|
Пән:Сауат ашу Күні: 2.03.2018 Сынып: 1В |
Мектеп: №49жалпы орта білім беретін мектеп Мұғалім: Нукунова Г.А. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
||
|
|
|
|
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ойын ережесі деген не? Цдыбысы мен әрпі. |
|
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.2.9.1 Әріпті тану, ажырату және оны дыбысен сәйкестендіру. 1.1.9.1 Сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажырату және дұрыс дыбыстау. |
|
||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы:Ц дыбысы мен әрпін түсінеді. Көбі:Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Топпен жұмысты бірлесіп орындайды. Өздіктерінен жұмыс жасайды, бағалайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады, оқулықтан тыс қосымша тапсырмаларды орындай алады. |
|
||
|
Жетістік критерийлері |
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
|
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|
||
|
Пәнаралық байланыс |
Өнер, ана тілі сабағы |
|
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Аудиожазба , таныстырылым. |
|
||
|
Тілдік құзыреттілік |
Үш тілде айту, Ц дыбысы мен әрпі |
|
||
|
Сабақ барысы |
|
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 3 минут |
І. Психологиялық дайындық.
-Балалар бүгін біздің сабағымыз ерекше сабақ болады. Біз бүгінгі сабағымызда саяхатқа шығамыз.Сендерге саяхатқа бару ұнай ма? -Иә. -Ондай болса, мен сендер ребус шешесіңдер, шешуін тапсаңдар, қай жерге баратынымызды білесіңдер. Дайынбыз ба? Бастадық! -Цирк! -Өте дұрыс,жарайсыңдар! Балалар бүгін біз циркке саяхатқа барамыз. Ол үшін біз бүгінгі сабағымыздағы тапсырмаларды дұрыс орындасақ, сабағымыз соңында саяхатқа барамыз. Ал бізге сұрақтарды цирк өнерпаздары әкеліп тұр. Онда цирк өнерпаздарының әкелген сұрақтарына дұрыс,қатесіз,ойлап жауап берулерің керек. Сайқымазақтың тапсырмасы. -Қазақ тілінде 35 ірңп бар. -Дыбыстар тілдің қатысына қарай 3 түрге бөлінеді. -Дыбыстарды біз көреміз, жазамыз. -Әріптерді көреміз, жазамыз. -Буындардан дыбыс құралады. -Сөйлем кіші әріптен бастап жазылады. -Сөйлем сөзден құралады. -Жуан дауысты дыбыстарды ата. -Я,Ю,Е дауыссыз дыбыстар. -Ц дауысты дыбыс. Жарайсыңдар! |
Шаттық шеңбері |
|
|
|
Сабақтың ортасы 15минут |
Арыстанның тапсырмасы. -Арыстан қандай жануар? -Арыстан - аң патшасы. Көру, есте сақтау диктанты. Цифр, концерт, цемент,аю, қоян,актер,цирк. Дескриптор: -сөздерді жатқа жазады -сөздерді сауатты жазады Өзін-өзі бағалайды. Пілдің тапсырмасы. Жұппен жұмыс. Сөздерді буынға бөлу, бір-бірін тексеру. Це-мент, кон-церт, ак- тер, а-ю. Бірін-бірі бағалау Цирктің өте ақылды,керемет өнерін көрсету үшін аю келіп тұр. -Аю қандай жануар? -Жабайы аң. Аюдың тапсырмасы. Оқылым. Мәтінді тізбектей оқу. Цирк Апам екеуіміз циркке бардық. Циркте үйретілген хайуанаттар көп. Біз олардың ойындарын көрдік. Аюлар биледі. Иттер футбол ойнады. Циркте сайқымазақ пен ит өнер көрсетті.Маған цирк өнерпаздары ұнады және көңілді болды. -Сұрақ-жауап. -Біз қайда бардық? -Циркте аюлар қандай өнер көрсетті? -Циркте қандай хайуанаттар өнерін тамашаладық? |
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс |
|
|
|
Сергіту сәті1мин |
«Көңілді күн» биіне қимыл жасайды. |
видео |
|
|
|
Қызықты тапсырма 6минут |
5.Жолбарыстың тапсырмасы. Топпен жұмыс. Топ ережесі. Талқылаймыз, ортақ шешімге келеміз, пікірлесеміз, тыңдаймыз, ақылдасамыз. І топ ІІ топ ІІІ топ Шатасқан «цифр» сөзіне Көп нүктенің Әріптерден дыбыстық талдау орнына керекті сөз құрастыру. жасау сөздер жазу. Анасы балаларын(қайда? ) апарды.Құрылысқа (не?) қажет. Алмас (не?)жүргізуді үйренді. Керекті сөздер: циркке, цемент, мотоцикл. топтар бірін-бірі
бағалайды. |
Түрлі тапсырмалар
|
|
|
|
Аяқталуы 15 минут |
6.Маймылдың тапсырмасы. І топ ІІ топ ІІІ топ Шатасқан Толықтыру тесті «цирк қызығы» Орны ауыстырылып сәйкес сөздерді әссе жазу. берілген сөздерден бағытпен көрсету. сөйлем құрастыру Балалармен, сайқымазақ, ойнады. Айбол, киінді, жылы. Концертке, бардық, біз. Балалар … ұстады. сүт Оқушылар … терді. инелік Сиыр … береді. Жидек Қалыптастырушы бағалау. Жоғалған әріпті тап: (Ц, С) Авиа...ия, ...елиндр, .поли...ия, ...ағат, офи...ер, ...андық, ...ифр. Топтарды бағалау. Балалар, бүгін сендер цирк өнерпаздарының сұрақтарына өте дұрыс жауап бердіңдер!Сендер үшін сайқымазақ үрленген шарларды сыйлық ретінде алып келіпті.Біз осы шарларды көтеріп циркке барамыз. Цирк бейнеролик көрсетіледі. |
Оқулық, дәптерлер. Смайликтер |
|
|
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Рефлексия Цирк үйін безендіреміз. Егер сабақ түсінікті болса жасыл лентаны, әлі де үйренетінім бар десең сары лентаны, мүлдем түсініксіз болды десең қызыл лентаны ілеміз. |
Түсті ленталар |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік техникасының
сақталуы |
||
|
Қолдау көрсету. Қ |
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы) |
Өнер, ана тілі сабағы Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Ц дыбысы мен әрпі"
|
Пән:Сауат ашу Күні: 2.03.2018 Сынып: 1В |
Мектеп: №49жалпы орта білім беретін мектеп Мұғалім: Нукунова Г.А. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
||
|
|
|
|
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ойын ережесі деген не? Цдыбысы мен әрпі. |
|
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.2.9.1 Әріпті тану, ажырату және оны дыбысен сәйкестендіру. 1.1.9.1 Сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажырату және дұрыс дыбыстау. |
|
||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы:Ц дыбысы мен әрпін түсінеді. Көбі:Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Топпен жұмысты бірлесіп орындайды. Өздіктерінен жұмыс жасайды, бағалайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады, оқулықтан тыс қосымша тапсырмаларды орындай алады. |
|
||
|
Жетістік критерийлері |
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
|
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|
||
|
Пәнаралық байланыс |
Өнер, ана тілі сабағы |
|
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Аудиожазба , таныстырылым. |
|
||
|
Тілдік құзыреттілік |
Үш тілде айту, Ц дыбысы мен әрпі |
|
||
|
Сабақ барысы |
|
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 3 минут |
І. Психологиялық дайындық.
-Балалар бүгін біздің сабағымыз ерекше сабақ болады. Біз бүгінгі сабағымызда саяхатқа шығамыз.Сендерге саяхатқа бару ұнай ма? -Иә. -Ондай болса, мен сендер ребус шешесіңдер, шешуін тапсаңдар, қай жерге баратынымызды білесіңдер. Дайынбыз ба? Бастадық! -Цирк! -Өте дұрыс,жарайсыңдар! Балалар бүгін біз циркке саяхатқа барамыз. Ол үшін біз бүгінгі сабағымыздағы тапсырмаларды дұрыс орындасақ, сабағымыз соңында саяхатқа барамыз. Ал бізге сұрақтарды цирк өнерпаздары әкеліп тұр. Онда цирк өнерпаздарының әкелген сұрақтарына дұрыс,қатесіз,ойлап жауап берулерің керек. Сайқымазақтың тапсырмасы. -Қазақ тілінде 35 ірңп бар. -Дыбыстар тілдің қатысына қарай 3 түрге бөлінеді. -Дыбыстарды біз көреміз, жазамыз. -Әріптерді көреміз, жазамыз. -Буындардан дыбыс құралады. -Сөйлем кіші әріптен бастап жазылады. -Сөйлем сөзден құралады. -Жуан дауысты дыбыстарды ата. -Я,Ю,Е дауыссыз дыбыстар. -Ц дауысты дыбыс. Жарайсыңдар! |
Шаттық шеңбері |
|
|
|
Сабақтың ортасы 15минут |
Арыстанның тапсырмасы. -Арыстан қандай жануар? -Арыстан - аң патшасы. Көру, есте сақтау диктанты. Цифр, концерт, цемент,аю, қоян,актер,цирк. Дескриптор: -сөздерді жатқа жазады -сөздерді сауатты жазады Өзін-өзі бағалайды. Пілдің тапсырмасы. Жұппен жұмыс. Сөздерді буынға бөлу, бір-бірін тексеру. Це-мент, кон-церт, ак- тер, а-ю. Бірін-бірі бағалау Цирктің өте ақылды,керемет өнерін көрсету үшін аю келіп тұр. -Аю қандай жануар? -Жабайы аң. Аюдың тапсырмасы. Оқылым. Мәтінді тізбектей оқу. Цирк Апам екеуіміз циркке бардық. Циркте үйретілген хайуанаттар көп. Біз олардың ойындарын көрдік. Аюлар биледі. Иттер футбол ойнады. Циркте сайқымазақ пен ит өнер көрсетті.Маған цирк өнерпаздары ұнады және көңілді болды. -Сұрақ-жауап. -Біз қайда бардық? -Циркте аюлар қандай өнер көрсетті? -Циркте қандай хайуанаттар өнерін тамашаладық? |
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс |
|
|
|
Сергіту сәті1мин |
«Көңілді күн» биіне қимыл жасайды. |
видео |
|
|
|
Қызықты тапсырма 6минут |
5.Жолбарыстың тапсырмасы. Топпен жұмыс. Топ ережесі. Талқылаймыз, ортақ шешімге келеміз, пікірлесеміз, тыңдаймыз, ақылдасамыз. І топ ІІ топ ІІІ топ Шатасқан «цифр» сөзіне Көп нүктенің Әріптерден дыбыстық талдау орнына керекті сөз құрастыру. жасау сөздер жазу. Анасы балаларын(қайда? ) апарды.Құрылысқа (не?) қажет. Алмас (не?)жүргізуді үйренді. Керекті сөздер: циркке, цемент, мотоцикл. топтар бірін-бірі
бағалайды. |
Түрлі тапсырмалар
|
|
|
|
Аяқталуы 15 минут |
6.Маймылдың тапсырмасы. І топ ІІ топ ІІІ топ Шатасқан Толықтыру тесті «цирк қызығы» Орны ауыстырылып сәйкес сөздерді әссе жазу. берілген сөздерден бағытпен көрсету. сөйлем құрастыру Балалармен, сайқымазақ, ойнады. Айбол, киінді, жылы. Концертке, бардық, біз. Балалар … ұстады. сүт Оқушылар … терді. инелік Сиыр … береді. Жидек Қалыптастырушы бағалау. Жоғалған әріпті тап: (Ц, С) Авиа...ия, ...елиндр, .поли...ия, ...ағат, офи...ер, ...андық, ...ифр. Топтарды бағалау. Балалар, бүгін сендер цирк өнерпаздарының сұрақтарына өте дұрыс жауап бердіңдер!Сендер үшін сайқымазақ үрленген шарларды сыйлық ретінде алып келіпті.Біз осы шарларды көтеріп циркке барамыз. Цирк бейнеролик көрсетіледі. |
Оқулық, дәптерлер. Смайликтер |
|
|
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Рефлексия Цирк үйін безендіреміз. Егер сабақ түсінікті болса жасыл лентаны, әлі де үйренетінім бар десең сары лентаны, мүлдем түсініксіз болды десең қызыл лентаны ілеміз. |
Түсті ленталар |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік техникасының
сақталуы |
||
|
Қолдау көрсету. Қ |
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы) |
Өнер, ана тілі сабағы Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||
шағым қалдыра аласыз



