|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 5.1В бөлім:Натурал сандардың бөлінгіштігі |
Мектеп: № 80 мектеп-гимназия |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Баекешова Аигерим Сериккалиевна |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5"А" |
Қатысқандар: 20 |
Қатыспағандар: - |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дәреже |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.1.1.3Натурал сан дәрежесінің анықтамасын білу; 5.1.1.4Бірдей сандардың көбейтіндісін дәреже түрінде жазу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Натурал сан дәрежесінің анықтамасын біледі; Бірдей сандардың көбейтіндісін дәреже түрінде жазады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: Натурал санның негізі мен дәреже көрсеткіштерін қолданып есептеулер жүргізеді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнге тән лексика мен терминология: Дәреже, негізі, дәреже көрсеткіші, квадрат, куб, 1 дәреже |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Ұлттық қауіпсіздік және еліміздің бүкіләлемдік, өңірлік мәселелерді шешуге жаһандық тұрғыдан қатысуы; Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау, қарым-қатынас жасау қабілеті. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Физика, информатика, химия |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Бірдей сандардың көбейтіндісін көбейту кестесінен біледі. Натурал сандарды көбейту алгоритмін біледі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 9 мин |
2 мин 4 мин 3 мин |
Ұйымдастыру. Оқушылармен сәлемдесу. Психологиялық ахуал туғызу (шаттық шеңберін құру) Үй тапсырмасын сұрау. ҚБ. «Домино» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру Қима қағазға бір жағына көбейту амалы, екінші жағына мәні ауыстырылып жазылған. Бір оқушы көбейтіндіні оқыса келесі оқушы жауабын оқиды. Саралау тәсілі: диалог және қолдау көрсету
Сынып оқушыларын топқа біріктіру. (қима қағаздарды таңдау арқылы) 1-топ. Квадрат 2-топ. Куб 3-топ. Дәреже |
Интербелсенді тақта Домино нүктелері түсірілген карточкалар Қима қағаздар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 28 мин |
3 мин 7 мин 6 мин 7 мин 5 мин |
«Мағынаны тану» тақтаға ағаштың суреті ілінеді. Ағашта әр түрлі жемістердің бірнеше түрі ілініп тұрады, сол жемістердің бір түрінен жинап,атын атап, қанша рет қайталанып тұрғанын айту арқылы жаңа сабақтың тақырыбы ашылып, мақсаты таныстырылады. Топтық жұмыс: «Ойлас-жұптас-бөліс» тәсілі арқылы тапсырма топпен бірігіп орындалады. (Постер қорғайды) 1-топ. Қандай санның квадраты: а) 16-ғ а тең; ә)64-ке тең; б)49-ғ а тең; в) 100-ге тең 2-топ. Қандай санның кубы: а) 8-ге тең; ә) 27-ге тең; б)125-ке тең; в) 1000- ғ а тең 3-топ Салыстыр: 1) 32 және 3*2 3)142 және 14*2 2)2*4 және 24 4) 42 және 24 ҚБ «Жапондық» әдісі арқылы топтарды бағалау. Саралау тәсілі: қорытынды Жұптық жұмыс Кестемен жұмыс (дәреже түрінде жазу, дәреженің мәнін табу). Әрбір жұпқа кесте-карточка беріледі. Жұптың әрбір оқушысы жұп болып шығарады. Қай жұп бірінші орындаса, сол жұп есептің шығаруылуына қарай,дұрыстығына қарай бағаланады. №1
№2
№ 3
ҚБ. «Сендвич» әдісі арқылы бағалау Саралау тәсілі: тапсырма
Жеке жұмыс. «Конверттегі сұрақ» әдісі. Сараланған тапсырма. Конвертті түстері бойынша таңдайды. 1-тапсырма 1. 162-130 өрнегін қалай орындаймыз 2. 7 ·а · 8 ·а өрнегін қалай ықшамдауға болады? 3. Дәреже дегеніміз не? Дәреже көрсеткіші, дәреже негізі дегеніміз не? 2-тапсырма
3 -тапсырма 1. Санның квадраты және кубы дегеніміз не? 2. 43 өрнегінің оқылуы 3. 162-100 өрнегін қалай орындаймыз
Қ
Саралау тәсілі: оқушылар жеке қабілеттерін есепке ала отырып тапсырманы орындайды.
Дескриптор арқылы қалыптастырушы бағалау тапсырмасы (дескриптор қосымша бетте).
Тап Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Ұзақ мерзімді жоспардың
тарауы: 5.1В бөлім:Натурал сандардың
бөлінгіштігі
Мектеп:
№ 80 мектеп-гимназия Күні: Мұғалімнің аты-жөні:
Баекешова Аигерим
Сериккалиевна Сынып:
5"А" Қатысқандар:
20 Қатыспағандар:
- Сабақтың
тақырыбы: Дәреже Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
5.1.1.3Натурал сан
дәрежесінің анықтамасын
білу; 5.1.1.4Бірдей сандардың
көбейтіндісін дәреже түрінде
жазу Сабақ
мақсаттары Барлық
оқушылар: Натурал
сандарың дәрежесін оқып жаза
алады; Оқушылардың басым
бөлігі: Натурал
сандарың дәрежесін есептей
алады; Кейбір
оқушылар: Натурал санды дәреже түрінде
және негізі бойынша дәреже көсеткішін табуды орындай
алады Бағалау
критерийі
Натурал сан
дәрежесінің анықтамасын
біледі; Бірдей сандардың көбейтіндісін
дәреже түрінде жазады Тілдік
мақсаттар Оқушылар: Натурал
санның негізі мен дәреже
көрсеткіштерін қолданып есептеулер
жүргізеді
Пәнге тән лексика
мен терминология: Дәреже, негізі, дәреже
көрсеткіші, квадрат, куб, 1
дәреже
Сыныптағы диалог/
жазылым үшін пайдалы тілдік
бірліктер:
Дәреже дегеніміз
не?
Дәреженің негізі деп
нені атайды?
Дәреже көрсеткіші
деп нені атайды? Дәреже көрсеткіші 1-ге тең
санды қалай жазады? Құндылықтарға
баулу
Ұлттық қауіпсіздік
және еліміздің бүкіләлемдік, өңірлік мәселелерді шешуге жаһандық
тұрғыдан қатысуы; Шығармашылық және сын
тұрғысынан ойлау, қарым-қатынас жасау
қабілеті. Пәнаралық
байланыс Физика, информатика,
химия Алдыңғы
оқу Бірдей сандардың көбейтіндісін
көбейту кестесінен біледі. Натурал сандарды көбейту алгоритмін
біледі Сабақ
барысы Сабақтың жоспарланған
кезеңдері Сабақтағы жоспарланған
жаттығу түрлері
Ресурстар
Сабақтың
басы 9
мин
2
мин
4
мин
3
мин
Ұйымдастыру. Оқушылармен сәлемдесу.
Психологиялық ахуал туғызу (шаттық шеңберін
құру)
Үй тапсырмасын
сұрау.
ҚБ. «Домино» әдісі арқылы үй тапсырмасын
тексеру
Қима қағазға бір
жағына көбейту амалы, екінші жағына мәні ауыстырылып жазылған. Бір
оқушы көбейтіндіні оқыса келесі оқушы жауабын
оқиды.
Саралау
тәсілі: диалог және қолдау
көрсету
Сынып оқушыларын
топқа біріктіру. (қима қағаздарды таңдау
арқылы)
1-топ. Квадрат
2-топ. Куб 3-топ.
Дәреже
Интербелсенді
тақта
Домино нүктелері
түсірілген карточкалар
Қима
қағаздар
Сабақтың
ортасы 28
мин
3 мин
7
мин
6
мин
7
мин 5
мин
«Мағынаны
тану» тақтаға ағаштың суреті
ілінеді. Ағашта әр түрлі жемістердің бірнеше түрі ілініп тұрады,
сол жемістердің бір түрінен жинап,атын атап, қанша рет қайталанып
тұрғанын айту арқылы жаңа сабақтың тақырыбы ашылып, мақсаты
таныстырылады.
Топтық
жұмыс:
«Ойлас-жұптас-бөліс»
тәсілі арқылы тапсырма топпен
бірігіп орындалады. (Постер
қорғайды)
1-топ. Қандай санның квадраты: а)
16-ғ а тең; ә)64-ке тең; б)49-ғ а тең; в) 100-ге
тең
2-топ. Қандай санның кубы: а) 8-ге
тең; ә)
27-ге тең;
б)125-ке тең;
в)
1000- ғ а
тең
3-топ Салыстыр:
1) 32 және
3*2 3)142 және
14*2
2)2*4 және
24 4)
42 және
24
ҚБ «Жапондық» әдісі арқылы топтарды
бағалау.
Саралау тәсілі:
қорытынды
Жұптық
жұмыс Кестемен
жұмыс
(дәреже түрінде
жазу, дәреженің мәнін табу). Әрбір жұпқа кесте-карточка беріледі.
Жұптың әрбір оқушысы жұп болып шығарады. Қай жұп бірінші орындаса,
сол жұп есептің шығаруылуына қарай,дұрыстығына қарай
бағаланады.
№1 24 332 9*9*9*9*9 5*5*5*5*5
№2 73 104 4*4
*4 17*17*17*17
№
3 412 106 6*6*6 2*2*2*2*2
ҚБ. «Сендвич» әдісі арқылы
бағалау
Саралау тәсілі:
тапсырма
Жеке
жұмыс.
«Конверттегі
сұрақ»
әдісі. Сараланған тапсырма.
Конвертті түстері бойынша
таңдайды.
1-тапсырма
1.
162-130 өрнегін қалай
орындаймыз
2.
7 ·а · 8
·а өрнегін қалай ықшамдауға
болады?
3. Дәреже дегеніміз не? Дәреже
көрсеткіші, дәреже негізі дегеніміз
не?
2-тапсырма
а1=а формуласын
түсіндір
10, 100, 1000, 10000
сандарын дәреже түрінде жазуға бола
ма?
Дәреженің мәні
дегеніміз не?
3
-тапсырма
1. Санның квадраты
және кубы дегеніміз не?
2. 43
өрнегінің
оқылуы
3.
162-100 өрнегін қалай
орындаймыз
Қ
Саралау тәсілі: оқушылар жеке қабілеттерін
есепке ала отырып тапсырманы
орындайды.
Дескриптор арқылы
қалыптастырушы бағалау тапсырмасы
(дескриптор қосымша
бетте).
Тап | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Б.














