Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту мақсаты:
|
2.2.3.1 мәтін мазмұнын
анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап
беру
2.2.5.1 дереккөздерден ( сөздік,анықтамалық,энциклопедия )
мәліметті табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ бойынша
мәліметті іріктеп алу
|
Сабақтың
мақсаты
|
Мәтін мазмұнын анықтауға
бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап
беру.
Сөз таптарын, етістікті
ажыратады, бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап
жазу.
мәліметті табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ
бойынша мәліметті іріктеп алу
|
Бағалау
критерийі
|
Мәтін мазмұнын анықтауға
бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап
береді.
Сөз таптарын, етістікті
ажыратады, бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап
жазады.
мәліметті табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ
бойынша мәліметті іріктеп алады
|
Сабақтың басы
3 минут
|
I. Психологиялық
жағымды ахуал
қалыптастыру.
Күндей
жадырап,
Айдай
арайлап,
Жұлдыздай
жарқырап,
Судай таза, мөлдір
көңілмен
Сабағымызды
бастаймыз!
|
1.Мұғаліммен
сәлемдеседі.
2. Өлең шумағы
айтады
|
Жарайсыңдар!
|
|
8 минут
|
II.Үй жұмысын
тексеру.
13-жаттығу
Өткенді пысықтау. Табиғат аясына серуендеуге жинал
ойыны.
Берілген қолымыздағы суреттердегі сөздерді оқып сұрақ қоя
отырып сөмкемізді толтырамыз
|
Үй тапсырмасын
тексертеді.
Жауаптарын
салыстырады
|
Дескриптор:
1.Жұмбақтың шешуін
табады.1б
2. Берілген кестеге
етістіктерге қатысты сөздер ойлап
табады.1б
|
Сөмке,
суреттер
|
Сабақтың ортасы
2минут
5минут
3 минут
8минут
|
Оқушыларды оқу мақсат және бағалау критерийімен
таныстырамын.
Сөмкемізді асып табиғат аясына жолға
шығамын
Табиғатты тамашалау
Жеке жұмыс
16-жаттығу. Жұмбақты көркем жазып,
шешуін тап.
Күн нұрымен піседі,
Уылжып қолға түседі.
Жұмбақтағы етістіктердің астын сыз. Олардың қай сөзбен
байланысып тұрғанын анықта.
Сергіту
сәті
«көңілді би»
жаттығуы
ЕБҚ.
Тақтамен жұмыс
18-жаттығу. Сұрақтардың орнына
қажетті сөзді қойып, көшіріп жаз.
Әсия інісін киіндірді.
Әсет өзі киінді.
Киіндірді етістігі қай кезде қолданылады, ал киінді
етістігі ше?
Өзің кішкентайларға
қалай қамқорлық жасайтының туралы
айт.
|
Жұмбақты көркем жазып,
шешуін табады.
Сергіту сәтін
іс-қимылмен көрсетеді
Сұрақтарға жауап
береді.
Сұрақтардың орнына
қажетті сөзді қойып, көшіріп
жазады
|
Дескриптор:
-
бас әріп пен кіші
әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап жазады.
1б
-
Етістік сөздерді тауып
сұрағын жаза алады. 1 б
Дескриптор:
1. Сұрақтардың орнына қажетті сөзді қойып, көшіріп
жазады.1б
2.сөйлем құрап жаза
алады.1б
3.Етістіктерге сұрақ
қоя алады. 1б
|
Оқулық
|
Сабақтың соңы
10 минут
1мин
4
мин
|
IV.Сабақты
қорытындылау.
Топтық
тапсырма
1 топ
Табиғат аясындағы өзендегі балықтар Судың ішіндегі етістік
сөздерге сөйлем құрау
2 топ
15-жаттығу. Мәтінді түсініп
оқы.
Зире – биіктігі
80сантиметрге дейін жететін шөп тектес
өсімдік.
Зире шалғынды жерлерде,
өзен жағасында, тау беткейлерінде өседі. Мәдени өсімдік ретінде кей
жерлерде қолдан егіледі.
Зире - пайдалы өсімдік
оның жемісі дәрі жасау үшін
керек.
Мәтін мазмұны
бойынша бір-біріңе сұрақ қойыңдар. Бұл мәтіннің қай түріне жатады?
Дәлелде.
3 топ
Табиғат аясындағы баскетбол
ойыны
Доптарға етістік сөзі бар сөйлемдер
құрау
Үй тапсырмасы: 17-жаттығу
Сыйлау, құрметтеу, ілтипат
таныту.
Кездесу, жолығу, жүздесу. Ұялу, имену,
қысылу.
Үркіту, қорқыту, сес
көрсету.
Оқушылардың білімін
бағалау
Кері байланыс
Табиғат аясынан жинаған
ақылым
|
Тез ойлап, етістікті
жазады.
Үй тапсырмасын жазады
Кері байланыс жасайды.
|
Дескриптор:
1. Етістік сөздерге
сөйлемдер құрай алады;1б
2.мәтін мазмұны бойынша бір-біріне сұрақ
қояды;1б
3.мәтіннің қай түрі екенін анықтап, дәлел-
дейді.1б
Мадақтау сөздерін айту:
Сағат тілімен
бағалау
|
|