|
Бөлім: |
Өнер |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Нұрабаева А |
|
|
Күні: |
10.02.2022ж |
|
|
Сынып: 3 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Атқа міну – өнер. Мен де атқа міне аламын |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.1.2 шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып,сын тұрғысынан бағалап оқу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар: өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтап, шығарманы көз жүгіртіп, қажетті ақпаратты тауып оқи алады, берілген тақырыптар төңірегінде ой бөлісе алады, тақырыпқа сай мақал-мәтелдердің мағынасын түсіндіре алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 8 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын және өздеріне деген сенімділік қалыптастыру мақсатында «Тұлпарым әнін тыңдату» қолданылады. Топқа бөлу Түрлі түсті асыктармен 1-топ 2-топ 3-топ 4-топ Өткен тақырыпқа шолу: «Ұлттық тағамдар» әдісі арқылы. Оқу материалын жариялау «Миға шабуыл» әдісі арқылы жүреді: -Өнердің қандай түрлерін білесіңдер? Жылқы деген бір мал бар, Ер жігіттің қанаты. Ту көтерер тұлпар бар, Батырлардың санаты. ,-деген өлең жолдары жайлы өз пікірлерің қандай? - Олай болса, бүгінгі сабағымызда Алан Маршалдың Менде атқа міне аламын атты шығарманы оқитын боламыз. Автор туралы әңгімелеу Сабақ мақсаты жария етіледі. |
Топқа бірігеді. Тапсырманы орындайды. Сұрақтарға жауап береді. Тақырыпты ашады. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Бағалау Тәтті құрт Әр дұрыс жауапқа бір құрт беріп отырамын |
Тұлпарым әні Түрлі түсті асықтар
Қазақтың ұлттық тағамдарына жазылған сұрақтар
|
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 15 мин |
(Т) 1- тапсырма Мәтінді көз жүгіртіп оқу «Ақылдың алты қалпағы» әдісімен орындалады.
Сергіту сәтінде жылқы туралы мақалдардың жалғасын тап
2-тапсырмада «Топтық жұмыс» әдісі. 1-топқа тапсырма: ат әбзелдерін атап, олардың пайдалану тәсілдерін түсіндіріп беру. 2-топқа тапсырма: жылқы малының түрлері мен қасиеттері 3-топқа тапсырма: жылқы жануарымен қатысы бар ұлттық ойындарға сипаттама беру 4-топқа тапсырма: жылқының қазақ елінің тұрмыс тіршілігіндегі пайдасы Ә) Суретпен жұмыс. Суретке қара. Қай шығармадан алынған? Ұқсастығы бар ма? Айырмашылығы неде? Сендер қандай сурет салар едіңдер? |
Мәтінді көз жүгіртіп оқиды -Тапсырманы талқылап, сұрақтарға жауап береді, өз пікірлерін білдіреді
Мақалдың жалғасын табады -Тапсырманы талқылап, сұрақтарға жауап береді, өз пікірлерін білдіреді. Сұрақтарға жауап береді Оқушыларды бағалау |
Дескриптор: -Мәтінді көз жүгіртіп оқиды -Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді - Тапсырманы талқылап, сұрақтарға жауап береді, өз пікірлерін білдіреді Дескриптор: -Тапсырманы талқылап, өз пікірлерін білдіреді - Суреттердің ұқсастығы мен айырмашылығын салыстырады -2балл. |
Оқулық Ақылдың алты қалпағы |
|
Кері байланыс 5 мин |
Кері байланысты «5 қадам » әдісі арқылы береді. Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды. Оқу тапсырмасы: мәтінді мазмұндау. |
Сабақтан түйген ой-пікірін айтады. |
ҚБ қойылады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Атқа міну – өнер. Мен де атқа міне аламын
Ашық сабақ Атқа міну – өнер. Мен де атқа міне аламын
|
Бөлім: |
Өнер |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Нұрабаева А |
|
|
Күні: |
10.02.2022ж |
|
|
Сынып: 3 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Атқа міну – өнер. Мен де атқа міне аламын |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.1.2 шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып,сын тұрғысынан бағалап оқу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар: өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтап, шығарманы көз жүгіртіп, қажетті ақпаратты тауып оқи алады, берілген тақырыптар төңірегінде ой бөлісе алады, тақырыпқа сай мақал-мәтелдердің мағынасын түсіндіре алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру 8 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын және өздеріне деген сенімділік қалыптастыру мақсатында «Тұлпарым әнін тыңдату» қолданылады. Топқа бөлу Түрлі түсті асыктармен 1-топ 2-топ 3-топ 4-топ Өткен тақырыпқа шолу: «Ұлттық тағамдар» әдісі арқылы. Оқу материалын жариялау «Миға шабуыл» әдісі арқылы жүреді: -Өнердің қандай түрлерін білесіңдер? Жылқы деген бір мал бар, Ер жігіттің қанаты. Ту көтерер тұлпар бар, Батырлардың санаты. ,-деген өлең жолдары жайлы өз пікірлерің қандай? - Олай болса, бүгінгі сабағымызда Алан Маршалдың Менде атқа міне аламын атты шығарманы оқитын боламыз. Автор туралы әңгімелеу Сабақ мақсаты жария етіледі. |
Топқа бірігеді. Тапсырманы орындайды. Сұрақтарға жауап береді. Тақырыпты ашады. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Бағалау Тәтті құрт Әр дұрыс жауапқа бір құрт беріп отырамын |
Тұлпарым әні Түрлі түсті асықтар
Қазақтың ұлттық тағамдарына жазылған сұрақтар
|
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 15 мин |
(Т) 1- тапсырма Мәтінді көз жүгіртіп оқу «Ақылдың алты қалпағы» әдісімен орындалады.
Сергіту сәтінде жылқы туралы мақалдардың жалғасын тап
2-тапсырмада «Топтық жұмыс» әдісі. 1-топқа тапсырма: ат әбзелдерін атап, олардың пайдалану тәсілдерін түсіндіріп беру. 2-топқа тапсырма: жылқы малының түрлері мен қасиеттері 3-топқа тапсырма: жылқы жануарымен қатысы бар ұлттық ойындарға сипаттама беру 4-топқа тапсырма: жылқының қазақ елінің тұрмыс тіршілігіндегі пайдасы Ә) Суретпен жұмыс. Суретке қара. Қай шығармадан алынған? Ұқсастығы бар ма? Айырмашылығы неде? Сендер қандай сурет салар едіңдер? |
Мәтінді көз жүгіртіп оқиды -Тапсырманы талқылап, сұрақтарға жауап береді, өз пікірлерін білдіреді
Мақалдың жалғасын табады -Тапсырманы талқылап, сұрақтарға жауап береді, өз пікірлерін білдіреді. Сұрақтарға жауап береді Оқушыларды бағалау |
Дескриптор: -Мәтінді көз жүгіртіп оқиды -Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді - Тапсырманы талқылап, сұрақтарға жауап береді, өз пікірлерін білдіреді Дескриптор: -Тапсырманы талқылап, өз пікірлерін білдіреді - Суреттердің ұқсастығы мен айырмашылығын салыстырады -2балл. |
Оқулық Ақылдың алты қалпағы |
|
Кері байланыс 5 мин |
Кері байланысты «5 қадам » әдісі арқылы береді. Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды. Оқу тапсырмасы: мәтінді мазмұндау. |
Сабақтан түйген ой-пікірін айтады. |
ҚБ қойылады. |
|
шағым қалдыра аласыз

















