|
Күні: 05.12.2017 |
Пәні: Қазақ әдебиеті |
Мұғалім: Балдахова А.А. |
Сынып: 10 |
||||||||||||||||
|
Тақырыбы: |
Ы.Алтынсариннің «Атымтай жомарт», «Мейірімді бала» әңгімелері |
||||||||||||||||||
|
Мақсаты: |
Әңгімелеріне тоқтала отырып, әңгіменің идеялық мазмұнын талдау, пікірін тыңдау, қорытынды жасау. |
||||||||||||||||||
|
Күтілетін нәтиже: |
А) Ы.Алтынсариннің әңгімелері туралы мағлұмат алады; В) Әңгімелерін талдайды; С) Белсенділік танытады; |
||||||||||||||||||
|
САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ: |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Тапсырмалар – Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
|||||||||||||||||
|
Кіріспе 2 мин. |
«Гүлмен тілек» әдісі арқылы тілек айта отырып, мақал-мәтелдер бойынша екі топқа бөлінеді. |
Сәлемдеседі, топтасады. |
|||||||||||||||||
|
Тұсау кесер 5 мин. |
1 топ: Ы.Алтынсариннің «Сөз басы» өлеңін тізбектеп, жатқа айтады. 2 топ: Ыбырай мен Шоқанның ағартушылық көзқарастарын, әдебиетке қосқан үлестерін салыстырып, Венн диаграммасы арқылы көрсету.
|
Топ болып жұмыстанады. |
|||||||||||||||||
|
Негізгі бөлім. 2 мин. Мәтінмен танысу 3 мин. Топтарға таныстыру 5 мин. Дәптермен жұмыс. 5 мин. Тексеру 3 мин. |
1 топ: «Атымтай жомарт» әңгімесіне сахыналық көрініс. 2 топ: «Ана туралы жыр» әнін топпен біріге отрып орындау.
Атымтай жомарт образы туралы пікірлеріңді «Төрт сөйлем» тәсілі арқылы білдіріңіздер. Пікір: Әңгіме кейіпкері туралы өзіндік пікірлеріңді бір сөйлеммен жазу. Дәлел: Пікірлеріңді бір сөйлеммен дәлелдеу. Мысал: Пікірлеріңді өмірмен байланыстырып, мысал келтіріңдер. Қорытынды: Әңгіме кейіпкері туралы қорытынды шығару. |
Топпен жұмыстанады. Мәтінмен өз бетімен танысады, топта талқылайды, баяндайды. Тапсырманы дәптерге жеке орындайды. |
|||||||||||||||||
|
Қорытынды 5 мин. Кері байланыс 5 мин. |
«Үш түрлі күнделік» әдісі арқылы сабақты қорытындылау.
|
Ойын жинақтайды, білімін бекітеді. Сабақтағы жұмыстарын көңіл-күйлері туралы бағалау жасайды. |
|||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма 2 мин. Бағалау. 1 мин. |
|
Күнделіктеріне жазып алады. |
|||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Атымтай Жомарт" 10 сынып
Ашық сабақ "Атымтай Жомарт" 10 сынып
|
Күні: 05.12.2017 |
Пәні: Қазақ әдебиеті |
Мұғалім: Балдахова А.А. |
Сынып: 10 |
||||||||||||||||
|
Тақырыбы: |
Ы.Алтынсариннің «Атымтай жомарт», «Мейірімді бала» әңгімелері |
||||||||||||||||||
|
Мақсаты: |
Әңгімелеріне тоқтала отырып, әңгіменің идеялық мазмұнын талдау, пікірін тыңдау, қорытынды жасау. |
||||||||||||||||||
|
Күтілетін нәтиже: |
А) Ы.Алтынсариннің әңгімелері туралы мағлұмат алады; В) Әңгімелерін талдайды; С) Белсенділік танытады; |
||||||||||||||||||
|
САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ: |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Тапсырмалар – Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
|||||||||||||||||
|
Кіріспе 2 мин. |
«Гүлмен тілек» әдісі арқылы тілек айта отырып, мақал-мәтелдер бойынша екі топқа бөлінеді. |
Сәлемдеседі, топтасады. |
|||||||||||||||||
|
Тұсау кесер 5 мин. |
1 топ: Ы.Алтынсариннің «Сөз басы» өлеңін тізбектеп, жатқа айтады. 2 топ: Ыбырай мен Шоқанның ағартушылық көзқарастарын, әдебиетке қосқан үлестерін салыстырып, Венн диаграммасы арқылы көрсету.
|
Топ болып жұмыстанады. |
|||||||||||||||||
|
Негізгі бөлім. 2 мин. Мәтінмен танысу 3 мин. Топтарға таныстыру 5 мин. Дәптермен жұмыс. 5 мин. Тексеру 3 мин. |
1 топ: «Атымтай жомарт» әңгімесіне сахыналық көрініс. 2 топ: «Ана туралы жыр» әнін топпен біріге отрып орындау.
Атымтай жомарт образы туралы пікірлеріңді «Төрт сөйлем» тәсілі арқылы білдіріңіздер. Пікір: Әңгіме кейіпкері туралы өзіндік пікірлеріңді бір сөйлеммен жазу. Дәлел: Пікірлеріңді бір сөйлеммен дәлелдеу. Мысал: Пікірлеріңді өмірмен байланыстырып, мысал келтіріңдер. Қорытынды: Әңгіме кейіпкері туралы қорытынды шығару. |
Топпен жұмыстанады. Мәтінмен өз бетімен танысады, топта талқылайды, баяндайды. Тапсырманы дәптерге жеке орындайды. |
|||||||||||||||||
|
Қорытынды 5 мин. Кері байланыс 5 мин. |
«Үш түрлі күнделік» әдісі арқылы сабақты қорытындылау.
|
Ойын жинақтайды, білімін бекітеді. Сабақтағы жұмыстарын көңіл-күйлері туралы бағалау жасайды. |
|||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма 2 мин. Бағалау. 1 мин. |
|
Күнделіктеріне жазып алады. |
|||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














