|
Пәні: Әдебиеттік оқу ҚМЖ |
|||||||||||||||||
|
Бөлімі: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Базильжанова З.А. |
||||||||||||||||
|
Күні: |
15.02.2024ж |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ертегілер әлемі «Құмырсқа және бидай дәні» Леонардо да Винчи |
||||||||||||||||
|
Сынып 2А |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||||||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты |
2.1.2.1* шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау, үзіндісін мазмұндау, сахналау 2.1.4.1 сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, вербалды емес тілдік құралдарды қолдану 2.2.6.1 кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау |
||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
-«Құмырсқа және бидай дәні» ертегісін тыңдата отырып, рөлге бөліп сахналау; -вербалды емес тілдік дағдыларды қолдана отырып сөз тіркестерді сәйкестендіру; -кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау. |
||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Жағымды көңіл-күй туғызу. (Ұ)«Тосын сый» әдісі Мұғалім оқушыларға сиқырлы сандықтың ішінде жасырылынған заттар , тапсырмалар бар екенін айтып қызығушылығын оятады. Өткен тақырыпқа байланысты сұрақ-жауап алады. Мұғалім сандықтың ішінен шыққан жұмбақты жасыру арқылы, жаңа сабақты бастауға көпір ретінде пайдаланып, сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашады. |
Қызығушылығы оянады. Жасырылған затты табады. «Қасықтар сөйлейді» әдісі Оқушылар өтілген материалдар бойынша сұрақтарға жауап беріп, білімдерін пысықтайды. Жұмбақтың жауабын табады. -Құмырсқа. -Бидайдың дәні. Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады |
Кері байланыс: Мұғалімнің қолдау сөздері. Жарайсың! Керемет! ҚБ: «Сақина» әдісі |
Сандық, сақина, қима қағаздағы сұрақтар
Өзін өзі бағалау парағы |
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
«Тыңдалым» айдары «Құмырсқа мен бидай дәні» ертегісін жазған автормен таныстыру. Ертегінің аудио жазбасын тыңдату. Тыңдалым дағдыларының артуына ықпал етеді. «Түртіп ал» әдісі - Мәтіндегі кейіпкерлерді түртіп ал. Кейіпкерлердің іс-әрекетін біл. Кейіпкерлердің қимылдарын бақыла. Тыңдалымнан кейінгі тапсырма: Ертегі желісі бойынша сұрақтар қояды. Сахналау. (Ж) « Жұптас, ақылдас» әдісі Жұпқа сәйкестерндіру тапсырмасы беріледі. Берілген іс-әрекетті қимылмен, яғни вербалды емес тілдік құралдарды қолдану арқылы көрсет. |
Бейнежазба арқылы, ертегі авторы Леонардо да Винчи туралы мағлұмат алады. Аудио жазба тыңдайды. Ертегіні тыңадай отырып, кейіпкерлерді біледі. Іс-әрекеттері мен олардың қимылдарын түртіп алады, естерінде сақтайды. Сұрақтарға жауап береді. Ертегіні сахналайды.
|
КБ:Өзін өзі бағалау.
Дескриптор: -ертегіні сахналайды. 2б
Дескриптор: -сөздерді сәйкестендіреді 2б - ым-ишара тәсілін қолданады 2б |
Бейнежазба «Леонардо да Винчи»
Ауди жазба
Қ
|
|||||||||||||
|
|
Сергіту сәті |
Берілген іс әрекетті қимылмен көрсетеді. |
музыка |
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
(Т) «Пікіріңді айт» айдары. Тапсырма таратылып беріледі. І топ , І топ , ІІІтоп , ІV топ Мұғалім мәтін кейіпкерінің іс-әрекетін бағалап, өз өмірімен байланыстыра отырып өз ойын білдірулеріне қолдау көрсетеді. Барлық оқушыларды қолдап, әркімнің өз ойын дәлелдермен негіздеп айта алуына ықпал етеді. «Қорытындыла» айдары -Ертегіден не ой түйдің? Өмірде қалай қолданасың? |
Топпен жұмыс жасап, постер қорғайды .Сұраққа қатысты өз пікірін білдіреді, ойымен бөліседі. -Құмырсқаны сипаттайды -Бидай дәнін сипаттайды -Құмырсқаның іс әрекетіне баға береді -Құмырсқа дұрыс шешім қабылдады ма? -Бидайдың іс әрекетіне баға береді. -Бидайдың пікірімен келісесің бе?
Ықтимал жауаптары |
ҚБ: Өзін өзі бағалау Дескриптор: -құмырсқаны сипаттайды 1б -бидай дәнін сипаттайды 1б - құмырсқаның іс-әрекетіне баға береді, өзіндік пікірін білдіреді 1б -бидайдың іс-әрекетіне баға береді, өзіндік пікірін білдіреді 1б |
құмырсқа, бидай дәнінің суреті ,кесте, А3 қағаз, қима қағаздар, желім, маркер
Өзін өзі бағалау парағы |
|||||||||||||
|
Үй тапсырмасы: Мұғалім үй тапсырмасын орындау жолын түсіндіреді. Рефлексия «Сандық» әдісі |
48-51 бет Ертегіні оқып, отбасыңмен сахнала.
Кері байланыс береді |
ҚБ: 10 балл |
Кері байланыс парақтары |
||||||||||||||
Тексерілді:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Ертегілер әлемі "Құмырсқа және бидай дәні"Леонардо да Винчи
Ашық сабақ Ертегілер әлемі "Құмырсқа және бидай дәні"Леонардо да Винчи
|
Пәні: Әдебиеттік оқу ҚМЖ |
|||||||||||||||||
|
Бөлімі: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Базильжанова З.А. |
||||||||||||||||
|
Күні: |
15.02.2024ж |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ертегілер әлемі «Құмырсқа және бидай дәні» Леонардо да Винчи |
||||||||||||||||
|
Сынып 2А |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||||||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты |
2.1.2.1* шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау, үзіндісін мазмұндау, сахналау 2.1.4.1 сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, вербалды емес тілдік құралдарды қолдану 2.2.6.1 кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау |
||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
-«Құмырсқа және бидай дәні» ертегісін тыңдата отырып, рөлге бөліп сахналау; -вербалды емес тілдік дағдыларды қолдана отырып сөз тіркестерді сәйкестендіру; -кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау. |
||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Жағымды көңіл-күй туғызу. (Ұ)«Тосын сый» әдісі Мұғалім оқушыларға сиқырлы сандықтың ішінде жасырылынған заттар , тапсырмалар бар екенін айтып қызығушылығын оятады. Өткен тақырыпқа байланысты сұрақ-жауап алады. Мұғалім сандықтың ішінен шыққан жұмбақты жасыру арқылы, жаңа сабақты бастауға көпір ретінде пайдаланып, сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашады. |
Қызығушылығы оянады. Жасырылған затты табады. «Қасықтар сөйлейді» әдісі Оқушылар өтілген материалдар бойынша сұрақтарға жауап беріп, білімдерін пысықтайды. Жұмбақтың жауабын табады. -Құмырсқа. -Бидайдың дәні. Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады |
Кері байланыс: Мұғалімнің қолдау сөздері. Жарайсың! Керемет! ҚБ: «Сақина» әдісі |
Сандық, сақина, қима қағаздағы сұрақтар
Өзін өзі бағалау парағы |
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
«Тыңдалым» айдары «Құмырсқа мен бидай дәні» ертегісін жазған автормен таныстыру. Ертегінің аудио жазбасын тыңдату. Тыңдалым дағдыларының артуына ықпал етеді. «Түртіп ал» әдісі - Мәтіндегі кейіпкерлерді түртіп ал. Кейіпкерлердің іс-әрекетін біл. Кейіпкерлердің қимылдарын бақыла. Тыңдалымнан кейінгі тапсырма: Ертегі желісі бойынша сұрақтар қояды. Сахналау. (Ж) « Жұптас, ақылдас» әдісі Жұпқа сәйкестерндіру тапсырмасы беріледі. Берілген іс-әрекетті қимылмен, яғни вербалды емес тілдік құралдарды қолдану арқылы көрсет. |
Бейнежазба арқылы, ертегі авторы Леонардо да Винчи туралы мағлұмат алады. Аудио жазба тыңдайды. Ертегіні тыңадай отырып, кейіпкерлерді біледі. Іс-әрекеттері мен олардың қимылдарын түртіп алады, естерінде сақтайды. Сұрақтарға жауап береді. Ертегіні сахналайды.
|
КБ:Өзін өзі бағалау.
Дескриптор: -ертегіні сахналайды. 2б
Дескриптор: -сөздерді сәйкестендіреді 2б - ым-ишара тәсілін қолданады 2б |
Бейнежазба «Леонардо да Винчи»
Ауди жазба
Қ
|
|||||||||||||
|
|
Сергіту сәті |
Берілген іс әрекетті қимылмен көрсетеді. |
музыка |
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
(Т) «Пікіріңді айт» айдары. Тапсырма таратылып беріледі. І топ , І топ , ІІІтоп , ІV топ Мұғалім мәтін кейіпкерінің іс-әрекетін бағалап, өз өмірімен байланыстыра отырып өз ойын білдірулеріне қолдау көрсетеді. Барлық оқушыларды қолдап, әркімнің өз ойын дәлелдермен негіздеп айта алуына ықпал етеді. «Қорытындыла» айдары -Ертегіден не ой түйдің? Өмірде қалай қолданасың? |
Топпен жұмыс жасап, постер қорғайды .Сұраққа қатысты өз пікірін білдіреді, ойымен бөліседі. -Құмырсқаны сипаттайды -Бидай дәнін сипаттайды -Құмырсқаның іс әрекетіне баға береді -Құмырсқа дұрыс шешім қабылдады ма? -Бидайдың іс әрекетіне баға береді. -Бидайдың пікірімен келісесің бе?
Ықтимал жауаптары |
ҚБ: Өзін өзі бағалау Дескриптор: -құмырсқаны сипаттайды 1б -бидай дәнін сипаттайды 1б - құмырсқаның іс-әрекетіне баға береді, өзіндік пікірін білдіреді 1б -бидайдың іс-әрекетіне баға береді, өзіндік пікірін білдіреді 1б |
құмырсқа, бидай дәнінің суреті ,кесте, А3 қағаз, қима қағаздар, желім, маркер
Өзін өзі бағалау парағы |
|||||||||||||
|
Үй тапсырмасы: Мұғалім үй тапсырмасын орындау жолын түсіндіреді. Рефлексия «Сандық» әдісі |
48-51 бет Ертегіні оқып, отбасыңмен сахнала.
Кері байланыс береді |
ҚБ: 10 балл |
Кері байланыс парақтары |
||||||||||||||
Тексерілді:
шағым қалдыра аласыз















