Қысқа мерзімді жоспар
Пәннің аты: қазақ тілі
|
Бөлім |
3-тоқсан. 6-бөлім. Биотехнология және гендік инженерия келешегі. Синтаксис. |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
Маңғыстау ауданы, Н.Жұбаев атындағы орта мектеп Нұрсұлтанова Фариза Бауыржанқызы |
|
|
Күні |
03.03.202 |
|
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Гендік модификацияланған өнімдер |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
1. Тыңдалым және айтылым 9.1.2.1 Қоғамдық-саяси, әлеуметтік-экономикалық, ғылыми тақырыптарға байланысты әртүрлі жанрдағы кең көлемді мәтіндердегі (пікірталас, дәріс) мақсатты аудитория мен көркемдегіш құралдардың ролін талдау 4. ӘТН 9.4.4.3 сабақтас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата білу, түрлендіріп қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: Мәтіндегі айтылған ойды анықтай алады; Сабақтас құрмалас сөйлемдерді қолданады. Көпшілігі орындай алады: Мәтіндегі көркемдегіш құралдарды тауып жаза алады; Сабақтас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажыратып қолданады. Кейбірі орындай алады: Мәтіндегі көркемдегіш құралдардың мағынасы мен қызметін талдай алады; Сабақтас құрмалас сөйлемдерді түрлендіріп қолданады. |
|
|
Бағалау критерийі |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут 2 минут 2 минут |
1. Психологиялық ахуал туғызу Жемістер мен көкөністер арқылы өздеріңді таныстырыңдар және себебін түсіндіріңдер. Мысалы: Менің есімім - Фариза Бауыржанқызы, Мен алманы жақсы көремін, себебі алма қолжетімді әрі дәрумендерге бай. Оқушыларды санау әдісі бойынша 3 топқа бөлу. 2. Тақырыпты болжау. Слайдта көрсетілген ақпаратты пайданып сабақтың тақырыбын болжаңдар. Төмендегі сұрақтарға жауап беріңдер: (шынжыр әдісі)
3. Оқу мақсаттарымен таныстыру. Слайдта ұсынылған оқу мақсаттарын оқып, бүгінгі сабақта орындалуы мүмкін іс-әркеттерді атаңдар. Асты сызылған сөздердің мағынасын түсіндіріңдер. 9.1.2.1 Қоғамдық-саяси, әлеуметтік-экономикалық, ғылыми тақырыптарға байланысты әртүрлі жанрдағы кең көлемді мәтіндердегі (пікірталас, дәріс) мақсатты аудитория мен көркемдегіш құралдардың ролін талдау 9.4.4.3 сабақтас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата білу, түрлендіріп қолдану |
Ықтимал жауаптар:
Ықтимал жауаптар:
Бүгінгі сабақта орындалуы мүмкін іс-әркеттер:
|
Ойлауды дамыту үшін сұрақтары бар кері байланыс беру. Мысалы, сұраққа нақты жауап бердің, оны қалай дәлелдей аласың? |
Қима қағаздар Слайд Слайд |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 3 минут 10 минут 5 минут 15 минут |
Тапсырмалар 1-тапсырма. Тыңдалым алды тапсырмасы Көркемдегіш құралдар бойынша теориялық ақпаратпен танысып сыныпқа түсіндіріңдер, мысал келтіріңдер. 1-топ оқушылары – теңеу; 2-топ оқушылары – эпитет; 3-топ оқушылары – метонимия; Дескриптор:
Тыңдалым тапсырмасы «Гендік модификация немесе өзгеріске ұшыраған өнім» тақырыбындағы бейнероликті тыңдаңыз. Мәтіндегі көркемдегіш құралдарды теріп жазып, мағынасы мен қызметін талдаңдап «білім ағашы» тірек сызбасына түсіріңдер.
Дескриптор:
Тыңдалыман кейінгі тапсырма Мәтіндегі негізгі ой бойынша SWOT талдауын жасап, өз тәжірибелеріңмен байланыстырып пікірлеріңді білдіріңдер. SWOT талдауы:
Дескриптор:
|
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Нұрсұлтанова Фариза Бауыржанқызы Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Тақырып бойынша 13 материал табылды
Ашық сабақ "ГМО - Гендік модификациаланған өнімдер" 9-сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
Қазақ тілі пәнінен 9-сыныпқа өткізген "ГМО - Гендік модификациаланған өнімдер" ашық сабақ
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары
1. Тыңдалым және айтылым
9.1.2.1 Қоғамдық-саяси, әлеуметтік-экономикалық, ғылыми тақырыптарға байланысты әртүрлі жанрдағы кең көлемді мәтіндердегі (пікірталас, дәріс) мақсатты аудитория мен көркемдегіш құралдардың ролін талдау
4. ӘТН
9.4.4.3 сабақтас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата білу, түрлендіріп қолдану
Материалдың қысқаша нұсқасы Қысқа мерзімді жоспар Пәннің аты: қазақ тілі
Сабақтың барысы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||





