Материалдар / Ашық сабақ Екі өрнектің қосындысының квадраты 7-сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ Екі өрнектің қосындысының квадраты 7-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Қысқаша көбейту формулалары
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
08 Маусым 2021
435
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

САБАҚ ЖОСПАРЫ

Қысқа мерзімді жоспар



Сабақтың тақырыбы: «Арифметикалық орта. Мода, ауытқу, медиана»

Мектеп: Абай атындағы мектеп-лицейі

Күні:12.04.2020ж.

Мұғалімнің есімі: Сейсембиева Молдир Нурланбековна

СЫНЫП: 5

Қатысқандар саны:22

Қатыспағандар саны:0

Оқу бағдарламасына негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Оқушыларды арифметикалық орта, мода, ауытқу, медиана ұғымымен таныстыру, тақырыпқа сай есептер шығаруға дағдыландыру

Сабақ мақсаттары
























Барлық оқушылар:

Арифметикалық орта, мода, ауытқу, медиана ұғымын түсіндіреді, жеңіл есептерді шығарады.

Оқушылардың басым бөлігі:

Сұрақтарға жауап береді, тақырыптқа сай кез келген есептерді шығарады, қатемен жұмыс жасайды.

Кейбір оқушылар:

Тақырыпта берілген ұғымдардың мәнін түсіндіреді, дәлелдейді, тақырыпқа сай күрделі есептерді шығарады, ашық сұрақтар құрастырады.


Бағалау критерийлері

  • Арифметикалық орта, мода, ауытқу, медиана ұғымын түсіндіреді, жеңіл есептерді шығара алады



  • Сұрақтарға жауап береді, тақырыптқа сай кез келген есептерді шығарады, қатемен жұмыс жасайды.


Тілдік мақсат

Оқушылар:

  • ... (істей) алады.

Оқушылар шығаратын есептерінің жолдарын талдап, түсіндіре алады.

Негізгі сөздер мен тіркестер:

Арифметикалық орта, мода, ауытқу, медиана.

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талқылауға арналған тармақтар:

Санның арифметикалық ортасын, шаманың модасын, шама мәндерінің өзгеріс ауқымын және берілген сандар қатарының медианасын табуды топта талқылайды.

Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?

Жазылым бойынша ұсыныстар:

Жаңа сабақтағы анықтамаларды ереже дәптерге жазады.

Құндылықтарға баулу




Жалпыға бірдей еңбек қоғамы құндылықтарын дамыту арқылы жеке ,жұптық және топтық жұмыста, оқушыларды еңбек пен шығармашылыққа баулуға , ынтымақтастыққа, бір-біріне құрмет көрсетуге дағдыландыру

Ойлау дағдыларының деңгейі

Қлодану

Алдыңғы оқу

Ондық бөлшекті дөңгелектеу

Жоспар

Жоспарланған уақыт

(кезеңдері)

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Сабақтың басы (10 минут)

  1. Оқушылардың сабаққа қатысуын қадағалау;

  2. Оқу құралдарын тексеру;

  3. Оқушылардың назарларын сабаққа аудару.

Топқа бөлу

  • 1-ден 4-ке дейін саналу




  1. Өткен сабақ бойынша «ыстық орындық» әдісімен оқушылар бір-біріне сұрақтар қояды.

  • Ондық бөлшектер қандай разрядтарға дейін дөңгелектенеді? мысал келтір.

  • Ондық бөлшектерді дөңгелектеу ережесін өз түсінігің бойынша қорытып, мысал келтір.

  1. Үйге берілген есептерді тексеру;

1507

Ондық бөлшек

Дөңгелектеу разряды

Жуықтап алған мәндері

артығымен

кемімен

2,36

0,1

2,4


16,783

0,01


16,78

3,8147

0,001

3,815




1512

  1. 7,4 ˂ 7,48126 ˂ 7,5 7,48126 ≈ 7,5

  2. 7,48 ˂ 7,48126 ˂ 7,49 7,481236 ≈ 7,48

  3. 7,481 ˂ 7,48126 ˂ 7,482 7,481236 ≈ 7,481

  4. 7,4812 ˂ 7,48126 ˂ 7,4813 7,481236 ≈ 7,4813



Сабақтың ортасы (20 минут)

Жаңа сабақ

  1. Өкіл –әдісімен жұмыс

  • Мәтінді топқа бөліп оқу;

  • Жұмыс топтарында мәтінді талдау;

  • Жұмыс топтарында постер құру;

  • Әр топтан өкілдер басқа топтарға өз мәтін бөлігін түсіндіру;

  1. «Бағдаршам» әдісі арқылы өзін –өзі бағалау.

  2. Жалпы тақырып бойынша түсінбеген тұстарын ортаға салып, мұғалімнің көмегімен талқылау.







  1. Оқулықпен жұмыс

  • Есептер шығару (№1520, №1521, №1522, №1523) тақ номерлерін шығару.

1520 №1521

1)5+7+10+12+16=50 1)1; 2; 5; 7.

50:5=10 7-1=6

3)45+58+76+81=260 3)6.3; 0.6; 7; 15.9

260:4=65 15.9-0.6=15.3

5)20+32+43+49=144

144:4=36

Дескриптор:

  • Арифметикалық ортасын табады

  • Медианасын табады

1522 №1523

1)2.1; 3.5; 4.6; 2.1; 0.3| 2.1 1)3.2; 4; 5.1; 6.2; 7; 8.9; 9

3)5.1; 7.5; 8.3; 10.2; 20| 5.1 2)1.3; 2.6; 2.6; 3.5; 3.5; 3.5

5)0.6; 0.5; 0.3; 0.6; 0.1| 0.6 (2.6+3.5) : 2 = 3.05

3)   ;

   = 1

Дескриптор:

  • Модасын табады

  • Өзгеріс ауқымын табады





Сабақтың соңы (10минут)

1. Сұрақ –жауап «Рубрика» әдісі. «Арифметикалық орта. Мода, ауытқу, медиана» тақырыбы бойынша

  • Әр топ 2 сұрақтан дайындайды;

  • Сұрақтарды басқа топтармен ауыстырады;

  • Берілген сұрақтарды топ ішінде талқылап, жауап береді.



Кері байланыс

  1. «Бес саусақ» әдісі арқылы кері байланыс алу.





Үйге тапсырма

  1. Жаңа сабақтағы ережелерді жаттау;

  2. 1520, №1521, №1522 есептердің жұп номерлерін шығару.





Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс

  • Деңгейі төмен оқушыларға мұғалім тарапынан «көпіршелер» туғызу;

  • Оқушыларға жоғары деңгейлі сұрақтар құрастыруды тапсырамын.

  • Ыстық орындық әдісі

  • Рубрика әдісі

  • «Бағдаршам» әдісі,

  • «Бес саусақ» әдісі.

Сабақта барлық оқушыларға жағымды әсер ету үшін жағдай жасалады,қауіпсіздік техникасы ережелерін сақтайды,өзара әрекет ету мәдениетін қалыптастыру
























































Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!