Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Б.Соқпақбаев “Менің атым Қожа” повесінен үзінді. Сенім арту
|
Бөлім: |
Адамгершілік асыл қасиет |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Садуова Ж.Б |
|
Күні: |
15.02.2024ж |
|
Сыныбы: 5 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Б.Соқпақбаев “Менің атым Қожа” повесінен үзінді. Сенім арту |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.3.1 көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу; 5.3.2.1 кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
көркем шығармадағы кейіпкерлердің портретін табады; көркем шығармадағы кейіпкерлердің іс-әрекеті арқылы образын ашады; кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалайды. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. |
Ұйымдастыру кезеңі: Сабақты көңілді бастау мақсатында төмендегі өлеңді оқушыларға хормен айтқызады. Шырылдады қоңырау Біз сабақты бастаймыз. Партамызға отырып, Жан-жаққа көз тастаймыз. Жаңа білім алуға, Алға қадам жасаймыз. |
Өлеңді хормен айтады. |
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері Кітап, дәптер, қалам суреттері бейнеленген қима қағаздар топтамасы
|
|
Үй тапсырмасын пысықтау (5 минут)
Жаңа сабаққа кіріспе 5минут
|
Ширату сұрақтары арқылы үй тапсырмасын пысықтау
«Миға шабуыл» әдісі арқылы оқушыларға видеоролик көрсетіп, сабақтың тақырыбын аштырады. Сабақ мақсатымен таныстырады.
|
Ширату сұрақтарына жауап береді.
«Миға шабуыл» әдісі арқылы видеороликті тамашалап, сабақтың тақырыбын болжайды. |
Дискриптор сұрақтарға нақты жауап береді-1балл
Қалыптастырушы бағалау Жарайсың!
|
|
|
Сабақтың ортасы.
Жұптық жұмыс 10минут
Топтық жұмыс 10минут |
Әр жұп Қожаны мақтап даттайды. Оқушылардың алдына мақал-мәтелдер беріледі. Сол мақал-мәтелдерді аргумент ретінде пайдаланып бір оқушы Қожаның іс-әрекетін мақтайды, бір оқушы даттайды.
Оқушыларды үш топқа бөліп, әр топқа тапсырма береді. 1-топ Оқушыларға «Кейіпкерлер кестесі» арқылы кейіпкерлердің портреті мен образын анықтайды. 2-топ Оқушыларға кейіпкерлердің іс әрекеті арқылы образын ашу мақсатында рөлдік ойын тапсырмасын береді.
|
Оқушылардың алдына мақал-мәтелдер беріледі. Сол мақал-мәтелдерді аргумент ретінде пайдаланып бір оқушы Қожаның іс-әрекетін мақтайды, бір оқушы даттайды.
Әр топ берілген тапсырмаларды орындайды. |
Дескриптор Мақал-мәтелдерді орынды қолданады-1балл мақтап, даттау мақсатында Қожаның іс-әрекетін орынды бағалайды-1балл
Дескриптор: 1-топ кейіпкерлердің портретін табады -1балл кейіпкерлердің образын ашады-1балл 2-топ Кейіпкер образын ашады-1балл Әдеби тілде сөйлейді-1балл |
Оқулық 5-сынып |
|
Жеке жұмыс 5минут
|
«Жағдаятты шеш» әдісі Оқушыларға «Менің атым Қожа» әңгімесіндегі жағдаяттар беріледі. Сол жағдаяттар шынайы өмірде болса шешу жолын табады. |
«Менің атым Қожа» әңгімесіндегі жағдаяттарды шешу жолын тауып, өз ойын дәлелдейді. |
Дескриптор жағдаяттарды шешу жолын тауып, өз ойын дәлелдейді-1балл
|
Қима қағаздар |
|
Сабақты бекіту 5минут
|
Оқушыларға тест парақтары таратылып беріледі. Сабақты бекіту мақсатын Classtime платформасы арқылы тест жұмыстарын алады. |
Тестке жауап беріп, «word woll» платформасы арқылы тест жауаптарын тексереді. |
Дескриптор Әр дұрыс жауапқа-1балл |
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин.
|
«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Б.Соқпақбаев “Менің атым Қожа” повесінен үзінді. Сенім арту
Ашық сабақ Б.Соқпақбаев “Менің атым Қожа” повесінен үзінді. Сенім арту
Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Б.Соқпақбаев “Менің атым Қожа” повесінен үзінді. Сенім арту
|
Бөлім: |
Адамгершілік асыл қасиет |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Садуова Ж.Б |
|
Күні: |
15.02.2024ж |
|
Сыныбы: 5 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Б.Соқпақбаев “Менің атым Қожа” повесінен үзінді. Сенім арту |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.3.1 көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу; 5.3.2.1 кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
көркем шығармадағы кейіпкерлердің портретін табады; көркем шығармадағы кейіпкерлердің іс-әрекеті арқылы образын ашады; кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалайды. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. |
Ұйымдастыру кезеңі: Сабақты көңілді бастау мақсатында төмендегі өлеңді оқушыларға хормен айтқызады. Шырылдады қоңырау Біз сабақты бастаймыз. Партамызға отырып, Жан-жаққа көз тастаймыз. Жаңа білім алуға, Алға қадам жасаймыз. |
Өлеңді хормен айтады. |
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері Кітап, дәптер, қалам суреттері бейнеленген қима қағаздар топтамасы
|
|
Үй тапсырмасын пысықтау (5 минут)
Жаңа сабаққа кіріспе 5минут
|
Ширату сұрақтары арқылы үй тапсырмасын пысықтау
«Миға шабуыл» әдісі арқылы оқушыларға видеоролик көрсетіп, сабақтың тақырыбын аштырады. Сабақ мақсатымен таныстырады.
|
Ширату сұрақтарына жауап береді.
«Миға шабуыл» әдісі арқылы видеороликті тамашалап, сабақтың тақырыбын болжайды. |
Дискриптор сұрақтарға нақты жауап береді-1балл
Қалыптастырушы бағалау Жарайсың!
|
|
|
Сабақтың ортасы.
Жұптық жұмыс 10минут
Топтық жұмыс 10минут |
Әр жұп Қожаны мақтап даттайды. Оқушылардың алдына мақал-мәтелдер беріледі. Сол мақал-мәтелдерді аргумент ретінде пайдаланып бір оқушы Қожаның іс-әрекетін мақтайды, бір оқушы даттайды.
Оқушыларды үш топқа бөліп, әр топқа тапсырма береді. 1-топ Оқушыларға «Кейіпкерлер кестесі» арқылы кейіпкерлердің портреті мен образын анықтайды. 2-топ Оқушыларға кейіпкерлердің іс әрекеті арқылы образын ашу мақсатында рөлдік ойын тапсырмасын береді.
|
Оқушылардың алдына мақал-мәтелдер беріледі. Сол мақал-мәтелдерді аргумент ретінде пайдаланып бір оқушы Қожаның іс-әрекетін мақтайды, бір оқушы даттайды.
Әр топ берілген тапсырмаларды орындайды. |
Дескриптор Мақал-мәтелдерді орынды қолданады-1балл мақтап, даттау мақсатында Қожаның іс-әрекетін орынды бағалайды-1балл
Дескриптор: 1-топ кейіпкерлердің портретін табады -1балл кейіпкерлердің образын ашады-1балл 2-топ Кейіпкер образын ашады-1балл Әдеби тілде сөйлейді-1балл |
Оқулық 5-сынып |
|
Жеке жұмыс 5минут
|
«Жағдаятты шеш» әдісі Оқушыларға «Менің атым Қожа» әңгімесіндегі жағдаяттар беріледі. Сол жағдаяттар шынайы өмірде болса шешу жолын табады. |
«Менің атым Қожа» әңгімесіндегі жағдаяттарды шешу жолын тауып, өз ойын дәлелдейді. |
Дескриптор жағдаяттарды шешу жолын тауып, өз ойын дәлелдейді-1балл
|
Қима қағаздар |
|
Сабақты бекіту 5минут
|
Оқушыларға тест парақтары таратылып беріледі. Сабақты бекіту мақсатын Classtime платформасы арқылы тест жұмыстарын алады. |
Тестке жауап беріп, «word woll» платформасы арқылы тест жауаптарын тексереді. |
Дескриптор Әр дұрыс жауапқа-1балл |
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин.
|
«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
|
|
шағым қалдыра аласыз

















