Аудандық «Оқушылар сарайы» КММ
Қысқа мерзімді (күнделікті) жоспары
Өкше қимылына жаттығу
|
Бөлімі |
Станок жанындағы негізгі қимылдар |
|
Педагогтің Т.А.Ә |
Манфағатова Айдана Асхатқызы |
|
Күні |
12.11.2025ж- ІІІ кіші топ |
|
Үйірме, атауы, топ |
«Шабыт» би үйірмесі |
|
Сабақтың тақырыбы |
Аяқты кіші тастаулар |
|
Дәйексөз |
«Әділет – мемлекеттің негізгі күші» (Әл-Фараби) |
|
Сабақтың мақсаты |
- Батман тандю қимылының техникасын
үйрету; |
|
Күтілетін нәтижелер |
-Оқушылар батман тандю қимылын музыканың ырғағымен дұрыс орындай алады; -Би кезіндегі дене сымбаты мен тепе-теңдікті сақтауды меңгереді; -Қазақ биінің нәзіктігі мен пластикалық ерекшелігін сезінеді. |
|
Қолданылған құрал жабдықтар |
Станок, айна, музыкалық сүйемелдеу, би киімдері |
Сабақтың барысы
|
Кезең/Уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1. Ұйымдастыру кезеңі |
Сәлемдесіп, сабақ мақсатын айтады. Көңілді әуенмен қыздыру жаттығуларына бағыт береді. |
Қыздыру жаттығуларын орындайды. |
Ауызша мадақтау. |
Музыка, айна, станок. |
|
2. Үй тапсырмасын сұрау |
Өткен сабақтағы батман тандю теориясын сұрайды. |
Теорияны еске түсіріп, түсіндіріп, көрсетеді. |
Өзара бағалау. |
Станок, музыка. |
|
3. Жаңа сабақ |
Жаңа сабақты таныстырады: Қазақ биіндегі батман тандю ұғымының ерекшелігін түсіндіреді. Бидегі аяқтың созылуы мен иық, кеуде, мойын үйлесімін көрсетеді. Әуен ырғағына қарай бірге орындатады. |
Тыңдайды, бақылап, қайталайды. Әуенмен бірге қозғалысты орындайды. |
Ауызша кері байланыс. |
Плакат, айна, станок. |
|
4. Дамыту бөлім |
Би комбинациясын бірнеше рет қайталап, топтық орындауға бағыттайды. Техникалық қателерді түзетеді. |
Топпен бірге комбинацияны орындайды. |
Мұғалімнің ауызша бағасы. |
Станок, музыка, айна. |
|
5. Бекіту бөлімі |
Оқушылардан комбинацияны толық және әуенмен орындауды сұрайды. |
Қимылдарды үйлесімді орындайды. |
«Шапалақ» әдісі, «Бір пікір – бір қимыл» тәсілі. |
Музыка, станок. |
|
6. Қорытынды бөлім |
Сабақ соңында қорытынды жасайды. Кері байланыс сұрақтары: Не үйрендің? Қай қимыл қиын болды? Бүгінгі сабақтан алған әсерің? |
Оқушылар өз пікірін айтады. |
Өзін-өзі бағалау парағы, мұғалімнің жалпы пікірі. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Battement tendu"
Ашық сабақ "Battement tendu"
Аудандық «Оқушылар сарайы» КММ
Қысқа мерзімді (күнделікті) жоспары
Өкше қимылына жаттығу
|
Бөлімі |
Станок жанындағы негізгі қимылдар |
|
Педагогтің Т.А.Ә |
Манфағатова Айдана Асхатқызы |
|
Күні |
12.11.2025ж- ІІІ кіші топ |
|
Үйірме, атауы, топ |
«Шабыт» би үйірмесі |
|
Сабақтың тақырыбы |
Аяқты кіші тастаулар |
|
Дәйексөз |
«Әділет – мемлекеттің негізгі күші» (Әл-Фараби) |
|
Сабақтың мақсаты |
- Батман тандю қимылының техникасын
үйрету; |
|
Күтілетін нәтижелер |
-Оқушылар батман тандю қимылын музыканың ырғағымен дұрыс орындай алады; -Би кезіндегі дене сымбаты мен тепе-теңдікті сақтауды меңгереді; -Қазақ биінің нәзіктігі мен пластикалық ерекшелігін сезінеді. |
|
Қолданылған құрал жабдықтар |
Станок, айна, музыкалық сүйемелдеу, би киімдері |
Сабақтың барысы
|
Кезең/Уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1. Ұйымдастыру кезеңі |
Сәлемдесіп, сабақ мақсатын айтады. Көңілді әуенмен қыздыру жаттығуларына бағыт береді. |
Қыздыру жаттығуларын орындайды. |
Ауызша мадақтау. |
Музыка, айна, станок. |
|
2. Үй тапсырмасын сұрау |
Өткен сабақтағы батман тандю теориясын сұрайды. |
Теорияны еске түсіріп, түсіндіріп, көрсетеді. |
Өзара бағалау. |
Станок, музыка. |
|
3. Жаңа сабақ |
Жаңа сабақты таныстырады: Қазақ биіндегі батман тандю ұғымының ерекшелігін түсіндіреді. Бидегі аяқтың созылуы мен иық, кеуде, мойын үйлесімін көрсетеді. Әуен ырғағына қарай бірге орындатады. |
Тыңдайды, бақылап, қайталайды. Әуенмен бірге қозғалысты орындайды. |
Ауызша кері байланыс. |
Плакат, айна, станок. |
|
4. Дамыту бөлім |
Би комбинациясын бірнеше рет қайталап, топтық орындауға бағыттайды. Техникалық қателерді түзетеді. |
Топпен бірге комбинацияны орындайды. |
Мұғалімнің ауызша бағасы. |
Станок, музыка, айна. |
|
5. Бекіту бөлімі |
Оқушылардан комбинацияны толық және әуенмен орындауды сұрайды. |
Қимылдарды үйлесімді орындайды. |
«Шапалақ» әдісі, «Бір пікір – бір қимыл» тәсілі. |
Музыка, станок. |
|
6. Қорытынды бөлім |
Сабақ соңында қорытынды жасайды. Кері байланыс сұрақтары: Не үйрендің? Қай қимыл қиын болды? Бүгінгі сабақтан алған әсерің? |
Оқушылар өз пікірін айтады. |
Өзін-өзі бағалау парағы, мұғалімнің жалпы пікірі. |
|
шағым қалдыра аласыз













