|
Бөлім: Қазіргі қоғам: Әлеуметтік теңсіздік. Тілдік жүйе мен стиль |
Мектеп: №156 ЖЖБМ Тексерілді: |
|||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Хуанган Нургул |
|||||||||
|
Күні: |
31.01.2025 жыл |
|
||||||||
|
Сынып: 10 «В» |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Еңбек етсең ерінбей... |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.1.1 мәтін үзінділері бойынша болжам жасау, өз біліміне сүйеніп тақырыпты жалғастыру. 10.4.4.1 сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтай білу. |
|||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: мәтін үзінділері бойынша болжам жасайды, өз біліміне сүйеніп тақырыпты жалғастырады, сөзжасамдық нормаларды сақтайды Көпшілігі: мәтін үзінділері бойынша болжам жасайды, өз біліміне сүйеніп тақырыпты жалғастырады, сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтайды Кейбір оқушылар: мәтін үзінділері бойынша болжам жасайды, өз біліміне сүйеніп тақырыпты жалғастырады, сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтап өмірде қолданады. |
|||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
|
|||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Жинақтау |
|||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Зайырлы қоғам және жоғары руханият |
|||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Мәтін үзінділері бойынша болжам жасау, өз біліміне сүйеніп тақырыпты жалғастыру . |
|||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Адамның сырт келбеті мен мінезі туралы білімдерін тереңдетеді |
|||||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру: Оқушылардың сабаққа қатысуы тексеріледі. Жағымды психологиялық ахуал Оқушылар шеңберге тұру арқылы «Мен сізді жақсы көремін, себебі....» тренинг Оқушылар бір –біріне әр оқушының бойындағы жақсы қасиеттерін айтып, сөйлемді жалғастырып тілектер айтады
ә) Топпен жұмыс жасаудағы ережені еске түсіру.
б) бағалау парағымен таныстыру
Үй тапсырмасы сұралады
Қызығушылықты ояту. Суреттерде адам бойында кездесетін қандай жағымсыз әдеттер бейнеленгенін атаңдар. «Еңбек етсең ерінбей...» тақырыбы туралы сұхбат құрыңдар.
(оқушылар пікірі тыңдалады) Сабақтың тақырыбы, мақсатымен танысады Бүгінгі сабақтың тақырыбы: Еңбек етсең ерінбей...
Тақырыпқа байланысты екі топтың атауы беріледі.
«Шешендік сөздер» кітабынан алынған мәтінді оқиды https://www.youtube.com/watch?v=VffcK0
Дескриптор:
ҚБ |
Балалар жағымды ахуал қалыптастырады.
Оқушылар 2 топқа бөлінеді
Бағалау парағымен танысады Топ басшысы үй тапсырмаларын тексере келе, әр топтан 1-2 оқушы оқиды
Оқушылар жаңа тақырыпты анықтау мақсатында өз ойларын білдіреді.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықтайды. Қаңтардың отыз бірі Сынып жұмысы Бүгінгі сабақтың тақырыбы: Еңбек етсең ерінбей...
1-топ Еңбек түбі - береке 2-топ: Еңбектің наны тәтті
Оқулықтағы мәтінді рөлге бөліп болып оқиды
Тыңдалым мәтінін тыңдайды
Оқушылар тыңдалым және оқылым мәтінін салыстырады |
Қалыптастырушы бағалау
Әр тапсырма 0-5 ұпай аралығында бағаланады ҚБ
Топ басшысы бағалап отырады
ҚБ
ҚБ
|
10-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
2 түске боялған асықтар
Көңіл-күй таңбасы
Суреттер
Интербелсенді тақта
Көңіл-күй таңбасы
https://www.youtube.com/watch?v=VffcK0
Көңіл-күй таңбасы |
||||||
|
Сабақтың ортасы |
«Спинер» әдісімен Өткен сабақтарды еске түсіру Стиль деген не? Стиль түрлерін ата ӘТН.
Жазылым тапсырмасы ІІ. Мағынаны тану. 4-тапсырма. Мәтіннен сөзжасамдық және синтаксистік нормаларға сай мысалдарды тауып, көшіріп жазыңдар Дескриптор:
3-тапсырма. Мәтінге сүйеніп, «Қос жазба» күнделігін толтырыңдар
Дескриптор:
ҚБ Бекіту. «Еркін мирофон» әдісімен бүгінгі сабақты қорытындылайды.
Екі топтан 2 оқушы сан есімнің емлесіне байланысты сұрақтар қояды. |
Ережені түсінеді
Мәтіннен сөзжасамдық және синтаксистік нормаларға сай мысалдарды тауып, талдайды. 3минут уақыт беріледі
Кедейлік пен байлық қайдан келетінін қима қағаздардың ішінен сараптап, тақтадағы конвертке салады
Оқушылар «Еркін мирофон» әдісімен бүгінгі сабақты қорытындылайды. |
ҚБ
ҚБ Көңіл-күй таңбасы
ҚБ Көңіл-күй таңбасы
|
Көңіл-күй таңбасы
құмсағат
|
||||||
|
Сабақтың соңы
Үйге тапсырма: |
Бағалау парағы жинап алынады.
Кері байланыс. Бүгінгі тақырып бойынша қандай ой түйдім? Оқушылар стикерге жазып, сабақтың ұнағанын немесе түсінбеген тұстарын стикерге жазып қалдырады. 6-тапсырма, 79-бет Әлеуметтік қарым-қатынас түрлері бойынша нақыл сөздерді тауып, өз ойларыңды мақала түрінде жазыңдар |
Сабаққа қатысуларына қарай бағаланады |
|
|
||||||
|
|
||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Еңбек етсең ерінбей...
|
Бөлім: Қазіргі қоғам: Әлеуметтік теңсіздік. Тілдік жүйе мен стиль |
Мектеп: №156 ЖЖБМ Тексерілді: |
|||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Хуанган Нургул |
|||||||||
|
Күні: |
31.01.2025 жыл |
|
||||||||
|
Сынып: 10 «В» |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Еңбек етсең ерінбей... |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.1.1 мәтін үзінділері бойынша болжам жасау, өз біліміне сүйеніп тақырыпты жалғастыру. 10.4.4.1 сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтай білу. |
|||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: мәтін үзінділері бойынша болжам жасайды, өз біліміне сүйеніп тақырыпты жалғастырады, сөзжасамдық нормаларды сақтайды Көпшілігі: мәтін үзінділері бойынша болжам жасайды, өз біліміне сүйеніп тақырыпты жалғастырады, сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтайды Кейбір оқушылар: мәтін үзінділері бойынша болжам жасайды, өз біліміне сүйеніп тақырыпты жалғастырады, сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтап өмірде қолданады. |
|||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
|
|||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Жинақтау |
|||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Зайырлы қоғам және жоғары руханият |
|||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Мәтін үзінділері бойынша болжам жасау, өз біліміне сүйеніп тақырыпты жалғастыру . |
|||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Адамның сырт келбеті мен мінезі туралы білімдерін тереңдетеді |
|||||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру: Оқушылардың сабаққа қатысуы тексеріледі. Жағымды психологиялық ахуал Оқушылар шеңберге тұру арқылы «Мен сізді жақсы көремін, себебі....» тренинг Оқушылар бір –біріне әр оқушының бойындағы жақсы қасиеттерін айтып, сөйлемді жалғастырып тілектер айтады
ә) Топпен жұмыс жасаудағы ережені еске түсіру.
б) бағалау парағымен таныстыру
Үй тапсырмасы сұралады
Қызығушылықты ояту. Суреттерде адам бойында кездесетін қандай жағымсыз әдеттер бейнеленгенін атаңдар. «Еңбек етсең ерінбей...» тақырыбы туралы сұхбат құрыңдар.
(оқушылар пікірі тыңдалады) Сабақтың тақырыбы, мақсатымен танысады Бүгінгі сабақтың тақырыбы: Еңбек етсең ерінбей...
Тақырыпқа байланысты екі топтың атауы беріледі.
«Шешендік сөздер» кітабынан алынған мәтінді оқиды https://www.youtube.com/watch?v=VffcK0
Дескриптор:
ҚБ |
Балалар жағымды ахуал қалыптастырады.
Оқушылар 2 топқа бөлінеді
Бағалау парағымен танысады Топ басшысы үй тапсырмаларын тексере келе, әр топтан 1-2 оқушы оқиды
Оқушылар жаңа тақырыпты анықтау мақсатында өз ойларын білдіреді.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықтайды. Қаңтардың отыз бірі Сынып жұмысы Бүгінгі сабақтың тақырыбы: Еңбек етсең ерінбей...
1-топ Еңбек түбі - береке 2-топ: Еңбектің наны тәтті
Оқулықтағы мәтінді рөлге бөліп болып оқиды
Тыңдалым мәтінін тыңдайды
Оқушылар тыңдалым және оқылым мәтінін салыстырады |
Қалыптастырушы бағалау
Әр тапсырма 0-5 ұпай аралығында бағаланады ҚБ
Топ басшысы бағалап отырады
ҚБ
ҚБ
|
10-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
2 түске боялған асықтар
Көңіл-күй таңбасы
Суреттер
Интербелсенді тақта
Көңіл-күй таңбасы
https://www.youtube.com/watch?v=VffcK0
Көңіл-күй таңбасы |
||||||
|
Сабақтың ортасы |
«Спинер» әдісімен Өткен сабақтарды еске түсіру Стиль деген не? Стиль түрлерін ата ӘТН.
Жазылым тапсырмасы ІІ. Мағынаны тану. 4-тапсырма. Мәтіннен сөзжасамдық және синтаксистік нормаларға сай мысалдарды тауып, көшіріп жазыңдар Дескриптор:
3-тапсырма. Мәтінге сүйеніп, «Қос жазба» күнделігін толтырыңдар
Дескриптор:
ҚБ Бекіту. «Еркін мирофон» әдісімен бүгінгі сабақты қорытындылайды.
Екі топтан 2 оқушы сан есімнің емлесіне байланысты сұрақтар қояды. |
Ережені түсінеді
Мәтіннен сөзжасамдық және синтаксистік нормаларға сай мысалдарды тауып, талдайды. 3минут уақыт беріледі
Кедейлік пен байлық қайдан келетінін қима қағаздардың ішінен сараптап, тақтадағы конвертке салады
Оқушылар «Еркін мирофон» әдісімен бүгінгі сабақты қорытындылайды. |
ҚБ
ҚБ Көңіл-күй таңбасы
ҚБ Көңіл-күй таңбасы
|
Көңіл-күй таңбасы
құмсағат
|
||||||
|
Сабақтың соңы
Үйге тапсырма: |
Бағалау парағы жинап алынады.
Кері байланыс. Бүгінгі тақырып бойынша қандай ой түйдім? Оқушылар стикерге жазып, сабақтың ұнағанын немесе түсінбеген тұстарын стикерге жазып қалдырады. 6-тапсырма, 79-бет Әлеуметтік қарым-қатынас түрлері бойынша нақыл сөздерді тауып, өз ойларыңды мақала түрінде жазыңдар |
Сабаққа қатысуларына қарай бағаланады |
|
|
||||||
|
|
||||||||||
шағым қалдыра аласыз











