Материалдар / Ашық сабақ: Ілияс Есенберлин "Көшпенділер" трилогиясы 9- сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ: Ілияс Есенберлин "Көшпенділер" трилогиясы 9- сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Оқушыларға трилогияның бөлімдері туралы айтылады
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
18 Ақпан 2024
454
4 рет жүктелген
450 ₸
Бүгін алсаңыз
+23 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +23 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Қысқа мерзімді жоспар


Пән: Қазақ тілі мен әдебиеті

Бөлім:3-бөлім Көшпенділер мәдениеті. Қазақтың халық күнтізбесі. І. Есенберлин «Көшпенділер» трилогиясы (үзінді)


Сабақтың тақырыбы: Ілияс Есенберлин «Көшпенділер» трилогиясы


Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

9.3.3.1 прозалық және поэзиялық шығармалардағы автордың ойы мен көтерілген мәселені анықтап, оқырманға әсерін бағалау;


Сабақтың мақсаты :

Барлық оқушылар: прозалық және поэзиялық шығармалардағы автордың ойы мен көтерілген мәселені анықтап, оқырманға әсерін бағалайды;


Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Сабақтың басы












Сабақтың ортасы




Мағынаны тану

Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сынып тәртібін қадағалау.

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруда сабаққа психологиялық дайындық

«Аңыз-адам» әдісі. (3мин)

Сабақтың

тақырыбы, мақсатымен таныстырады

Мәтіналды жұмыс

Бейнематериал көру (2 мин)

3 оқушы «Көшпенділер» трилогиясының бөлімдері бойынша жұмыс қорғау (3мин)

Оқылым

4-тапсырма Мәтінмен жұмыс (10 мин)



Топтық жұмыс :

Оқылымнан кейінгі тапсырма Жазылым

(5 мин)

Ұжымдық жұмыс: Рөлдік ойын (7мин)

Оқушылар ұстазымен амандасады. Сынып тәртібін сақтайды, мотивациялық сөздер айтады.







Оқушылар өздері білетін  ұлы адамдар туралы  естеліктер және ол адам неліктен ұнайтынын айтуы қажет.





Бейнематериал көру арқылы бүгінгі сабақтың тақырыбын анықтайды

Қаһар кітабы бойынша- Мадина

Алмас қылыш – Нафиса

Жанталас - Мукаррам

3 оқушы туындыны әрі қарай өрбітіп өздері дайындап келген жұмысты қорғайды




Мәтінді түсініп оқып, қара әріппен жазылған сөздің мағынасын түсіндіреді.

1-топ Автордың ойы

2-топ Көтерілген мәселе



Мәтін желісі бойынша рөлдік ойын ұйымдастырады.

Мотивациялық сөздер

Арманда!

Сенім арт!

Тек қана алға жылжы!

Өзіңді тыңда



Дескриптор: Жалпы -1 балл

1.Суретті талдау,сипаттау



Қалыптастырушы бағалау «Жарайсың!»

Дескриптор: мәтінді түсініп оқиды

Сұрақтарға дұрыс жауап береді





Жалпы -1 балл

Ауызша кері


байланыс беру. Жақсы! Тамаша!


-

Дескриптор: -Мәтінді түсініп оқиды; - Қара әріппен жазылған сөздің мағынасын түсіндіреді- 2 балл

Дескриптор: -авордың ойын жазады;

-Көтерлген мәселені нықтайды Жалпы: 2 балл

Кері байланыс «Бір ауыз сөз» әдісі

Әр рөлге – 1

балл

слайдтар









https://www.youtube.com/watch?v=UbIEnfmNK20



Бейнеролик











видеоролик









Оқулық

61-бет




Сабақты қорытындылау (10 мин)

















Кері байланыс КАhОOТ әдісі


Видеоролик көру арқылы пысықтау




Сергіту сәті «Домино» ойыны
















Тест тапсырмалары арқылы сабақты қорытындылау


«Көшпенділер фильмінен үзінді

1-топ

Ілияс Есенберлиннің атақты «Көшпенділер» трилогиясы  30 жылдың ішінде 50 рет басылып, жалпы тиражы 3 миллион данадан асып кеткен


2-топ Трилогияның тек орыс тіліндегі тәржімәсі 12 мәрте қайта басылып, жалпы тиражы 1,5 миллионнан асып түседі


Ата –аналарға


Жазушының 17 романы мен көптеген шығармалары әлемнің 30 тіліне аударылған.


Жеңімпазды анықтау





Дескриптор

Жалпы балл-1




Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!


видеоролик



















видеоролик


Сабақтың соңы

5 минут

Үй тапсырмасын беру :

И.Есенберлинге арнап хат жазыңыз.









Бағалау

«Мадақтау сөз» әдісі. 1-10 баллдық жүйе бойынша бағаланады.



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!