Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Материалдар / Ашық сабақ Географиялық далалық зерттеу әдістері
2023-2024 оқу жылына арналған
қысқа мерзімді сабақ жоспарларын
жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған
Ашық сабақ Географиялық далалық зерттеу әдістері
Материал туралы қысқаша түсінік
Далалақ зерттеу географиялық әдістеріне сипаттама береді; Оқушылардың басым бөлігі: жоспар құрайды, жинақтайды, өндейді
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып көруге болады
Мектеп: Ақпараттық
технологиялар
лицей-мектебі
Мұғалімнің аты-жөні: Ижанов
Жаслан Саматович
Күні:
Сынып:
7
Сабақтың
тақырыбы
Географиялық далалық
зерттеу әдістері
Осы сабақта
қол
жеткізілетін оқу
мақсаттары
(оқу
бағдарламасына
сəйкес)
7.1.1.5-
Географиялық далалық зерттеу әдістерін қолданады, көрсеткіштерді
тіркейді, жинақтайды, өндейді,
талдайды.
Сабақтың
мақсаты
Барлық оқушылар: Далалақ
зерттеу географиялық әдістеріне сипаттама
береді;
Оқушылардың басым бөлігі:
жоспар құрайды, жинақтайды,
өндейді;
Кейбір оқушылар:
заманауи әдістерімен
таныстырады
Ойлау
дағдыларының деңгейі
Қолдану, жоғары
деңгей
Бағалау
критерийі
Далалық зерттеу алдында қауіпсіздік ережелерімен
танысады.
Айналаны бағдарлауға арналған құралдарды
қолданады.
Өз жұмыстарын талдайды.
Талдау арқылы
жұмыстарын қорытындылайды.
Тілдік
мақсаттар
Географиялық зерттеу
әдістерінің бірнеше түрін анықтайды және
талдайды.
Тыңдалым: бейнематериалды,
бірінің-бірі пікірін тыңдап талқылау, пікірлесу барысында
қолданады;
Айтылым, жазылым: диаграмманы,
суреттерді қолдана отырып, көрсеткіштерді ауызша және жазбаша
сипаттау кезінде іске
асырады.
Диалогке және жазылымға
қажетті тіркестер:
Термин
сөздер:ЭКСПЕДИЦИЯ, СТАТИСТИКА, ГАЖ,GPS
Терминді
түсіндіріңіз....
Зерттеудің қандай әдістерін сабақ үстінде қолдануға
болады?
Құндылықтарға
баулу
«Мәңгілік ел»
идеясының аясында,қоршаған ортаны қорғау құндылығымен байланыстыра
отырып, георгафиялық зерттеулерін адамзат баласына тигізетін
пайдасын түсіне білу арқылы, оқушыларға зерттеулерінің көмегімен
өзіндік жорамалдары мен болжамдарын құруға мүмкіндік
туғызу.
Пəнаралықбайланыс
биология , физика,
математика, тарих пәндерімен пәнаралық
байланыс.
Алдыңғы
білім
Спиральді бағдарламаға
байланысты 7.1.1.1-географиялық зерттеу
нысандары;
7.1.1.4-
тәжірибелер, бақылаумен
таныс
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
Сабақтағы
жоспарланған жаттығу
түрлері
Дереккөздер,
ресурстар
Сабақтың басы (3
мин)
1.Ұйымдастыру кезеңі.
Сәлемдесу.
«Шаттық шеңбері»
-жағымды тілек
айту,
сіз қандай әдемісіз...,
шашыңыз қандай әдемі... күлкіңіз әдемі екен...
т.б.
«Өрмекші»
-әдісі арқылы алдыңғы оқу
«Зерттеулер және зерттеушілер» еске
түсіру.
Өзін –өзі
бағалау
Топқа бөлу. Оқушыларды пазл
арқылы бөлу.
Кесілген
материктердің суреттерін жинап топқа
бөлінеді
Аудиожазба
–
күй
Жіп
Сыныпта музыка ойнап
тұрады
Далалық зерттеулер
суреттері
АКТ
ІІ.Психологиялық ахуал
орнату арқылы сабақтың тақырыбына
шығу:
Фото суреттер арқылы сабақтың
тақырыбы анықтау.
Бүгінгі сабақтың оқу
мақсаттарын оқушылар
анықтайды.
Бағалау парақшасын таратып,
топ ережесін түсіндіремін.
Түсіну
Уакыты:15мин
Қолдану
Уакыты:15
мин
Сабақтың
ортасы
Талдау
І ІІ. Оқушылардың іс
әрекеті.
«Әткеншек»
әдісіарқылы әр топ тақырыпшаларымен
танысып, талқылап ақпаратпен
алмасады.
Тапсырмаларды орындау
алдында, оқушыларды далалық жұмыс кезіндегі қауіпсіздік
ережелерімен таныстырамын.
Жұмыс ретімен және
қолданылатын құралдармен қысқаша таныстырамын (азимут, көкжиек,
тұсбағдар,рулетканы). Сыныптағы оқушыларды шағын топтарға
бөлемін.
Мақсаты айналадағы
нысандарды бағдарлау(көкжиек тұстарын анықтау, Тұсбағдар арқылы
бағдарлау т.б.)
1-ші
топ.Айналаны бағдарлау
(спорт алаңы)
2-ші
топ.Күнге қарап
көкжиекті бағдарлау
3-ші
топ.Тұсбағдар арқылы
бағдарлау (жергілікті жердің бағытын
анықтау)
Қ.Б
:Бағдаршам әдісі арқылы
Оқушыларға қызыл, жасыл
және сары түсті карточкалар ды таратып, (қызыл = түсінбеймін, жасыл
= барлығы түсінікт, сары- толық
түсінбедім)
Критерий:Әр
топ оқушылары далалық зерттеу жұмыстарының қорытындысын видео
(қалталы телефон), буклет, альбом, постер түрінде
ұсынады.
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз