Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлімі: |
Қысым |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Хұрметбек Ақтоты |
|
Күні: |
13.02.2025 |
|
Сыныбы: 7 «Ә» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Атмосфералық қысым. Атмосфералық қысымды өлшеу |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.3.1.9 – атмосфералық қысымның табиғатын түсіндіру және оны өлшеудің әдістерін ұсыну |
|
Сабақтың мақсаты: |
– атмосфералық қысымның табиғатын түсіндіреді және оны өлшеудің әдістерін ұсынады; |
|
Құндылықтарға баулу: |
Ұлттық мүдде құндылығы: -Ұлттық мәдениетті дәріптеу Ар-ұят құндылығы: -Шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну; Талап құндылығы: -дұрыс қарым-қатынас орната білу |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 минут
Сабақтың басы: (5 мин) - үй жұмысын сұрау Сабақтың ортасы: - ой шақыру -жаңа сабақты түсіндіру 7 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Амандасу.Түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал тудыру. «Көңіл-күй шкаласы» Өткен білімді пысықтау 1-тапсырма 1.Қалыпты атмосфералық қысым нешеге тең? (760мм.сын.бағ) 2.Жердің ауа қабығы (атмосфера) 3. Атмосфераның негізгі қабаттарын ата? (Тропосфера, Стратосфера, Мезосфера, Термосфера) 4.Жердің ауа қабығының Жер бетіне және ондағы денелерге түсіретін қысымы (атмосфералық қысым) 5. 1 мм.сын.бағ неге тең? (133 Па) 6.Торричелли тәжірибесінде қолданылған сұйық зат (сынап) Сабақтың тақырыбын, оқу мақсатын хабарлау Суреттегі құралдар қандай шаманы өлшеуге арналған деп ойлайсыздар?
|
Бөлінген топ бойынша орындарына орналасады. Бүгінгі сабаққа дайын болсақ – 1 шапалақ Бір-біріне сәттілік тілесек-2 шапалақ Бүгінгі ашық сабаққа белсене қатысамын десек-3 шапалақ Оқушылар кезектесіп қойылған сұраққа жауап береді. Өткен сабақты қайталап еске түсіреді. Суретке қарап өз болжамдарын айтады Тақырыпты түсініп, берілген анықтамаларды дәптерге жазып алады. |
Бағалау парақтарын таратып беру Мадақтау «+1 ақыл» ынталандыру қағазын сыйлау Дескрипторы: Әр дұрыс жауапқа1 балл ҚБ: дискриптор арқылы бірін-бірі бағалайды. |
Flippity.net
7 сыныпқа арналған оқулық, https://wordwall.net/ru/resource/86595866
Кітап,слайд |
|
Жұптық жұмыс (5 минут) Топтық жұмыс (17 минут) Жеке жұмыс бекіту (5 минут) Сабақтың соңы 3 минут |
2-тапсырма Физикалық диктант
Есептер Функционалдық сауаттылық. Құрылымдық есеп Асан мен Үсен Алматы тауларына шығуды жоспарлады. Тау басымен тау етегінің атмосфералық қысымының айырымы 80 мм. сын. бағ. көрсетті. 1) Тау басындағы атмосфералық қысымды анықта 2) Таудың биіктігін анықта 3) Тау басындағы атмосфералық қысымы қанша Па тең?
«Ұшқыр ой» әдісі. Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары (қосымша 3)
Рефлексия. -Маған бәрі түсінікті -Мен сабақты түсінбедім -Менің сұрағым бар Үй тапсырмасы. Тақырыпты оқу.Практикалық жұмысты орындау |
Тақырыпты оқи отырып берілген тапсырманы орындайды. Бос орынға тиісті сөзді тауып, сөйлемді толықтырады Оқушылар құрылымдық есептерді шығара отырып функционалдық сауаттылығын арттырады.
Оқушылар қалыптасты-рушы бағалау тапсырма-ларын орындайды. Оқушылар бүгінгі сабаққа кері байланыс береді. |
Дескрипторы: - әр дұрыс жауап 0,5 балл Барлығы 6
сөз ҚБ: мұғалімнің ұсынған дұрыс жауабы арқылы бірін-бірі бағалайды. Дескрипторы: - тау басындағы атмосфералық қысымды дұрыс анықтайды 1 б - таудың биіктігін дұрыс анықтайды 1 б - атмосфералық қысымды Па ға айналдыра алады 1 б Барлығы 3 балл ҚБ: дескрипторы бойынша Дескрипторы: - әр дұрыс жауап 0,5 балл Барлығы 6
сұрақ ҚБ: дескрипторы бойынша бірін-бірі бағалайды.
|
Құпия қорапша,үлестірмелі қағаздар Оқулық,жұмыс дәптері,құпия қорапша https://wordwall.net/ru/resource/86594860
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Атмосфералық қысым" 7 сынып
Ашық сабақ "Атмосфералық қысым" 7 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлімі: |
Қысым |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Хұрметбек Ақтоты |
|
Күні: |
13.02.2025 |
|
Сыныбы: 7 «Ә» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Атмосфералық қысым. Атмосфералық қысымды өлшеу |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.3.1.9 – атмосфералық қысымның табиғатын түсіндіру және оны өлшеудің әдістерін ұсыну |
|
Сабақтың мақсаты: |
– атмосфералық қысымның табиғатын түсіндіреді және оны өлшеудің әдістерін ұсынады; |
|
Құндылықтарға баулу: |
Ұлттық мүдде құндылығы: -Ұлттық мәдениетті дәріптеу Ар-ұят құндылығы: -Шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну; Талап құндылығы: -дұрыс қарым-қатынас орната білу |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 минут
Сабақтың басы: (5 мин) - үй жұмысын сұрау Сабақтың ортасы: - ой шақыру -жаңа сабақты түсіндіру 7 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Амандасу.Түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал тудыру. «Көңіл-күй шкаласы» Өткен білімді пысықтау 1-тапсырма 1.Қалыпты атмосфералық қысым нешеге тең? (760мм.сын.бағ) 2.Жердің ауа қабығы (атмосфера) 3. Атмосфераның негізгі қабаттарын ата? (Тропосфера, Стратосфера, Мезосфера, Термосфера) 4.Жердің ауа қабығының Жер бетіне және ондағы денелерге түсіретін қысымы (атмосфералық қысым) 5. 1 мм.сын.бағ неге тең? (133 Па) 6.Торричелли тәжірибесінде қолданылған сұйық зат (сынап) Сабақтың тақырыбын, оқу мақсатын хабарлау Суреттегі құралдар қандай шаманы өлшеуге арналған деп ойлайсыздар?
|
Бөлінген топ бойынша орындарына орналасады. Бүгінгі сабаққа дайын болсақ – 1 шапалақ Бір-біріне сәттілік тілесек-2 шапалақ Бүгінгі ашық сабаққа белсене қатысамын десек-3 шапалақ Оқушылар кезектесіп қойылған сұраққа жауап береді. Өткен сабақты қайталап еске түсіреді. Суретке қарап өз болжамдарын айтады Тақырыпты түсініп, берілген анықтамаларды дәптерге жазып алады. |
Бағалау парақтарын таратып беру Мадақтау «+1 ақыл» ынталандыру қағазын сыйлау Дескрипторы: Әр дұрыс жауапқа1 балл ҚБ: дискриптор арқылы бірін-бірі бағалайды. |
Flippity.net
7 сыныпқа арналған оқулық, https://wordwall.net/ru/resource/86595866
Кітап,слайд |
|
Жұптық жұмыс (5 минут) Топтық жұмыс (17 минут) Жеке жұмыс бекіту (5 минут) Сабақтың соңы 3 минут |
2-тапсырма Физикалық диктант
Есептер Функционалдық сауаттылық. Құрылымдық есеп Асан мен Үсен Алматы тауларына шығуды жоспарлады. Тау басымен тау етегінің атмосфералық қысымының айырымы 80 мм. сын. бағ. көрсетті. 1) Тау басындағы атмосфералық қысымды анықта 2) Таудың биіктігін анықта 3) Тау басындағы атмосфералық қысымы қанша Па тең?
«Ұшқыр ой» әдісі. Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары (қосымша 3)
Рефлексия. -Маған бәрі түсінікті -Мен сабақты түсінбедім -Менің сұрағым бар Үй тапсырмасы. Тақырыпты оқу.Практикалық жұмысты орындау |
Тақырыпты оқи отырып берілген тапсырманы орындайды. Бос орынға тиісті сөзді тауып, сөйлемді толықтырады Оқушылар құрылымдық есептерді шығара отырып функционалдық сауаттылығын арттырады.
Оқушылар қалыптасты-рушы бағалау тапсырма-ларын орындайды. Оқушылар бүгінгі сабаққа кері байланыс береді. |
Дескрипторы: - әр дұрыс жауап 0,5 балл Барлығы 6
сөз ҚБ: мұғалімнің ұсынған дұрыс жауабы арқылы бірін-бірі бағалайды. Дескрипторы: - тау басындағы атмосфералық қысымды дұрыс анықтайды 1 б - таудың биіктігін дұрыс анықтайды 1 б - атмосфералық қысымды Па ға айналдыра алады 1 б Барлығы 3 балл ҚБ: дескрипторы бойынша Дескрипторы: - әр дұрыс жауап 0,5 балл Барлығы 6
сұрақ ҚБ: дескрипторы бойынша бірін-бірі бағалайды.
|
Құпия қорапша,үлестірмелі қағаздар Оқулық,жұмыс дәптері,құпия қорапша https://wordwall.net/ru/resource/86594860
|
шағым қалдыра аласыз



















