Күні: 19 10 2017
Сыныбы:3Ғ
Пәні: Әдебиеттік оқу
Пән мұғалімі: Камалжан Шынар Әбішқызы
Тақырыбы: Еліміздің мемлекеттік рәміздері.
Мақсаты: Оқушыларға мемлекеттік рәміздерімізді таныстыра отырып 1-2 сыныпта алған білімдерін толықтыру.
Білімділік: Оқушылардың Ту мен Елтаңба туралы түсініктерін қалыптастыру, Отан, Туған жер, Қазақстан туралы білімдерін жетілдіре түсу.
Дамытушылық: Балалардың ой - өрісі, танымдық қабілеті, жеке дара тұлға ретінде дамиды.
Тәрбиелік: :
Отаншылдық, ұлтжандылыққа, өз елін, тегін,
тарихын сүюге,
ұйымшылдыққа, зейін қоя білуге, өз пікірін
дәлелдей білуге тәрбиелеу.
Көрнекілігі:
интерактивті тақта, суреттер,
парақшалар.
Пән аралық
байланыс: бейнелеу,
музыка
Сабақ
түрі: Жаңа
сабақ
Сабақ
әдісі: Сын тұрғысынан ойлау стратегиясы.
«Топтастыру» стратегиясы «Ой қозғау» стратегиясы «Кубизм»
стратегиясы.
Сабақ барысы:
І. Ұйыидастыру кезеңі
Гимн
Оқушыларды түгендеу.
Психологиялық дайындық
Балалар сендерді өмірде не таңқалдырады? Мені
мысалға күн таңқалдырады.
Өйткені ол нағыз сиқыршы сияқты, жылы әрі
мейіріммен сәлемдесе біледі. Күнге қолдарыңды созыңдар. Күннің
жомарт сәулелері ананың нәзік қолдары сияқты аялайды, сипалайды,
жылытады.
Барлығы тақтадағы күнге қарап өлеңді
оқиды.
Күн жарығын алақанға
саламын,
Жүрегіме басып ұстай
қаламын.
Ізгі әрі нәзік, жарық,
мейірімді,
Болып кетер сонда дереу жан -
жағым.
- Міне, жүрегіміздегі осындай жылумен
сабағымызды бастаймыз.
Топқа бөлу
Ту, Әнұран, Гимн.
Үй тапсырмасын тексеру.
Үйге «Астана- бас қала» мәтінін мазмұндау.
Екі, үш оқушыдан сұрау.
1-топ шығарма жазу.
2-топ өлең шығару.
3-топ сурет салу қорғау.
Қызығушылықты
ояту
- Сонымен біздер қай мемлекетте тұрып
жатырмыз?
- Қазақстан Республикасының астанасы қай
қала?
- Қай жылы Астананың мерей тойы
аталды?
- Ендеше балалар бәріміз мына сөзжұмбаққа
көңіл аударайық
«Ой қозғау»
стратегиясы
Сөзжұмбақ
шешу
«РӘМІЗДЕР»
1. Қазақстан республикасының президенті
кім?
2. Юнеско Астанаға қандай қала атағын
берді?
3. Қазақстанның жер асты
байлығы..
4. Астана қаласындағы
өзен..
5... Абайдың
әжесі..
6. Ұн неден
жасалады?
7. Бірнеше қатардан тұратын құрт жаятын орын
не деп аталады?
8. Астанадағы биік
мұнара
Мағынаны
тану
- Қандай сөз
шықты?
Ендеше бүгінгі жаңа сабағымыздың тақырыбы:
«Еліміздің мемлекеттік
рәміздері»
- Рәміз дегенді қалай
түсінесіңдер?
Оқушылардың жауаптарын
тыңдау.
Мәтінді оқып беру.
Қолымызға қарандашымызды алып мәтінді оқып отырғанда түсініксіз таныс емес сөздерді түртіп отырамыз.
Іштей оқу.
Мәтінді бөлім бойынша
оқу.
Суретпен
жұмыс
Оқушылар сурет бойынша жұмыс жүргізеді.
Сергіту сәті
Қимыл – қозғалыс жаттығуы.
Топтық жұмыс
Оқушыларға алдын ала дайындалған суреттер арқылы постер қорғату.
-
Топ. Туды қорғап шығу
-
Топ. Елтаңбаны қорғап шығу
-
Топ. Гимнды қорғап шығу.
Дәптермен жұмыс.
Күн реті
Т
ақырыпты жазу.
Топтастыру.
Рәміздер
![]()
Қорытынды:
«Кубизм» стратегиясы
Мәтін мазмұнына байланысты
мақал - мәтел айт.
Туды басқаша қалай айтуға
болады?
Мемлекеттік рәміздерді ата?
Қазақстан Республикасының мемлекеттік Туының авторы кім?
Елтаңбаның авторы кім?
Гимнның авторлары кімдер?
Үйге тапсырма беру
Үйге мәтінді мазмұндау . 8 тапсырманы жазып келу.
Бағалау
Оқушыларды бағалау.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Еліміздің мемлекеттік рәміздері"
Ашық сабақ "Еліміздің мемлекеттік рәміздері"
Күні: 19 10 2017
Сыныбы:3Ғ
Пәні: Әдебиеттік оқу
Пән мұғалімі: Камалжан Шынар Әбішқызы
Тақырыбы: Еліміздің мемлекеттік рәміздері.
Мақсаты: Оқушыларға мемлекеттік рәміздерімізді таныстыра отырып 1-2 сыныпта алған білімдерін толықтыру.
Білімділік: Оқушылардың Ту мен Елтаңба туралы түсініктерін қалыптастыру, Отан, Туған жер, Қазақстан туралы білімдерін жетілдіре түсу.
Дамытушылық: Балалардың ой - өрісі, танымдық қабілеті, жеке дара тұлға ретінде дамиды.
Тәрбиелік: :
Отаншылдық, ұлтжандылыққа, өз елін, тегін,
тарихын сүюге,
ұйымшылдыққа, зейін қоя білуге, өз пікірін
дәлелдей білуге тәрбиелеу.
Көрнекілігі:
интерактивті тақта, суреттер,
парақшалар.
Пән аралық
байланыс: бейнелеу,
музыка
Сабақ
түрі: Жаңа
сабақ
Сабақ
әдісі: Сын тұрғысынан ойлау стратегиясы.
«Топтастыру» стратегиясы «Ой қозғау» стратегиясы «Кубизм»
стратегиясы.
Сабақ барысы:
І. Ұйыидастыру кезеңі
Гимн
Оқушыларды түгендеу.
Психологиялық дайындық
Балалар сендерді өмірде не таңқалдырады? Мені
мысалға күн таңқалдырады.
Өйткені ол нағыз сиқыршы сияқты, жылы әрі
мейіріммен сәлемдесе біледі. Күнге қолдарыңды созыңдар. Күннің
жомарт сәулелері ананың нәзік қолдары сияқты аялайды, сипалайды,
жылытады.
Барлығы тақтадағы күнге қарап өлеңді
оқиды.
Күн жарығын алақанға
саламын,
Жүрегіме басып ұстай
қаламын.
Ізгі әрі нәзік, жарық,
мейірімді,
Болып кетер сонда дереу жан -
жағым.
- Міне, жүрегіміздегі осындай жылумен
сабағымызды бастаймыз.
Топқа бөлу
Ту, Әнұран, Гимн.
Үй тапсырмасын тексеру.
Үйге «Астана- бас қала» мәтінін мазмұндау.
Екі, үш оқушыдан сұрау.
1-топ шығарма жазу.
2-топ өлең шығару.
3-топ сурет салу қорғау.
Қызығушылықты
ояту
- Сонымен біздер қай мемлекетте тұрып
жатырмыз?
- Қазақстан Республикасының астанасы қай
қала?
- Қай жылы Астананың мерей тойы
аталды?
- Ендеше балалар бәріміз мына сөзжұмбаққа
көңіл аударайық
«Ой қозғау»
стратегиясы
Сөзжұмбақ
шешу
«РӘМІЗДЕР»
1. Қазақстан республикасының президенті
кім?
2. Юнеско Астанаға қандай қала атағын
берді?
3. Қазақстанның жер асты
байлығы..
4. Астана қаласындағы
өзен..
5... Абайдың
әжесі..
6. Ұн неден
жасалады?
7. Бірнеше қатардан тұратын құрт жаятын орын
не деп аталады?
8. Астанадағы биік
мұнара
Мағынаны
тану
- Қандай сөз
шықты?
Ендеше бүгінгі жаңа сабағымыздың тақырыбы:
«Еліміздің мемлекеттік
рәміздері»
- Рәміз дегенді қалай
түсінесіңдер?
Оқушылардың жауаптарын
тыңдау.
Мәтінді оқып беру.
Қолымызға қарандашымызды алып мәтінді оқып отырғанда түсініксіз таныс емес сөздерді түртіп отырамыз.
Іштей оқу.
Мәтінді бөлім бойынша
оқу.
Суретпен
жұмыс
Оқушылар сурет бойынша жұмыс жүргізеді.
Сергіту сәті
Қимыл – қозғалыс жаттығуы.
Топтық жұмыс
Оқушыларға алдын ала дайындалған суреттер арқылы постер қорғату.
-
Топ. Туды қорғап шығу
-
Топ. Елтаңбаны қорғап шығу
-
Топ. Гимнды қорғап шығу.
Дәптермен жұмыс.
Күн реті
Т
ақырыпты жазу.
Топтастыру.
Рәміздер
![]()
Қорытынды:
«Кубизм» стратегиясы
Мәтін мазмұнына байланысты
мақал - мәтел айт.
Туды басқаша қалай айтуға
болады?
Мемлекеттік рәміздерді ата?
Қазақстан Республикасының мемлекеттік Туының авторы кім?
Елтаңбаның авторы кім?
Гимнның авторлары кімдер?
Үйге тапсырма беру
Үйге мәтінді мазмұндау . 8 тапсырманы жазып келу.
Бағалау
Оқушыларды бағалау.
шағым қалдыра аласыз













