Материалдар / Ашық сабақ "Б.Соқпақбаев «Сенің адамгершілігің бар бала екендігіңе сенгенмін,Қожа!" 5 сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ "Б.Соқпақбаев «Сенің адамгершілігің бар бала екендігіңе сенгенмін,Қожа!" 5 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
5-ші сыныпқа арналған қысқа мерзімді жоспар. Тақырыбы: Б.Соқпақбаев «Сенің адамгершілігің бар бала екендігіңе сенгенмін,Қожа!
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
26 Ақпан 2020
3089
2 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Тексерілді:


ІІІ бөлім. Адамгершілік-асыл қасиет.

Мерзімі:20.02.20ж

Тақырыбы:Б.Соқпақбаев «Сенің адамгершілігің бар бала екендігіңе сенгенмін,Қожа!»

Мектеп:Т.Тәжібаев атындағы жом

Мұғалім: Карибаева С

Пән қазақ әдебиеті Сынып 5А

Қатысқандар: Қатыспағандар:

Осы сабақ арқылы

жүзеге асатын оқу мақсаттары

5.2.4.1 көркем шығармадан алған әсерін сипаттап авторға хат,өлең жазу

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады: Мәтін үзіндісімен танысады, сұрақтарға жауап береді.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Бірлескен оқу ортасын құра алады, бірін-бірі оқытады, мәтін мазмұнын меңгереді, сұрақтарға жүйелі жауап береді.

Кейбір оқушылар орындай алады: көркем шығарманың кейіпкері Қожаның іс әрекеті мен образын аша алады, «Менің атым» эпизодының тарихи құндылығын танып біледі.

Бағалау критерийі

«Менің атым» үзіндісінің мазмұнын меңгереді;

Қожаның іс әрекеті мен образын ашады.

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады: Сұрақтарға жауап береді Жұптық, топтық жұмыс жасайды. «Менің атым Қожа» кинфильмін еске түсіреді.

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Қожаберген, Қара Қожа, Қара көже, Қадыров, Қадырұлы, Майқанова апай, Тыңжыртар, шілдехана

Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:

Тілім таңдайыма жабысып қалады, адамның атының сүйкімді болуы, айтуға ықшам, естір құлаққа жағымды

Талқылауға арналған сұрақтар:

  • Қожа мен оның есімі туралы не айтуға болады?

  • Сендерге өз есімдерің ұнай ма?

  • Егер атыңды өзгертуге мүмкіндік берсе, не деп өзгертетін едің?

Ишара: жест, ым-ишара, қол сигналдары

Құндылықтарға баулу

Адамгершілік,отбасы сыйластығы,достық

Пәнаралық байланыс

Қазақстан тарихы, қазақ тілі

Тақырып бойынша алдыңғы білім

«Менің атым Қожа»

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы

5минут





Ұйымдастыру кезеңі

Шаттық шеңберін құру

Сабаққа назарын аудару

Психологиялық ахуал қалыптастыру:
Арман қуған баламыз
Ақылды бала боламыз
Білімменен нәр алып
Түбінде адам боламыз!
Топқа бөлу

«Қожа»тобы

«Сұлтан»тобы

«Жантас»тобы

Слайд 1

Ортасы 30 минут


Жаңа сабақ


1-тапсырма. «Ұнайды,ұнамайды» әдісі.Оқушылар өз аттары туралы айту


Дескриптор:

-Оқушылар өз аттарын кім қойғаны,мағынасы туралы айта алады


Қ/Б: «От шашу»әдісі

2-тапсырма. ТЖ «Сұрақтар бұрқасыны» әдісі


Дескриптор:

-Сұрақтарға тұжырымды жауап бере алады;


Қ/Б: «От шашу»әдісі


3-тапсырма. « СМС» әдісі

Кейіпкерге хат жазу.ТЖ телефон суреті


Дескриптор:

-Кейіпкерге хат жаза алады;

-Хатта өз ойын жеткізе алады.


Қ/Б: «От шашу»әдісі


4-тапсырма. «Автор орындығы» әдісі

1-топ.Майқанова апай

2-топ.Қожа

3-топ.Сұлтан


Дескриптор:

-Оқушылар автор орындығы бойынша қойылған сұрақтарға жауап бере алады


Қ/Б: «От шашу»әдісі


5-тапсырма.

«Суреттер сөйлейді» әдісі

Берілген суреттер әңгіменің қай бөлімі екенін табу.Түсінік айту

Дескриптор:

-Берілген суреттер бойынша әңгіменің қай бөлімі екенін айта алады;

-Топ мүшелері түсінік айта алады

Қ/Б: «От шашу»әдісі


6-тапсырма. «1 сұрақ» әдісі

Бердібек Соқпақбаев «Менің атым Қожа» туралы «Шығарманы жазардағы ең басты мақсатым: жақсылыққа тәрбиелеу. Қожа – есер емес, есті тентек. Бір көрген адамға «жаман бала», «қиын бала» болып, кейін мүлде өзгеріп, жақсылардың қатарына қосылып кететін балалар аз емес ғой...» деген екен.Өмірде сендер де адаспай өз жолдарыңды таба білулеріңе тілектеспін!


«Сенің адамгершілігің бар бала екендігіңе сенгенмін,Қожа!»-деп кім айтты? Барлық топқа қорытынды сұрақ

Дескриптор:

-Оқушылар Қожа туралы өз ойларын жеткізе алады

-Жақсы мен жаманды түсінеді

-Үлгілі оқушы болуға бой түзейді


7-тапсырма. «Жалғасын тап» әдісі

«Отбасы,мектеп,достық» туралы мақал-мәтел айту

Дескриптор:

-Оқушылар мақал-мәтелдің жалғасын таба алады

-Мағынасын түсінеді

Қ/Б: «От шашу»әдісі



Слайд 2










Слайд 3







Слайд 4









Слайд 5











Слайд 6










Слайд 7

















Слайд 8

Соңы 5 минут

Кері байланыс




Үйге:

Бағалау: топтық бағалау

«Ауа райы» әдісі

-Қолымнан бәрі келді

-Бәрін үлгердім,бірақ...

-Қолымнан ештеңе келмеді

Б.Соқпақбаев «Менің атым Қожа» повесінен оқу,қайталау.Ұнаған тұсынан сурет салу

Стикер,

үлестірме

Қосымша ақпарат




Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түсіндіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік

АКТ- мен байланыс


Оқушылардың әртүрлі қажеттіліктерін қанағаттандыру мақсатында күрделі тапсырмаларды орындау үшін көмек-нұсқаулық карточкаларын дайындаймын, Тапсырмаларды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеймін.


Психологиялық тренинг


Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті,қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?(тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?



Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе(оқыту мен оқуға қатысты)

1:


2:


Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді

(оқыту мен оқуға қатысты)

1:


2:



Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!