Тексерілді:_______________
|
Білім беру ұйымының атауы |
№36 орта мектеп |
|||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||
|
Бөлім: |
Қазақстанда кеңестік биліктің орнауы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Рахметова Ақмарал Ельтаевна |
|||||
|
Күні: |
09.12.24 |
|||||
|
Сынып: 8 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Әскери коммунизм саясатынан Жаңа экономикалық саясатқа көшу Зерттеу сұрағы: Қазақстан үшін Жаңа экономикалық саясаттың артықшылықтары қандай болды? 1-сабақ |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.3.1.7 20ғасырдың 20-30 жлдарындағы әміршіл-әкімшіл жүйе саясатының зардаптарын салыстыру. 8.4.1.1 Деректермен дәйектерді салыстыру арқылы жаңа экономикалық саясаттың нәтижесінде орын алған өзгерістерді талдау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
1.20ғасырдың 20-30 жылдарындағы әміршіл-әкімшіл жүйе саясатын салыстырады. 2. Жаңа экономикалық саясаттың нәтижесінде орын алған өзгерістерді анықтайды. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басталуы 7минут Өткен білімді еске түсіру |
Оқушылармен амандасу, сабаққа дайындықты тексеру. Ынтымақтастық ахуалын қалыптастыру «Жебе» әдісі ,Отан туралы мақал-мәтел арқылы топтастыру.
Өз еліңде ұлтан бол.
Үй тапсырмасы: «киіз үйді ашу» әдісі арқылы сұрақ –жауап аламын. Үй тапсырмасын 6 сұрақ арқылы бекіту.
Берілген ұрандар арқылы сабақтың тақырыпты ашу. « Барлық артық өнім мемлекетке. Жеке меншікке бір тиын да берілмесін» деген ұран қай кезде айтылған еді. Біз қиын жағдайға тап болдық. Біз кімнен сатып алуымыз керек, және кімге керек болса, оны сатуымыз керек. Партия сауда жасауды үйренуі керек еді » |
Оқушылар 3 топқа топтасып отырады.
Дескрипторлар: Әскери коммунизс тақырыбындағы сұрақтарға жауап береді. /1 балл/ Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Суреттерге қарай отырып бүкіл сыныптық талқылау арқылы тақырыпқа шығады. |
ҚБ Мадақтау «Бәйге» әдісі арқылы бағалаймын |
презентация
Тақырыпқа сәйкес суреттер фото суреттер
|
||
|
Сабақтың ортасы 5 минут
10 минут |
Мағынаны тану. Сабақтың тақырыбы: Әскери коммунизм саясатынан Жаңа экономикалық саясатқа көшу. (1921-1925ж) Кинометафора әдісі Жаңа экономикалық саясат кезіндегі Қазақстан бейне баянын көру Online Mektep.
Ойлан, Жұптас, Пікірлес әдісі арқылы топтық тапсырмалар беріледі 1 топқа 1.1921-1922жылғы жер-су реформасы. 2. Жаңа экономикалық саясатқа көшудің себептері. 2топқа. ЖЭС жүргізу мақсаты және мазмұны. Жаңа экономикалық саясат кезіндегі Қазақстан. ЖЭС-тің тоқтатылуы және оның қорытындылары 3 топқа Жаңа экономикалық саясат кезіндегі Қазақстан. ЖЭС-тің тоқтатылуы және оның қорытындылары |
Оқушылар сабақтың мақсаты, міндетімен танысады. Кинометафора әдісі арқылы бейне ролик көреді. Дескрипторлар: Жер-су реформасының маңызын анықтайды. Жаңа экономикалық саясатқа көшудін себептерін біледі. /2 балл/ Дескрипторы: ЖЭСжүргізу мақсатын түсінеді. ЖЭС мазмұнын анықтайды. /2 балл/ Дескрипторлар: -ЖЭСкезіндегі Қазақстандағы өзгерістерді анықтайды. ЖЭС тоқтау себебін біледі. /2 балл/ |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
Мұғалім тарапынан кері байланыс беріледі. Оқушылар бір-біріне түсініксіз тұстары болса, сұрақ қояды.
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады Өзін-өзі бағалау
|
Ақпарат тық тақырып тық мәтіндер
«Бәйге» әдісімен бағалау Б. Ғ. Аяған, Х. М. Әбжанов, Д. А. Махат. Қазіргі Қазақстан тарихы. – Алматы: Раритет, 2010 Тақырыптық суреттер Кесте ҚБ парағы |
||
|
10 минут
Сабақтың соңы 5 минут
|
.2.Жеке жұмыс
3-тапсырма арқылы сабақты қорытындылайды. Жұптық жұмыс.
Үйге тапсырма: «Жаңа экономикалық саясат тұсындағы Қазақстан» атты тақырыпта PEST талдау жасайды.
|
Дескриторы: 1.Әскери коммуннизм саясатының белгілерін жазады. 1.ЖЭС белгілерін жазады. ЖЭС нәтижесін анықтайды/3 балл/ Дескрипторы: ЖЭС уақытын нақтылайды. ЖЭС экономикалық мақсатын біледі ЖЭС табыстарын анықтайды /3 балл/ |
«Ең үздік жауап» «Бәйге» әдісі арқылы бағалаймын «Бәйге» әдісімен бағалау |
Ақпараттық карточка |
||
|
Рефлексия 3 минут |
Сабақ мақсатына оралып ,кері байланыс алу. Қ.Қ.Қ арқылы. Шығу билетін толтыру. Маған --------------қызықты болды Маған --------------құнды болды .Маған--------------қиын болды.. |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Әскери коммунизм саясатынан Жаңа экономикалық саясатқа көшу
Тексерілді:_______________
|
Білім беру ұйымының атауы |
№36 орта мектеп |
|||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||
|
Бөлім: |
Қазақстанда кеңестік биліктің орнауы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Рахметова Ақмарал Ельтаевна |
|||||
|
Күні: |
09.12.24 |
|||||
|
Сынып: 8 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Әскери коммунизм саясатынан Жаңа экономикалық саясатқа көшу Зерттеу сұрағы: Қазақстан үшін Жаңа экономикалық саясаттың артықшылықтары қандай болды? 1-сабақ |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.3.1.7 20ғасырдың 20-30 жлдарындағы әміршіл-әкімшіл жүйе саясатының зардаптарын салыстыру. 8.4.1.1 Деректермен дәйектерді салыстыру арқылы жаңа экономикалық саясаттың нәтижесінде орын алған өзгерістерді талдау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
1.20ғасырдың 20-30 жылдарындағы әміршіл-әкімшіл жүйе саясатын салыстырады. 2. Жаңа экономикалық саясаттың нәтижесінде орын алған өзгерістерді анықтайды. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басталуы 7минут Өткен білімді еске түсіру |
Оқушылармен амандасу, сабаққа дайындықты тексеру. Ынтымақтастық ахуалын қалыптастыру «Жебе» әдісі ,Отан туралы мақал-мәтел арқылы топтастыру.
Өз еліңде ұлтан бол.
Үй тапсырмасы: «киіз үйді ашу» әдісі арқылы сұрақ –жауап аламын. Үй тапсырмасын 6 сұрақ арқылы бекіту.
Берілген ұрандар арқылы сабақтың тақырыпты ашу. « Барлық артық өнім мемлекетке. Жеке меншікке бір тиын да берілмесін» деген ұран қай кезде айтылған еді. Біз қиын жағдайға тап болдық. Біз кімнен сатып алуымыз керек, және кімге керек болса, оны сатуымыз керек. Партия сауда жасауды үйренуі керек еді » |
Оқушылар 3 топқа топтасып отырады.
Дескрипторлар: Әскери коммунизс тақырыбындағы сұрақтарға жауап береді. /1 балл/ Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Суреттерге қарай отырып бүкіл сыныптық талқылау арқылы тақырыпқа шығады. |
ҚБ Мадақтау «Бәйге» әдісі арқылы бағалаймын |
презентация
Тақырыпқа сәйкес суреттер фото суреттер
|
||
|
Сабақтың ортасы 5 минут
10 минут |
Мағынаны тану. Сабақтың тақырыбы: Әскери коммунизм саясатынан Жаңа экономикалық саясатқа көшу. (1921-1925ж) Кинометафора әдісі Жаңа экономикалық саясат кезіндегі Қазақстан бейне баянын көру Online Mektep.
Ойлан, Жұптас, Пікірлес әдісі арқылы топтық тапсырмалар беріледі 1 топқа 1.1921-1922жылғы жер-су реформасы. 2. Жаңа экономикалық саясатқа көшудің себептері. 2топқа. ЖЭС жүргізу мақсаты және мазмұны. Жаңа экономикалық саясат кезіндегі Қазақстан. ЖЭС-тің тоқтатылуы және оның қорытындылары 3 топқа Жаңа экономикалық саясат кезіндегі Қазақстан. ЖЭС-тің тоқтатылуы және оның қорытындылары |
Оқушылар сабақтың мақсаты, міндетімен танысады. Кинометафора әдісі арқылы бейне ролик көреді. Дескрипторлар: Жер-су реформасының маңызын анықтайды. Жаңа экономикалық саясатқа көшудін себептерін біледі. /2 балл/ Дескрипторы: ЖЭСжүргізу мақсатын түсінеді. ЖЭС мазмұнын анықтайды. /2 балл/ Дескрипторлар: -ЖЭСкезіндегі Қазақстандағы өзгерістерді анықтайды. ЖЭС тоқтау себебін біледі. /2 балл/ |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
Мұғалім тарапынан кері байланыс беріледі. Оқушылар бір-біріне түсініксіз тұстары болса, сұрақ қояды.
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады Өзін-өзі бағалау
|
Ақпарат тық тақырып тық мәтіндер
«Бәйге» әдісімен бағалау Б. Ғ. Аяған, Х. М. Әбжанов, Д. А. Махат. Қазіргі Қазақстан тарихы. – Алматы: Раритет, 2010 Тақырыптық суреттер Кесте ҚБ парағы |
||
|
10 минут
Сабақтың соңы 5 минут
|
.2.Жеке жұмыс
3-тапсырма арқылы сабақты қорытындылайды. Жұптық жұмыс.
Үйге тапсырма: «Жаңа экономикалық саясат тұсындағы Қазақстан» атты тақырыпта PEST талдау жасайды.
|
Дескриторы: 1.Әскери коммуннизм саясатының белгілерін жазады. 1.ЖЭС белгілерін жазады. ЖЭС нәтижесін анықтайды/3 балл/ Дескрипторы: ЖЭС уақытын нақтылайды. ЖЭС экономикалық мақсатын біледі ЖЭС табыстарын анықтайды /3 балл/ |
«Ең үздік жауап» «Бәйге» әдісі арқылы бағалаймын «Бәйге» әдісімен бағалау |
Ақпараттық карточка |
||
|
Рефлексия 3 минут |
Сабақ мақсатына оралып ,кері байланыс алу. Қ.Қ.Қ арқылы. Шығу билетін толтыру. Маған --------------қызықты болды Маған --------------құнды болды .Маған--------------қиын болды.. |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
|
||
шағым қалдыра аласыз











