Қысқа мерзімді жоспар ДОІЖО: Турсунов Е.
|
Бөлімі: |
Мәтіндік құжатпен жұмыс жасау |
||||
|
Педагогтың аты-жөні: |
Каримбердиева Б.Р. |
||||
|
Күні: |
04.05.2022 ж. |
||||
|
Сынып: 6 |
Қатыспағандар: Қатысқандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Авторлық құқық және плагиат ұғымдары. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.4.2.2- «авторлық құқық», «плагиат» ұғымдарын түсіндіру |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: «авторлық құқық» және «плагиат» ұғымдарын біледі; Көптеген оқушылар: авторлық құқықпен қорғалатын туындыларды біледі; Кейбір оқушылар: авторлық құқық жүрмейтін туындыларды біледі. |
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 7 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. 3. Топқа бөлу: «Жұп немесе тақ» әдісі арқылы оқушыларды екі топқа бөлу (оқушылар стикер таңдап алады, стикерде жасырылған санның жұп немесе тақ екендігіне қарай екі топқа бөлінеді). І-топ «Алғырлар» тобы; ІІ-топ «Тапқырлар» тобы. 4.Үйге берілген тапсырманы тексеру. а) Өткен сабақтағы тақырып бойынша сұрақтар қою: 1. Гиперсілтеме дегеніміз не? 2. Гиперсілтеменің неше түрі бар? б) «Кім тапқыр?» әдісі. Кестедегі әріптерді пайдаланып, тақырыпқа қатысты сөздер құрастыру.
|
Оқушылар мұғаліммен амандасады. Стикер таңдап алу арқылы екі топқа бөлінеді. Үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап береді. Кестедегі әріптерді пайдаланып сөздер құрастырады. Тапқан сөздерін оқып береді. |
Тапсырманы орындаған оқушыны ауызша мадақтау толықтыру жасау, бағыттау. Топтар бір-бірін ауызша мадақтау арқылы бағалайды, қателіктерін түзейді. |
Информатика оқулығы, 6-сынып Интерактивті тақта Презентация |
|
|
Сабақтың ортасы 8-15 мин
16-30 мин
31-40 мин |
Жаңа сабақ. Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. Тақырыптағы негізгі ұғымдарды түсіндіру. Тақырыпқа байланысты бейнеролик көрсету. Бейнероликті оқушармен қысқаша талқылау.
1-тапсырма. Топтық жұмыс «Постер қорғау». Оқушылар бейнероликтегі және оқулықтағы ақпаратты пайдаланып постер жасайды және оны келесі топқа түсіндіреді. «Алғырлар» тобы – «Плагиат дегеніміз не және оның түрлері» «Тапқырлар тобы» - «Авторлық құқық және оның түрлері».
2-тапсырма. Жеке жұмыс «Презентация жасау». Оқушылар жеке-жеке «Плагиат» немесе «Авторлық құқық» ұғымдарына 2 беттен тұратын презентация жасайды.
|
Оқушылар бейнероликті мұқият қарап, өз ойларымен бөліседі. Дескриптор:
Дескриптор:
|
Т Жарайсың Ж О деп фигуралар арқылы бағалайды. Оқушыларды мадақтау сөздер арқылы бағалау.
|
Ватман, стикерлер, маркерлер, суреттер Компьютер, оқулық |
|
|
Сабақтың соңы 41-43 мин
44-45 мин
Үйге тапсырма |
Сабақты бекіту. «Себебін анықтайық» әдісі. 1.Не себепті пайдаланылған әдебиеттерді, сілтемелерді көрсету керек? 2. Не себепті ақпараттарды тарату, көшіру заңсыз болып табылады?
Кері байланыс:
& 26 оқу, оқулықтың 137-бетіндегі үй тапсырмасын дәптерге орындау. |
Оқушылар қойылған сұрақтар бойынша жауаптарын айтады. Оқушы өзі дұрыс деп тапқан жауаптардың тұсына «+» белгісін қояды. |
Сабақ соңында оқушылардың сабаққа қатысу деңгейіне қарай 1-10 балл аралығында бағалау. |
Оқулық |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Информатика 6 сынып. Авторлық құқық және плагиат ұғымдары.
Ашық сабақ. Информатика 6 сынып. Авторлық құқық және плагиат ұғымдары.
Қысқа мерзімді жоспар ДОІЖО: Турсунов Е.
|
Бөлімі: |
Мәтіндік құжатпен жұмыс жасау |
||||
|
Педагогтың аты-жөні: |
Каримбердиева Б.Р. |
||||
|
Күні: |
04.05.2022 ж. |
||||
|
Сынып: 6 |
Қатыспағандар: Қатысқандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Авторлық құқық және плагиат ұғымдары. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.4.2.2- «авторлық құқық», «плагиат» ұғымдарын түсіндіру |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: «авторлық құқық» және «плагиат» ұғымдарын біледі; Көптеген оқушылар: авторлық құқықпен қорғалатын туындыларды біледі; Кейбір оқушылар: авторлық құқық жүрмейтін туындыларды біледі. |
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 7 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. 3. Топқа бөлу: «Жұп немесе тақ» әдісі арқылы оқушыларды екі топқа бөлу (оқушылар стикер таңдап алады, стикерде жасырылған санның жұп немесе тақ екендігіне қарай екі топқа бөлінеді). І-топ «Алғырлар» тобы; ІІ-топ «Тапқырлар» тобы. 4.Үйге берілген тапсырманы тексеру. а) Өткен сабақтағы тақырып бойынша сұрақтар қою: 1. Гиперсілтеме дегеніміз не? 2. Гиперсілтеменің неше түрі бар? б) «Кім тапқыр?» әдісі. Кестедегі әріптерді пайдаланып, тақырыпқа қатысты сөздер құрастыру.
|
Оқушылар мұғаліммен амандасады. Стикер таңдап алу арқылы екі топқа бөлінеді. Үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап береді. Кестедегі әріптерді пайдаланып сөздер құрастырады. Тапқан сөздерін оқып береді. |
Тапсырманы орындаған оқушыны ауызша мадақтау толықтыру жасау, бағыттау. Топтар бір-бірін ауызша мадақтау арқылы бағалайды, қателіктерін түзейді. |
Информатика оқулығы, 6-сынып Интерактивті тақта Презентация |
|
|
Сабақтың ортасы 8-15 мин
16-30 мин
31-40 мин |
Жаңа сабақ. Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. Тақырыптағы негізгі ұғымдарды түсіндіру. Тақырыпқа байланысты бейнеролик көрсету. Бейнероликті оқушармен қысқаша талқылау.
1-тапсырма. Топтық жұмыс «Постер қорғау». Оқушылар бейнероликтегі және оқулықтағы ақпаратты пайдаланып постер жасайды және оны келесі топқа түсіндіреді. «Алғырлар» тобы – «Плагиат дегеніміз не және оның түрлері» «Тапқырлар тобы» - «Авторлық құқық және оның түрлері».
2-тапсырма. Жеке жұмыс «Презентация жасау». Оқушылар жеке-жеке «Плагиат» немесе «Авторлық құқық» ұғымдарына 2 беттен тұратын презентация жасайды.
|
Оқушылар бейнероликті мұқият қарап, өз ойларымен бөліседі. Дескриптор:
Дескриптор:
|
Т Жарайсың Ж О деп фигуралар арқылы бағалайды. Оқушыларды мадақтау сөздер арқылы бағалау.
|
Ватман, стикерлер, маркерлер, суреттер Компьютер, оқулық |
|
|
Сабақтың соңы 41-43 мин
44-45 мин
Үйге тапсырма |
Сабақты бекіту. «Себебін анықтайық» әдісі. 1.Не себепті пайдаланылған әдебиеттерді, сілтемелерді көрсету керек? 2. Не себепті ақпараттарды тарату, көшіру заңсыз болып табылады?
Кері байланыс:
& 26 оқу, оқулықтың 137-бетіндегі үй тапсырмасын дәптерге орындау. |
Оқушылар қойылған сұрақтар бойынша жауаптарын айтады. Оқушы өзі дұрыс деп тапқан жауаптардың тұсына «+» белгісін қояды. |
Сабақ соңында оқушылардың сабаққа қатысу деңгейіне қарай 1-10 балл аралығында бағалау. |
Оқулық |
|
шағым қалдыра аласыз















