|
Бөлім: |
І бөлім «Атадан қалған асыл сөз» |
|||||||||||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты: |
Азбаева Ляйля Хамиевна «Ю.А.Гагарин атындағы мектеп-лицейі» КММ Шет ауданы Ақадыр кенті |
|||||||||||||||||||||
|
Күні: |
15.10.2024ж. |
|||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бұқар жырау "Әй, Абылай, Абылай" өлеңі |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.1.4.1 көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдану; 9.2.3.1 шығармадағы әдеби тілді құбылту мен айшықтаудың (троп пен фигура) түрлерін талдай отырып, автор стиліне баға беру. |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығармадан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдана алады, шығармадағы әдеби тілді құбылту мен айшықтаудың (троп пен фигура) түрлерін талдай отырып, автор стиліне баға бере алады.
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басталуы 5 минут Сабақтың ортасы 3 минут 10 минут 10 минут 12 минут Сабақтың аяқталуы 5 минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі Амандасу, оқушыларды түгендеу, назарларын сабаққа аудару. Өткен сабақ Бұхар жыраудың «Тілек» өлеңін сұрау арқылы, өз тілектерін тыңдау. Ойтүрткі 1.Абылай ханның тарихта алатын орны қандай? 2. Жаугершілік заманда Абылай ел бастаған білгір хан болғандығы туралы не білесің? 3.Жырау неліктен Абылай ханға толғау арнады деп ойлайсыңдар? Дискриптор:
1-тапсырма /жұптық жұмыс/
Дескриптор:
2-тапсырма /жеке жұмыс/ Толғауды оқушылар оқып шығады, сонан соң толғаудағы негізгі ойды бір сөйлеммен жазады.
Дискриптор: -Өзіне әсер еткен тармақты табады; -Өз пікірін білдіреді.
3-тапсырма /топтық тапсырма/ 1. Шығармадағы жыраудың негізгі арман-мұраты не? 3.Шығарма кейіпкеріне қандай мінездеме беруге болады? 4.Осы қасиеттер бүгінгі ұрпақтың бойында бар ма? 5.Отаның үшін өзің қандай игілікті іс істегің келеді?
Дикриптор: -Өлеңдегі жыраудың арман-мұратын табады; -Кейіпкерге мінездеме береді; -Бүгінмен байланыстыру; -Өзінің үлесі туралы.
Рефлексия «Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
Бағалау. Үйге: Өлеңді жаттау
|
«Тілек» өлеңін айтып, өз тілектерімен бүгінгі сабаққа бір-біріне сәттілік тілейді.
Сұрақтарға жауап береді
Кесте бойынша жұмыс жасайды. Өлеңнен үзінді келтіреді. Көркемдегіш құралдарды табады.
Оқулықтан өлеңді оқып, әсер еткен жолға өз пікірін білдіреді.
Сұрақтарға жауап береді.
Өз ойларын ортаға салады.
|
Оқушылардың айтылған ойларын ауызша мадақтау
Дискриптор арқылы бағалау
Дескриптор бойынша бағалау.
Дескриптор бойынша бағалау.
Дискриптор бойынша бағалау
|
Оқулық 9-сынып қазақ әдебиеті
Абылай хан мен Бұқар суреттері
Кесте
Кесте, оқулық
|
||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Бұхар жырау "Ай, Абылай,Абылай" өлеңі
Ашық сабақ "Бұхар жырау "Ай, Абылай,Абылай" өлеңі
|
Бөлім: |
І бөлім «Атадан қалған асыл сөз» |
|||||||||||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты: |
Азбаева Ляйля Хамиевна «Ю.А.Гагарин атындағы мектеп-лицейі» КММ Шет ауданы Ақадыр кенті |
|||||||||||||||||||||
|
Күні: |
15.10.2024ж. |
|||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бұқар жырау "Әй, Абылай, Абылай" өлеңі |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.1.4.1 көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдану; 9.2.3.1 шығармадағы әдеби тілді құбылту мен айшықтаудың (троп пен фигура) түрлерін талдай отырып, автор стиліне баға беру. |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығармадан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдана алады, шығармадағы әдеби тілді құбылту мен айшықтаудың (троп пен фигура) түрлерін талдай отырып, автор стиліне баға бере алады.
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басталуы 5 минут Сабақтың ортасы 3 минут 10 минут 10 минут 12 минут Сабақтың аяқталуы 5 минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі Амандасу, оқушыларды түгендеу, назарларын сабаққа аудару. Өткен сабақ Бұхар жыраудың «Тілек» өлеңін сұрау арқылы, өз тілектерін тыңдау. Ойтүрткі 1.Абылай ханның тарихта алатын орны қандай? 2. Жаугершілік заманда Абылай ел бастаған білгір хан болғандығы туралы не білесің? 3.Жырау неліктен Абылай ханға толғау арнады деп ойлайсыңдар? Дискриптор:
1-тапсырма /жұптық жұмыс/
Дескриптор:
2-тапсырма /жеке жұмыс/ Толғауды оқушылар оқып шығады, сонан соң толғаудағы негізгі ойды бір сөйлеммен жазады.
Дискриптор: -Өзіне әсер еткен тармақты табады; -Өз пікірін білдіреді.
3-тапсырма /топтық тапсырма/ 1. Шығармадағы жыраудың негізгі арман-мұраты не? 3.Шығарма кейіпкеріне қандай мінездеме беруге болады? 4.Осы қасиеттер бүгінгі ұрпақтың бойында бар ма? 5.Отаның үшін өзің қандай игілікті іс істегің келеді?
Дикриптор: -Өлеңдегі жыраудың арман-мұратын табады; -Кейіпкерге мінездеме береді; -Бүгінмен байланыстыру; -Өзінің үлесі туралы.
Рефлексия «Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
Бағалау. Үйге: Өлеңді жаттау
|
«Тілек» өлеңін айтып, өз тілектерімен бүгінгі сабаққа бір-біріне сәттілік тілейді.
Сұрақтарға жауап береді
Кесте бойынша жұмыс жасайды. Өлеңнен үзінді келтіреді. Көркемдегіш құралдарды табады.
Оқулықтан өлеңді оқып, әсер еткен жолға өз пікірін білдіреді.
Сұрақтарға жауап береді.
Өз ойларын ортаға салады.
|
Оқушылардың айтылған ойларын ауызша мадақтау
Дискриптор арқылы бағалау
Дескриптор бойынша бағалау.
Дескриптор бойынша бағалау.
Дискриптор бойынша бағалау
|
Оқулық 9-сынып қазақ әдебиеті
Абылай хан мен Бұқар суреттері
Кесте
Кесте, оқулық
|
||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













