|
Педагогтің тегі,аты,әкесінің аты |
Нугымаров Серик Жумадилович |
|
|
Күні |
19.12.2025 |
|
|
Сынып: 0 «А» |
Қатысушылардың саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қозғалмалы ойындар |
|
|
Сабақтың мақсаттары |
|
|
|
Сабақ кезеңі/уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Әдістемелік нұсқаулар |
|
Ұйымдастыру кезеңі 3 мин |
- Оқушыларды сабаққа дайындау - Саптық жаттығулар - Шеңбермен журу, журу жаттығулары (аяқтың ұшымен, аяқтың ішкі , сытқы жағымен жүру, жартылай отырып жүру) - Жугіру - Жүгіру жаттығулары (аяқты арқа сермеп жүгіру, тізені алдыға көтеріп жүгіру, оң қырмен және сол жақ қырмен жугіру) Жалпы дамыту жаттығулары: Б.қ. (Бастапқы қалып): Аяқ иық деңгейінде, қол белде– Басты оңға қисайту – басты солға қисайту , асықпай жасау керек. 2. " (Қол мен иыққа) Б.қ.: Аяқ бірге, қол төменде. Аяқтың ұшымен тұрып, қолды жоғары созу (біз үлкенбіз 2 – Б.қ. келу.Төбеге, күнге қарай созыламыз. 5-6 рет Жоғары созылу. 3. ""Құстар" (Қолға) Б.қ.: Аяқ иық деңгейінде 1-4 – Қолды түзу ұстап, алға қарай айналдыру; 5-8 – Артқа қарай айналдыру..4-5 рет 4. "Ағаштар ырғалады" (Белге) белді оңға, солға айналдыру, қол белде. 5."Отын жару" (Еңкею) Б.қ.: Аяқ алшақ, қолды жоғарыда біріктіру (балта ұстағандай). 1 – Демді шығарып, алға қатты еңкею ("Ух!" деп дыбыстау); 6. "Көңілді доптар" (Секіру) Б.қ.: Аяқ бірге, қол белде.Бір орында екі аяқпен жеңіл секіру.Мұғалімнің санауымен: 1-2-3-4-5 – тоқта! |
Оқушылар сабаққа дайын, күн тәртібін түсінеді, қауіпсіздік ережелерін біледi. Сапта жүріп жасайды, арақашықық сақтайды. Шеңберде тұрып жасайды, қалай дұрыс істеуін түсінеді. Шеңберде тұрып жасайды, қалай дұрыс істеуін түсінеді. |
Арқаны тік ұстауды қадағалау. Дұрыс жасауларын қадағалау, арақашықтық сақтау, бір-бірлеріне кедергі жасамау.
Дұрыс жасауларын қадағалау, арақашықтық сақтау, бір-бірлеріне кедергі жасамау Дұрыс жасауларын қадағалау, арақашықтық сақтау, бір-бірлеріне кедергі жасамау Дұрыс жасауларын қадағалау, арақашықтық сақтау, бір-бірлеріне кедергі жасамау. Мұғалім балалармен бірге жасайды. |
|
Негізгі бөлім 25 мин |
Шарты: Бір бала "Түлкі" болып тағайындалады, қалғандары "Қояндар". Қояндар алаңда екі аяқпен секіріп жүреді. Мұғалім "Түлкі келе жатыр!" деп айқайлағанда, қояндар тез арада жерге отырып, тығылуы керек (немесе үйшіктеріне қашуы керек). Қимылдап қойған немесе үлгермеген қоянды түлкі ұстап алады. "Күн мен түн"
Қасқыр мен қояндар Ойын шарты (Ережесі) Дайындық Алаңның бір шетінде "Қасқырдың апаны" (орман) болады. Қасқыр сол жерде тығылып отырады. Алаңның екінші шетінде "Қояндардың үйлері" (шеңберлер) орналасады. Әр қоян өз үйінде тұрады. ?(бұрышта) (үйлерінде) Ойын барысы Мұғалім: "Қояндар серуенге шықты, секіріп ойнап жүр" дегенде, балалар үйлерінен шығып, алаңда екі аяқпен секіріп жүреді. Шөп жегендей, құлақтарын қимылдатқандай болады. Тақпақ айтуға болады: Ұзын құлақ сұр қоян, Естіп қалып сыбдырды.Ойлы-қырлы жерлермен, Ытқып-ытқып жүгірді. (Алаңда еркін секіріп жүр) Қауіп сәті Мұғалім кенеттен: "Қасқыр келе жатыр!" (немесе "Қасқыр шықты!") деп белгі береді. Осы кезде Қасқыр апанынан шығып, қояндарды қуады. Қояндар тез арада өз үйлеріне (шеңбер ішіне) кіріп үлгеруі керек (Қасқыр қуады, қояндар қашады) Ереже Қасқыр ұстап алған (қолы тиген) қоянды өзімен бірге "апанына" алып кетеді (ол бала келесі айналымда қасқырға көмектесуі мүмкін немесе жай ғана отырады). Ескерту: Қасқыр балаларды қатты итермеуі керек, тек қолын тигізеді.
|
Ойынды ереже бойынша ойнайды , тәртіп бұзбайды. Қөңілді ойнайды. Қауіпсіздік ережелерін сақтайды, ойын барысында (бір-бірін итермейді, аяқтан шалмайды т.б.) Мұғалімді тындайды. Ойынды ереже бойынша ойнайды , тәртіп бұзбайды. Қөңілді ойнайды. Қауіпсіздік ережелерін сақтайды, ойын барысында (бір-бірін итермейді, аяқтан шалмайды т.б.) Мұғалімді тындайды |
Дұрыс ойнауларын қадағалау, қателік жіберсе түзету. Дұрыс ойнауларын қадағалау, қателік жіберсе түзету. Дұрыс ойнауларын қадағалау, қателік жіберсе түзету. Дұрыс ойнауларын қадағалау, қателік жіберсе түзету. |
|
Қорытынды кезеңі 2 мин |
|
- Сұрақ-жауап
- Сұрақ-жауап |
Толық сапқа тұруларын қадағалау. Сабаққа қатысуына байланысты бағалау. Түгел қоштасуын қадағалау. Бір саппен шығару. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ денешынықтыру пәнінен 0 "А" сынып
Ашық сабақ денешынықтыру пәнінен 0 "А" сынып
|
Педагогтің тегі,аты,әкесінің аты |
Нугымаров Серик Жумадилович |
|
|
Күні |
19.12.2025 |
|
|
Сынып: 0 «А» |
Қатысушылардың саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қозғалмалы ойындар |
|
|
Сабақтың мақсаттары |
|
|
|
Сабақ кезеңі/уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Әдістемелік нұсқаулар |
|
Ұйымдастыру кезеңі 3 мин |
- Оқушыларды сабаққа дайындау - Саптық жаттығулар - Шеңбермен журу, журу жаттығулары (аяқтың ұшымен, аяқтың ішкі , сытқы жағымен жүру, жартылай отырып жүру) - Жугіру - Жүгіру жаттығулары (аяқты арқа сермеп жүгіру, тізені алдыға көтеріп жүгіру, оң қырмен және сол жақ қырмен жугіру) Жалпы дамыту жаттығулары: Б.қ. (Бастапқы қалып): Аяқ иық деңгейінде, қол белде– Басты оңға қисайту – басты солға қисайту , асықпай жасау керек. 2. " (Қол мен иыққа) Б.қ.: Аяқ бірге, қол төменде. Аяқтың ұшымен тұрып, қолды жоғары созу (біз үлкенбіз 2 – Б.қ. келу.Төбеге, күнге қарай созыламыз. 5-6 рет Жоғары созылу. 3. ""Құстар" (Қолға) Б.қ.: Аяқ иық деңгейінде 1-4 – Қолды түзу ұстап, алға қарай айналдыру; 5-8 – Артқа қарай айналдыру..4-5 рет 4. "Ағаштар ырғалады" (Белге) белді оңға, солға айналдыру, қол белде. 5."Отын жару" (Еңкею) Б.қ.: Аяқ алшақ, қолды жоғарыда біріктіру (балта ұстағандай). 1 – Демді шығарып, алға қатты еңкею ("Ух!" деп дыбыстау); 6. "Көңілді доптар" (Секіру) Б.қ.: Аяқ бірге, қол белде.Бір орында екі аяқпен жеңіл секіру.Мұғалімнің санауымен: 1-2-3-4-5 – тоқта! |
Оқушылар сабаққа дайын, күн тәртібін түсінеді, қауіпсіздік ережелерін біледi. Сапта жүріп жасайды, арақашықық сақтайды. Шеңберде тұрып жасайды, қалай дұрыс істеуін түсінеді. Шеңберде тұрып жасайды, қалай дұрыс істеуін түсінеді. |
Арқаны тік ұстауды қадағалау. Дұрыс жасауларын қадағалау, арақашықтық сақтау, бір-бірлеріне кедергі жасамау.
Дұрыс жасауларын қадағалау, арақашықтық сақтау, бір-бірлеріне кедергі жасамау Дұрыс жасауларын қадағалау, арақашықтық сақтау, бір-бірлеріне кедергі жасамау Дұрыс жасауларын қадағалау, арақашықтық сақтау, бір-бірлеріне кедергі жасамау. Мұғалім балалармен бірге жасайды. |
|
Негізгі бөлім 25 мин |
Шарты: Бір бала "Түлкі" болып тағайындалады, қалғандары "Қояндар". Қояндар алаңда екі аяқпен секіріп жүреді. Мұғалім "Түлкі келе жатыр!" деп айқайлағанда, қояндар тез арада жерге отырып, тығылуы керек (немесе үйшіктеріне қашуы керек). Қимылдап қойған немесе үлгермеген қоянды түлкі ұстап алады. "Күн мен түн"
Қасқыр мен қояндар Ойын шарты (Ережесі) Дайындық Алаңның бір шетінде "Қасқырдың апаны" (орман) болады. Қасқыр сол жерде тығылып отырады. Алаңның екінші шетінде "Қояндардың үйлері" (шеңберлер) орналасады. Әр қоян өз үйінде тұрады. ?(бұрышта) (үйлерінде) Ойын барысы Мұғалім: "Қояндар серуенге шықты, секіріп ойнап жүр" дегенде, балалар үйлерінен шығып, алаңда екі аяқпен секіріп жүреді. Шөп жегендей, құлақтарын қимылдатқандай болады. Тақпақ айтуға болады: Ұзын құлақ сұр қоян, Естіп қалып сыбдырды.Ойлы-қырлы жерлермен, Ытқып-ытқып жүгірді. (Алаңда еркін секіріп жүр) Қауіп сәті Мұғалім кенеттен: "Қасқыр келе жатыр!" (немесе "Қасқыр шықты!") деп белгі береді. Осы кезде Қасқыр апанынан шығып, қояндарды қуады. Қояндар тез арада өз үйлеріне (шеңбер ішіне) кіріп үлгеруі керек (Қасқыр қуады, қояндар қашады) Ереже Қасқыр ұстап алған (қолы тиген) қоянды өзімен бірге "апанына" алып кетеді (ол бала келесі айналымда қасқырға көмектесуі мүмкін немесе жай ғана отырады). Ескерту: Қасқыр балаларды қатты итермеуі керек, тек қолын тигізеді.
|
Ойынды ереже бойынша ойнайды , тәртіп бұзбайды. Қөңілді ойнайды. Қауіпсіздік ережелерін сақтайды, ойын барысында (бір-бірін итермейді, аяқтан шалмайды т.б.) Мұғалімді тындайды. Ойынды ереже бойынша ойнайды , тәртіп бұзбайды. Қөңілді ойнайды. Қауіпсіздік ережелерін сақтайды, ойын барысында (бір-бірін итермейді, аяқтан шалмайды т.б.) Мұғалімді тындайды |
Дұрыс ойнауларын қадағалау, қателік жіберсе түзету. Дұрыс ойнауларын қадағалау, қателік жіберсе түзету. Дұрыс ойнауларын қадағалау, қателік жіберсе түзету. Дұрыс ойнауларын қадағалау, қателік жіберсе түзету. |
|
Қорытынды кезеңі 2 мин |
|
- Сұрақ-жауап
- Сұрақ-жауап |
Толық сапқа тұруларын қадағалау. Сабаққа қатысуына байланысты бағалау. Түгел қоштасуын қадағалау. Бір саппен шығару. |
шағым қалдыра аласыз













