Материалдар / Ашық сабақ "Ер қару бес қару" 4 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ "Ер қару бес қару" 4 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ "Ер қару бес қару" 4сынып 1.2 Шығарманы мазмұндау 4.1.2.1* шығарма мазмұнын түрлі баяндау тәсілдерін (І немесе ІІІ жаққа өзгертіп, жағдаяттар қосып, оқиғаларды өрбітіп) қолданып, шығарманы қысқаша, толық, ішінара мазмұндау 1.3 Шығармадағы оқиғаны болжау 4.1.3.1 шығарманың тақырыбы және қорытынды бөлімі негізінде сюжеттің дамуын болжау, оның себебін түсіндіру Мәдени мұрамызбен танысады, қазақ батырларының қаруларымен танысады,шығармамен жұмыс жасайды
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
16 Желтоқсан 2022
624
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пәні:

Әдебиеттік оқу

Бөлім:

Мәдени мұра

Педагогтің аты-жөні:

Шайнышева А.Қ

Күні:

01.11.22ж

Сынып: 4 «Б»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Мәдениеттің дамуы. Ер қаруы- бес қару

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

1.2 Шығарманы мазмұндау

4.1.2.1* шығарма мазмұнын түрлі баяндау тәсілдерін (І немесе ІІІ жаққа өзгертіп, жағдаяттар қосып, оқиғаларды өрбітіп) қолданып, шығарманы қысқаша, толық, ішінара мазмұндау

1.3 Шығармадағы оқиғаны болжау

4.1.3.1 шығарманың тақырыбы және қорытынды бөлімі негізінде сюжеттің дамуын болжау, оның себебін түсіндіру

Сабақтың мақсаты

Мәдени мұрамызбен танысады, қазақ батырларының қаруларымен танысады,шығармамен жұмыс жасайды

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

Өзін-өзі тексеру





Өткен білімді еске түсіру





Жаңа білім






































































Бекіту







Кері байланыс

Амандасу

Оқу мақсатын таныстыру. Күтілетін нәтижені анықтау


Алдыңғы білімді еске түсіру құндылықтар туралы әңгімелесу.


«Quizizz» программасы арқылы өткенді қорыту

Барлығы 12 сұрақ




Жаңа тақырып

1-тапсырма

Суреттерде адамзат дамуының қай кезеңдері бейне­ленгені туралы әңгімелеңдер



2-тапсырма. Ұжымдық жұмыс

Ойлан

Адам тіршілігі мен мәдениетінің заман өткен сайын дамып отыруына не себеп болды?

Жауабы: адамдар ізденіп, дамып отырды.Тіршілік ету жағдайын жақсарту үшін күресті.

Жылдар мен ғасырлар өткен сайын адамдар да жетіліп,өзгеріп отырды. Тіршілік ету жағдайлары жақсара бастады. Тұрмыс жағдайларын жақсарту үшін үнемі ізденіс үстінде болды.




Түсіндірме Білгенге маржан

Мәдени мұра – жалпыадамзаттық мәдениеттің бір бөлігі. Бабаларымыздан бүгінге дейін жеткен тарихи ескерткіштер, көне қалалар мен жазбалар, ұлттық спорт, ойын, өнер түрлері, қару-жарақ, бұйымдар, ауыз әдебиеті, мерекелер мен әдет-ғұрып, салт-дәстүр мәдени мұраға жатады.


Видео түсіндірме

Автормен танысу

Түртіп алып оқы

«Ер қаруы-бес қару» мәтінін әр топтан 2-3 оқушыдан оқыту


Сөздікпен жұмыс

Жіті қадағалау – назар салып бақылау

Нысанаға дөп тию – көздеп атқан нәрсесіне тигізу


3-тапсырма

Топтық жұмыс

«Найза» тобы Мәтінмен суретті салыстыр

«Қылыш» тобы. Мәтін мазмұны бойынша жоспар құр

«Садақ» тобы. Төртінші абзацты 1-жақта, көпше түрде оқы.


Сергіту сәті «Арқан тартыс» ойыны


4-тапсырма. Жұптық жұмыс. «Кестені толтыр»

«Найза» тобы

Адамның ойлап тапқандарының барлығы тек жақсылыққа қызмет етті ме? Қазіргі заманнан мысал келтіріп айтыңдар.

Адамға пайдасы мен зияны



«Қылыш» тобы

Ғылым мен білімнің жаңалығы.

Ғылым-білім жаңалығы


Ғарышты игеру,телефон түрлері, тағамдардың, киімдердің, үйлердің түр-түрлерінің көбеюі ғылым мен білімнің арқасы

Оның пайдасы мен зияны қатар жүреді. Адамның жағдайын жақсартамыз деп табиғатқа үлкен зиян келтіріп жатырмыз.







«Садақ»тобы

Қару-жарақпен байланысты қандай спорт түрлерін білесің?

Қару-жрақпен байланысты қандай спорт түрлері бар








Сабақты қорыту. «Жебелерді жина» әдісі арқылы сұрақтарғажауап беру.

1. Адамдар бес қаруды не мақсатпен жасады?

2. Қарапайым құралдың сапасы қалай жетілді?

3. Батырдың бойынан табылатын бес қаруды ата?

4. Мәдени мұра деген не? Оған нелер жатады?

5. Адамның ең алғашқы құралы не болған?


Кері байланыс

«Нысана» әдісі бойынша


Бағалау.

Үйге тапсырма: «Мен бейбіт өмірді сүйемін» тақырыбында ойыңды жаз





Оқушылар таңдаған қима қағаздарына байланысты топқа бөлінеді





Ерте замандағы адамдар

дың тұрмыс-тіршілігі туралы білімдерін ортаға салады







Балалар өз ойларын айтады












Мәдени мұра туралы айтады










Дәптермен жұмыс

Сөздіктер

ді жазып алады

Бес қарумен танысады
















Кестені толтырады







Өз ойларын айтып , жазады







Жоспар құрастырады




















Оқушылар қима қағазға жазылған сұраққа жауап береді





Кері байланыс жасайды





Оқушылар өткенді еске түсіріп,сұрақтарға жауап береді.

Бағалау (фишка)





Тапсырма

ны орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.

Дескриптор:

Ертедегі адамзаттың дамуы туралы түсініктері бар.

Суреттерді пайдаланып әңгімелей алады



ҚБ:

Керемет әңгіме!

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!