Материалдар / Ашық сабақ. Информатика 10-сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ. Информатика 10-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Бейне контнент құру
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
25 Ақпан 2023
355
4 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сатыбалдиева Гульнара Шалхыбаевна-Маңғыстау облысы, Маңғыстау ауданы, Жыңғылды ауылы

«Есір Айшуақұлы атындағы жалпы білім беретін мектеп» КММ Информатика пәні мұғалімі

Бейне монтаждаудың ережелері

10-сынып (Қоғамдық гуманитарлық бағыт)


Маңғыстау ауданы бойынша білім бөлімінің «Е.Айшуақұлы атындағы ЖББМ» КММ

Бөлім:

10.1.В. Бейне контент құру

Педагогтің аты-жөні

Сатыбалдиева Гульнара Шалхыбаевна

Күні:


Сынып: 10 А,Ә

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Бейне монтаждаудың ережелері

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

10.2.2.1 бейне монтаж және бейне жазбаның негізгі қағидаларын қадағалау


Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар: бейне түсіруді толық түсінеді.

Көптеген оқушылар: бейне монтаждаудың кезеңдерімен танысады.

Кейбір оқушылар: бейне монтаждау ережелерін ескере отырып,бейнелерді біріктіреді.


Бағалау критерийі

  • бейне монтаждаудың негізгі ережелерін сақтай отырып жұмыс жасайды;

  • суреттерден немесе бірнеше бейнелерден бейне монтаждайды.

Ерекше білім беруді қажет ететін оқушылар үшін (қысқартылған бағдарлама

негізінде)

Бейне түсіруге арналған бағдарламалардың артықшылығы мен кемшілігін ажыратады

(есту қабілеті бұзылған, жазылым арқылы ойын жеткізуге ұмтылатын білім алушы)

Ойлау дағдыларының

деңгейі

Білу, түсіну, қолдану


Сабақ барысы:


Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының

әрекеті

Қалыптастыр ушы бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


Ұйымдас тыру


7 минут

Оқушылармен амандасу, түгендеу.

Оқушылардың зейінін сабаққа шоғырландыру.

Психологиялық ахуал қалыптастыру.


Жүректен жүрекке” әдісі Яғни, мұғалім ортада тұрып қолындағы жүректі бірінші қатардағы оқушыға

жағымды тілек айта отырып береді, оқушы әрі қарай жалғастырып алып кетеді.


Сыныпты топтарға біріктіру.


Мұғаліммен амандасады


  • Оқушылар бір- біріне тілек айту арқылы

сыйластықтары артады, көңіл күйін көтереді, сабаққа назарын аударады;


«The Hat» әдісі арқылы сыныпты 3 топқа бөлу. 1 тoп « БЕЙНЕ »

  1. тoп « СУРЕТ »

  2. тoп « МОНТАЖ»






жүрекше







«The Hat» платформасы


Мақсаты: ынтымақтастық ортада рөлдік функцияны бөле отырып, бірін-бірі

жетілдіру
























Сабақтың ортасы

30 минут

Өткен сабақты пысықтау. Мақсаты: Өткен білімді қайталай отырып жаңа

біліммен байланыстыру.

«Ой қозғау» әдісі арқылы. (4 сұрақ)

  1. Бейне түсіру кезінде жарықтың маңызы қандай?

  2. Неліктен бейне түсіргенде

қағидаларды ұстану керек?

  1. Жақындату қызметін қашан қолдануға

болады?

  1. Бейнені тағанмен түсіру не себептен маңызды?






  • Оқушылар интербелсенді тақтаға қарап отырып сұрақтарға жауап береді.





Әр сұраққа 1 ұпай





Интертақта, ноутбук, оқулық, жұмыс дәптері

Жаңа тақырыпты ашу: Мақсаты: Оқушылардың назарын сабаққа аудара отырып жаңа сабақты

өздеріне ашуға мүмкіндік беру.

Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма

береді.


Тапсырма №1. Топтық жұмыс

«Кластер» әдісі

  1. топ: Бейне монтаж және оның мүмкіндігі туралы түсінік беру

  2. топ: Монтаждау жоспары туралы түсіндіру

  3. топ: Бейне монтаж және бейне жазбаның негізгі қағидаларын талдау

Оқулықтан жаңа тақырыпты оқып танысады.


«Түртіп алу» әдісі бойынша термин

сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады.








Постер қорғау










Дескриптор:


  • бейне монтаж

және оның мүмкіндігі туралы түсінік

беру.

  • монтаждау жоспары туралы түсіндіру.

  • бейне

жазбаның негізгі қағидалары













Плакат, маркерлер слайд





н талдау

- /3 ұпай/



Тапсырма №2. Жеке жұмыс.

«Шығармашылық» әдісі.

Функционалдық сауаттылыққа арналған тапсырма.

Компьютерде немесе ұялы телефонда «Менің

отбасым» тақырыбында

бейнежазба дайындау және монтаждау.





ЕБҚ бар оқушы үшін:

Кесте толтыру




- бейнежазба дайындайды.










Бейне түсіруге арналған бағдарламалардың артықшылығы мен кемшілігін ажыратады және анықтайды.

Дескриптор:



-Бейне монтаждау

кезіндегі негізгі ережелерді қолдана отырып,

бейнежазба дайындау.

/3 ұпай/



Бейне түсіруге арналған

бағдарламалар дың артықшылығы мен кемшілігін ажырату және анықтау.

/3 ұпай/



Компьютер, ұялы байланыс құралдары










Қима қағаз

Сабақтың соңы

8 минут








Кері байланыс

Бекіту кезеңі: Мақсаты: Жаңа білімді жинақтау

Plickers әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді



Сұрақтарға жауап береді.



Үй тапсырмасы мен жаңа білім бойынша алған ұпайларын

электронды журналдан көреді.

1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі

бойынша

бағаланады.


«Мұғалімге хабарлама» әдісі.

«Маған ерекше ұнағаны »

«Мен орындадым»

«Маған қиын болды»

және т.б.сөздермен өз ойларын

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!