Бекітемін:
Бөлім: |
Бұрыштар. Көпбұрыштар |
||||
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
Күні: |
|
||||
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
Сабақтың тақырыбы: |
Бұрыш |
||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.3.1.5 бұрыштардың түрлерін ажырату (сүйір, тік, доғал, жазыңқы, толық ); |
||||
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылар бұрыштардың түрлерін (сүйір, тік, доғал, жазыңқы, толық) ажыратып, олардың градустық өлшеміне қарай анықтай алады. |
||||
Құндылыққа баулу |
Құндылық: Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік Еңбекқорлық: Кәсіби
біліктілік: |
||||
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдас- тыру кезеңі
5мин |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Мұғалім оқушылармен сәлемдеседі, оқушыларды түгендейді. 2. Парақшалар арқылы топқа бөледі 1-топ. Сүйір бұрыштар 2-топ. Тік бұрыштар 3-топ. Доғал бұрыштар 3.Үй тапсырмасын тексереді 4. Бағалау парақтарын таратып береді 5. Өткен тақырыпты қайталау (WORDWALL платформасында) |
1.Оқушылар мұғаліммен амандасады. 2. Топқа бөлінеді 3. Үй тапсырмасын тексертеді 4. Бағалау парақтарын толтырады 5. Оқушылар WORDWALL платформасында сұрақтарға жауап береді |
Өзін-өзі бағалау парақтары
|
Оқу құралдары
https://wordwall.net/ru/resource/111458581/безымянный1 |
|
Сабақтың басы
10 минут |
Жаңа тақырыпты слайдпен түсіндіру Бұрыштардың түрлері (5-сынып)Бұрыш дегеніміз не?Бұрыш
– бір нүктеден шыққан екі сәуледен
құралған фигура.
90°-тан
кіші бұрышты сүйір
бұрыш дейміз.
90°-тан
үлкен, 180°-тан кіші бұрышты доғал
бұрыш дейміз.
Мысалы: 100°, 120°, 150°
Жазыңқы бұрыш. Дәл 180° қа тең бұрыш Түзу сызық сияқты
Толық бұрыш Дәл 360° қа тең бұрыш. Толық айналым жасаған бұрыш. |
Бұрыштың анықтамасын тыңдап, мысалдармен түсінеді. Бұрыштың түрлерін (сүйір, тік, доғал, жазыңқы, толық) ажыратады. Бұрыштардың градустық өлшемдерін салыстырады (90°, 180°, 360°). Мұғалім көрсеткен слайдтар бойынша сұрақтарға жауап береді.
|
Белсенді оқушыларды мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы!
|
Тақта; Слайд; 5 сыныпқа арналған оқулық |
|
Сабақтың ортасы
25минут |
Бекіту тапсырмаларын орындату Топтық жұмыс 1-тапсырма 1-топ №1219 есеп
№1222(а) есеп
3-топ №1222(ә) есеп
2-тапсырма
|
Оқушы әрекеті1-топ №1219 есеп
2-топ №1222(а) есеп
3-топ №1222(ә) есеп
2-тапсырма
|
Өзін-өзі бағалау парақтары
|
Слайд Тақта Бор
Кітап Дәптер |
|
|
Жұптық жұмыс Сәйкестендіру тапсырмасы
|
Оқушы әрекетіОқушылар жұптасып тапсырма орындайды
|
Өзін-өзі бағалау парақтары
|
Ресурстар: Оқулық, ,дәптер, презентация. |
|
|
Жеке жұмыс (қалыптастырушы бағалау)
|
Оқушы тапсырманы жеке орындайды
|
ҚБ:Дескриптор бойынша: Бұрыш түрлерін (доғал, тік, сүйір) ажыратады және сыза алады. |
Ресурстар: Оқулық, ,дәптер, презентация. |
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Сабақты қорытындылау. Кері байланыс алады. Үй тапсырмасын береді. Бүгінгі сабақта алған бағаларын айтады. Жеңіске жеткен топты анықтайды Сабақты аяқтау |
Бағалау парағы арқылы оқушылар кері байланыс береді. -Түсіндім -Сұрақтарым бар -Түсінбедім Үй тапсырмаларын жазып алады Үйге тапсырма:№ 1223 |
Бағалау парақтары бойынша жинаған ұпайларына қарай мұғалім 1-10 баллмен бағалайды |
ЖИ арқылы жасалған презентация |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. "Бұрыш". 5-сынып
Бекітемін:
Бөлім: |
Бұрыштар. Көпбұрыштар |
||||
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
Күні: |
|
||||
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
Сабақтың тақырыбы: |
Бұрыш |
||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.3.1.5 бұрыштардың түрлерін ажырату (сүйір, тік, доғал, жазыңқы, толық ); |
||||
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылар бұрыштардың түрлерін (сүйір, тік, доғал, жазыңқы, толық) ажыратып, олардың градустық өлшеміне қарай анықтай алады. |
||||
Құндылыққа баулу |
Құндылық: Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік Еңбекқорлық: Кәсіби
біліктілік: |
||||
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдас- тыру кезеңі
5мин |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Мұғалім оқушылармен сәлемдеседі, оқушыларды түгендейді. 2. Парақшалар арқылы топқа бөледі 1-топ. Сүйір бұрыштар 2-топ. Тік бұрыштар 3-топ. Доғал бұрыштар 3.Үй тапсырмасын тексереді 4. Бағалау парақтарын таратып береді 5. Өткен тақырыпты қайталау (WORDWALL платформасында) |
1.Оқушылар мұғаліммен амандасады. 2. Топқа бөлінеді 3. Үй тапсырмасын тексертеді 4. Бағалау парақтарын толтырады 5. Оқушылар WORDWALL платформасында сұрақтарға жауап береді |
Өзін-өзі бағалау парақтары
|
Оқу құралдары
https://wordwall.net/ru/resource/111458581/безымянный1 |
|
Сабақтың басы
10 минут |
Жаңа тақырыпты слайдпен түсіндіру Бұрыштардың түрлері (5-сынып)Бұрыш дегеніміз не?Бұрыш
– бір нүктеден шыққан екі сәуледен
құралған фигура.
90°-тан
кіші бұрышты сүйір
бұрыш дейміз.
90°-тан
үлкен, 180°-тан кіші бұрышты доғал
бұрыш дейміз.
Мысалы: 100°, 120°, 150°
Жазыңқы бұрыш. Дәл 180° қа тең бұрыш Түзу сызық сияқты
Толық бұрыш Дәл 360° қа тең бұрыш. Толық айналым жасаған бұрыш. |
Бұрыштың анықтамасын тыңдап, мысалдармен түсінеді. Бұрыштың түрлерін (сүйір, тік, доғал, жазыңқы, толық) ажыратады. Бұрыштардың градустық өлшемдерін салыстырады (90°, 180°, 360°). Мұғалім көрсеткен слайдтар бойынша сұрақтарға жауап береді.
|
Белсенді оқушыларды мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы!
|
Тақта; Слайд; 5 сыныпқа арналған оқулық |
|
Сабақтың ортасы
25минут |
Бекіту тапсырмаларын орындату Топтық жұмыс 1-тапсырма 1-топ №1219 есеп
№1222(а) есеп
3-топ №1222(ә) есеп
2-тапсырма
|
Оқушы әрекеті1-топ №1219 есеп
2-топ №1222(а) есеп
3-топ №1222(ә) есеп
2-тапсырма
|
Өзін-өзі бағалау парақтары
|
Слайд Тақта Бор
Кітап Дәптер |
|
|
Жұптық жұмыс Сәйкестендіру тапсырмасы
|
Оқушы әрекетіОқушылар жұптасып тапсырма орындайды
|
Өзін-өзі бағалау парақтары
|
Ресурстар: Оқулық, ,дәптер, презентация. |
|
|
Жеке жұмыс (қалыптастырушы бағалау)
|
Оқушы тапсырманы жеке орындайды
|
ҚБ:Дескриптор бойынша: Бұрыш түрлерін (доғал, тік, сүйір) ажыратады және сыза алады. |
Ресурстар: Оқулық, ,дәптер, презентация. |
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Сабақты қорытындылау. Кері байланыс алады. Үй тапсырмасын береді. Бүгінгі сабақта алған бағаларын айтады. Жеңіске жеткен топты анықтайды Сабақты аяқтау |
Бағалау парағы арқылы оқушылар кері байланыс береді. -Түсіндім -Сұрақтарым бар -Түсінбедім Үй тапсырмаларын жазып алады Үйге тапсырма:№ 1223 |
Бағалау парақтары бойынша жинаған ұпайларына қарай мұғалім 1-10 баллмен бағалайды |
ЖИ арқылы жасалған презентация |
|
шағым қалдыра аласыз


