Атырау облысы Индер ауданы Индербор кенті
Ш.Уәлиханов атындағы орта мектеп директорының
оқу ісі жөніндегі орынбасары және бастауыш сынып мұғалімі
Сундетова Айгерим Биржановна
Педагог- сарапшы
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Диалог жаза аламын Сөйлем дегеніміз не?
|
Бөлім: |
Менің мектебім |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Сундетова Айгерим Биржановна |
|
|
Күні: |
17.11.2021ж |
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны:24 |
Қатыспағандар саны:24 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Диалог жаза аламын Сөйлем дегеніміз не? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
2.1.2.1 - мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау 2.1.3.1 – күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап , диалогке қатысу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құра алады, әріптердің емлесін сақтап жаза алады. Мәтін кейіпкерінің өмірбаянын әңгімелей алады. күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап , диалогке қатысады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
«Шаттық шеңбер» Балалар бір-бірімен амандасып, танысады, жылы тілек тілейді.
|
Ширату жаттығуларын жасайды.
Сабақ тақырыбын, мақсатын ашады. |
|
Сары ,қызыл ,жасыл ,стикерлер |
|
Сабақтың ортасы 15 мин 2 мин 18 мин |
23 - жаттығу: « Оқып көр» ЖЖ
Дескриптор: 1. Суреттегі Қожа туралы фильмді естеріне түсіреді; 2. Фильмнің кейіпкерлерін атайды; 3 .Оқығандарының диалог екенін дәлелдейді; 4. Диалогті көшіріп жазады; Кері байланыс: «стикер» ҚБ « смайлик» «Жауап жаз»ТЖ Дескриптор: 1.Берілген сұрақтарды оқиды; 2.Сұрақтарға жауап береді; 3.Сұрақтар мен жауаптардың көмегімен мәтін түрлерін ажыратады; 4. Сипаттау мәтіні бойынша сурет салады; 5. Бір-бірінің жұмыстарын бағалайды; Кері байланыс: «стикер» ҚБ « БАҒДАРШАМ»
Сергіту сәті 24-жаттығу «Дәлелде» ҰЖ Оқыңдар. Қай сөздердің тобы сөйлем құрайды?
ҚБ «смайлик» 25-жаттығу «Кім мықты» ҰЖ
Кері байланыс: «стикер» ҚБ « смайлик» 26-жаттығу «Анықта» ТЖ Кері байланыс: «стикер» ҚБ
« Смайлик» 27-жаттығу «Дұрыста» ҰЖ Кері байланыс: «стикер» ҚБ « Смайлик» |
- Мәтінді оқиды. -Сұрақтарға жауап береді. -Сөздердің айтылуы мен жазылуын салыстырады.
Өлеңді дауыстап айтып, сәйкес қимыл жасайды
- Сөздерді көшіріп жазады. - Сөздердің мағынасын түсіндіреді. -Ережені оқиды. Дескриптор: 1.Сөздегі сөйлем тобын анықтайды; 2. Сөйлемдерді көшіріп жазады; 3. Сөйлемдегі негізгі ойды анықтайды; Дескриптор: 1. Жазған сөйлем санын табады; 2. Сөйлемдегі ойды анықтайды; 3. Сөйлем түрлерін айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін қолданады; Дескриптор: 1. Мәтінді оқиды, неше сөйлем бар екенін анықтайды; 2. Тиісті тыныс белгілерін қойып жазады; 3. Сөйлем түрлерін айтылу мақсатына қарай ажыратады;
Дескриптор: 1. өз болжауларымен ұсынады; 2. сұрақтар қояды; 3. хабарландыру жазу туралы әңгімелейді; |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе смайлик
ҚБ: 1-10 балдық жүйе
Смайлик
смайлик
|
Оқулық
Оқулық, дәптер
|
|
Сабақтың соңы 5 мин. |
Кері байланыс: «Білім ағашы»
|
Сабақ туралы кері байланыс береді |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе
|
Білім ағашы парақ шасы стикер |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Диалог жаза аламын" Сөйлем дегеніміз не? 2 сынып
Атырау облысы Индер ауданы Индербор кенті
Ш.Уәлиханов атындағы орта мектеп директорының
оқу ісі жөніндегі орынбасары және бастауыш сынып мұғалімі
Сундетова Айгерим Биржановна
Педагог- сарапшы
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Диалог жаза аламын Сөйлем дегеніміз не?
|
Бөлім: |
Менің мектебім |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Сундетова Айгерим Биржановна |
|
|
Күні: |
17.11.2021ж |
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны:24 |
Қатыспағандар саны:24 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Диалог жаза аламын Сөйлем дегеніміз не? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
2.1.2.1 - мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау 2.1.3.1 – күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап , диалогке қатысу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құра алады, әріптердің емлесін сақтап жаза алады. Мәтін кейіпкерінің өмірбаянын әңгімелей алады. күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап , диалогке қатысады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
«Шаттық шеңбер» Балалар бір-бірімен амандасып, танысады, жылы тілек тілейді.
|
Ширату жаттығуларын жасайды.
Сабақ тақырыбын, мақсатын ашады. |
|
Сары ,қызыл ,жасыл ,стикерлер |
|
Сабақтың ортасы 15 мин 2 мин 18 мин |
23 - жаттығу: « Оқып көр» ЖЖ
Дескриптор: 1. Суреттегі Қожа туралы фильмді естеріне түсіреді; 2. Фильмнің кейіпкерлерін атайды; 3 .Оқығандарының диалог екенін дәлелдейді; 4. Диалогті көшіріп жазады; Кері байланыс: «стикер» ҚБ « смайлик» «Жауап жаз»ТЖ Дескриптор: 1.Берілген сұрақтарды оқиды; 2.Сұрақтарға жауап береді; 3.Сұрақтар мен жауаптардың көмегімен мәтін түрлерін ажыратады; 4. Сипаттау мәтіні бойынша сурет салады; 5. Бір-бірінің жұмыстарын бағалайды; Кері байланыс: «стикер» ҚБ « БАҒДАРШАМ»
Сергіту сәті 24-жаттығу «Дәлелде» ҰЖ Оқыңдар. Қай сөздердің тобы сөйлем құрайды?
ҚБ «смайлик» 25-жаттығу «Кім мықты» ҰЖ
Кері байланыс: «стикер» ҚБ « смайлик» 26-жаттығу «Анықта» ТЖ Кері байланыс: «стикер» ҚБ
« Смайлик» 27-жаттығу «Дұрыста» ҰЖ Кері байланыс: «стикер» ҚБ « Смайлик» |
- Мәтінді оқиды. -Сұрақтарға жауап береді. -Сөздердің айтылуы мен жазылуын салыстырады.
Өлеңді дауыстап айтып, сәйкес қимыл жасайды
- Сөздерді көшіріп жазады. - Сөздердің мағынасын түсіндіреді. -Ережені оқиды. Дескриптор: 1.Сөздегі сөйлем тобын анықтайды; 2. Сөйлемдерді көшіріп жазады; 3. Сөйлемдегі негізгі ойды анықтайды; Дескриптор: 1. Жазған сөйлем санын табады; 2. Сөйлемдегі ойды анықтайды; 3. Сөйлем түрлерін айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін қолданады; Дескриптор: 1. Мәтінді оқиды, неше сөйлем бар екенін анықтайды; 2. Тиісті тыныс белгілерін қойып жазады; 3. Сөйлем түрлерін айтылу мақсатына қарай ажыратады;
Дескриптор: 1. өз болжауларымен ұсынады; 2. сұрақтар қояды; 3. хабарландыру жазу туралы әңгімелейді; |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе смайлик
ҚБ: 1-10 балдық жүйе
Смайлик
смайлик
|
Оқулық
Оқулық, дәптер
|
|
Сабақтың соңы 5 мин. |
Кері байланыс: «Білім ағашы»
|
Сабақ туралы кері байланыс береді |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе
|
Білім ағашы парақ шасы стикер |
шағым қалдыра аласыз





Үй
тапсырмасы: 87-бет 28-жаттығу, ереже
жаттау


