Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Наурыз және әлем халықтарының оны қарсы алу ерекшеліктеріТақырыбы: Б. Ж. Бопайұлы «Қазақы наурызнама» (үзінді) | Мектеп: КММ «БЭСТ»Гимназиясы»
|
Күні: 15.04.17 жыл | Мұғалімнің аты-жөні: Садырова Махаббат Каиргельдиновна |
Сынып: 8 | Қатысқандар:12 | Қатыспағандар: 0 |
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | А2.Түрлі жанрдағы көркем мәтіндерге сүйене отырып, көңіл-күйді білдіруде ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын қолдана білу.ТБ1.5.Демеулік шылаулардың қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану. |
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар орындай алады:түрлі жанрдағы мәтіндер ішінен ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын түсінеді;қарапайым сөздері мен сөз тіркестерін атау, ойларын талқылап, постерге түсіреді; ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті білетін формалары бойынша үстіртін білімдерін көрсетеді; демеулік шылаулардың кейбір мағыналық түрлерін пайдаланып мүмкіндігінше 2-3 сөйлем жазады. |
| Оқушылардың көпшілігі орындай алады:көңіл-күй білдіретін ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын анықтайды;мағынасын ашу, мақал-мәтелдерді, тұрақты тіркестерді, нақыл сөздерді қолданып, ойды постерге түсіреді; ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын құрылымдарына қарай ажыратады;демеулік шылаулардың кейбір мағыналық түрлерін пайдаланып 5 сөйлем жазады. |
| Кейбір оқушылар орындай алады: көңіл-күй білдіретін ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикетінің білетін формаларын сипаттайды;маңыздылығын түсіндіру, әңгімелеу және постерге түсіреді;ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларының құрылымдарын жан-жақты зерттейді; демеулік шылаулардың барлық мағыналық түрлерін пайдаланып 5 сөйлем жазады. |
Бағалау критерийі | -түрлі жанрдағы көркем мәтіндерде көңіл – күйді білдіретін ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын білу;-түрлі жанрдағы көркем мәтіндерде көңіл – күйді білдіретін ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларының құрылымдарын қолдану.-демеулік шылаулардың жасалу жолын білу;-демеулік шылауларды түрлі жұмыстарда орынды қолдану. |
Тілдік мақсаттар | Оқушылар орындай алады: ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын анықтайды, сипаттайды, құрылымдарына қарай ажыратады, маңыздылығын түсіндіреді, әңгімелейді, жан-жақты зерттейді, сөздері мен сөз тіркестерін атайды, ойларын талқылайды |
| Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: құт, үркеді, берекелі, ұғымтал, ырыздық, бұзылмасын, босаға, ізет, ұят, күнә, үзілмесін, ырым |
Құндылықтарға бау балу | Халықтың салт-дәстүріне, эстетикалық талғамына , тұрмысқа байланысты, әдеттегі қатысым жағдаяттарында жиі қайталанатын, жылдар бойы қалыптасқан сөз әдебі мен сөйлеу этикетінің бірліктері адамдар арасындағы ынтымақтастық, ұйымшылдық, ризашылықты орнатады |
Пәнаралық байланыс | Дүниетану - адамның қоршаған ортамен өзара қатынасы және өзара байланысын түсінеді |
Тақырып бойынша алдыңғы білім | Наурыз мейрамын және әлем халықтарының оны қарсы алу ерекшеліктері туралы біледі |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспарлан-ған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
| Ресурстар |