|
Білім беру ұйымының атауы |
Әл-Фараби атындағы BINOOM SHOOL мектеп лицейі |
|||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||
|
Бөлім: |
7.3 Қазақстан Ресей империясының құрамында |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Коркитова С.М |
|||||
|
Күні: |
07.03. |
|||||
|
Сынып: 7б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
XIX ғасырдың екінші жартысындағы қазақ қоғамы. Зерттеу сұрағы: “Зар заман” өкілдерінің қоғамдық-саяси көзқарастары қандай факторлардың әсерінен қалыптасты? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.2.1.2 ұлттық құндылықтарға отаршылдық саясаттың кері әсерін талдау 7.1.2.2 қазақ зиялыларының қалыптасуының маңыздылығын түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
«Зар заман» әдеби ағымы өкілдері шығармаларының басты мәселелерін анықтау |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу «Киіз үй» әдісі арқылы топқа бөліну Алдыңғы білімді платформада тапсырма орындау арқылы еске түсіру https://learningapps.org/watch?v=pk9ijotha24 «Ой шақыру» әдісі арқылы жаңа білімге көшу Бейнебаян, суреттер көрсетіледі. Оқушылар жауабы жаңа сабақтың тақырыбымен байланыстырылып, таныстырылады және оқу мақсаттары оқушылармен бірге талқыланады. Тарихи концепт пен зерттеу сұрағы назар аударылады.Тарихи концепт:Дәлел |
Мұғаліммен сәлемдесіп, топтарға бөлінеді. Интерактивті тақтада алдыңғы білімді еске түсіру үшін тапсырмалар орындалады. Суреттерге қарап өз ойларын білдіреді |
Мұғалім оқушыларды ауызша мадақтайды . |
Оқулық Интерактивті тақта Тақырыптық суреттер |
||
|
Жаңа білім |
Жаңа сабақты «Стоп кадр» әдісі арқылы түсіндіру. Тақырыпты жақсы меңгергені үшін тапсырмалар орындау. 1-тапсырма: 1-топтың тапсырмасы:
2-топтың тапсырмасы:
3-топтың тапсырмасы:
2-тапсырма: жұптық жұмыс
2-жұптың тапсырмасы:
3-тапсырма:»Мәтінмен жұмыс» жеке жұмыс.
|
Оқушылар интерактивті тақтадан тақырыпқа байланысты бейне баянды қарап шығады, қажетті мәліметтерді дәптерлеріне түртіп алып отырады. Топпен тапсырмаларды орындайды Оқушылар «зар заман» ақындарының қалыптасуына әсер еткен факторларды анықтап, оларды кестеге топтастырады. Өз ойларын екі-үш сөйлеммен жазбаша түрде қорытындылайды. Тапсырманы топпен орындайды ЕБҚ: оқушыға тапсырманың нақты бір бөлігін ерекшелеп көрсетіп беріледі. Мәтінді оқушылар жұппен орындайды. Бос орындарға қажетті сөздерді жазады Мәтінді оқып, берілген сұрақтарға жауап береді? . |
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
|
Ақпараттық карточка Оқулық Бағалау парақшалары
Ақпараттаық карточкалар Оқулық Интерактивті тақта Бағалау парақшалары Мәтіндер Қима қағаздар Интерактивті тақта
|
||
|
Бекіту |
Сабақты бекіту сұрақтары
Үйге тапсырма «Бақташы қазақ өмірінің бір күні» деген тақырыпта шағын әңгіме құрастырыңдар |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
|
||
|
Кері байланыс |
|
Бүгінгі сабақтан үйренген үш мәліметті, ұнаған екі мәліметті және бір сұрақты жазады |
Оқушылар бағалау критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
Стикер , бағалау парақшалары |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. ХІХ ғасырдың ІІ-жартысындағы қазақ қоғамы
Ашық сабақ. ХІХ ғасырдың ІІ-жартысындағы қазақ қоғамы
|
Білім беру ұйымының атауы |
Әл-Фараби атындағы BINOOM SHOOL мектеп лицейі |
|||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||
|
Бөлім: |
7.3 Қазақстан Ресей империясының құрамында |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Коркитова С.М |
|||||
|
Күні: |
07.03. |
|||||
|
Сынып: 7б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
XIX ғасырдың екінші жартысындағы қазақ қоғамы. Зерттеу сұрағы: “Зар заман” өкілдерінің қоғамдық-саяси көзқарастары қандай факторлардың әсерінен қалыптасты? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.2.1.2 ұлттық құндылықтарға отаршылдық саясаттың кері әсерін талдау 7.1.2.2 қазақ зиялыларының қалыптасуының маңыздылығын түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
«Зар заман» әдеби ағымы өкілдері шығармаларының басты мәселелерін анықтау |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу «Киіз үй» әдісі арқылы топқа бөліну Алдыңғы білімді платформада тапсырма орындау арқылы еске түсіру https://learningapps.org/watch?v=pk9ijotha24 «Ой шақыру» әдісі арқылы жаңа білімге көшу Бейнебаян, суреттер көрсетіледі. Оқушылар жауабы жаңа сабақтың тақырыбымен байланыстырылып, таныстырылады және оқу мақсаттары оқушылармен бірге талқыланады. Тарихи концепт пен зерттеу сұрағы назар аударылады.Тарихи концепт:Дәлел |
Мұғаліммен сәлемдесіп, топтарға бөлінеді. Интерактивті тақтада алдыңғы білімді еске түсіру үшін тапсырмалар орындалады. Суреттерге қарап өз ойларын білдіреді |
Мұғалім оқушыларды ауызша мадақтайды . |
Оқулық Интерактивті тақта Тақырыптық суреттер |
||
|
Жаңа білім |
Жаңа сабақты «Стоп кадр» әдісі арқылы түсіндіру. Тақырыпты жақсы меңгергені үшін тапсырмалар орындау. 1-тапсырма: 1-топтың тапсырмасы:
2-топтың тапсырмасы:
3-топтың тапсырмасы:
2-тапсырма: жұптық жұмыс
2-жұптың тапсырмасы:
3-тапсырма:»Мәтінмен жұмыс» жеке жұмыс.
|
Оқушылар интерактивті тақтадан тақырыпқа байланысты бейне баянды қарап шығады, қажетті мәліметтерді дәптерлеріне түртіп алып отырады. Топпен тапсырмаларды орындайды Оқушылар «зар заман» ақындарының қалыптасуына әсер еткен факторларды анықтап, оларды кестеге топтастырады. Өз ойларын екі-үш сөйлеммен жазбаша түрде қорытындылайды. Тапсырманы топпен орындайды ЕБҚ: оқушыға тапсырманың нақты бір бөлігін ерекшелеп көрсетіп беріледі. Мәтінді оқушылар жұппен орындайды. Бос орындарға қажетті сөздерді жазады Мәтінді оқып, берілген сұрақтарға жауап береді? . |
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
|
Ақпараттық карточка Оқулық Бағалау парақшалары
Ақпараттаық карточкалар Оқулық Интерактивті тақта Бағалау парақшалары Мәтіндер Қима қағаздар Интерактивті тақта
|
||
|
Бекіту |
Сабақты бекіту сұрақтары
Үйге тапсырма «Бақташы қазақ өмірінің бір күні» деген тақырыпта шағын әңгіме құрастырыңдар |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
|
||
|
Кері байланыс |
|
Бүгінгі сабақтан үйренген үш мәліметті, ұнаған екі мәліметті және бір сұрақты жазады |
Оқушылар бағалау критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
Стикер , бағалау парақшалары |
||
шағым қалдыра аласыз






















