|
Сабақтың тақырыбы: |
“Еңбек – ырыстың бұлағы” |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.1.3.1.Оқу-еңбек тақырыптарына байланысты күрделі сөздердің мағынасын түсіну, ақпараттың дұрыс-бұрыстығын анықтау; 8.5.1.3.Етістіктің бұйрық рай қызметін білу, ауызша және жазбаша жұмыстарда орынды қолдану. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: Оқу-еңбек тақырыптарына байла -нысты күрделі сөздердің мағынасын түсінеді, ақпараттың дұрыс-бұрыстығын анықтайды; Етістіктің бұйрық рай қызметін біледі, ауызша және жазбаша жұмыстарда орынды қолдана алады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар: |
||||||||||
|
Сабақтың басы |
1)Психологиялық ахуал «Менің тәжім» Мұғалім сыныпта ынтымақтастықтық атмосферасын орнату үшін «шаттық шеңберін» құрады. 2) Топқа бөлу “топ белгішелері” әдісі Топқа біріктіру 1-топ: “Еңбекқор”тобы 2-топ: “Іскер” тобы Топта жұмыс жасау ережесімен таныстыру:
Бағалау парағы/ “Білім бәйгесі ” әдісі Алдыңғы білім:“QR коды» әдісі арқылы сұралады. Жаңа сабақты болжау
|
Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады, сыныпта жағымды ахуал орнатады. Топ белгішелері арқылы топқа бөлінеді. Мұғалімді мұқият тыңдайды. Топ ережесін сақтайды. Сұрақтарға жауап береді. Суреттер арқылы жаңа сабаққа болжамдар жасайды |
Бағалау жүргізіледі |
«Білім бәйгесі» бағалау парағы |
||||||||||
|
Жаңа сабақ Сабақтың ортасы |
Ой қозғау:
Бейне ролик: «Еңбек ырыстың бұлағы» Еңбек дегеніміз – адамдар -дың материалдық және рухани қажетін қанағаттан -дыратын қоғамдық пайдалы өнім өндіруге бағытталған іс-әрекет. Еңбектің түрлері өте көп.
Қазақстан Республикасын-да
алғаш 2007 жылы,15-мамырда №251 бұйрыққа сәйкес «ЕҢБЕК» кодексі
Заңы қабылданды. Айтылым / Жеке жұмыс Суретке қара қандай еңбек түрлерін көріп тұрсың? Айтып бер.
Тақтамен жұмыс/ Кластер құру 1-тапсырма Диалогті рөлге бөліп оқыңдар Мәтін “Еңбекпен келген нан тәтті”
2- тапсырма Жазылым Сергіту сәті "Көңілді үзіліс" |
Мұғалім сұрақтарын тыңдап, мұқият жауап береді. Жазылым/Жаңа сөздер:.
Суретке қарап қандай еңбек түрлерін көріп Тұрғанын айтайды, ол туралы ақпарат айтады. «Еңбек» сөзіне кластер құрастырады. |
Бағалау жүргізіледі Оқушылар жаңасөздердің мағынасымен танысады, дәптерге көшіріп жазады Бағалау жүргізіледі Дескриптор: Қозғалыс қимыл жасап, сергиді. |
|
||||||||||
|
Сабақтың соңы |
3-тапсырма Берілген етістіктерді бұйрық рай формасына қойып, сөйлем құра. 2- топ Quiver платформасы арқылы суреттерді тірілту Сабақтың соңы (5 мин) «Бәйге» ойыны Тест сұрақтары Ақпараттың дұрыс бұрыстығын анықтайды Ватсап желісі арқылы кері байланыс беру Үйге тапсырма: 8-тапсырма: www.you tube.com сайтынан “Елбасының еңбек жолы қалай қалыптасты?” деп аталатын бағдарламаны тыңда. Елбасымыз-дың өмірі мен еңбек жолы туралы айтып бер. |
Дескриптор: Етістіктерді бұйрық рай формасына қояды; Сөйлем құрайды; Сауатты оқиды; Мұғалімді мұқият тыңдап, бекіту сұрақтарына жылдам жауап береді. Өз деңгейін бағамдайды. Мұғалімге кері байланыс жасайды. |
Бағалау жүргізіледі Білім бәйгесі арқылы бағалау Бағалау қорытын-дылау |
|

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Еңбек – ырыстың бұлағы” 8- сынып
Ашық сабақ "Еңбек – ырыстың бұлағы” 8- сынып
|
Сабақтың тақырыбы: |
“Еңбек – ырыстың бұлағы” |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.1.3.1.Оқу-еңбек тақырыптарына байланысты күрделі сөздердің мағынасын түсіну, ақпараттың дұрыс-бұрыстығын анықтау; 8.5.1.3.Етістіктің бұйрық рай қызметін білу, ауызша және жазбаша жұмыстарда орынды қолдану. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: Оқу-еңбек тақырыптарына байла -нысты күрделі сөздердің мағынасын түсінеді, ақпараттың дұрыс-бұрыстығын анықтайды; Етістіктің бұйрық рай қызметін біледі, ауызша және жазбаша жұмыстарда орынды қолдана алады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар: |
||||||||||
|
Сабақтың басы |
1)Психологиялық ахуал «Менің тәжім» Мұғалім сыныпта ынтымақтастықтық атмосферасын орнату үшін «шаттық шеңберін» құрады. 2) Топқа бөлу “топ белгішелері” әдісі Топқа біріктіру 1-топ: “Еңбекқор”тобы 2-топ: “Іскер” тобы Топта жұмыс жасау ережесімен таныстыру:
Бағалау парағы/ “Білім бәйгесі ” әдісі Алдыңғы білім:“QR коды» әдісі арқылы сұралады. Жаңа сабақты болжау
|
Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады, сыныпта жағымды ахуал орнатады. Топ белгішелері арқылы топқа бөлінеді. Мұғалімді мұқият тыңдайды. Топ ережесін сақтайды. Сұрақтарға жауап береді. Суреттер арқылы жаңа сабаққа болжамдар жасайды |
Бағалау жүргізіледі |
«Білім бәйгесі» бағалау парағы |
||||||||||
|
Жаңа сабақ Сабақтың ортасы |
Ой қозғау:
Бейне ролик: «Еңбек ырыстың бұлағы» Еңбек дегеніміз – адамдар -дың материалдық және рухани қажетін қанағаттан -дыратын қоғамдық пайдалы өнім өндіруге бағытталған іс-әрекет. Еңбектің түрлері өте көп.
Қазақстан Республикасын-да
алғаш 2007 жылы,15-мамырда №251 бұйрыққа сәйкес «ЕҢБЕК» кодексі
Заңы қабылданды. Айтылым / Жеке жұмыс Суретке қара қандай еңбек түрлерін көріп тұрсың? Айтып бер.
Тақтамен жұмыс/ Кластер құру 1-тапсырма Диалогті рөлге бөліп оқыңдар Мәтін “Еңбекпен келген нан тәтті”
2- тапсырма Жазылым Сергіту сәті "Көңілді үзіліс" |
Мұғалім сұрақтарын тыңдап, мұқият жауап береді. Жазылым/Жаңа сөздер:.
Суретке қарап қандай еңбек түрлерін көріп Тұрғанын айтайды, ол туралы ақпарат айтады. «Еңбек» сөзіне кластер құрастырады. |
Бағалау жүргізіледі Оқушылар жаңасөздердің мағынасымен танысады, дәптерге көшіріп жазады Бағалау жүргізіледі Дескриптор: Қозғалыс қимыл жасап, сергиді. |
|
||||||||||
|
Сабақтың соңы |
3-тапсырма Берілген етістіктерді бұйрық рай формасына қойып, сөйлем құра. 2- топ Quiver платформасы арқылы суреттерді тірілту Сабақтың соңы (5 мин) «Бәйге» ойыны Тест сұрақтары Ақпараттың дұрыс бұрыстығын анықтайды Ватсап желісі арқылы кері байланыс беру Үйге тапсырма: 8-тапсырма: www.you tube.com сайтынан “Елбасының еңбек жолы қалай қалыптасты?” деп аталатын бағдарламаны тыңда. Елбасымыз-дың өмірі мен еңбек жолы туралы айтып бер. |
Дескриптор: Етістіктерді бұйрық рай формасына қояды; Сөйлем құрайды; Сауатты оқиды; Мұғалімді мұқият тыңдап, бекіту сұрақтарына жылдам жауап береді. Өз деңгейін бағамдайды. Мұғалімге кері байланыс жасайды. |
Бағалау жүргізіледі Білім бәйгесі арқылы бағалау Бағалау қорытын-дылау |
|

шағым қалдыра аласыз
















