Қысқа мерзімді жоспар
For циклі
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Алтынсарин атындағы орта мектеп – бақшасы» КММ |
||||
|
Пәні |
Информатика |
||||
|
Бөлім |
Python тілінде алгоритмдерді программалау. |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кенебаева Л.С. |
||||
|
Күні: |
28.01.2025 |
||||
|
Сынып 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
For циклі |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
8.3.3.1 таңдау және қайталау операторларын программаны өңдеудің кіріктірілген ортасынында қолдану жүйесін ажырату |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы: for цикл ұғымын анықтайды; Оқушылардың көбі: for циклінің орындалуын талдайды, қолданады; Кейбір оқушылар: for циклінің қолданудағы тиімділігін тұжырымдайды. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған Кезеңдері/ уақыты |
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Оқушыныңіс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
5мин |
Сәлемдесу, түгендеу.
Сыныпта психологиялық ахуал орнату. «Сен қайдасың?» әдісі. Мұғалім интербелсенді тақтаға оқушылардың кезекпен орындайтын тапсырмаларын шығарады. |
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі.
|
Қошемет көрсету. |
Интербелсенді тақта |
|
|
Топқа біріктіру: 2мин |
«Flippity» әдісі. |
Оқушылар «Flippity» сайты арқылы 2 топқа бөлінеді |
|
«Flippity» әдісі |
|
|
Қызығушы- лықты ояту Өткен сабақты пысықтау /5мин |
«Жаңбырша жауған сұрақтар» әдісі. Spin the wһell сайты |
|
Қолпаштау арқылы |
Spin the wһell сайты Әр сұрақ қа 1 балл |
|
|
Миға шабуыл/ 3мин |
«Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен сабақ пен жаңа сабақты ұштастыр проблеманы бірге шешу. |
Оқушылар берілген сұрақ туралы пікірлерін еркін жеткізеді:
|
|
|
|
Сабақың ортасы Мағынаны тану Оқулықпен жұмыс:/ 5мин
Саралау тапсырмалары./15мин
Жеке жұмыс/
Топтық жұмыс
Әр топқа тапсырма
Бекіту Ой толғаныс. Жаңасабақты бекіту /3мин
Кері байланыс
Үй жұмысы |
Оқулықтағы ақпаратты оқушылармен бірге талдайды. Слайд арқылы толықтырады. Дәптермен жұмыс
1-тапсырма жалпы тапсырма. Мұғалім көмектеседі
2-тапсырма көлемі үлкен тапсырма. Алдымен мұғалім көмегімен, содан кейін өз бетінше орындайды
Топтық жұмыс
Сабақты бекіту сұрақтары Plickers сайтында орындайды
Instagram әдісі |
Оқушылар оқулықтағы ақпаратпен танысады, визуалды ақпарат алады. Мұғаліммен бірге талдайды. Мақсаты: аудиал және визуал оқушылардың білім алуына жағдай жасау.
print(‘Salem’) Дескрипторлар:
for i in range(1,11): print(i, “x 4 =”, i*4) Дескрипторлар:
3- Тапсырма for циклі көмегімен 1-ден n-ге дейінгі сандар тізбегінен тек тақ сандарды табайық (1топ) n=int(input(‘n=’)) for j in range(1,n,2): print(j,end=’ ‘) for циклі көмегімен 1-ден n-ге дейінгі сандар тізбегінен тек жұп сандарды табайық (2топ) n=int(input(‘n=’)) for j in range(0,n,2): print(j,end=’ ‘) Дескриптор for циклін қолданудың маңыздылығын тұжырымдайды. Plickers код арқылы жауап береді. Берілген жапсырмалардын түсі арқылы: лайк басады, репост жасайды, сабақ бойынша пікір білдіреді. § 18-19 оқу 128 бет. Мысал есеп. |
Ауызшамадақтау.
5 балл
5балл
4 балл
Әр дұрыс жауап 1 балл |
Информати ка. 8- сыныпоқулығы
Компьютер, оқулық
Слайд, компьютер
Слайд, компьютер
Интербелсенді тақта Plickers сайты
Слайд
Слайд
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: For циклі
Ашық сабақ: For циклі
Қысқа мерзімді жоспар
For циклі
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Алтынсарин атындағы орта мектеп – бақшасы» КММ |
||||
|
Пәні |
Информатика |
||||
|
Бөлім |
Python тілінде алгоритмдерді программалау. |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кенебаева Л.С. |
||||
|
Күні: |
28.01.2025 |
||||
|
Сынып 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
For циклі |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
8.3.3.1 таңдау және қайталау операторларын программаны өңдеудің кіріктірілген ортасынында қолдану жүйесін ажырату |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы: for цикл ұғымын анықтайды; Оқушылардың көбі: for циклінің орындалуын талдайды, қолданады; Кейбір оқушылар: for циклінің қолданудағы тиімділігін тұжырымдайды. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған Кезеңдері/ уақыты |
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Оқушыныңіс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
5мин |
Сәлемдесу, түгендеу.
Сыныпта психологиялық ахуал орнату. «Сен қайдасың?» әдісі. Мұғалім интербелсенді тақтаға оқушылардың кезекпен орындайтын тапсырмаларын шығарады. |
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі.
|
Қошемет көрсету. |
Интербелсенді тақта |
|
|
Топқа біріктіру: 2мин |
«Flippity» әдісі. |
Оқушылар «Flippity» сайты арқылы 2 топқа бөлінеді |
|
«Flippity» әдісі |
|
|
Қызығушы- лықты ояту Өткен сабақты пысықтау /5мин |
«Жаңбырша жауған сұрақтар» әдісі. Spin the wһell сайты |
|
Қолпаштау арқылы |
Spin the wһell сайты Әр сұрақ қа 1 балл |
|
|
Миға шабуыл/ 3мин |
«Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен сабақ пен жаңа сабақты ұштастыр проблеманы бірге шешу. |
Оқушылар берілген сұрақ туралы пікірлерін еркін жеткізеді:
|
|
|
|
Сабақың ортасы Мағынаны тану Оқулықпен жұмыс:/ 5мин
Саралау тапсырмалары./15мин
Жеке жұмыс/
Топтық жұмыс
Әр топқа тапсырма
Бекіту Ой толғаныс. Жаңасабақты бекіту /3мин
Кері байланыс
Үй жұмысы |
Оқулықтағы ақпаратты оқушылармен бірге талдайды. Слайд арқылы толықтырады. Дәптермен жұмыс
1-тапсырма жалпы тапсырма. Мұғалім көмектеседі
2-тапсырма көлемі үлкен тапсырма. Алдымен мұғалім көмегімен, содан кейін өз бетінше орындайды
Топтық жұмыс
Сабақты бекіту сұрақтары Plickers сайтында орындайды
Instagram әдісі |
Оқушылар оқулықтағы ақпаратпен танысады, визуалды ақпарат алады. Мұғаліммен бірге талдайды. Мақсаты: аудиал және визуал оқушылардың білім алуына жағдай жасау.
print(‘Salem’) Дескрипторлар:
for i in range(1,11): print(i, “x 4 =”, i*4) Дескрипторлар:
3- Тапсырма for циклі көмегімен 1-ден n-ге дейінгі сандар тізбегінен тек тақ сандарды табайық (1топ) n=int(input(‘n=’)) for j in range(1,n,2): print(j,end=’ ‘) for циклі көмегімен 1-ден n-ге дейінгі сандар тізбегінен тек жұп сандарды табайық (2топ) n=int(input(‘n=’)) for j in range(0,n,2): print(j,end=’ ‘) Дескриптор for циклін қолданудың маңыздылығын тұжырымдайды. Plickers код арқылы жауап береді. Берілген жапсырмалардын түсі арқылы: лайк басады, репост жасайды, сабақ бойынша пікір білдіреді. § 18-19 оқу 128 бет. Мысал есеп. |
Ауызшамадақтау.
5 балл
5балл
4 балл
Әр дұрыс жауап 1 балл |
Информати ка. 8- сыныпоқулығы
Компьютер, оқулық
Слайд, компьютер
Слайд, компьютер
Интербелсенді тақта Plickers сайты
Слайд
Слайд
|
шағым қалдыра аласыз













