Қысқа мерзімді жоспар
|
Пәні |
Информатика |
|
Бөлім: |
Python программалау тілінде алгоритмдерді программалау |
|
Педагогтың аты-жөні: |
Макулбаева Алия Камаловна |
|
Күні: |
05.03.2024ж. |
|
Сынып: 9 «А» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
24. Екі өлшемді массивтер |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.3.3.2 екіөлшемді массивтер пайдаланып Python программалау тілінде программаларды жасау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
-Екіөлшемді массивтерді түсініп, жазылуын үйренеді; -Python программалау тілінде есептер шығарады. |
|
Сабақтың кезеңі |
Мұғалім іс-әрекеті |
Оқушы іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. (3 мин)
Үй тапсырмасын сұрау (7 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасып, сынып оқушыларын түгендеу. «Менің арманым...» тренингін ұйымдастыру. Топқа біріктіру. http://en.castlots.org/divide-into-groups-online/ арқылы топқа бөлу, «Индекс» және «Массив» атауымен жұпқа бірігіп отырады. http://en.castlots.org/divide-into-groups-online/ жұпқа бөліну Алдыңғы меңгерген білімдерін жаңғыртып, оқушыларды сабаққа ынталандырады. |
Амандасады. Оқушылар тілектерін айтып, «Алтын балықты» таңдайды. Топқа бөлінеді. 9 сынып электрондық оқулығынан сәйкестендіру тапсырма орындайды. |
Бағалау парақшасы 1-4 балл Бірін бірі бағалау |
http://en.castlots.org/divide-into-groups-online/ Focusky презентациясы (1 -2 бет) Интерактивті тақта, компьютер
|
|
Жаңа сабақ Мағынаны ашу (5 мин)
|
«Ой қозғау» әдісі. «Адасқан» әріптер, тақырыпты ашу. Тақырып: 23. Екі өлшемді массивтер. Сабақтың мақсатымен таныстырады. – Екіөлшемді массивтерді түсініп, жазылуын үйренеді; -Python программалау тілінде есептер шығарады. Бейнесабақ көрсетеді Жаңа сабақты түсіндіреді. Мұғалімнің түсіндірмесі.
|
Жауаптары:
Бейнесабақты көреді Дәптерге мысалды жазады. Екі өлшемді массивтің жазылуын дәптерге жазады. |
Сөзді дұрыс тапқан оқушыға «Жарай сың!» деген мадақтау сөзімен ынталан дыру. |
https://yandex.kz/video/preview/16306216651191217552 Оқулық 9-сынып Авторлары: Г.И.Салғараева, К.А.Калымова, Ж.А.Орынтаева (111 бет) Focusky презентациясы (3 -4 бет) |
|
Практикум (20 мин)
|
Практикалық жұмыс. Берілген программаны компьютерде орындаңдар. 1-тапсырма:
2-тапсырма.
|
Жаңа тақырыпты практикада қолдану арқылы меңгереді нәтижесі: 371 нәтижесі: 1 0 1 0 0 1 1 1 1 0 1 0 |
Дискрип тор: Берілген кодты Python программасында қатесіз жазады; - Код нәтижесі дұрыс шығады 3 балл |
Online Mektep |
|
Сергіту сәті (1 мин) |
Көз жаттығуларын
орындау |
Көз жаттығуларын орындайды. |
|
|
|
Бекіту (5 мин) |
Тест тапсырмасы арқылы тақырыпты меңгергенін анықтау. Оқушылар электрондық оқулықтан тест орындайды. |
Тест тапсырмаларын орындайды. |
1-5 1б 6-10 2б 11-15 3б |
Электрондық оқулық |
|
Қорытынды (1 мин) |
Сабақты қорытындылау, Сабақтың мақсатына оралу: -Екіөлшемді массивтерді қолдана алдық. -Екіөлшемді массивтерді пайдаланып, Python программалау тілінде есептер шығардық |
Сабақтың мақсатына оралу: -Ек іөлшемді массивтерді қолдана алды. -Екі өлшемді массивтерді пайдаланып, Python программалау тілінде есептер шығарды. |
Бағалау қорытын дысы |
|
|
Үйге тапсырма ( 1 мин) |
Параграф 25, 116 бет 1,2-тапсырмаларды Python online – орындау |
|
|
Оқулық 9-сынып Авторлары: Г.И.Салғараева, К.А.Калымова, Ж.А.Орынтаева 116 бет |
|
Кері байланыс (2 мин) |
«Орындай алмадым» «Аздап қиналдым» «Тапсырманы орындадым, алақай!» әдісі арқылы оқушылардың бүгінгі сабақты қаншалықты меңгергенін анықтау. |
бүгінгі сабаққа кері байланыс береді. |
|
|
Бағалау критерийлері
|
№ |
Тапсырмалар |
Бағалау критерийлері |
Балл |
|
1 |
Сәйкестендіру тапсырмасы |
Mассив сипаттамаларын сәйкестендіреді – |
2+2 балл |
|
2 |
Практикалық жұмыс. Компьютерде орындайық. Берілген программаны компьютерде орындаңдар. . |
нәтижесін алады |
3 балл |
|
5 |
Тест. «Үздік бағдарламашы» байқауы |
Тест тапсырмаларын орындайды. |
3 балл |
|
15-11 балл |
|
3 |
|
|
10-6 балл |
|
2 |
|
|
5-0 балл |
|
1 |
|
|
Барлығы: |
10 балл |
||
Бағалау парағы
|
№ |
Оқушының аты-жөні |
Сәйкестендіру тапсырмасы 1-4 балл |
Практикалық жұмыс. Компьютерде орындайық. Берілген программаны компьютерде орынап, нәтижесін ал. 1-3 балл |
«Үздік бағдарламашы» байқауы 1-3 балл |
Қорытынды балл |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ екі өлшемді массив 9 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
|
Пәні |
Информатика |
|
Бөлім: |
Python программалау тілінде алгоритмдерді программалау |
|
Педагогтың аты-жөні: |
Макулбаева Алия Камаловна |
|
Күні: |
05.03.2024ж. |
|
Сынып: 9 «А» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
24. Екі өлшемді массивтер |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.3.3.2 екіөлшемді массивтер пайдаланып Python программалау тілінде программаларды жасау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
-Екіөлшемді массивтерді түсініп, жазылуын үйренеді; -Python программалау тілінде есептер шығарады. |
|
Сабақтың кезеңі |
Мұғалім іс-әрекеті |
Оқушы іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. (3 мин)
Үй тапсырмасын сұрау (7 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасып, сынып оқушыларын түгендеу. «Менің арманым...» тренингін ұйымдастыру. Топқа біріктіру. http://en.castlots.org/divide-into-groups-online/ арқылы топқа бөлу, «Индекс» және «Массив» атауымен жұпқа бірігіп отырады. http://en.castlots.org/divide-into-groups-online/ жұпқа бөліну Алдыңғы меңгерген білімдерін жаңғыртып, оқушыларды сабаққа ынталандырады. |
Амандасады. Оқушылар тілектерін айтып, «Алтын балықты» таңдайды. Топқа бөлінеді. 9 сынып электрондық оқулығынан сәйкестендіру тапсырма орындайды. |
Бағалау парақшасы 1-4 балл Бірін бірі бағалау |
http://en.castlots.org/divide-into-groups-online/ Focusky презентациясы (1 -2 бет) Интерактивті тақта, компьютер
|
|
Жаңа сабақ Мағынаны ашу (5 мин)
|
«Ой қозғау» әдісі. «Адасқан» әріптер, тақырыпты ашу. Тақырып: 23. Екі өлшемді массивтер. Сабақтың мақсатымен таныстырады. – Екіөлшемді массивтерді түсініп, жазылуын үйренеді; -Python программалау тілінде есептер шығарады. Бейнесабақ көрсетеді Жаңа сабақты түсіндіреді. Мұғалімнің түсіндірмесі.
|
Жауаптары:
Бейнесабақты көреді Дәптерге мысалды жазады. Екі өлшемді массивтің жазылуын дәптерге жазады. |
Сөзді дұрыс тапқан оқушыға «Жарай сың!» деген мадақтау сөзімен ынталан дыру. |
https://yandex.kz/video/preview/16306216651191217552 Оқулық 9-сынып Авторлары: Г.И.Салғараева, К.А.Калымова, Ж.А.Орынтаева (111 бет) Focusky презентациясы (3 -4 бет) |
|
Практикум (20 мин)
|
Практикалық жұмыс. Берілген программаны компьютерде орындаңдар. 1-тапсырма:
2-тапсырма.
|
Жаңа тақырыпты практикада қолдану арқылы меңгереді нәтижесі: 371 нәтижесі: 1 0 1 0 0 1 1 1 1 0 1 0 |
Дискрип тор: Берілген кодты Python программасында қатесіз жазады; - Код нәтижесі дұрыс шығады 3 балл |
Online Mektep |
|
Сергіту сәті (1 мин) |
Көз жаттығуларын
орындау |
Көз жаттығуларын орындайды. |
|
|
|
Бекіту (5 мин) |
Тест тапсырмасы арқылы тақырыпты меңгергенін анықтау. Оқушылар электрондық оқулықтан тест орындайды. |
Тест тапсырмаларын орындайды. |
1-5 1б 6-10 2б 11-15 3б |
Электрондық оқулық |
|
Қорытынды (1 мин) |
Сабақты қорытындылау, Сабақтың мақсатына оралу: -Екіөлшемді массивтерді қолдана алдық. -Екіөлшемді массивтерді пайдаланып, Python программалау тілінде есептер шығардық |
Сабақтың мақсатына оралу: -Ек іөлшемді массивтерді қолдана алды. -Екі өлшемді массивтерді пайдаланып, Python программалау тілінде есептер шығарды. |
Бағалау қорытын дысы |
|
|
Үйге тапсырма ( 1 мин) |
Параграф 25, 116 бет 1,2-тапсырмаларды Python online – орындау |
|
|
Оқулық 9-сынып Авторлары: Г.И.Салғараева, К.А.Калымова, Ж.А.Орынтаева 116 бет |
|
Кері байланыс (2 мин) |
«Орындай алмадым» «Аздап қиналдым» «Тапсырманы орындадым, алақай!» әдісі арқылы оқушылардың бүгінгі сабақты қаншалықты меңгергенін анықтау. |
бүгінгі сабаққа кері байланыс береді. |
|
|
Бағалау критерийлері
|
№ |
Тапсырмалар |
Бағалау критерийлері |
Балл |
|
1 |
Сәйкестендіру тапсырмасы |
Mассив сипаттамаларын сәйкестендіреді – |
2+2 балл |
|
2 |
Практикалық жұмыс. Компьютерде орындайық. Берілген программаны компьютерде орындаңдар. . |
нәтижесін алады |
3 балл |
|
5 |
Тест. «Үздік бағдарламашы» байқауы |
Тест тапсырмаларын орындайды. |
3 балл |
|
15-11 балл |
|
3 |
|
|
10-6 балл |
|
2 |
|
|
5-0 балл |
|
1 |
|
|
Барлығы: |
10 балл |
||
Бағалау парағы
|
№ |
Оқушының аты-жөні |
Сәйкестендіру тапсырмасы 1-4 балл |
Практикалық жұмыс. Компьютерде орындайық. Берілген программаны компьютерде орынап, нәтижесін ал. 1-3 балл |
«Үздік бағдарламашы» байқауы 1-3 балл |
Қорытынды балл |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз











