|
Бөлім |
5.3. бөлім Гимнастика арқылы денсаулықты нығайту |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Мошқал Н.Е. |
||||
|
Күні |
2.11.23ж |
||||
|
Сынып 5б |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Снарядтарда гимнастикалық жаттығудың техникасын үйрету Жан-жақты даму сабағы. |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
5.2.2.2 көшбасшылық дағдылар мен команда құрамында жұмыс істей білуді түсіну 5.1.4.4 қимыл-қозғалысты орындау кезіндегі өзінің және өзгелердің біліктілік сапасын білу және анықтау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: Гимнастикалық қимыл-қозғалыс техникаларымен танысады Техника қауіпсіздік ережесін сақтайды. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Гимнастикалық қимыл-қозғалыс техникаларын орындайды. Оқушылардың кейбірі орындай алады: Гимнастикалық қимыл-қозғалыс техникаларын анықтайды. |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Талап. Салауатты өмір салтын ұстану. Академиялық әділдік: бір-бірін әділ бағалайды, идеялары мен ой-пікірлеріне құрметпен қарайды Өмір бойы оқу: алған білімін өмірмен байланыстырады, кері байланыс орнатады, білім алуға деген сүйіспеншілікті қалыптастырады |
||||
|
Бастапқы білім |
Акробатикалық жаттығулар орындау |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Ұйымдастыру кезеңі |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 6-7 минут 3-4 минут 4-5 минут |
Оқушылардың қатарда түзу тұруын қадағалау. Сәлемдесу. Келмеген оқушылардың себебін анықтау. Техника қауіпсіздігін ескерту. 1 . Екі қол жоғарыда аяқтың ұшымен, екі қол белде өкшемен жүру. 2. Жеңіл жүгіріске көшу . 3. Аяқты артқа, қолға жеткізе жүгіру, екі қол алдыда тізені биік көтере жүгіру. 4.Оң және сол жақ қырымен адымдап жүгіру екі қол белде 5. қолды екі жақтан тыныс ала көтеріп , түсіру, демді қалпына келтіру. Жалпы дамыту жаттығуларын орындау. Бір саптан екі сап құрау; ара қашықтықты сақтау; сап жартылай солға, - бастапқы қалып, сол аяқты қозғау бір қалыпта, басты оңға солға 4 рет қозғалту, қол иығымызда 1-2 алға, 3-4 артқа қозгалту, қолымыз кеудемізде 1-2, 3-4 қозғалту; оң қол жоғары да сол қол төменде, 1-2, келесі 3-4 рет қозғапту қопымызды аяғымыздың басына тигізу; 1-2-3 (4 бастапқы қапып); қолымыз жоғарыда 1, 2 қолымыз аяғымыздың ұшына тигізу төмең 3 отыру, 4 бастапқы қалып; |
Оқушылар қатарға тұрады. Рапорт қабылдау. Жалпы дамыту жаттығуларын ережеге сай орындайды |
Қол шапалақ |
|
|
|
Сабақтың ортасы 5 минут
10 минут
10 минут |
Оқушыларды қатарға тұрғызу. Өткен сабақты пысықтау. Акробатикалық жаттығуларға арналған суреттер көрсету. Жаңа сабақ: Гимнастикалық қимыл-қозғалыс техникаларын суреттер арқылы таныстыру. Гимнастикадан атақты адамдармен жане жанымызда жүрген жандармен соларға ұқсау үшін таныстыру. Снарядтарда гимнастикалық жаттығудың техникасын көрсетіп, жасату.
Гимнастикалық ойындар ойнату. Оқушыларды екі топқа бөліп, бөренелер арқылы кедергілерден өтіп, гимнастикалық төсеніштен аунап, жүгіріп жарысады. Бірінші келген топ жеңіске жетеді. |
Арнайы ресурстар арқылы жаңа тақырыпты талдайды Денсаулық ты нығайту жаттығулары барысында қауіпсіздік техникасына ережесін сақтайды |
Смаликтер арқылы ҚБ өзін өзі бағалау |
Спорт алаңы, Ысқырық секундомер Ысқырық, «Бас бармақ» |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Талқылауға арналған сұрақтар:
Кері байланыс: Толағайдың суретіне смайликтер арқылы сабақтағы көңіл-күйлерін көрсетеді? |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Рефлексия парағы |
|
|
Жалпы баға |
Жалпы баға Caбaқтың жақсы өткен eкi acпeктici (оқыту туpaлы дa, oқу туpaлы дa ойланыңыз)? Caбaқты жaқcapтуғa не ықпал ете aлaды (оқыту туpaлы дa, oқу туpaлы дa ойланыңыз)? |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Гимнастика
Ашық сабақ. Гимнастика
|
Бөлім |
5.3. бөлім Гимнастика арқылы денсаулықты нығайту |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Мошқал Н.Е. |
||||
|
Күні |
2.11.23ж |
||||
|
Сынып 5б |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Снарядтарда гимнастикалық жаттығудың техникасын үйрету Жан-жақты даму сабағы. |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
5.2.2.2 көшбасшылық дағдылар мен команда құрамында жұмыс істей білуді түсіну 5.1.4.4 қимыл-қозғалысты орындау кезіндегі өзінің және өзгелердің біліктілік сапасын білу және анықтау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: Гимнастикалық қимыл-қозғалыс техникаларымен танысады Техника қауіпсіздік ережесін сақтайды. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Гимнастикалық қимыл-қозғалыс техникаларын орындайды. Оқушылардың кейбірі орындай алады: Гимнастикалық қимыл-қозғалыс техникаларын анықтайды. |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Талап. Салауатты өмір салтын ұстану. Академиялық әділдік: бір-бірін әділ бағалайды, идеялары мен ой-пікірлеріне құрметпен қарайды Өмір бойы оқу: алған білімін өмірмен байланыстырады, кері байланыс орнатады, білім алуға деген сүйіспеншілікті қалыптастырады |
||||
|
Бастапқы білім |
Акробатикалық жаттығулар орындау |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Ұйымдастыру кезеңі |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 6-7 минут 3-4 минут 4-5 минут |
Оқушылардың қатарда түзу тұруын қадағалау. Сәлемдесу. Келмеген оқушылардың себебін анықтау. Техника қауіпсіздігін ескерту. 1 . Екі қол жоғарыда аяқтың ұшымен, екі қол белде өкшемен жүру. 2. Жеңіл жүгіріске көшу . 3. Аяқты артқа, қолға жеткізе жүгіру, екі қол алдыда тізені биік көтере жүгіру. 4.Оң және сол жақ қырымен адымдап жүгіру екі қол белде 5. қолды екі жақтан тыныс ала көтеріп , түсіру, демді қалпына келтіру. Жалпы дамыту жаттығуларын орындау. Бір саптан екі сап құрау; ара қашықтықты сақтау; сап жартылай солға, - бастапқы қалып, сол аяқты қозғау бір қалыпта, басты оңға солға 4 рет қозғалту, қол иығымызда 1-2 алға, 3-4 артқа қозгалту, қолымыз кеудемізде 1-2, 3-4 қозғалту; оң қол жоғары да сол қол төменде, 1-2, келесі 3-4 рет қозғапту қопымызды аяғымыздың басына тигізу; 1-2-3 (4 бастапқы қапып); қолымыз жоғарыда 1, 2 қолымыз аяғымыздың ұшына тигізу төмең 3 отыру, 4 бастапқы қалып; |
Оқушылар қатарға тұрады. Рапорт қабылдау. Жалпы дамыту жаттығуларын ережеге сай орындайды |
Қол шапалақ |
|
|
|
Сабақтың ортасы 5 минут
10 минут
10 минут |
Оқушыларды қатарға тұрғызу. Өткен сабақты пысықтау. Акробатикалық жаттығуларға арналған суреттер көрсету. Жаңа сабақ: Гимнастикалық қимыл-қозғалыс техникаларын суреттер арқылы таныстыру. Гимнастикадан атақты адамдармен жане жанымызда жүрген жандармен соларға ұқсау үшін таныстыру. Снарядтарда гимнастикалық жаттығудың техникасын көрсетіп, жасату.
Гимнастикалық ойындар ойнату. Оқушыларды екі топқа бөліп, бөренелер арқылы кедергілерден өтіп, гимнастикалық төсеніштен аунап, жүгіріп жарысады. Бірінші келген топ жеңіске жетеді. |
Арнайы ресурстар арқылы жаңа тақырыпты талдайды Денсаулық ты нығайту жаттығулары барысында қауіпсіздік техникасына ережесін сақтайды |
Смаликтер арқылы ҚБ өзін өзі бағалау |
Спорт алаңы, Ысқырық секундомер Ысқырық, «Бас бармақ» |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Талқылауға арналған сұрақтар:
Кері байланыс: Толағайдың суретіне смайликтер арқылы сабақтағы көңіл-күйлерін көрсетеді? |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Рефлексия парағы |
|
|
Жалпы баға |
Жалпы баға Caбaқтың жақсы өткен eкi acпeктici (оқыту туpaлы дa, oқу туpaлы дa ойланыңыз)? Caбaқты жaқcapтуғa не ықпал ете aлaды (оқыту туpaлы дa, oқу туpaлы дa ойланыңыз)? |
||||
шағым қалдыра аласыз














