№167 жалпы білім беретін мектеп
Ашық сабақ
«HTML-да мәтінді форматтаудың қосымша мүмкіндіктері»
10 «Ә» сыныбы
Пән мұғалімі: Доспанбетова С.С.
2023 жыл
Оқу ісінің меңгерушісі:____________
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: |
Мектеп: №167 жалпы білім беретін мектеп |
||
|
Күні: 20.01.2023 |
Мұғалімнің аты-жөні: Доспанбетова С.С. |
||
|
Сынып: 10 «Ә» |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
HTML-да мәтінді форматтаудың қосымша мүмкіндіктері |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
10.5.1.2 Мәтінді форматтау тегтерімен танысып, HTML-да мәтінді форматтаудың қосымша мүмкіндіктері |
||
|
Сабақтың мақсаты |
-Мәтінді
форматтау тегтерінің жұмысымен танысады; |
||
|
Бағалау критерийі |
Оқушылар: біледі: -HTML-да мәтінді форматтаудың қосымша мүмкіндіктерін қолдана алады: - HTML-да мәтінді форматтаудың қосымша мүмкіндіктерін қолдану |
||
|
Тілдік мақсаттар
|
Қаріп-шрифт- fond Өлшемі-размер-size Түс-цвет-color Фон-фон-background |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Сурет, ағылшын тілі, орыс тілі, математика, дене шынықтыру |
||
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» жалпы ұлттық идеясы құндылықтарының 1-ші құндылығы «Қазақстанның тәуелсіздігі мен астанасы» туралы түсінік қалыптастыру |
||
|
С |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 1 мин 3 мин 6 мин |
Амандасу. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатын хабарлау. Топтарға бөлу. «The Hat» әдісі The Hat программасы бойынша рандом тәсілімен 2 топқа бөлеміз. 1 топ – «Google» 2 топ – «Opera» Үй тапсырмасы «Wordwall» бағдарламасы арқылы тест алу Тапсырманың мақсаты: оқушылард ың білімдерін қайта жаңғырту, оқу материалын меңгеруге дайындалу Қалыптастырушы бағалау: «Әмиян» әдісі |
Оқушылар жауабын беру |
Теңге беру арқылы бағалау |
Слайд, «The Hat»
Интербелсенді тақта
«Wordwall» бағдарламасы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10мин Жеке жұмыс. 10мин |
«Оқу - инемен құдық қазғандай» әдісі.
Мәтінді форматтау – бұл мәтіннің түрін безендіруге, соның ішінде шрифті редакциялау немесе түрлі эффектілерді қолдану үшін құралдарды таңдау
Қалыптастырушы бағалау: «Әмиян» әдісі |
Оқушылар сөздікті жазып алу Видео сабақты тыңдау Тәжірибелік жұмысты орындайды Оқушы аты-жөнін толық жазу, өлшемінің өзгерті, түсін өзгерту, жүгіртпе жол құру |
Теңге беру арқылы бағалау |
ДК экраны Видео сабақ https://www.youtube.com/watch?v=wIPoKeFVsE8 слайд Теңгелер
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 мин |
Сергіту сәті
|
Музыкаға билеп, теңгені ілу арқылы Мақсаты: оқушыларды қозғалып шапшаңдыққа үйрету |
|
Слайд, музыка, теңгені алу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы. Топтық жұмыс 6 мин |
Сабақты бекіту.
«Әмиян» әдісі |
Әр топ жылдам адасқан әріптерден жаңа өткен сөздерді табу Тиімділігі: Оқушы алған білімін жинақтап, саралай білуге дағдыланады. |
Теңге беру арқылы бағалау |
Үлестірмелі қағаз |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия 3мин |
Кері байланыс «Ұлттық қор» әдісі арқылы оқушылардың сабақты қаншалықты түсінгендіктерін анықтау
|
Мақсаты: Өз ойын айтып, сабақты бекіту, қорытындылау. |
Жалпы топтардың нәтижесін топ басшысы немесе оқушылардың өздері жинаған теңгені санап айтады |
Үлестірмелі қағаз, сейф |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырма 1мин |
Үй тапсырмасы: 4.2, 135-бет https://onlinemektep.org/
|
Әр оқушы жеке үйде орындау |
Үйде орындау |
https://onlinemektep.org/ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Өтілген тақырыпты қайталау үшін саралаудың диалог және қолдау көрсету тәсілін пайдаланамын. «Бағалау» әдісі арқылы саралау жүргіземін. Оқушылар түсінгендері арқылы, біліктерін қолдану үшін, саралаудың тапсырма тәсілімен Сыныппен жұмыс Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№167 жалпы білім беретін
мектеп
Ашық
сабақ
«HTML-да мәтінді
форматтаудың қосымша
мүмкіндіктері»
10 «Ә»
сыныбы
Пән мұғалімі: Доспанбетова
С.С.
2023
жыл
Оқу ісінің
меңгерушісі:____________
Ұзақ мерзімді жоспардың
тарауы: Мектеп: №167 жалпы білім беретін
мектеп Күні: 20.01.2023 Мұғалімнің аты-жөні:
Доспанбетова С.С. Сынып: 10 «Ә» Қатысқандар: Қатыспағандар: Сабақтың тақырыбы
HTML-да мәтінді форматтаудың
қосымша
мүмкіндіктері
Осы
сабақта қол
жеткізілетін оқу
мақсаттары (оқу
бағдарламасына сілтеме) 10.5.1.2 Мәтінді
форматтау тегтерімен танысып, HTML-да мәтінді форматтаудың
қосымша мүмкіндіктері
Сабақтың мақсаты -Мәтінді
форматтау тегтерінің жұмысымен танысады;
Бағалау критерийі Оқушылар: біледі: -HTML-да мәтінді
форматтаудың қосымша мүмкіндіктерін қолдана алады: - HTML-да мәтінді
форматтаудың қосымша мүмкіндіктерін қолдану
Тілдік
мақсаттар
Қаріп-шрифт-
fond Өлшемі-размер-size Түс-цвет-color
Фон-фон-background
Пәнаралық
байланыс Сурет, ағылшын тілі,
орыс тілі, математика, дене шынықтыру Құндылықтарға
баулу
қарым-қатынас жасау
қабілеті;
жауапкершілік; «Мәңгілік ел» жалпы
ұлттық идеясы құндылықтарының 1-ші құндылығы
«Қазақстанның тәуелсіздігі мен астанасы» туралы түсінік
қалыптастыру С Педагогтің
іс-әрекеті Оқушының
іс-әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақтың
басы Қызығушылықты
ояту. 1
мин 3
мин 6
мин Ұйымдастыру
кезеңі. Амандасу. Оқушылардың назарын
сабаққа аудару. Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатын
хабарлау.
Топтарға
бөлу. «The
Hat»
әдісі
The
Hat программасы бойынша рандом тәсілімен 2 топқа
бөлеміз.
1 топ – «Google»
2 топ – «Opera»
Үй
тапсырмасы
«Wordwall» бағдарламасы арқылы
тест алу Тапсырманың
мақсаты: оқушылард ың білімдерін қайта жаңғырту, оқу
материалын меңгеруге
дайындалу
Қалыптастырушы бағалау: «Әмиян»
әдісі
Оқушылар жауабын
беру
Теңге беру арқылы
бағалау
Слайд,
«The
Hat» Интербелсенді
тақта «Wordwall» бағдарламасы Сабақтың
ортасы 10мин Жеке
жұмыс. 10мин «Оқу - инемен құдық
қазғандай» әдісі. Мәтінді
форматтау – бұл мәтіннің түрін
безендіруге, соның ішінде шрифті редакциялау немесе түрлі
эффектілерді қолдану үшін құралдарды
таңдау
Қалыптастырушы бағалау: «Әмиян»
әдісі
Оқушылар сөздікті жазып
алу
Видео сабақты
тыңдау
Тәжірибелік жұмысты
орындайды
Оқушы аты-жөнін толық
жазу,
өлшемінің
өзгерті,
түсін
өзгерту,
жүгіртпе жол
құру
Теңге беру арқылы
бағалау
ДК
экраны
Видео
сабақ
https://www.youtube.com/watch?v=wIPoKeFVsE8
слайд
Теңгелер
5
мин Сергіту сәті
Музыкаға билеп, теңгені ілу
арқылы Мақсаты: оқушыларды қозғалып
шапшаңдыққа үйрету Слайд, музыка, теңгені
алу Сабақтың
соңы. Топтық
жұмыс 6 мин
Сабақты
бекіту.
«Әмиян»
әдісі
Әр топ жылдам адасқан
әріптерден жаңа өткен сөздерді табу
Тиімділігі: Оқушы алған білімін жинақтап,
саралай білуге дағдыланады.
Теңге беру арқылы
бағалау Үлестірмелі
қағаз Рефлексия 3мин
Кері
байланыс
«Ұлттық қор» әдісі арқылы
оқушылардың сабақты қаншалықты түсінгендіктерін
анықтау
Мақсаты: Өз ойын айтып, сабақты бекіту,
қорытындылау. Жалпы топтардың нәтижесін топ
басшысы немесе оқушылардың өздері жинаған теңгені санап
айтады Үлестірмелі қағаз,
сейф Үй
тапсырма 1мин
Үй тапсырмасы: 4.2,
135-бет
https://onlinemektep.org/ Әр оқушы жеке үйде
орындау Үйде
орындау
https://onlinemektep.org/ Саралау. Сіз қандай тәсілмен
көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына
қандай тапсырмалар қоясыз? Бағалау. Сіз оқушылардың
материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап
отырсыз? Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау Өтілген тақырыпты қайталау үшін
саралаудың диалог және қолдау
көрсету тәсілін
пайдаланамын. «Бағалау» әдісі арқылы саралау
жүргіземін. Оқушылар түсінгендері арқылы,
біліктерін қолдану үшін, саралаудың
тапсырма тәсілімен Сыныппен
жұмыс | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


















