Материалдар / Ашық сабақ, Бұл-Орталық музей 3 сынып
Аттестацияда (ПББ) келетін
сұрақтармен
тестке дайындалыңыз!
Ұлттық тестілеу орталығының тақырыптары бойынша жасалған

Ашық сабақ, Бұл-Орталық музей 3 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Алматы қаласындағы Орталық музейге саяхатқа шығу арқылы оқушыларды музеймен таныстыру
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
22 Қазан 2020
2664
4 рет жүктелген
578 ₸ 770 ₸
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Мектеп: «№1 Қашар орта мектебі» КММ


Мұғалімнің аты-жөні: Аспанова Камила Усеновна

Сынып: 3

Қатысқандар саны: 13 Қатыспағандар саны:1

Сабақ тақырыбы

Бұл – Орталық музей

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

3.2.2.1 қате құрылған сөйлем/ тірек сөздер негізінде 3-4 сөйлемнен тұратын сөз сөйлеу.

3.5.1.2 мәтіннен кім? не? қандай? не істейді? сұрақтарына жауап беретін сөздерді жаза білу



Оқушылардың барлығы:

Тыңдаған мәтіннің мазмұнын түсінеді, тақырып бойынша 2-3 сөйлем құрастыра алады;

Оқушылардың көпшілігі:

Тыңдаған мәтіннің мазмұны бойынша тірек сөздер негізінде сөйлем құрастырып, сөйлейді, өз бетінше жіктік, тәуелдік жалғауларын дұрыс қолданады.

Оқушылардың кейбірі:

Тыңдаған мәтіннің негізгі ойын түсінеді, өз пікірін білдіреді, мәтіннің мазмұнын қысқаша айтады;

Бағалау критерийлері

- тыңдаған мәтіннің мазмұнын түсінеді;

- тыңдаған мәтіннің мазмұны бойынша тірек сөздер негізінде сөйлемдер құрастыра алады;

- тәуелдік, жіктік жалғауларын дұрыс қолданады.

Тілдік мақсат

Жіктік жалғаулары

Мен музейге бара+мын, мен кітапханаға бара+мын

Құндылықтарды дарыту


Кітапқа деген махабатын ояту, оқуға деген әуестігін дамыту, өнерге, шеберлікке баулу

Пәнаралық байланыстар

Өзін-өзі тану

АКТ қолдану дағдылары

Таныстырылым

Бастапқы білім


ІV бөлім. «Мұхтар Әуезов музейі»

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

(5 мин)













Қызығушылықты ояту





















Үй тапсырмасын тексеру

(3 минут)

Ертеңгілік шеңбер «Көңілді шеңбер»

Сабақ көтеріңкі, жақсы көңіл күймен ұйымдастырылады. Оқушылар құрған шеңберде бір-бірімен еркін қарым-қатынас жасайды, жақсы тілектер айтады.



Шеңберде тұрып, моншақ, құмыра суреттерін таңдау арқылы 2 топқа бөлінеді

1-ші топ Құмыра

2-ші топ Моншақ

Әр топтың бақылаушылары тағайындалады.




«Кім тапқыр?» ойыны.


- Балалар енді тақтамызға қарайықшы, осы кестедегі суреттерді сөзбен жазып шығайықшы!







О











Р











Т











А











Л











Ы











Қ







Оқушылар суреттерді сөзбен жазып шыққаннан кейін тігінен шыққан сөзді бәрі бірге оқиды.

- Балалар, біз кітап музейін өттік.

- Одан кейін Мұхтар Әуезовтің музейін өттік.

- Ал енді бүгін Орталық музейге саяхатқа шығамыз.


Сабақ мақсаттарымен оқушыларды таныстырып өту.


33 бет 2-тапсырма. Мәтіннің мазмұнын әңгімелеу

Қосымша: өзің барған музей туралы әңгімелеп беру;

« Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау

  • «Өте жақсы» жауап берген оқушыға;


  • «Жақсы» жауап берген оқушыға;


  • «Қанағаттанарлық»жауап берген оқушыға;

Таныстырылым № 1



,

Таныстырылым № 2











Таныстырылым № 3




Таныстырылым № 4








Таныстырылым №5

Жaңa caбaққa кiрicпе

(5 минут)

(МК,Ұ) Жаңа сабаққа кіріспе:

Бүгін біз Алматы қаласындағы Орталық музейге саяхатқа шығамыз. Тақтадағы суреттер арқылы жаңа сабақты түсіндіру.

(Т, МК) Оқушылар мәтінді 2 рет тыңдайды. Тыңдалым мәтінінде кездесетін таныс емес сөздерге түсінік беріледі. Алдын-ала дескриптормен танысады. Мәтін бойынша берілген тапсырмаларды орындайды.


Тыңдалым мәтіні. Бұл – Орталық музей.

Бұл – Орталық музей. Ол үлкен, әдемі. Музей күнде жұмыс істейді. Музей тоғызда ашылады, кешкі алтыда жабылады. Орталық музейде Алтын адам мүсіні, көне кітаптар, бар. Музейге оқушылар, студенттер, саяхатшылар жиі келеді.

Дескриптор:

1. Мәтіннен кім?кімдер?не?нелер?қандай?не істейді? сұрақтарына жауап беретін сөздерді кестеге жазады;

2. Тірек сөздерді пайдаланып, сөйлемдер құрастырады; 3. Тақтадағы суреттер бойынша қысқаша әңгімелейді;


Тірек сөздер: (музей, ашылады, жабылады, күнде, демалыс күндері, ыдыс, киім, құмыра, Алтын адам, ұнады, үлкен, әдемі)

Кері байланыс

«Бағдаршам» арқылы тапсырма бойынша кері байланыс жасайды.


  • Жеңіл болды


  • Ойландырды


  • Қиын болды








Таныстырылым №6


Caбaқтың oртacы

(8–30минут)


Ал енді балалар, әр экспонатта әртүрлі тапсырмалар бар, соларды орындауға көшейік.

(Т) Грамматикалық қоржын. Оқушылар «Футбол» ойынын ойнайды. Екі топқа бөлініп, бір-біріне допты лақтырады да сөздерді жіктеп айтады.

«Музейге бару», «кітапханаға бару» сөз тіркестерін жіктеу

1 топ 2 топ

Мен музейге барамын Мен кітапханаға барамын

Сен музейге барасың Сен кітапханаға барасың

Сіз музейге барасыз Сіз кітапханаға барасыз

Ол музейге барады Ол кітапханаға барады


Дескриптор:

  • ережені дұрыс қолданады;

  • сөз ті

    Материал жариялап тегін
    сертификат алыңыз!
    Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!