|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: |
Мектеп: «№ 24 лицей» КММ Алматы облысы, Іле ауданы ,Өтеген батыр ауылы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Игембаева Дамира Сарсенбиевна |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар : |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
ХХ ғасырдың 60-70 жылдарында КСРО қандай экономикалық қиыншылықтарға тап болды ? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.4.1.4 - себеп- салдарлық байланыстарды талдау арқылы социалистік шаруашылық жүйесінің дамуындағы қарама-қайшылықтарды анықтау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: ХХ ғ 60-70ж КСРО-ның экономикалық қиыншылықтарға тап болуының себебін анықтайды Көпшілігі : КСРО-ның экономикалық қиыншылықтардың себеп-салдарлық байланысын ажыратады. Кейбірі : ХХ ғ 60-70 ж КСРО-дағы социалистік шаруашылық жүйесінің дамуындағы қарама-қайшылықтарды талдайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
ХХ ғасырдың 60-70 жылдарындағы социалистік шаруашылық жүйесінің дамуындағы қарама-қайшылықтарды талдайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдылары |
Талдау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқылым: оқулықпен жұмыс жасайды Тыңдалым: сұрақтарға жауап беріп , пікірлерін білдіреді Жазылым: «Түртіп алу» стратегиясын қолданады. Термин сөздер КСРО, социализм, коммунизм, экономика, партия, совнархоз, КОКП, тоқырау, дотация, коньюнктура |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тарихи концепт |
себеп пен салдар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақта, презентациялар, бейнеролик |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниежүзі тарихы, экономика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім
|
КСРО-да әкімшіл-әміршіл жүйенің нығаюы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Амандасу. Ынтымақтастық атмосферасын орнату. «Өзіңізге тілегенді басқа адамға тілеңіз!» әдісі. Оқушылар бір-біріне тілек тілейді. Топтастыру: «Мозайка» әдісі арқылы топқа бөлінеді. Қағаз қиындыларын жинау арқылы тұлғаның суретіне қарай бөлінеді. І топ: «Сталин», І І топ: «Хрущев», ІІІ топ: « Брежнев» |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 27 минут |
Жаңа сабақ 1 тапсырма.«Джигсо» әдісі . Топтық жұмыс Оқылым: мәтінді оқушылар оқып алады. Тақырыптың мазмұнымен танысып, талдайды І топ- Хрущев саясатының дағдарысы ІІ топ: Реформа ұмтылыстарынан әкімшіл-әміршіл жүйе дағдарысына. Л.И.Брежневтің басқаруы ІІІ топ: Әскери өнеркәсіп маңыздылығының артуы. Экономиканың дамуы мен аграрлық сектордың төмендеу себептері Дескриптор: -Хрущев саясатының дағдарысын анықтайды. -реформа ұмтылыстарынан әкімшіл-әміршіл жүйе дағдарысын дәлелдейді. -әскери өнеркәсіп маңыздылығының артуын талдайды. ҚБ: «Ғажайып түс» әдісі Жасыл түс - жаңа идеялар байқадым Сары түс - мәліметтерге көңілім толды Қызыл түс –айтылған ой-пікірлер ерекше әсер етті 2 тапсырма. КСРО экономикасы Т кестесі
ҚБ: «Екі жұлдыз, бір тілек»
3 тапсырма. Жеке жұмыс. «Сандар сөйлейді » әдісі
Дескриптор:
Бағалау. «Өзін-өзі бағалау» әдісі. Кері байланыс: «Ойды аяқта»
|
Оқулық, қима қағаз,плакаттар
Постер, маркер АКТ,стикер, оқулық
https://ds04.infourok.ru/uploads/ex/0603/0003af82-e758c908/640/img10.jpg
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 8 минут |
Қорытындылау. 4 тапсырма КСРО-ның экономика,саяси, әлеуметтік, технологиялық дамуын талдайды.
Дескриптор: -ХХ ғ 60-70 ж экономикалық қайшылықтардың әлеуметтік жағдайға тигізген әсері туралы 2 мысал келтіреді. -ХХ ғ 60-70 ж экономиканың ішкі-сыртқы саясатқа тигізген әсеріне 2 дәйек келтіреді.
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:
Мектеп:
«№ 24 лицей»
КММ Алматы облысы, Іле ауданы
,Өтеген батыр ауылы Күні:
Мұғалімнің
аты-жөні: Игембаева Дамира
Сарсенбиевна Сынып:
9 Қатысқандар
: Қатыспағандар
: Сабақтың
тақырыбы ХХ ғасырдың 60-70 жылдарында
КСРО қандай экономикалық қиыншылықтарға тап болды
? Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме) 9.4.1.4 - себеп- салдарлық
байланыстарды талдау арқылы социалистік шаруашылық жүйесінің
дамуындағы қарама-қайшылықтарды
анықтау Сабақтың мақсаты
Барлығы: ХХ ғ 60-70ж КСРО-ның
экономикалық қиыншылықтарға тап болуының себебін
анықтайды
Көпшілігі : КСРО-ның экономикалық
қиыншылықтардың себеп-салдарлық байланысын
ажыратады. Кейбірі
: ХХ ғ
60-70 ж КСРО-дағы социалистік
шаруашылық жүйесінің дамуындағы қарама-қайшылықтарды
талдайды. Бағалау критерийі ХХ ғасырдың 60-70 жылдарындағы
социалистік шаруашылық жүйесінің дамуындағы қарама-қайшылықтарды
талдайды Ойлау
дағдылары Талдау
Тілдік мақсаттар
Оқылым: оқулықпен жұмыс
жасайды
Тыңдалым: сұрақтарға жауап беріп ,
пікірлерін білдіреді
Жазылым: «Түртіп алу» стратегиясын
қолданады.
Термин
сөздер КСРО, социализм, коммунизм,
экономика, партия, совнархоз, КОКП, тоқырау, дотация,
коньюнктура
Тарихи
концепт себеп пен
салдар
Құндылықтарға
баулу
Индустрияландыру мен
инновацияларға негізделген экономикалық
өсу
АКТ қолдану
дағдылары Интерактивті тақта,
презентациялар, бейнеролик
Пәнаралық
байланыс Дүниежүзі тарихы,
экономика
Алдыңғы
білім
КСРО-да әкімшіл-әміршіл
жүйенің нығаюы Сабақ барысы
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
Сабақта жоспарланған
жаттығу түрлері Ресурстар
Сабақтың
басы
5
минут
Ұйымдастыру
кезеңі
Амандасу.
Ынтымақтастық атмосферасын
орнату.
«Өзіңізге
тілегенді басқа адамға тілеңіз!»
әдісі. Оқушылар бір-біріне
тілек тілейді.
Топтастыру: «Мозайка» әдісі арқылы топқа
бөлінеді. Қағаз қиындыларын жинау арқылы тұлғаның суретіне қарай
бөлінеді.
І
топ: «Сталин», І І
топ: «Хрущев», ІІІ топ:
« Брежнев»
Сабақтың
ортасы
27
минут
Жаңа
сабақ
1
тапсырма.«Джигсо» әдісі
.
Топтық
жұмыс
Оқылым: мәтінді
оқушылар оқып алады. Тақырыптың мазмұнымен танысып,
талдайды
І
топ- Хрущев саясатының
дағдарысы
ІІ
топ: Реформа ұмтылыстарынан
әкімшіл-әміршіл жүйе дағдарысына. Л.И.Брежневтің
басқаруы
ІІІ
топ: Әскери өнеркәсіп
маңыздылығының артуы.
Экономиканың дамуы
мен аграрлық сектордың төмендеу
себептері
Дескриптор:
-Хрущев саясатының
дағдарысын анықтайды.
-реформа
ұмтылыстарынан әкімшіл-әміршіл жүйе дағдарысын
дәлелдейді.
-әскери өнеркәсіп
маңыздылығының артуын
талдайды.
ҚБ: «Ғажайып түс»
әдісі
Жасыл түс - жаңа
идеялар байқадым
Сары түс -
мәліметтерге көңілім толды
Қызыл түс –айтылған
ой-пікірлер ерекше әсер етті
2
тапсырма. КСРО
экономикасы Т
кестесі
Дескриптор -ХХ ғ 60-70 ж экономика
саласындағы үш кемшілікті
анықтайды - ХХ ғ 60-70 ж экономика
дамуындағы үш жетістігін
анықтайды
ҚБ: «Екі жұлдыз, бір
тілек»
3
тапсырма.
Жеке жұмыс.
«Сандар сөйлейді » әдісі Жылы оқиға 1962ж 1963ж 1965ж 1964ж 1968ж 1975ж 1960ж
Дескриптор: Жылы оқиға балл 1960ж оқиғаны
анықтайды 1 1962ж оқиғаны
анықтайды 1 1963ж оқиғаны
анықтайды 1 1964ж оқиғаны
анықтайды 1 1965ж оқиғаны
анықтайды 1 1968ж оқиғаны
анықтайды 1 1975ж оқиғаны
анықтайды 1
Бағалау.
«Өзін-өзі бағалау»
әдісі.
Кері байланыс:
«Ойды аяқта»
Оқулық, қима
қағаз,плакаттар
Постер, маркер
АКТ,стикер, оқулық
https://ds04.infourok.ru/uploads/ex/0603/0003af82-e758c908/640/img10.jpg
Сабақтың
соңы
8
минут
Қорытындылау. 4
тапсырма
КСРО-ның
экономика,саяси, әлеуметтік, технологиялық дамуын
талдайды.
Дескриптор:
-ХХ ғ 60-70 ж
экономикалық қайшылықтардың әлеуметтік жағдайға тигізген әсері
туралы 2 мысал келтіреді.
-ХХ ғ 60-70 ж
экономиканың ішкі-сыртқы саясатқа тигізген әсеріне 2 дәйек
келтіреді.
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||






