|
Бөлім: |
Менің отбасым және достарым |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Тастекова Жазира Ерланқызы |
|||||
|
Күні: |
19.10.2022 |
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дауыссыз л мен р |
|||||
|
Оқу бағдарла- масына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.1.1 сұрақ қою арқылы (не істеді? қандай? неліктен?) мәтін түрлерін (әңгімелеу/сипаттау/ пайымдау) және құрылымдық бөліктерін (басы, негізгі бөлім, соңы) анықтау; 2.2.5.1 дереккөздерден (сөздік, анықтамалық, энциклопедия) мәліметті табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алу; 2.4.1.4 дауыссыз л, р, ң дыбыстарының емлесін сақтап жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің құрылымдық бөліктерін (басы, негізгі бөлім, соңы) анықтайды. Сөздік, энциклопедиядан мәліметті тауып, сұрақ бойынша іріктейді. Дауыссыз л, р, ң дыбыстарының емлесін сақтап жазады. |
|||||
|
Сабатың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы (5 мин) |
Психологиялық жағымды ахуал орнату. (Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Сабақ мақсатын хабарлау. Сабақтың тақырыбын анықтауға жұмбақ жасырады |
Сыныптың оқу әрекетіне қызығушылығын ояту. Жұмбақты шешіп, тақырыпты анықтайды |
|
https://www.canva.com/design/DAFPQIwxjnk/o9U8qm0T09WwxRTQxfX2Ng/edit?utm_content=DAFPQIwxjnk&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton |
||
|
Ортасы (35 мин) |
40-жаттығу. Мәтінді «Бағытталған оқу» әдісі арқылы оқу ұйымдастырылады. Мәтіндегі негізгі ойды анықтап, неше бөліктен тұратынын айтады. |
Мәтінді түсініп оқып, бөліктерін анықтайды. Қарамен жазылған сөздерді талдайды. |
«Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды. |
Оқулық |
||
|
|
Дәлелдер келтіреді. Бауыржанның әкесі қандай адам болғандығы туралы өз көзқарастарын білдіреді. Мәтіндегі қарамен жазылған сөздердің айтылуы мен жазылуын салыстырып, қорытынды жасайды. |
|
|
Дескриптор |
|
Дескриптор:
|
Оқушылардың жұмысы дескриптор бойынша бағаланады. |
1 балл 1 балл 1 балл 3 балл 2 балл 2 балл |
|
|
|
Дәптермен жұмыс 41-жаттығу. Сөздерді көшіріп жазады. Мұғалімнің көмегімен сөз басындағы л, р дыбыстарының айтылуына назар аудартып, дәлелдер келтіріледі. Оқушылардың жасаған ой қорытындысы мен оқулықта берілген жаңа ақпаратты салыстырып, талқылау арқылы кері байланыс орнатылады. |
Сөздердің айтылуы мен жазылуын салыстырады. Сөздерді көшіріп жазады. |
Қолдау көрсету. |
Оқулық, дәптер |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сергіту сәті Интербелсенді тақтадағы wordwall қосымшасынан тапсырма береді |
Сұрақтарға жауап беру арқылы, сергіп қалады |
|
|
|
|
Шығармашылық үзіліс Тақтадағы топтарға бөлініп берілген сөздерге дыбыстық талдау жасау тапсырылады |
Лашын, лебіз, лайық сөздеріне дыбыстық талдау жасайды. |
Қолдау |
Оқулық, сурет |
|
|
«Дұрыс/бұрыс» ойынын ойнатады |
Л, р әріптерінің дұрыс жазылу емлесіне сәйкес жазылған сөздерді табады |
Қолдау |
|
|
|
42-жаттығу. Мақалдарды оқып, көркем жазады. Мұғалімнің көмегімен сөз басындағы л, р дыбыстарының айтылуына назар аудартып, дәлелдер келтіріледі. |
Жұмыс дәптерге 42-жаттығуды орындайды. Сөз басындағы л, р дыбыстарының айтылуы мен жазылуын салыстырады. |
Мақтау |
Жұмыс дәптері |
|
Соңы (5мин) |
Бекіту «Суретті диктант». Л, р әріптері кездесетін сөздер |
Тақтадағы суретті қарап, дәптерге орындайды. |
|
Интербелсенді тақта |
|
|
Үйге тапсырма 59-бет, 43-жаттығу Бағалау |
Күнделікті ашып жазады Бедсенділіктеріне қарай, топ басшылары бағалайды |
Жұлдызша смайдликтер |
Тексерген:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: "Дауыссыз л мен р" 1 сынып, қазақ тілі
Ашық сабақ: "Дауыссыз л мен р" 1 сынып, қазақ тілі
|
Бөлім: |
Менің отбасым және достарым |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Тастекова Жазира Ерланқызы |
|||||
|
Күні: |
19.10.2022 |
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дауыссыз л мен р |
|||||
|
Оқу бағдарла- масына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.1.1 сұрақ қою арқылы (не істеді? қандай? неліктен?) мәтін түрлерін (әңгімелеу/сипаттау/ пайымдау) және құрылымдық бөліктерін (басы, негізгі бөлім, соңы) анықтау; 2.2.5.1 дереккөздерден (сөздік, анықтамалық, энциклопедия) мәліметті табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алу; 2.4.1.4 дауыссыз л, р, ң дыбыстарының емлесін сақтап жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің құрылымдық бөліктерін (басы, негізгі бөлім, соңы) анықтайды. Сөздік, энциклопедиядан мәліметті тауып, сұрақ бойынша іріктейді. Дауыссыз л, р, ң дыбыстарының емлесін сақтап жазады. |
|||||
|
Сабатың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы (5 мин) |
Психологиялық жағымды ахуал орнату. (Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Сабақ мақсатын хабарлау. Сабақтың тақырыбын анықтауға жұмбақ жасырады |
Сыныптың оқу әрекетіне қызығушылығын ояту. Жұмбақты шешіп, тақырыпты анықтайды |
|
https://www.canva.com/design/DAFPQIwxjnk/o9U8qm0T09WwxRTQxfX2Ng/edit?utm_content=DAFPQIwxjnk&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton |
||
|
Ортасы (35 мин) |
40-жаттығу. Мәтінді «Бағытталған оқу» әдісі арқылы оқу ұйымдастырылады. Мәтіндегі негізгі ойды анықтап, неше бөліктен тұратынын айтады. |
Мәтінді түсініп оқып, бөліктерін анықтайды. Қарамен жазылған сөздерді талдайды. |
«Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды. |
Оқулық |
||
|
|
Дәлелдер келтіреді. Бауыржанның әкесі қандай адам болғандығы туралы өз көзқарастарын білдіреді. Мәтіндегі қарамен жазылған сөздердің айтылуы мен жазылуын салыстырып, қорытынды жасайды. |
|
|
Дескриптор |
|
Дескриптор:
|
Оқушылардың жұмысы дескриптор бойынша бағаланады. |
1 балл 1 балл 1 балл 3 балл 2 балл 2 балл |
|
|
|
Дәптермен жұмыс 41-жаттығу. Сөздерді көшіріп жазады. Мұғалімнің көмегімен сөз басындағы л, р дыбыстарының айтылуына назар аудартып, дәлелдер келтіріледі. Оқушылардың жасаған ой қорытындысы мен оқулықта берілген жаңа ақпаратты салыстырып, талқылау арқылы кері байланыс орнатылады. |
Сөздердің айтылуы мен жазылуын салыстырады. Сөздерді көшіріп жазады. |
Қолдау көрсету. |
Оқулық, дәптер |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сергіту сәті Интербелсенді тақтадағы wordwall қосымшасынан тапсырма береді |
Сұрақтарға жауап беру арқылы, сергіп қалады |
|
|
|
|
Шығармашылық үзіліс Тақтадағы топтарға бөлініп берілген сөздерге дыбыстық талдау жасау тапсырылады |
Лашын, лебіз, лайық сөздеріне дыбыстық талдау жасайды. |
Қолдау |
Оқулық, сурет |
|
|
«Дұрыс/бұрыс» ойынын ойнатады |
Л, р әріптерінің дұрыс жазылу емлесіне сәйкес жазылған сөздерді табады |
Қолдау |
|
|
|
42-жаттығу. Мақалдарды оқып, көркем жазады. Мұғалімнің көмегімен сөз басындағы л, р дыбыстарының айтылуына назар аудартып, дәлелдер келтіріледі. |
Жұмыс дәптерге 42-жаттығуды орындайды. Сөз басындағы л, р дыбыстарының айтылуы мен жазылуын салыстырады. |
Мақтау |
Жұмыс дәптері |
|
Соңы (5мин) |
Бекіту «Суретті диктант». Л, р әріптері кездесетін сөздер |
Тақтадағы суретті қарап, дәптерге орындайды. |
|
Интербелсенді тақта |
|
|
Үйге тапсырма 59-бет, 43-жаттығу Бағалау |
Күнделікті ашып жазады Бедсенділіктеріне қарай, топ басшылары бағалайды |
Жұлдызша смайдликтер |
Тексерген:
шағым қалдыра аласыз













