Ашық сабақ Ауыл күзі 3 сынып

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Ашық сабақ Ауыл күзі 3 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Барлық оқушылар: шығармадан қажетті ақпаратты тауып оқиды. Көптеген оқушылар: өз ойы мен сезімін жеткізе алады. Кейбір оқушылар: күз тақырыбында жазылған өлеңдерді есіне түсіріп, мәнерлеп оқиды.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі

«---Қарабұйрат орта мектеп -бақшасы» КММ

Қысқа мерзімді жоспар

      Әдебиеттік оқу 4-сабақk


Бөлім:

Уақыт

Мұғалімнің аты-жөні

Мустафаева Толкын Сейсенбековна

Күні:

11.09.2023

Сынып: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ауыл күзі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.2.1.2 шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып, сын тұрғысынан бағалап оқу

3.2.2.1қолдануға (практикалық), бағалауға негізделген сұрақтар қою және жауап бер

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: шығармадан қажетті ақпаратты тауып оқиды.

Көптеген оқушылар: өз ойы мен сезімін жеткізе алады.

Кейбір оқушылар: күз тақырыбында жазылған өлеңдерді есіне түсіріп, мәнерлеп оқиды.

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

10 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді.

Топқа бөліну «Санау» әдісі бойынша өтеді.

Өткен сабаққа шолу:

- «Күз» шығармасын мазмұндау.

Оқу материалын жариялау «Сұрақтар ілмегі» әдісі арқылы жүреді:

-Қазір жылдың қай мезгілі?

-Күздің нешінші айы?

-Ауа райы қандай?

- Ендеше бүгінгі сабақта да күз туралы туынды оқып, ауыл күзінің қандай болатынын білетін боламыз.

  1. Жаттығу жасайды.





Тақырыпты ашады.

Тақырыпқа қатысты сұрақтарға жауап береді.












Сабақтың ортасы

15 мин

























2 мин


15 мин





















(Ұ) 1- тапсырма.

А) Анықтамамен жұмыс:

Ә) Т.Жароковтың «Ауыл күзі» өлеңін тыңда. Өлең ырғағына мән бер. Мәнерлеп оқуға жаттық.

Б) Анықтамамен жұмыс:

В) Автор туралы әңгіме.

Тайыр Жароков (1908–1965) қазіргі

Батыс Қазақстан облысы Жәнібек ауда-

ны Жетібай ауылында туған. Ұлы Отан

соғысына қатысқан. Балаларға арналған

«Күн тіл қатты», «Теңіз баласы» және

т.б. жыр жинақтары бар.

Саралау тәсілі: «Тапсырма» арқылы жүзеге асады

Кейбір оқушыға:

-Күз тақырыбында жазылған қандай өлеңдерді білесің? Мәнерлеп оқы.

Сергіту сәті: «Көңілді күн» әні.


(Т) 2- тапсырма «Ойлан, жұптас, алқыла» әдісімен жүреді.

1-топ: Өлеңнен көркемсөзді теріп жаз. Эпитет немесе теңеу екенін анықта.

2-топ: Кестені толтыр.

3-топ: Сен осы мәтіндер бойынша қандай сурет салар едің? Ашық түсті бояулар қай мәтінге сәйкес келеді деп ойлайсың? Күңгірт түсті ше? Неліктен?

4-топ: Екі мәтінді салыстыр. Ұқсастығы неде? Айырмашылығы ше?

Ә) «Жұмбақ жеміс» ойыны.

Топқа бөлініп, бір топ екінші топқа жұмбақ жемістің сипатын айтады. Қарсы топ оның

атауын табуы тиіс.

Б) Берілген сызбаға сай «Күз» тақырыбына өлең құрастырып көріңдер.

- Өлеңді мәнерлеп, түсініп оқиды.

- Автор туралы әңгімелейді.

Терминдердің анқтамасын жазып алады.


















Билеп сергиді.


- Мәтіннің негізгі ойына сай келетін нақыл сөздер ойластырып жазады.

- Мәтінге сүйеніп, әр жылды сипаттап айтады.

- Ертегі бойынша 5–6 сұрақ құрастырып, жауап береді.

Дескриптор:- Қарасөз бен өлеңді ажыратады-1балл.

-Өлеңді мәнерлеп оқиды-1балл.

-Автор туралы әңгімелейді-1балл.




















Дескриптор:

- Өлеңнен көркемсөзді теріп жаз. Эпитет немесе теңеу екенін анықтайды-1балл.

- Мақал-мәтелдерге сәйкес келетін өлең жолдарын табады-1балл.

- Мәтіндер бойынша қандай сурет салатынын әңгімелейді-1балл.

- Екі мәтінді салыстырып, ұқсастығы мен айырмашылығын айтады-1балл.

- Жұмбақ жемісті сипатттап, жауабын табады-1балл.

-Өлең жолдарын құрастырады-1балл.


Оқулық














Оқулық,

дәптер












Сабақтың соңы

3 мин

Кері байланыс: «Менің сөзім» әдісі бойынша өтеді.

Оқушылардың жауабын талдап, ҚБ қояды.

Оқу тапсырмасы: өлеңді жаттау.

Сабаққа кері байланыс жасайды.

ҚБ қойылады.







Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
26.03.2024
388
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі