«Бекітемін»
Мектеп директоры: Ү.Бибатыр
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Сагымбекова Г.Н. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
5 сынып |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
11.10.2023 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
5.1В Натурал сандардың бөлінгіштігі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ең үлкен ортақ бөлгіш. Өзара жай сандар. Ең кіші ортақ еселік. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
5.5.1.2 мәтінді есептерді шығаруда ЕҮОБ және ЕКОЕ қолдану; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критериі: |
Сабақтың соңында оқушылардың барлығы берілген сандардың ЕҮОБ таба алады, ЕҮОБ табу алгоритмін айта алады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ұйым дастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Ең үлкен ортақ бөлгіш. Өзара жай сандар. Ең кіші ортақ еселік.ББЖБ№1 тақырыбын қарастырамыз. Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:Сабақтың соңында оқушылардың барлығы берілген сандардың ЕҮОБ таба алады, ЕҮОБ табу алгоритмін айта алады Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу. Қашықтықтан ұйымдастырылған сабаққа оқушылардың онлайн арқылы қатысуын қадағалап, оқушыларды онлайн сабаққа дайындау. Сабақтың тақырыбын және мақсатымен оқушыларды таныстыру. Үй тапсырмасын тексеру. «Көршіңді тексер» әдісі Оқушыларды топқа бөлу: І топ Жай сандар ІІ топ Құрама сандар ІІІ топ Натурал сандар Қайталау оқу айнасы:
|
Оқушылар сәлемдеседі, құрал-саймандарын түгелдеп, сабаққа дайындалады |
Мадақтау сөздер. Өзара бағалау жүргізеді |
Слайд Дәптер оқулық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 31 минут |
|
Берілген натурал сандардың әрқайсысына еселік
болатын ең кіші натурал санды, сол сандардың ең кіші ортақ еселігі
деп атайды. Егер берілген натурал сандардың үлкені
кішілеріне еселік болса, онда үлкен сан осы сандардың ең кіші ортақ
еселігі етіп
алынады. І «Кім жылдам?» Сандардың ең кіші ортақ еселіктерін
табыңдар: Дескриптор
ІІ «Крассворд» топтық
жұмыс
Дескриптор
|
Сұрақтарға жауап береді Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады Берілген тапсырманы жылдам орындап, бағаланды Кроссвордты топтағы оқушылармен бірлесіп орынайды
|
|
Слайд |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Оқулықпен жұмыс |
ІІІ Оқулықпен жұмыс № 250 IV Жұптық жұмыс Берілген натурал сандардың әрқайсысына еселік болатын ең кіші натурал санды, сол сандардың ең кіші ортақ еселігі деп атайды. №. Сандарды жай көбейткіштерге
жіктеп, ЕКОБ - сін
табыңдар: Дескриптор
|
Оқулықтағы есептерді шығарады Жұпқа берілген тапсырмаларды орындап, көршісімен топта бөліседі |
|
Слайд |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 7 минут |
|
Қорытындылау V топтық жұмыс «Сәйкестендіру»
Бүгінгі сабақта: Оқушылар меңгерді: ең үлкен ортақ бөлгіш (ЕҮОБ)ұғымының анықтамасын білу; екі және одан артық сандардың ЕҮОБ-ін табу
Үйге тапсырма: № Кері байланыс
|
Топтағы оқушылар бірігіп тапсырманы орындайды, сәйке келетін әріптерді тауып сөз құрастырады
|
Өзара
бағалау Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз «Бекітемін» Мектеп директоры:
Ү.Бибатыр Мұғалімнің
аты-жөні: Сагымбекова
Г.Н. Пән/Сынып: 5
сынып Күні: 11.10.2023 Тарау немесе
бөлім атауы: 5.1В Натурал сандардың
бөлінгіштігі Сабақтың
тақырыбы: Ең үлкен ортақ
бөлгіш. Өзара жай сандар. Ең кіші ортақ
еселік. Оқу
мақсаты: 5.5.1.2 мәтінді есептерді
шығаруда ЕҮОБ және ЕКОЕ
қолдану; Бағалау
критериі: Сабақтың соңында
оқушылардың барлығы берілген сандардың ЕҮОБ таба алады, ЕҮОБ табу
алгоритмін айта алады Уақыты Кезең
дері Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақтың
басы 7 мин Ұйым
дастыру
Сәлеметсіздерме!
Бүгін,
Ең үлкен ортақ бөлгіш. Өзара жай сандар. Ең
кіші ортақ еселік.ББЖБ№1 тақырыбын
қарастырамыз. Бүгінгі сабақта
меңгеретініңіз:Сабақтың соңында оқушылардың
барлығы берілген сандардың ЕҮОБ таба алады, ЕҮОБ табу алгоритмін
айта алады Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу. Қашықтықтан ұйымдастырылған сабаққа
оқушылардың онлайн арқылы қатысуын қадағалап, оқушыларды онлайн
сабаққа дайындау. Сабақтың тақырыбын және
мақсатымен оқушыларды таныстыру. Үй тапсырмасын тексеру.
«Көршіңді тексер» әдісі Оқушыларды топқа
бөлу: І топ Жай
сандар ІІ топ Құрама
сандар ІІІ топ Натурал
сандар Қайталау оқу
айнасы: 2, 5, 10 санына бөлінгіштік
белгісі? 3, 9 санына бөлінгіштік
белгісі? Жай сан деп қандай сандарды айтамыз? Мысал
келтір. Құрама сан дегеніміз не? Мысал
келтір Оқушылар сәлемдеседі,
құрал-саймандарын түгелдеп, сабаққа
дайындалады Мадақтау
сөздер. Өзара бағалау
жүргізеді Слайд Дәптер оқулық Сабақтың
ортасы 31
минут Берілген натурал сандардың әрқайсысына еселік
болатын ең кіші натурал санды, сол сандардың ең кіші ортақ еселігі
деп атайды. Егер берілген натурал сандардың үлкені
кішілеріне еселік болса, онда үлкен сан осы сандардың ең кіші ортақ
еселігі етіп
алынады. І «Кім
жылдам?» Сандардың ең кіші ортақ еселіктерін
табыңдар: Дескриптор Сандарды жай
көбейткішке жіктейді ЕКОЕ
табады;
ІІ «Крассворд» топтық
жұмыс
Дескриптор Өткен сабақтардағы анықтамалар
мен ережелерді біледі Кроссворд шеше
алады Сұрақтарға жауап
береді Тақырып бойынша ресурстарды
қарап, танысады Берілген тапсырманы жылдам
орындап, бағаланды Кроссвордты топтағы оқушылармен бірлесіп
орынайды Слайд Оқулықпен
жұмыс ІІІ Оқулықпен
жұмыс № 250 IV Жұптық
жұмыс Берілген натурал сандардың әрқайсысына еселік
болатын ең кіші натурал санды, сол сандардың ең кіші ортақ еселігі
деп атайды. №. Сандарды жай көбейткіштерге
жіктеп, ЕКОБ - сін
табыңдар: Дескриптор Сандарды жай
көбейткішке жіктейді ЕҮОБ
табады; Оқулықтағы есептерді
шығарады Жұпқа берілген
тапсырмаларды орындап, көршісімен топта
бөліседі Слайд Сабақтың
соңы 7
минут Қорытындылау V топтық жұмыс
«Сәйкестендіру» № Тапсырмалар
Жауабы
Сәйкес келетін
әріп 1 ЕҮОБ(102;238)
25 Р 2 5 пен 7 цифрларын
пайдаланып неше үш таңбалы сан жазуға болады? Оларды жазып
көрсет.
1 И 3 Асқар 15
сәбізді неше ең көп деген қоянға тең бөліп бере
алады?
6 Л
4 ЕКОЕ(72,180)
15 Г 5 Мен бір сан
ойладым. Оны 3-ке көбейтіп, нәтижесіне 19-ды қосқанда, қосынды
94-ке тең болды. Мен қандай сан
ойладым?
34 А 6 3-ке еселік
сандардың ең кішісін тап: 6*233
3 М 7 Қыры 12 cм кубтың
ішіне қыры 3 см неше кубты орналастыруға
болады?
360 О 8 Екі санның
көбейтіндісі бірінші көбейткіштен 3 есе артық. Екінші көбейткішті
тап.
64 Т
Бүгінгі
сабақта: Оқушылар
меңгерді: ең үлкен ортақ бөлгіш (ЕҮОБ)ұғымының анықтамасын
білу; екі және одан артық
сандардың ЕҮОБ-ін табу
Үйге
тапсырма: № Кері
байланыс
Білемін
Білдім
Білгім
келеді
Топтағы оқушылар бірігіп
тапсырманы орындайды, сәйке келетін әріптерді тауып сөз
құрастырады
Өзара
бағалау | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


















