Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ "Баяндауыш" 3-сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Бөлім: |
Сәулет өнері қазақ т |
|
Педагогтің аты-жөні |
Темиргалиева Н.Ф |
|
Күні: |
8.12.2020ж |
|
Сынып: |
Қатысушылар саны:7 |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы |
Баяндауыш 9-12- жаттығулар |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.3.1 мəтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру жəне жауап беру; 3.4.2.7 сөйлемнің тұрлаулы (бастауыш, баяндауыш) жəне тұрлаусыз мүшелерін ажырату |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар жасай алады: Сөйлемнің тұрлаулы мүшелерін біледі. Оқушылардың көбі жасай алады: Баяндауышты сөйлем мүшелерінен ажыратуды түсінеді. Оқушылардың кейбірі жасай алады: Сөйлем мүшелеріне талдайды, қолданады |
|
Бағалау критерийі |
Мәтіннің мазмұны бойынша пікір білдіретін сұрақтар құрастырады • Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді - сөйлемдерді қатесіз көшіреді; - тұрлаулы мүшелерді анықтайды. -Бастауыш пен баяндауышты ажыратады. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
Сабақтың басы 5минут Ұйымдастыру кезеңі 3мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал.
Керемет (қолдарын бұлғайды) Сабаққа дайындықтарын қалай? Тамаша (қолдарын шапалақтайды) Ынталарыңыз ше? Ғажап(қолдарын бұлғайды) Ендеше сабақты бастайық О-о-о-о (басбармақтарын көрсетеді) |
Қимылдармен орындайды |
|
Интерактивті тақта 1 слайд |
|||||||||||||||
Сабақтың ортасы 32 минут |
Бастапқы білім 1.Сөйлем мүшелері дегеніміз
не? 3.Тұрлаулы мүшелер туралы не білеміз? 3.Бастауыш дегеніміз не? 5.Бастауыш қай сөз табынан жасалады? (зат есім) 6. Асан балыққа барды деген сөйлемді талдау Ой қозғау.
Ендеше балалар, бүгінгі жаңа сабағымыздың тақырыбы – жаңағы өздерің айтқандай іс-қимылды білдіретін сөйлем мүшесі – «баяндауыш» Баяндауыш деген не екен? /күннің жадын ,тақырыпты жазу/ ІІ. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау. Баяндауышпен танысамыз,сөйлемнің тұрлаулы және тұрлаусыз мүшелерін ажыратамыз. ЕРЕЖЕ: 1.Баяндауыш сөйлемдегі ойды тиянақтайды. 2. Баяндауыш бастауыштың қимылын, ісін білдіреді де, не істеді? не қылды?қайтті? деген сұрақтарға жауап береді. 3.Баяндауыштың асты 2 сызықпен сызылады.
ОҚУЛЫҚПЕН ЖҰМЫС Оқылым,айтылым 9-жаттығу. «Интервью» стратегиясы Тігіледі,байланады,орнатылады,тартылады,көтереді,байланады.
СЕРГІТУ: Біз сыныпта нешеуміз Тату доспыз жетеуміз. Қанша болса ұлдар Сонша көтеріледі қолдар Қанша болса қыздар- Сонша қозғалады бастар
ДӘПТЕРМЕН ЖҰМЫС Жазылым. Жеке жұмыс. 10-жаттығу Киіз үй тегіс жерге тігіледі. Кереге басқұрмен тартылады. Шаңыраққа уық шаншылады.
Шығармшылық тапсырма Дұрыс жауапты белгіле: 1.Баяндауышты тап: а/әдепті ә/армандады б/күздігүні 2.Баяндауышты тап. Балалар кітапханаға кетті а/балалар ә/кітапханаға б/ кетті
Саралау тапсырмалары: «А»-Е.Т «В»-А,А, «С»-А,Б,Б А/ «Сөз ойла тез ойла»Берілген сөздерге қатысты қимылды дұрыстап айт Аңдар ------ Құстар------------- В/ Семантикалық карта
С/«Ой жинақта, талдаумен» Берілген нұсқа бойынша сөйлем құрау. Сөйлемнен сұрақ қойып тұрлаулы, тұрлаусыз мүшені тап. 1. тапсырмасы: Не? Неден? Не істеді? 2. тапсырмасы: Кім? Қайда? Не қылды?
Табыс критериийі:мақсатқа оралу Баяндауыш не болғанын баяндайды Жазған бала нүкте қойып, Сөйлемді аяқтайды. Үйге 12-жаттығу - сөзжұмбақты шешу; -сол сөздерден сөйлемдер құрастыру; -бастауыштың астын бір сызықпен, баяндауыштың астын екі сызықпен сызу. |
Бастапқы білімді қайталайды
Сабақ мақсатымен танысады
Дескриптор: -Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар қояды -қарамен жазылған сөздерге сұрақ қояды. -сөздер нені білдіріп, сөйлемнің қай мүшесіне жататынын анықтайды
Қимылдап сергіп алады
Дескриптор: -сөйлемдерді көшіріп жазады. -баяндауыштарды тауып астын сызады.
Дескриптор: -сөздерден баяндауышты табады. -сөйлемнен баяндауышты табады
Дескриптор:
-берілген сөздерге қатысты қимылды табады
-бастауыш пен баяндауышты ажырата алады
-берілген нұсқа бойынша сөйлем құрайды Тұрлаулы тұрлаусыз мүшені табады |
1балл
3балл
2балл
2балл
2балл
|
Слайдтармен жұмыстану
|
|||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут |
Оқушыларды бағалау |
«таңдау»әдісі» арқылы кері байланыс жасайды |
1-3 балл төменгі деңгей , 4-7 балл –орта деңгей,
8-10 балл – жоғары деңгей
|
|