|
Күні:11.12.2017ж |
Пәні: Қазақ тілі |
Пән мұғалімі: Жадағаева А.Қ |
|||
|
Сыныбы: 7«В» |
Сабақ реті: 1 |
Қатысқандар саны: |
|||
|
|
|
Қатыспағандар саны : |
|||
|
Бөлім: 3-бөлім |
Музыка табиғи өнер |
|
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Домбыра халық-мұрасы. |
||||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
7.Т/А5. Проблемалық сұрақтарға тыңдалған мәтіннен деректер келтіре отырып, дәлелді жауап беру, өз жауабын өзгенің жауабымен салыстыру, талқылау. |
||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушылар : |
Проблемалық сұрақтарға тыңдалған мәтіннен деректер келтіре алады |
|||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
Проблемалық сұрақтарға тыңдалған мәтіннен деректер келтіре отырып, дәлелді жауап бере алады. |
||||
|
Кейбір оқушылар : |
Өз жауабын өзгенің жауабымен салыстырып, талқылай алады. |
||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: ...(істей,орындай) алады |
Тапсымаларды кезең-кезеңмен орындай алады |
|||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер (терминдер): |
Домбыра, домбыра күйі, аңыз |
||||
|
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
Домбыраның құрылысы |
||||
|
Талқылауға арналған тармақтар: |
Топтық жұмыс |
||||
|
Сіз неліктен........................ екенін айта аласыз ба? |
Домбыраның көмейі қалай пайда болғанын айта аласыз ба? |
||||
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: |
Жазылым дағдысына арнаған тапсырмаларды орындау |
||||
|
Алдыңғы оқу |
«Денсаулыққа қоршаған ортаның әсері» тақырыбына ресурстар жинау |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығуларлар (төменде жоспарланған жаттығуларлармен қатар, ескертпелер жазыңыз ) |
Ресурстар |
|||
|
Басталуы: (6 мин) Білу 3мин 3мин |
Қызығушылықты ояту. Мұғалім әр топтан бір-бір оқушыдан төрт оқушыны ортаға шақырып, үстел үстінен өзіне ұнаған ұлттық аспап суретін таңдатады. Содан соң сынып қабырғаларынан сол суреттің анықтамасын іздейді.Сыныпқа таңдаған аспабын түсіндіреді.Топ атауы таңдаған аспап атымен аталады.
Тақырыпты болжау. Қос қазық екі желі,тоғыз ноқта, Теңселіп тербеледі адам соқса. Сөзге ұста ,әнге шебер болғанымен Ашпайды жұмған аузын адам жоқта. Екі ішек,екі желі,тоғыз перне, Теңселіп, тербеледі соқсаң сенде. Оның бар Қос қазық-қос құлағы, Тыңдатар ән мен күйін тәмам елге.
Түрі бар оның тағы бүктемелі Кім оны жол жүргенде жүк көреді. Жанынан тастамайды түзде күйші Төріне үйдің іліп күткен елі
Кие тұтқан ол біздің аспабымыз Бабамнан қалған мұра дастанымыз. Сындырмай таза ұстап ұрпағыма, Жеткізер қасиетті дәстүріміз. |
Суреттер Оқулық слайд |
|||
|
Ортасы: (27 мин) Түсіну 2 мин Қолдану 12мин
Талдау 5 мин Сергіту сәті 3 мин
Жинақтау 5мин |
Домбыраның құрылысын бейнетаспа арқылы түсіндіру
1-тапсырма. Т.Ж. «Тамаша жоба» әдісі арқылы топтық жұмыс жасау 1-топ Домбыра туралы аңыз 2–топ Домбыраның құрылысы 3-топ Домбыраға арналған жанр-күй 4-топ Домбыра жайлы айтылған пікірлер,нақыл сөздер Кері байланыс:
Ж. 2-тапсырма. Грамматикалық тапсырма
Кері байланыс: Смайлик
Домбыра –Слайд-шоу
3-тапсырма. Блиц-турнир» әдісі. Оқушылар ойланбай жауап беруге тиіс.
|
Бейнетаспа Ақ қағаз (А3) Түрлі түсті суреттер Желім Түрлі түсті карандаш
Ереже |
|||
|
Аяқталуы: (7 мин) Бағалау 5мин
2 мин |
Кері байланыс картасы. Әр оқушыға таратылады
Рефлексия. Стикерге өздерінің сабақтан алған әсерлерін жазып, домбыраға жабыстырады |
Кесте Стикер |
|||
|
Қосымша ақпарат: |
Денсаулыққа байланысты мақал-мәтелдер жазып келу |
||||
|
Саралау: |
Бағалау: |
Пәнаралық байланыс: |
|||
|
Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? |
Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
|
|||
|
|||||
|
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері: |
|||||
|
Сіз қабілеті жоғары оқушылар ға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
|
||||
|
Кабинеттегі қауіпсіздік ережесін сақтау |
|||||
|
Рефлексия: |
АКТ -мен байланыс: |
||||
|
Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма? |
|
Интербелсенді тақта Компьютер |
|||
|
Бүгін оқушылар не білді ? |
|
Құндылықтармен байланыс: |
|||
|
Сыныптағы ахуал қандай болды? |
|
Тазалыққа Ұқыптылыққа Адамгершілікке тәрбиелеу |
|||
|
Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? |
|
||||
|
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? |
|
||||
|
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және нелікен? |
|
||||
|
Қорытынды бағамдау: |
|||||
|
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да ,оқуды да ескеріңіз)? |
|
||||
|
1 |
|||||
|
2 |
|||||
|
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да ,оқуды да ескеріңіз)? |
|
||||
|
1. |
|||||
|
2. |
|||||
|
Осы сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|
||||
|
1. |
|||||
|
2. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Домбыра -халық мұрасы" 7 сынып
|
Күні:11.12.2017ж |
Пәні: Қазақ тілі |
Пән мұғалімі: Жадағаева А.Қ |
|||
|
Сыныбы: 7«В» |
Сабақ реті: 1 |
Қатысқандар саны: |
|||
|
|
|
Қатыспағандар саны : |
|||
|
Бөлім: 3-бөлім |
Музыка табиғи өнер |
|
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Домбыра халық-мұрасы. |
||||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
7.Т/А5. Проблемалық сұрақтарға тыңдалған мәтіннен деректер келтіре отырып, дәлелді жауап беру, өз жауабын өзгенің жауабымен салыстыру, талқылау. |
||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушылар : |
Проблемалық сұрақтарға тыңдалған мәтіннен деректер келтіре алады |
|||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
Проблемалық сұрақтарға тыңдалған мәтіннен деректер келтіре отырып, дәлелді жауап бере алады. |
||||
|
Кейбір оқушылар : |
Өз жауабын өзгенің жауабымен салыстырып, талқылай алады. |
||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: ...(істей,орындай) алады |
Тапсымаларды кезең-кезеңмен орындай алады |
|||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер (терминдер): |
Домбыра, домбыра күйі, аңыз |
||||
|
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
Домбыраның құрылысы |
||||
|
Талқылауға арналған тармақтар: |
Топтық жұмыс |
||||
|
Сіз неліктен........................ екенін айта аласыз ба? |
Домбыраның көмейі қалай пайда болғанын айта аласыз ба? |
||||
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: |
Жазылым дағдысына арнаған тапсырмаларды орындау |
||||
|
Алдыңғы оқу |
«Денсаулыққа қоршаған ортаның әсері» тақырыбына ресурстар жинау |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығуларлар (төменде жоспарланған жаттығуларлармен қатар, ескертпелер жазыңыз ) |
Ресурстар |
|||
|
Басталуы: (6 мин) Білу 3мин 3мин |
Қызығушылықты ояту. Мұғалім әр топтан бір-бір оқушыдан төрт оқушыны ортаға шақырып, үстел үстінен өзіне ұнаған ұлттық аспап суретін таңдатады. Содан соң сынып қабырғаларынан сол суреттің анықтамасын іздейді.Сыныпқа таңдаған аспабын түсіндіреді.Топ атауы таңдаған аспап атымен аталады.
Тақырыпты болжау. Қос қазық екі желі,тоғыз ноқта, Теңселіп тербеледі адам соқса. Сөзге ұста ,әнге шебер болғанымен Ашпайды жұмған аузын адам жоқта. Екі ішек,екі желі,тоғыз перне, Теңселіп, тербеледі соқсаң сенде. Оның бар Қос қазық-қос құлағы, Тыңдатар ән мен күйін тәмам елге.
Түрі бар оның тағы бүктемелі Кім оны жол жүргенде жүк көреді. Жанынан тастамайды түзде күйші Төріне үйдің іліп күткен елі
Кие тұтқан ол біздің аспабымыз Бабамнан қалған мұра дастанымыз. Сындырмай таза ұстап ұрпағыма, Жеткізер қасиетті дәстүріміз. |
Суреттер Оқулық слайд |
|||
|
Ортасы: (27 мин) Түсіну 2 мин Қолдану 12мин
Талдау 5 мин Сергіту сәті 3 мин
Жинақтау 5мин |
Домбыраның құрылысын бейнетаспа арқылы түсіндіру
1-тапсырма. Т.Ж. «Тамаша жоба» әдісі арқылы топтық жұмыс жасау 1-топ Домбыра туралы аңыз 2–топ Домбыраның құрылысы 3-топ Домбыраға арналған жанр-күй 4-топ Домбыра жайлы айтылған пікірлер,нақыл сөздер Кері байланыс:
Ж. 2-тапсырма. Грамматикалық тапсырма
Кері байланыс: Смайлик
Домбыра –Слайд-шоу
3-тапсырма. Блиц-турнир» әдісі. Оқушылар ойланбай жауап беруге тиіс.
|
Бейнетаспа Ақ қағаз (А3) Түрлі түсті суреттер Желім Түрлі түсті карандаш
Ереже |
|||
|
Аяқталуы: (7 мин) Бағалау 5мин
2 мин |
Кері байланыс картасы. Әр оқушыға таратылады
Рефлексия. Стикерге өздерінің сабақтан алған әсерлерін жазып, домбыраға жабыстырады |
Кесте Стикер |
|||
|
Қосымша ақпарат: |
Денсаулыққа байланысты мақал-мәтелдер жазып келу |
||||
|
Саралау: |
Бағалау: |
Пәнаралық байланыс: |
|||
|
Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? |
Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
|
|||
|
|||||
|
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері: |
|||||
|
Сіз қабілеті жоғары оқушылар ға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
|
||||
|
Кабинеттегі қауіпсіздік ережесін сақтау |
|||||
|
Рефлексия: |
АКТ -мен байланыс: |
||||
|
Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма? |
|
Интербелсенді тақта Компьютер |
|||
|
Бүгін оқушылар не білді ? |
|
Құндылықтармен байланыс: |
|||
|
Сыныптағы ахуал қандай болды? |
|
Тазалыққа Ұқыптылыққа Адамгершілікке тәрбиелеу |
|||
|
Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? |
|
||||
|
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? |
|
||||
|
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және нелікен? |
|
||||
|
Қорытынды бағамдау: |
|||||
|
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да ,оқуды да ескеріңіз)? |
|
||||
|
1 |
|||||
|
2 |
|||||
|
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да ,оқуды да ескеріңіз)? |
|
||||
|
1. |
|||||
|
2. |
|||||
|
Осы сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|
||||
|
1. |
|||||
|
2. |
|||||
шағым қалдыра аласыз


















