|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Робототехника |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны 8 |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бұрылыстар. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.3.2 – роботты көрсетілген градусқа бұру үшін бағдарламалар жасау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
роботты көрсетілген градусқа бұру үшін бағдарламалар жасай алады |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт 45мин |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2. Бағалауды түсіндіріу. 3. Үй тапсырмасын сұрау. 4. Тақырыпты ашу. - Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. - Жаңа тақырыпқа шолу. Роботтың қозғалған кезінде бұрылыс жасау үшін гироскопиялық датчиктер қолданамыз. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2. Оқушылар тақтадағы сұрақтарға жауап береді. Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
ҚБ Мұғалім білім алушылар жауабын мұқият тыңдап жетондар арқылы бағалау. |
▷ Spinner Wheel » Spin the Wheel to Decide at Random Ақпараттық тақырыптық презентация |
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Кинометафра әдісі бойынша бейнеролик көрсету. Сызықтық алгоритм бiр
реттен ғана орындалатын командалардын тiзбегi . Сызықтық алгоритм
барысында командалар бiрiнен сон бiрi қатаң, белгiленген тәртіппен
орындалады. Роботты көрсетілген градусқа бұру Гироскопиялық
датчикті пайдалынып, робот Қосу режимін таңдаймыз. Сол жақ мотордың қуатын 40, оң жақ мотордың қуатын 0 деп өзгертеміз. Тәуелсіз басқару блогына Күту блогын жалғаймыз. Датчиктен мәліметтерді алу үшін оның режимін ауыстырамыз: Гироскопиялық датчик – Өзгерту – Бұрыш (Бағыты – 0, бұрыш – 90). Күту блогына тағы бір Тәуелсіз басқару блогын қосамыз. Өшіру режимін орнатамыз. Нәтижесінде
робот
1-2 тапсырма. Оқулықпен жұмыс
Жұптық жұмыс:
3 – тапсырма Роботтардың түрлерін сәйкестендіру.
4 – тапсырма
Ерекше қабілетті оқушыға: 1-тапсырма. Оқушы қабілетіне қарай жұмбақты шешеді. Құрама темір, Қолқабысы көп- Ғұлама темір Жауабы: Робот 2-тапсырма. О 3-тапсырма. Суреттерге қарап, робот түрлерін қолдану салаларымен байланыстырыңыз.
Әскери роботтар Өндірістік роботтар 4 Оқушылар мәтінде түсіп қалдырылған сөздерді тауып, мәтінді толықтырады. Сызықтық алгоритм бiр реттен ғана орындалатын командалардын тiзбегi . Сызықтық алгоритм барысында командалар бiрiнен сон бiрi қатаң , белгiленген тәртіппен орындалады . Роботтың қозғалыс кезінде бұрылыс жасау үшін гироскопиялық датчиктерді қолданамыз. |
Оқушылар бейнероликті мұқият қарайды. Мұғалімді тыңдайды Тәжірбиені орындайды. 1-2 тапсырманы орындайды. Дескриптор: Рет-ретімен орналастырады. Блоктарды сәйкестендіреді. Тәжірбиені орындайды. Дескриптор: Берілген тапсырманы Lego Mindstorms Education ev3 программасында орындайды; Моторды тәуелсіз басқару блогын қолданады; Нәтижесін алады; Оқушылар ұялы телефондарында орындайды. Оқушылар тақтада орындайды Оқушы тапсырманы орындайды. Дескриптор: Берілген тапсырмаларды орындайды. Жауабын жазады; ребусты шешеді; роботтарды сәйкестендіреді; мәтінді толықтырады. |
ҚБ Мұғалім білім алушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады ҚБ Мұғалім білім алушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады ҚБ Мұғалім білім алушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады ҚБ Мұғалім білім алушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
Бұрылыстар. 5-сынып Информатика - поиск Яндекса по видео (yandex.kz) Интербелсен- ді тақта/ компьютер Lego Education ev3 программа-сы Mindstorms Кеспе қағаздар тарату Lego Education ev3 программа-сы Mindstorms Робототехни-ка (learningapps.org) LearningApps.org - создание мультимедийных интерактивных упражнений Кеспе қағаздар арқылы тапсырма беру |
|
Сабақтың соңы Бекіту: 5 мин |
WordWall платформасы арқылы сабақты бекіту
Оқушыларды бағалау Кері байланыс |
Оқушылар ақиқат немесе жалған екенін анықтайды . |
|
Информатика 5 сынып - True or false (wordwall.net) |
|
Үй тапсырма-сы |
Бұрылыстар тақырыбын оқу. 88 беттегі кестені дәптерге орындау. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Бұрылыстар"
Ашық сабақ "Бұрылыстар"
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Робототехника |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны 8 |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бұрылыстар. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.3.2 – роботты көрсетілген градусқа бұру үшін бағдарламалар жасау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
роботты көрсетілген градусқа бұру үшін бағдарламалар жасай алады |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт 45мин |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2. Бағалауды түсіндіріу. 3. Үй тапсырмасын сұрау. 4. Тақырыпты ашу. - Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. - Жаңа тақырыпқа шолу. Роботтың қозғалған кезінде бұрылыс жасау үшін гироскопиялық датчиктер қолданамыз. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2. Оқушылар тақтадағы сұрақтарға жауап береді. Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
ҚБ Мұғалім білім алушылар жауабын мұқият тыңдап жетондар арқылы бағалау. |
▷ Spinner Wheel » Spin the Wheel to Decide at Random Ақпараттық тақырыптық презентация |
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Кинометафра әдісі бойынша бейнеролик көрсету. Сызықтық алгоритм бiр
реттен ғана орындалатын командалардын тiзбегi . Сызықтық алгоритм
барысында командалар бiрiнен сон бiрi қатаң, белгiленген тәртіппен
орындалады. Роботты көрсетілген градусқа бұру Гироскопиялық
датчикті пайдалынып, робот Қосу режимін таңдаймыз. Сол жақ мотордың қуатын 40, оң жақ мотордың қуатын 0 деп өзгертеміз. Тәуелсіз басқару блогына Күту блогын жалғаймыз. Датчиктен мәліметтерді алу үшін оның режимін ауыстырамыз: Гироскопиялық датчик – Өзгерту – Бұрыш (Бағыты – 0, бұрыш – 90). Күту блогына тағы бір Тәуелсіз басқару блогын қосамыз. Өшіру режимін орнатамыз. Нәтижесінде
робот
1-2 тапсырма. Оқулықпен жұмыс
Жұптық жұмыс:
3 – тапсырма Роботтардың түрлерін сәйкестендіру.
4 – тапсырма
Ерекше қабілетті оқушыға: 1-тапсырма. Оқушы қабілетіне қарай жұмбақты шешеді. Құрама темір, Қолқабысы көп- Ғұлама темір Жауабы: Робот 2-тапсырма. О 3-тапсырма. Суреттерге қарап, робот түрлерін қолдану салаларымен байланыстырыңыз.
Әскери роботтар Өндірістік роботтар 4 Оқушылар мәтінде түсіп қалдырылған сөздерді тауып, мәтінді толықтырады. Сызықтық алгоритм бiр реттен ғана орындалатын командалардын тiзбегi . Сызықтық алгоритм барысында командалар бiрiнен сон бiрi қатаң , белгiленген тәртіппен орындалады . Роботтың қозғалыс кезінде бұрылыс жасау үшін гироскопиялық датчиктерді қолданамыз. |
Оқушылар бейнероликті мұқият қарайды. Мұғалімді тыңдайды Тәжірбиені орындайды. 1-2 тапсырманы орындайды. Дескриптор: Рет-ретімен орналастырады. Блоктарды сәйкестендіреді. Тәжірбиені орындайды. Дескриптор: Берілген тапсырманы Lego Mindstorms Education ev3 программасында орындайды; Моторды тәуелсіз басқару блогын қолданады; Нәтижесін алады; Оқушылар ұялы телефондарында орындайды. Оқушылар тақтада орындайды Оқушы тапсырманы орындайды. Дескриптор: Берілген тапсырмаларды орындайды. Жауабын жазады; ребусты шешеді; роботтарды сәйкестендіреді; мәтінді толықтырады. |
ҚБ Мұғалім білім алушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады ҚБ Мұғалім білім алушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады ҚБ Мұғалім білім алушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады ҚБ Мұғалім білім алушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
Бұрылыстар. 5-сынып Информатика - поиск Яндекса по видео (yandex.kz) Интербелсен- ді тақта/ компьютер Lego Education ev3 программа-сы Mindstorms Кеспе қағаздар тарату Lego Education ev3 программа-сы Mindstorms Робототехни-ка (learningapps.org) LearningApps.org - создание мультимедийных интерактивных упражнений Кеспе қағаздар арқылы тапсырма беру |
|
Сабақтың соңы Бекіту: 5 мин |
WordWall платформасы арқылы сабақты бекіту
Оқушыларды бағалау Кері байланыс |
Оқушылар ақиқат немесе жалған екенін анықтайды . |
|
Информатика 5 сынып - True or false (wordwall.net) |
|
Үй тапсырма-сы |
Бұрылыстар тақырыбын оқу. 88 беттегі кестені дәптерге орындау. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз








Медициналық роботтар
Тұрмыстық роботтар
-тапсырма.












