтары Слайд Күй әуені Үлестірме жұмыс парақтары |
|
Сабақтың соңы 5 минут 2 минут |
Сабақты бекіту: https://learningapps.org/watch?v=pxbyi323n25
Үйге тапсырма. №544,545 есептер |
Рефлексия. «ЖИ» әдісі.
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Аралас сандарды қосу және азайту" 5-сынып
Ашық сабақ "Аралас сандарды қосу және азайту" 5-сынып
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Мектеп |
№64 А.Байтұрсынов жббм. |
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Жай бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Купекова Болғанай Амангелдиевна |
|
Күні: |
20.11.2025ж |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Аралас сандарды қосу, азайту. Есептер шешу |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Аралас сандарды қосу және азайтуды орындайды; |
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушыларды еңбек сүйгіштікке баулу. Апта дәйексөзі: Жұрт әділ болмай, жұрт ісі оңға баспайды. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 минут 2 минут 5 минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгелдеу; 2.Ынтымақтастық ахуал тудыру. 3.Шаттық шеңберін құру; 4. Мұғалім оқушыларға сабақ тақырыбымен және сабақ мақсатымен таныстыру. ІІ.Топтарға бөлу. Оқушыларды «Ою нақыштар» әдісі арқылы 3 топқа бөлу. 1-топ: Аралас сан 2-топ: Жай бөлшек 3-топ: Дұрыс бөлшек 1)Математикалық логикалық есептер беру арқылы «Миға шабуыл» Нысана ІІІ Үй тапсырмасын тексеру. Өткен сабақты қайталау «Фронталды сұрақ» әдісі
|
Шаттық шеңберін құрып «Жылы жүрек-жақсы тілек!» әдісі арқылы бір-біріне тілек айтып,жақсы көңіл күй сыйлайды. Тиімділігі: Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл -күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. Оқушылар сұрақтарға жауап береді |
«10 балдық сандық» бағалау арқылы бағалау жүреді . Үй жұмысы 1балл |
5-сынып оқулығы Пән дәптерлері «Ою нақыштар» арқылы топқа бөлінеді.
|
|
Сабақтың ортасы 8 минут 8 минут 6 минут 2 минут 5 минут |
Оқулықпен жұмыс №542
№543
Топтық жұмыс. 1-топ «Ментальды карта» әдісі Аралас сандардың ережесіне карта мқұрастырады 2-топ «Семантикалық карта»әдісі.
3-топ «Кері есептеу» әдісімен амалдар тізбегін қалпына келтіреді
Жеке жұмыс. «Бал жинау»әдісі
Сергіту сәті «Асық сыбдыры», фигураларды жасау
Жұптық тапсырмалар. «Сәйкестікті анықтаңыз» әдісі
|
Аралас сандарды қосу, азайту ережелерін қолданып, есептерді шығарады. Аралас сандардың ережелерін жазып, карта құрастырады
Шешуі: 1)2
2)7
3)1
4)7
Оқушылар берілген тапсырмаларды орындайды Оқушылар күй әуеніме қозғалады |
? Дескриптор:
2 балл ? Дескрипторы:
1 балл ? Дескрипторы:
1 балл ? Дескрипторы-аралас сандарды азайтуды,қосуды орындайды; -мәнін табады; 1 балл ? Дескрипторы: -аралас сандарға амалдар орындайды мәнін табады; 2 балл ? Дескрипторы:
1 балл |
Слайд Плакат, үлестірме жұмыс парақтары Үлестірме жұмыс парақтары Слайд Күй әуені Үлестірме жұмыс парақтары |
|
Сабақтың соңы 5 минут 2 минут |
Сабақты бекіту: https://learningapps.org/watch?v=pxbyi323n25
Үйге тапсырма. №544,545 есептер |
Рефлексия. «ЖИ» әдісі.
|
|
|
шағым қалдыра аласыз







+3
=5
=5
-2
=5
+1
=2
=3
-7
=
















