|
Бөлім |
5.3В Энергия және қозғалыс |
|||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Акжигитова С.Ш. |
|||||
|
Күні |
19.02.2025 |
|||||
|
Сынып: 5 “Б” |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Энергияны тиімді пайдалану және қауіпсіздік |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.5.1.4- ғимараттарда жылу оқшаулағыштарын пайдаланудың практикалық әдістерін түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Аптаның дәйек сөзі: |
«Өнерлі бала –өрге жүзеді» |
|||||
|
|
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық хал-ахуалды жақсарту мақсатында ортада шеңбер құрып, бір-бірімен қол ұстасып жақсы тілектер тілейміз. «Энергия түрлері» бойынша топқа бірігуге нұсқау береді.
Топтың аттары:
Үй тапсырмасын сұрау: Wordwoll платформасы арқылы оқушыларға сұрақтар қойылады.
|
Көңілді орта қалыптастырамыз.
«Жарық көздері» бойынша топтарға бірігеді.
Цифрлық платформа арқылы өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. Дескриптор: Оқушылар берілген сұрақтарға толық жауа береді.(1 ұпай) |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады.
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б WORTWALL платформасында тапсырмаларын орындайды және сұрақтарға жауап береді |
|
||
|
Сабақтың ортасы |
«Кинометафора» әдісі арқылы бейнефильмін көруді ұсынады
Мектеп электр монтёрын шақыру. |
«Кинометафора» әдісі арқылы бейнефильмін көруді |
|
Интерактив-ті тақта
|
||
|
|
Мұғалім жаңа тақырып бойынша қысқаша ақпарат береді, топтық жұмысты ұйымдастырады. 1-тапсырма 1-топ Энергияны үнемді пайдалану жолдар 2-топ Тұрмыстық электраспаптарын қолдану қауіпсіздігі 3-топ Жылу үнемдегіш материалдар |
Оқушылар топтарда мұғалімнің бағыт берумен берілген есепті талдап, топтық жұмыс орындайды. Оқулықтағы ақпаратпен танысады, топта талдайды, қалаған форматында қорғайды Дескриптор: Оқушылар талдап,саралап жазады, түсіндіреді. (3 ұпай) |
Кері байланыс: “Сэндгвич” әдісі арқылы беріледі |
А4, А3 форматтар, компьютер, ғаламтор желісі, стикерлер, түрлі түсті қағаздар, маркерлер |
||
|
|
Сабақты бекіту тапсырмалары Жеке жұмыс: 2 тапсырма:
Жаз айларында электртасмалдау желілері ұлғаюдың әсерінен ұзарады. Сондықтан да төмен қарай салбырап тұрады. 3 тапсырма: Wordwoll платформасы арқылы оқушыларға тапсырма беру: https://wordwall.net/resource/29496656/5-%d1%81%d1%8b%d0%bd%d1%8b%d0%bf%d |
Дескриптор: - Жылу үнемдегіш материалдарды жазады (1 б); - Қолданыс аясы мен әдістерін жазады (1 б); - Практикалық маңызын жазады (1 б). Жалпы балл -3 Дескриптор: Дұрыс жауапқа (1 ұ) |
|
|
||
|
|
4 тапсырма – ««Қауіпсіздік ережелері». Электрлі аспаптармен жұмыс жасаудың қауіпсіздік ережелерін ұсыныңыз. |
Жұптық жұмыс «Қауіпсіздік ережелері». Электрлі аспаптармен жұмыс жасаудың қауіпсіздік ережелерін ұсыныңыз.
|
Дескриптор: - Электрлі аспаптармен жұмыс жасаудың қауіпсіздік ережелерін ұсынады Жалпы балл -2
|
|
||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия. Кері байланыс: Бағдаршам арқылы кері байланыс жасалады. Үйге тапсырма: Энергияны тиімді пайдалану және қауіпсіздік |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Энергияны тиімді пайдалану және қауіпсіздік 5 сынып
Ашық сабақ Энергияны тиімді пайдалану және қауіпсіздік 5 сынып
|
Бөлім |
5.3В Энергия және қозғалыс |
|||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Акжигитова С.Ш. |
|||||
|
Күні |
19.02.2025 |
|||||
|
Сынып: 5 “Б” |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Энергияны тиімді пайдалану және қауіпсіздік |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.5.1.4- ғимараттарда жылу оқшаулағыштарын пайдаланудың практикалық әдістерін түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Аптаның дәйек сөзі: |
«Өнерлі бала –өрге жүзеді» |
|||||
|
|
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық хал-ахуалды жақсарту мақсатында ортада шеңбер құрып, бір-бірімен қол ұстасып жақсы тілектер тілейміз. «Энергия түрлері» бойынша топқа бірігуге нұсқау береді.
Топтың аттары:
Үй тапсырмасын сұрау: Wordwoll платформасы арқылы оқушыларға сұрақтар қойылады.
|
Көңілді орта қалыптастырамыз.
«Жарық көздері» бойынша топтарға бірігеді.
Цифрлық платформа арқылы өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. Дескриптор: Оқушылар берілген сұрақтарға толық жауа береді.(1 ұпай) |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады.
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б WORTWALL платформасында тапсырмаларын орындайды және сұрақтарға жауап береді |
|
||
|
Сабақтың ортасы |
«Кинометафора» әдісі арқылы бейнефильмін көруді ұсынады
Мектеп электр монтёрын шақыру. |
«Кинометафора» әдісі арқылы бейнефильмін көруді |
|
Интерактив-ті тақта
|
||
|
|
Мұғалім жаңа тақырып бойынша қысқаша ақпарат береді, топтық жұмысты ұйымдастырады. 1-тапсырма 1-топ Энергияны үнемді пайдалану жолдар 2-топ Тұрмыстық электраспаптарын қолдану қауіпсіздігі 3-топ Жылу үнемдегіш материалдар |
Оқушылар топтарда мұғалімнің бағыт берумен берілген есепті талдап, топтық жұмыс орындайды. Оқулықтағы ақпаратпен танысады, топта талдайды, қалаған форматында қорғайды Дескриптор: Оқушылар талдап,саралап жазады, түсіндіреді. (3 ұпай) |
Кері байланыс: “Сэндгвич” әдісі арқылы беріледі |
А4, А3 форматтар, компьютер, ғаламтор желісі, стикерлер, түрлі түсті қағаздар, маркерлер |
||
|
|
Сабақты бекіту тапсырмалары Жеке жұмыс: 2 тапсырма:
Жаз айларында электртасмалдау желілері ұлғаюдың әсерінен ұзарады. Сондықтан да төмен қарай салбырап тұрады. 3 тапсырма: Wordwoll платформасы арқылы оқушыларға тапсырма беру: https://wordwall.net/resource/29496656/5-%d1%81%d1%8b%d0%bd%d1%8b%d0%bf%d |
Дескриптор: - Жылу үнемдегіш материалдарды жазады (1 б); - Қолданыс аясы мен әдістерін жазады (1 б); - Практикалық маңызын жазады (1 б). Жалпы балл -3 Дескриптор: Дұрыс жауапқа (1 ұ) |
|
|
||
|
|
4 тапсырма – ««Қауіпсіздік ережелері». Электрлі аспаптармен жұмыс жасаудың қауіпсіздік ережелерін ұсыныңыз. |
Жұптық жұмыс «Қауіпсіздік ережелері». Электрлі аспаптармен жұмыс жасаудың қауіпсіздік ережелерін ұсыныңыз.
|
Дескриптор: - Электрлі аспаптармен жұмыс жасаудың қауіпсіздік ережелерін ұсынады Жалпы балл -2
|
|
||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия. Кері байланыс: Бағдаршам арқылы кері байланыс жасалады. Үйге тапсырма: Энергияны тиімді пайдалану және қауіпсіздік |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
|
||
шағым қалдыра аласыз
















