|
Білім беру ұйымының атауы |
Абай атындағы жалпы орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
информатика |
|||||
|
Бөлім: |
Электрондық кесте арқылы есеп шығару |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кайсагалиевав Б |
|||||
|
Күні: |
6.12.2023 |
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Электрондық кестеде есептеулер үшін формулалар құру |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.2.2.6. Электрондық кестеде есептеулер үшін формулаларды құру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Формула құруды үйреніп, электронды кестеде есептер шығару |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру 3 минут Үй тапсырмасын тексеру Білу 4 минут Жаңа білім Түсіну Ширату Қолдану Практикалық жұмыс Жинақтау Бағалау Рефлексия Үйге тапсырма |
Оқушылармен амандасу, түгендеу. «Қоржынға асық жина» бүгінгі сабақтың ерекшелігімен таныстыру Алшы - асықтың иірілгенде тегіс табаны жерге тиіп, тұрық түсуі. Алшы – 1-ші дәрежелі мән Берілген суреттерге талдау жасап, суретті сөйлетіп, өткен сабақ бойынша қайталап, еске түсіреді Тәйке - асықтың иірілгенде табаны үстіне қарап, тұрық түсуі Ұяшық адресі бойынша жасырын сөзді табу тапсырылады. Үш түрлі түсті сөздерді қосып, сабақ тақырыбын, мақсатын, мотивация беру. Жаңа сабақты слайд арқылы түсіндіру Бүк - асықтың иірілгенде дөңес жоны үстіне қарап, етпетінен жатық түсуі 1 тапсырма Жердің периметрі мен ауданын табу 2 тапсырма Арман саяхат барысында уақыт пен машинаның одометр көрсеткішін жазып отырды Шік - асықтың иірілгенде шұңқыр құрсақ жағы үстіне қарап, шалқасынан жатық түсу Он-лайн мектептен 3,6,9 тапсырмаларды орындату Бүгінгі сабақта сенің асығың қалай түсті деп ойлайсың? Алшы- бәрі сәтті, түсініп орындай алдым Тәйке - түсініп орындай алдым, уақытқа жұмыс жасауым керек Бүк – түсініксіз болды, жұмыстануым керек Шік – маған қажет емес, тапсырманы орындауғада тырыспадым
|
Қоржын таратылып беріліп, оқушылар сабаққа шабыттана кіріседі. Суреттер бойынша сөйлеп, өз ойларын ортаға салады Барлық оқушылар жасырылған сөзді дәптерлеріне жазып табады. Кім бірінші табады Ханталапай алады. Тапсырмаларды жеке компьютерде орындайды. Сілтеме арқылы кіріп, тапсырманы орындайды Оқушылар өздерінің сабаққа қатысына есеп жасайды |
мадақтау Дескриптор -Суретті толық баяндайды–1 асық Дескриптор -Жасырын сөзді табады –1 асық Дескриптор -Периметрді табады – 1 асық -Ауданды табады – 1 асық Дескриптор -Уақыт аралықтарындағы жүрілген жолды табады – 1 асық - Арманның барлық жүрген жолын табады – 1 асық -Уақыт аралығындағы жылдамдықты табады -1 асық - Барлық жолдағы орташа жылдамдықты табады - 1 асық қолдау мадақтау
|
Слайд 1 Слайд 2 слайд 3 Слайд 10 https://onlinemektep.org/schedule/lesson/c819f0ee-d1c9-4029-98bf-408518cce5d2?tab=lesson |
||
Дескриптор _____________________________________
|
Тапсырмалар |
Бағалау критерийі |
Балл |
|
Үй тапсырмасы
|
Тапсырманың 5-7 дұрыс - 1 балл |
|
|
Тапсырманың 8-9 дұрыс - 2 балл |
||
|
Практикалық жұмыс |
* 1 тапсырма - 1 балл |
|
|
** 2тапсырма - 2 балл |
|
|
|
*** 3 тапсырма - 3 балл |
|
|
|
|
Мәндердің типін жазады – 1 балл |
|
|
Программаны толықтырып, құрады -1 балл |
Дескриптор _____________________________________
|
Тапсырмалар |
Бағалау критерийі |
Балл |
|
Үй тапсырмасы
|
Тапсырманың 5-7 дұрыс - 1 балл |
|
|
Тапсырманың 8-9 дұрыс - 2 балл |
||
|
Практикалық жұмыс |
* 1 тапсырма - 1 балл |
|
|
** 2тапсырма - 2 балл |
|
|
|
*** 3 тапсырма - 3 балл |
|
|
|
|
Мәндердің типін жазады – 1 балл |
|
|
Программаны толықтырып, құрады -1 балл |
Дескриптор _____________________________________
|
Тапсырмалар |
Бағалау критерийі |
Балл |
|
Үй тапсырмасы
|
Тапсырманың 5-7 дұрыс - 1 балл |
|
|
Тапсырманың 8-9 дұрыс - 2 балл |
||
|
Практикалық жұмыс |
* 1 тапсырма - 1 балл |
|
|
** 2тапсырма - 2 балл |
|
|
|
*** 3 тапсырма - 3 балл |
|
|
|
|
Мәндердің типін жазады – 1 балл |
|
|
Программаны толықтырып, құрады -1 балл |
|
Білім беру ұйымының атауы |
Абай атындағы жалпы орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
геометрия |
|||||
|
Бөлім: |
Фигураның ауданы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Қайсағалиевав Б.Т. |
|||||
|
Күні: |
22.02.2022 ж |
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Үшбұрыштарды шешу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.1.3.8. Іштей сызылған үшбұрыштың ауданын және сырттай сызылған көпбұрыштың ауданының формулаларын білу және қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шеңберге сырттай сызылған үшбұрыштардың ауданын табады және сырттай сызылған көпбұрыштың ауданын табады. Шеңбердің радиусын анықтайды.
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Пысықтау Бекіту Рефлексия Үйге тапсырма |
Оқушылармен амандасу, түгендеу Үй тапсырмасын тексеру, жауаптарын оқыту «Миға шабуыл» әдісі Дұрыс жауапты табыңдар: 1. АВС үшбұрышында ∠А=400, ∠ В=600, ∠ С=800. Үшбұрыштың қай қабырғасы ең үлкен? а) АВ; б) ВС; в) АС. 2. АВС үшбұрышында АВ=ВС, ВС=АС. Қай тұжырым тура? а) ∠ C= ∠ А; б) ∠ С> ∠ А; в) ∠ С< ∠ А. 3. Үшбұрыштың қабырғалары а және бұрыштары α және β. Синустар теоремасы бойынша в қабырғасы: 4. Үшбұрыштың қабырғалары 3 және 4 см, олардың арасындағы бұрыш 450. Үшінші қабырға-сын тап. 5. АВС үшбұрышында ∠ А=450 ∠ В=300, ВС=20см. АС қабырғасы неге тең? Сабақ соңындағы оқушылардың рефлексиясы арқылы қорытындылаймын. №17 есеп: Үшбұрыштың қабырғалары 5,6,7. Оған сырттай және іштей сызылған шеңберлердің радиустарын табыңдар
|
Оқушылар сұраққа жауап береді Ауызша есептейді Формуланы жазады Бейнесабақты қарайды, мысалдарын дәптерге жазып отырады
|
Белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалау Дескриптор: Білім алушы үшбұрышқа сырттай сызылған шеңбер радиусының формуласын қолданады - үшбұрышқа іштей сызылған шеңбер радиусының формуласын қолданады. Дескриптор арқылы Әр сұрақтың ұпай санын жинайды |
слайд бейнесабақ Оқулық 132 бет слайд
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Электрондық кесте арқылы есеп шығару
|
Білім беру ұйымының атауы |
Абай атындағы жалпы орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
информатика |
|||||
|
Бөлім: |
Электрондық кесте арқылы есеп шығару |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кайсагалиевав Б |
|||||
|
Күні: |
6.12.2023 |
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Электрондық кестеде есептеулер үшін формулалар құру |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.2.2.6. Электрондық кестеде есептеулер үшін формулаларды құру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Формула құруды үйреніп, электронды кестеде есептер шығару |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру 3 минут Үй тапсырмасын тексеру Білу 4 минут Жаңа білім Түсіну Ширату Қолдану Практикалық жұмыс Жинақтау Бағалау Рефлексия Үйге тапсырма |
Оқушылармен амандасу, түгендеу. «Қоржынға асық жина» бүгінгі сабақтың ерекшелігімен таныстыру Алшы - асықтың иірілгенде тегіс табаны жерге тиіп, тұрық түсуі. Алшы – 1-ші дәрежелі мән Берілген суреттерге талдау жасап, суретті сөйлетіп, өткен сабақ бойынша қайталап, еске түсіреді Тәйке - асықтың иірілгенде табаны үстіне қарап, тұрық түсуі Ұяшық адресі бойынша жасырын сөзді табу тапсырылады. Үш түрлі түсті сөздерді қосып, сабақ тақырыбын, мақсатын, мотивация беру. Жаңа сабақты слайд арқылы түсіндіру Бүк - асықтың иірілгенде дөңес жоны үстіне қарап, етпетінен жатық түсуі 1 тапсырма Жердің периметрі мен ауданын табу 2 тапсырма Арман саяхат барысында уақыт пен машинаның одометр көрсеткішін жазып отырды Шік - асықтың иірілгенде шұңқыр құрсақ жағы үстіне қарап, шалқасынан жатық түсу Он-лайн мектептен 3,6,9 тапсырмаларды орындату Бүгінгі сабақта сенің асығың қалай түсті деп ойлайсың? Алшы- бәрі сәтті, түсініп орындай алдым Тәйке - түсініп орындай алдым, уақытқа жұмыс жасауым керек Бүк – түсініксіз болды, жұмыстануым керек Шік – маған қажет емес, тапсырманы орындауғада тырыспадым
|
Қоржын таратылып беріліп, оқушылар сабаққа шабыттана кіріседі. Суреттер бойынша сөйлеп, өз ойларын ортаға салады Барлық оқушылар жасырылған сөзді дәптерлеріне жазып табады. Кім бірінші табады Ханталапай алады. Тапсырмаларды жеке компьютерде орындайды. Сілтеме арқылы кіріп, тапсырманы орындайды Оқушылар өздерінің сабаққа қатысына есеп жасайды |
мадақтау Дескриптор -Суретті толық баяндайды–1 асық Дескриптор -Жасырын сөзді табады –1 асық Дескриптор -Периметрді табады – 1 асық -Ауданды табады – 1 асық Дескриптор -Уақыт аралықтарындағы жүрілген жолды табады – 1 асық - Арманның барлық жүрген жолын табады – 1 асық -Уақыт аралығындағы жылдамдықты табады -1 асық - Барлық жолдағы орташа жылдамдықты табады - 1 асық қолдау мадақтау
|
Слайд 1 Слайд 2 слайд 3 Слайд 10 https://onlinemektep.org/schedule/lesson/c819f0ee-d1c9-4029-98bf-408518cce5d2?tab=lesson |
||
Дескриптор _____________________________________
|
Тапсырмалар |
Бағалау критерийі |
Балл |
|
Үй тапсырмасы
|
Тапсырманың 5-7 дұрыс - 1 балл |
|
|
Тапсырманың 8-9 дұрыс - 2 балл |
||
|
Практикалық жұмыс |
* 1 тапсырма - 1 балл |
|
|
** 2тапсырма - 2 балл |
|
|
|
*** 3 тапсырма - 3 балл |
|
|
|
|
Мәндердің типін жазады – 1 балл |
|
|
Программаны толықтырып, құрады -1 балл |
Дескриптор _____________________________________
|
Тапсырмалар |
Бағалау критерийі |
Балл |
|
Үй тапсырмасы
|
Тапсырманың 5-7 дұрыс - 1 балл |
|
|
Тапсырманың 8-9 дұрыс - 2 балл |
||
|
Практикалық жұмыс |
* 1 тапсырма - 1 балл |
|
|
** 2тапсырма - 2 балл |
|
|
|
*** 3 тапсырма - 3 балл |
|
|
|
|
Мәндердің типін жазады – 1 балл |
|
|
Программаны толықтырып, құрады -1 балл |
Дескриптор _____________________________________
|
Тапсырмалар |
Бағалау критерийі |
Балл |
|
Үй тапсырмасы
|
Тапсырманың 5-7 дұрыс - 1 балл |
|
|
Тапсырманың 8-9 дұрыс - 2 балл |
||
|
Практикалық жұмыс |
* 1 тапсырма - 1 балл |
|
|
** 2тапсырма - 2 балл |
|
|
|
*** 3 тапсырма - 3 балл |
|
|
|
|
Мәндердің типін жазады – 1 балл |
|
|
Программаны толықтырып, құрады -1 балл |
|
Білім беру ұйымының атауы |
Абай атындағы жалпы орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
геометрия |
|||||
|
Бөлім: |
Фигураның ауданы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Қайсағалиевав Б.Т. |
|||||
|
Күні: |
22.02.2022 ж |
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Үшбұрыштарды шешу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.1.3.8. Іштей сызылған үшбұрыштың ауданын және сырттай сызылған көпбұрыштың ауданының формулаларын білу және қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шеңберге сырттай сызылған үшбұрыштардың ауданын табады және сырттай сызылған көпбұрыштың ауданын табады. Шеңбердің радиусын анықтайды.
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Пысықтау Бекіту Рефлексия Үйге тапсырма |
Оқушылармен амандасу, түгендеу Үй тапсырмасын тексеру, жауаптарын оқыту «Миға шабуыл» әдісі Дұрыс жауапты табыңдар: 1. АВС үшбұрышында ∠А=400, ∠ В=600, ∠ С=800. Үшбұрыштың қай қабырғасы ең үлкен? а) АВ; б) ВС; в) АС. 2. АВС үшбұрышында АВ=ВС, ВС=АС. Қай тұжырым тура? а) ∠ C= ∠ А; б) ∠ С> ∠ А; в) ∠ С< ∠ А. 3. Үшбұрыштың қабырғалары а және бұрыштары α және β. Синустар теоремасы бойынша в қабырғасы: 4. Үшбұрыштың қабырғалары 3 және 4 см, олардың арасындағы бұрыш 450. Үшінші қабырға-сын тап. 5. АВС үшбұрышында ∠ А=450 ∠ В=300, ВС=20см. АС қабырғасы неге тең? Сабақ соңындағы оқушылардың рефлексиясы арқылы қорытындылаймын. №17 есеп: Үшбұрыштың қабырғалары 5,6,7. Оған сырттай және іштей сызылған шеңберлердің радиустарын табыңдар
|
Оқушылар сұраққа жауап береді Ауызша есептейді Формуланы жазады Бейнесабақты қарайды, мысалдарын дәптерге жазып отырады
|
Белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалау Дескриптор: Білім алушы үшбұрышқа сырттай сызылған шеңбер радиусының формуласын қолданады - үшбұрышқа іштей сызылған шеңбер радиусының формуласын қолданады. Дескриптор арқылы Әр сұрақтың ұпай санын жинайды |
слайд бейнесабақ Оқулық 132 бет слайд
|
||
шағым қалдыра аласыз



