Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
3-бөлім. Тәуелсіздік жылдарындағы Қазақстан. ЭКСПО -2017 |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ш.Ұ.Өмірзақова |
|
Күні: |
11.11.2024 |
|
Сыныбы:9 в |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Экспо -2017 көрмесінің маңызы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
9.2.6.1 белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын қолдана білу; 9.4.4.1 құрмалас сөйлемнің жасалу жолдары мен түрлерін білу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын қолдана біледі; Құрмалас сөйлемнің жасалу жолдары мен түрлерін біледі. |
|
Бағалау критерийі |
1.Оқылым стратегияларын қолданады; 2.Құрмалас сөйлемнің жасалу жолдарын біледі; 3.Құрмалас сөйлемнің түрлерін біледі. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 2 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: (Ұ) Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. |
Мұғаліммен амандасады, сыныпта кім бар, кім жоқ екенін анықтап түгенделеді |
|
Оқулық, дәптер |
|
Жаңа сабаққа кіріспе 5 мин |
(Ұ) Оқылым алды тапсырма. Сөз тіркестері мен суреттерді байланыстыра отырып, оқылатын мәтіннің мазмұны не туралы болатынына болжам жасаңдар. Сөз тіркестері: Күн сәулесі, сарқылмайтын энергия, озық технология, баламалы энергетика, халықаралық көрме. |
Сөз тіркестері мен суреттерді байланыстыра отырып, оқылатын мәтіннің мазмұны не туралы болатынына болжам жасайды |
ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
|
|
Сабақтың ортасы
10 мин. |
(Ұ) Оқылым тапсырмасы. Алдымен мәтінді оқып шығып, мәтін мазмұны бойынша берілген ақпараттардың шындық немесе жалған екенін анықтаңдар. |
Мәтінді оқиды, мәтін мазмұны бойынша берілген ақпараттардың шындық немесе жалған екенін анықтайды. |
Дескриптор: -Мәтінді оқиды-1 балл -Ақпараттың шындық екенін анықтайды-1 балл -Ақпараттың жалған екенін анықтайды-1 балл. Жалпы - 3 балл |
9-сынып оқулығы Жұмыс дәптерлері ҚБ:Мұғалімнің бағалауы |
|
Жұптық жұмыс 10 мин. |
Тапсырма.«Экспо-2017» көрмесінің елімізге әкелген пайдасы мен маңызын білу үшін оқылым мәтінін зерттеп оқу стратегиясын тиімді қолданып, мәтінді қайта оқып, ондағы берілген ақпараттарды зерделеп, мәтіннен фактілерді, көтерілген мәселені табыңдар. Кестені толтырыңдар. |
Оқылым мәтінін зерттеп оқу стратегиясын тиімді қолданады, мәтінді қайта оқиды, ондағы берілген ақпараттарды зерделейді, мәтіннен фактілерді, көтерілген мәселені табады. |
Дескриптор: -Оқу стратегияларын тиімді қолданады-1балл -Фактілерді табады-1балл -Мәселені табады-1балл Жалпы - 3 балл |
9-сынып оқулығы Жұмыс дәптерлері ҚБ:Мұғалімнің бағалауы |
|
Жеке жұмыс 10 мин. |
Тапсырма.Мәтіннен құрмаластың түрлерін салалас құрмалас, сабақтас құрмалас, аралас құрмаласты тауып, оларды кестеге жазыңдар. |
Мәтіннен құрмаластың түрлерін салалас құрмалас, сабақтас құрмалас, аралас құрмаласты тауып жазады. |
Дескриптор: -Құрмалас сөйлемнің түрлерін ажыратады-1 балл -Салалас қүрмалас сөйлемді табады-1 балл -Сабақтас құрмалас сөйлемді табады-1 балл -Аралас құрмалас сөйлемді табады-1 балл Жалпы - 4 балл |
9-сынып оқулығы Жұмыс дәптерлері ҚБ:Мұғалімнің бағалауы |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 8 мин. |
«Аяқталмаған сөйлем» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. |
Жеке жұмыс: - бүгінгі сабақта мен....түсіндім, ...білдім, ....көзімді жеткіздім. - бүгін сабақта қуантқаны..... - мен өзімді.....үшін мақтар едім. - маған ерекше ұнағаны..... - бүгін маған..........сәті түсті. - қызықты болғаны..... - ......қиындық тудырды. - менің түсінгенім..... - енді мен......аламын. |
Мұғалім оқушыларды «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Экспо көрмесінің маңызы 9-сынып
Ашық сабақ. Экспо көрмесінің маңызы 9-сынып
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
3-бөлім. Тәуелсіздік жылдарындағы Қазақстан. ЭКСПО -2017 |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ш.Ұ.Өмірзақова |
|
Күні: |
11.11.2024 |
|
Сыныбы:9 в |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Экспо -2017 көрмесінің маңызы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
9.2.6.1 белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын қолдана білу; 9.4.4.1 құрмалас сөйлемнің жасалу жолдары мен түрлерін білу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Белгілі бір мақсат үшін оқылым стратегияларын қолдана біледі; Құрмалас сөйлемнің жасалу жолдары мен түрлерін біледі. |
|
Бағалау критерийі |
1.Оқылым стратегияларын қолданады; 2.Құрмалас сөйлемнің жасалу жолдарын біледі; 3.Құрмалас сөйлемнің түрлерін біледі. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 2 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: (Ұ) Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. |
Мұғаліммен амандасады, сыныпта кім бар, кім жоқ екенін анықтап түгенделеді |
|
Оқулық, дәптер |
|
Жаңа сабаққа кіріспе 5 мин |
(Ұ) Оқылым алды тапсырма. Сөз тіркестері мен суреттерді байланыстыра отырып, оқылатын мәтіннің мазмұны не туралы болатынына болжам жасаңдар. Сөз тіркестері: Күн сәулесі, сарқылмайтын энергия, озық технология, баламалы энергетика, халықаралық көрме. |
Сөз тіркестері мен суреттерді байланыстыра отырып, оқылатын мәтіннің мазмұны не туралы болатынына болжам жасайды |
ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
|
|
Сабақтың ортасы
10 мин. |
(Ұ) Оқылым тапсырмасы. Алдымен мәтінді оқып шығып, мәтін мазмұны бойынша берілген ақпараттардың шындық немесе жалған екенін анықтаңдар. |
Мәтінді оқиды, мәтін мазмұны бойынша берілген ақпараттардың шындық немесе жалған екенін анықтайды. |
Дескриптор: -Мәтінді оқиды-1 балл -Ақпараттың шындық екенін анықтайды-1 балл -Ақпараттың жалған екенін анықтайды-1 балл. Жалпы - 3 балл |
9-сынып оқулығы Жұмыс дәптерлері ҚБ:Мұғалімнің бағалауы |
|
Жұптық жұмыс 10 мин. |
Тапсырма.«Экспо-2017» көрмесінің елімізге әкелген пайдасы мен маңызын білу үшін оқылым мәтінін зерттеп оқу стратегиясын тиімді қолданып, мәтінді қайта оқып, ондағы берілген ақпараттарды зерделеп, мәтіннен фактілерді, көтерілген мәселені табыңдар. Кестені толтырыңдар. |
Оқылым мәтінін зерттеп оқу стратегиясын тиімді қолданады, мәтінді қайта оқиды, ондағы берілген ақпараттарды зерделейді, мәтіннен фактілерді, көтерілген мәселені табады. |
Дескриптор: -Оқу стратегияларын тиімді қолданады-1балл -Фактілерді табады-1балл -Мәселені табады-1балл Жалпы - 3 балл |
9-сынып оқулығы Жұмыс дәптерлері ҚБ:Мұғалімнің бағалауы |
|
Жеке жұмыс 10 мин. |
Тапсырма.Мәтіннен құрмаластың түрлерін салалас құрмалас, сабақтас құрмалас, аралас құрмаласты тауып, оларды кестеге жазыңдар. |
Мәтіннен құрмаластың түрлерін салалас құрмалас, сабақтас құрмалас, аралас құрмаласты тауып жазады. |
Дескриптор: -Құрмалас сөйлемнің түрлерін ажыратады-1 балл -Салалас қүрмалас сөйлемді табады-1 балл -Сабақтас құрмалас сөйлемді табады-1 балл -Аралас құрмалас сөйлемді табады-1 балл Жалпы - 4 балл |
9-сынып оқулығы Жұмыс дәптерлері ҚБ:Мұғалімнің бағалауы |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 8 мин. |
«Аяқталмаған сөйлем» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. |
Жеке жұмыс: - бүгінгі сабақта мен....түсіндім, ...білдім, ....көзімді жеткіздім. - бүгін сабақта қуантқаны..... - мен өзімді.....үшін мақтар едім. - маған ерекше ұнағаны..... - бүгін маған..........сәті түсті. - қызықты болғаны..... - ......қиындық тудырды. - менің түсінгенім..... - енді мен......аламын. |
Мұғалім оқушыларды «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|

шағым қалдыра аласыз














