Материалдар / Ашық сабақ "Ғарышқа саяхат" 4-сынып

Ашық сабақ "Ғарышқа саяхат" 4-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Педагог-дефектолог маманының 4-сынып қазақ тілі пәнінен ҚМЖ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
20 Ақпан 2023
528
9 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Пәні:

Әдебиеттік оқу

Бөлім:

Ғарышқа саяхат

Мұғалімніңаты-жөні

Биржекеева Жанна

Сабақтыңтақырыбы

Ғарышкермен сұхбат

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.2.3.1шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтау, автордың ойын мәтін деректерінен келтіре отырып дәлелдеу.

4.2.1.1 –шығарманы дауыстап түсініп, рөлге бөліп, мәнерлеп оқу, теріп оқу, шапшаң оқу

Сабақ мақсаты

(Бағалау критерий)

Шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтайды, автордың ойын мәтін деректерінен келтіре отырып дәлелдейді

Шығарманы дауыстап, мәнерлеп, теріп оқиды.

ОДД

бағалау, білу

Сабақтыңбарысы

Сабақтыңкезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушыныңәрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин









5 мин












5 мин

  1. Сәлемдесу

(Алақан суреттері)

Жасыл-көршісімен екі қолдап амандасу

Қызыл-қарсы тұрған оқушымен амандасу

Сары -қонақтармен айнала амандасу.

  1. Психологиялық ахуал туғызу.

Ертеде бір данышпан жас жігітті сынамақшы болыпты. Жанында ұшып бара жатқан көбелекті ұстап алып, уысына жасырады. Әлгі балаға мына көбелекті ұшырам ба әлде өлтірем бе?- деп сұрайды.

Содан бала жауап береді ол көбелекті ұшыру да, өлтіру де сізге байланысты – дейді.

Ендеше сабағымыздың сәтті өтуі де,сәтсіз өтуі де сендерге байланысты.

  1. Топтастыру.

Ракетаға ғарышкерлерді жинақтайды

1-топ Тоқтар

2-топ Айдын

3-топ Талғат

  1. Әлемдегі ең қымбат киім қандай киім?

Әлемдегі ең қымбат киім – скафандр.

  • Скафандр деген не?

  • Скафандр деген ғарышкерлер киімі.



1-Тапсырма:

Сабақ тақырыбы мен мақсатын жариялау: "Ғарышкермен сұхбат"

Сабақ мақсаты: шығарманы дауыстап, мәнерлеп, теріп оқу, автордың ойын мәтін деректерінен келтіре отырып дәлелдеу.

2-Тапсырма.

Топтық жұмыс. «Зымыран» ойыны ( Мәтіналды жұмыс)

Сұрақтар жазылған ракетаны топтарға ұшыру.

Балалар,ғарышқа ұшқан қазақ ғарышкері кім?

Талғат Мұсабаевқа қандай сұрақтар қояр едіңдер?»

Қай сыныптасыңның сұрағы қызық болды?

  1. Сәлемдеседі




Оқушылар сәлемдеседі

Сұрақтарға жауап береді














Ракетаға экипаждарды жинақтайды



















Сұрақтар жазады. Зымырандарға жапсырып, зымыранды келесі топқа ұшырады.

Келесі топ сұрақтарды оқиды.






Ауызша мадақтау

























Зымыранның макеті, ғарышкерлер, магнит, Ғаламшарлар суреті



Сабақтың ортасы

10 мин






10 мин





















  1. мин



6 мин

3-Тапсырма:

Жаңа тақырыпты ашу.

Жеке жұмыс.

"Қабырғамен оқу" әдісі.

(Мәтінмен жұмыс)

Оқушылар, «Ғарыштық өмір» атты әңгімені мәнерлеп, зерделеп оқыңдар.


4-Тапсырма:

Жұптық жұмыс. «Дәлелді пікір» әдісі

(Мәтіннен кейінгі жұмыс)

Мәтіндегі негізгі ойды анықтап айтыңдар. Автордың ойын мәтіннен тауып деректер келтіре отырып дәлелдеңдер

5-Тапсырма:

1.42 сағатта неше тәулік бар?

42 сағ=1 тәул 18 сағ

2.Т.Мұсабаев 8 рет 42 сағат ғарыш кеңістігінде болды. Әр ұшқанында неше минут ғарыш кеңістігінде болды?

42 :8 =5 қалд2

3.Т.Әубакіров неше жаста?


ЕБҚЕО (төмен деңгей)

Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздерді теріп оқы. Сөздердің мағынасын түсіндір.

Сталинград- Ресейдің қаласы. Қазір Волгоград деп аталады.

Тәнті болу-риза болу,көңіл толу.

Әріптес-бірге жұмыс істейтін, мамандығы бір адам.

Сергіту сәті.«Ұшты, ұшты» ойыны.


Группа 0


6-тапсырма. Топтық жұмыс

1.Т.Мұсабаевтың ерлігін сипаттайтын үзіндіні тауып оқы.

2.Ғарышкер Талғаттың ұшу кезіндегі бақытты сәтін тауып оқы.

3. Талғат Мұсабаев ғарышқа өзімен бірге ала барған заттарын әңгімелейтін сөйлемді тауып оқы.

Оқушылар мәтінді мәнерлеп, зерделеп оқиды










Оқушылар мәтіннің негізгі ойын анықтап бір біріне айтады. Мәтіннен автордың ойын тауып деректер келтіріп дәлелдеп айтады















Жаңа сөздерді теріп оқиды

Сөздің мағынасын түсіндіреді.















1. Мәтін бөліктерін тауып оқиды

2. Шығарманы дауыстап оқиды


Дескриптор:

- мәнерлеп оқиды

- мәтіндегі негізгі ойды анықтайды

-деректер келтіріп дәлелдейді


ҚБ

Дескрипторға сәйкес кері байланыс беріп өзара бағалайды


Дескриптор:

-Жаңа сөздерді оқиды

- Мағынасын түсіндіреді



Дескрипторы:

-мәтіннен үзіндіні табады

-мәтінді теріп оқиды


ҚБ

Дескрипторға сәйкес кері байланыс беріп топпен бағалайды




Группа 0

https://youtu.be/qb5cYibyllg







оқулық










оқулық













оқулық


Сабақтың соңы

5 мин

Рефлексия.

Мұсабаев сияқты туған жердің үстінен ұшып өтіп бара жатсаң, не айтар едің? Ойыңды жаз

Үй тапсырмасы

30, 32- бет оқу, әңгімелеу.



Рефлексия жасайды.









Оқушылар өз ойларын жазады

Стикер

























Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ