Ұзақ мерзімді жоспардың
тарауы: 8.3А
|
Мектеп: №52 мектеп-лицей
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні:
Бедебаева Ж.С
|
Сынып:
8
|
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы
|
№7 зертханалық
жұмыс.
Дене жаттығуларының жүрек
жұмысына әсерін
зерттеу
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
|
8.1.3.11 -
дене жаттығуларының
жүрек
жұмысына әсерін
зерттеу
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар:
дене жаттығуларының жүрек
жұмысына әсерін сипаттау.
Оқушылардыңбасымбөлігі:
жүрек жиырылуының жиілігі мен
дене жүктемесінің арасындағы өзара байланысты анықтау
салыстыру.
Кейбір
оқушылар: жүректің жиырылу санының
неліктен өзгергенін тұжырымдау
|
Бағалау критерийі
|
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқытудың тілдік
мақсаты дене жаттығуларының жүрек
жұмысына әсері бойынша жазбалар жаза алады (оқылым және жазылым
дағдылары)
Зертханалық жұмыс жасау
барысында топтар арасында бірлескен жұмыс дағдылары
қалыптасады.Суретті бірлесіп талқылай алады (оқылым, жазылым,
айтылым және тыңдалым дағдылары)
Пәнге қатысты лексика мен
терминология пульс
Диалог құруға / жазылымға
қажетті сөздер топтамасы
|
Құндылықтарға баулу
|
-
Топтық жұмыс арқылы-
белсенділікке, ұжымшылдыққа, ортақ істің нәтижесінде бірін – бірі
толықтырып, сын тұрғысынан ойлауға үйретеді жеке жұмыс өз бетімен
жұмыс орындап, айтылым дағдылары, қарым- қатынас жасау қабілетін
қалыптасады
|
Пәнаралық байланыс
|
Матеметика- тамырдың соғуы
санын, мөлшерін, көлемін есептеу.
|
Алдыңғы
білім
|
8.1.3.10 жануарлар, адам
қантамырлар жүйесі түрлерін сипаттау
|
Саралау – Сіз қандай
тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз?
|
Деңгейлік сұрақтар
беріледі
Қабілеті жоғары оқушылар ой
қорытынды жасайды, тапсырмалар бойынша 3-тен артық дәлелдер келтіре
алады.
|
Бағалау
|
Мұғалімнің мадақтама
сөздері,
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
|
Сыныпта топтық жұмыс ыңғайлы түрде жабдықталады.Оқушыларға түрлі әрекеттермен жұмыс жасау ұсынылады.
|
Ресурстар
|
плакат.оқулық, кеспе
қағаз,
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған жаттығу
түрлері
|
Сабақтың басы
10
мин
|
Greeting
-Hello, everybody! How are
you?
I think you are ready for our
lesson. Let s start new lesson!
Let s divide into three
groups
І.Ұйымдастыру
кезеңі.
Жағымды психологиялық ахуал
туғызу үшін оқушылар
ІІ.Үй тапсырмасын
сұрау.
«Ыстық орындық» әдісі
арқылы сұраймын
ҚБ: мұғалімнің
мадақтауы
|
Сабақтың ортасы
25
|
Жаңа
білім
«Миға
шабуыл» әдісі арқылы сұрақ қою арқылы
жаңа тақырыпты ашу.
STQ –
What is the path of an oxygen
molecule from lungs to a brain cell?
You
will: -
describe circulatory system
types of animals.
Key
terms
.
Open circulatory system -
blood is not enclosed in the blood vessels, but is
pumped into a cavity;
Closed circulatory system -
blood always moves inside blood vessels;
«Мені түсін» оқыта
үйрету әдісі
Тапсырма
1. Дене жаттығуларының
жүректің жұмысына әсерін сипаттаңыз.
Шыныққан адам Шынықпаған
адам
Ер адам - 50-60 Ер адам -
70-80
Әйел адам - 60-70 Әйел адам -
75-85
Кестеде көрсетілген
мәліметтерді пайдаланып, дене жаттығуларының жүрек жұмысына әсерін
түсіндіріңіз.
________________________________________________________________________________
Дескриптор:
Білім алушы - дене
жаттығуларының жүрек жұмысына әсерін сипаттап,
тұжырымдайды.
|
Сабақтың
соңы
Кері
байланыс
5 мин
|
Кері
байланыс:
Өткенді қайталап
оқу,
Тақырып бойынша тест
сұрақтарын құрастыру.
Learn by heart the
terms
-How was the
lesson?
Was it
clear?
|
Сабақ бойынша
рефлексия
Сабақ мақсаттары немесе оқу
мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?
Барлық оқушылар оқу мақсатына
қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса,
неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді
ме?
Сабақ кезеңдерінде уақытты
тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және
неліктен?
|
Бұл тарауды сабақ туралы
рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп
санайтын сұрақтарға жауап беріңіз.
|