|
|
|
|||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Жумаганова А.Ж. |
|||
|
Пәні:Қазақ тілі |
||||
|
Сынып: 2Г |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтыңтақырыбы |
Інім мультфильм көреді «мультфильмдер топтамасы» |
|||
|
Сабақта іске асатын оқу мақсаты (оқу бағдараламасынан сілтеме) |
2.1.1.1 ауызша тіл және тыңдау-көру материалын тыңдау және қарапайым сөйлемдерді түсініп қайталау. 2.1.5.1 тыңдау-көру материалындағы оқиғаларды түсіну және сипаттау. |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: қарапайым сөйлемдерді түсініп қайталайды. Көбі: тыңдау-көру материалындағы оқиғаларды түсінеді және сипаттайды. Кейбірі: таныс сөздерді қолдану арқылы шынайы және ойдан құрастырылған оқиғаларды баяндайды. |
|||
|
Жетістік критерийі |
Тақырыпқа қатысты берілген қарапайым сөйлеу үлгілерін оқиды, қайталайды; Інісінің қандай мультфильм көретінін айтады. |
|||
|
Тілдік мақсаттар |
Ертегі, мультфильм көреді, қызықты |
|||
|
Құндылықтар |
«Еңбек – адамды бүтіндейді, жалқаулық – адамды түтіп жейді» |
|||
|
АКТ дағдысынқолдану |
Интербелсенді тақта аудиовизуалды материалды демонстрациялауға қолданылады. |
|||
|
Пәнаралықбайланыс |
Әдебиет, дүниетану |
|||
|
Алдыңғыбілім (өткен тақырып) |
Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? |
|||
|
Сабақбарысы |
||||
|
Жоспарланғанкезеңдері |
Жоспарланғаніс-әрекеттер |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
1.Сәлемдесу Психологиялық ахуал Мейірімді жүрекпен, Ақ пейілді тілекпен. Амандасып алайық, Бір жадырап қалайық. Үй тапсырмасын сұрау Ой қозғау
|
|
||
|
Сабақтың ортасы |
2. Сабақтың тақырыбын жариялау мақсатында қызығушылықты ояту үшін мультфильм Тыңдалым.Жазылым. Айтылым. -Ал енді, балалар, жаңа тақырыпты бастамас бұрын жаңа сөздермен танысып алайық 2.Сөздікпен жұмыс Ертегі – сказка Мультфильм көреді – смотрит мультфильм Қызықты - интересный Оқулықтағы 1 – тапсырманы орындатамын. Менің інім бар. Ол сурет салады.Менің қарындасым бар. Ол Алдаркөсе мульфилімін көреді. Мен ертегі оқимын.Ертегі қызық. топтық жұмыс. Тыңдалым және сурет тапсырмалар орындайды.
1-топ: Көп нүктенің орнына қажетті сөздерді қояды. Менің........ бар. Ол сурет........Менің ..............бар. Ол .......................көреді. Мен .............оқимын.Ертегі......... қажетті сөздер:қарындасым, інім,Алдаркөсе мульфилімін, қызық, салады, ертегі. 2-топ: сөйлемдерді ретімен орналастырады. Мен ертегі оқимын Ол сурет салады. Ол Алдаркөсе мульфилімін көреді.. Менің қарындасым бар. Ертегі қызық. Менің інім бар. 3-топ: сөйлемдегі сөздердің орнын ретімен қояды. Менің бар інім. сурет ол салады.қарындасым бар Менің. Алдаркөсе мульфилімін көреді Ол. оқимын Мен ертегі.қызық Ертегі. Жеке жұмыс.дәптермен жұмыс .............мультфильм көресің .............мультфильм көреді .............мультфильм көремін .............ертегі оқиды .............ертегі оқимын .............ертегі оқисың .............ертегі көресің ..............ертегі көреді Жұптық жұмыс. -Сен ертегі кітап оқисың ба? -Қандай ертегі қызық? -Сен мультфильм көресің бе? -Сен қандай мультфильмді ұнатасың? -Сенің інің қандай мультфильм көреді? -Сен ненің суретін саласың? Әр дұрыс жауапты бағалау (қалыптастырушы бағалау) Жазылым әрекеті Әр топқа үлестірмелі қағаздар беріледі, онда сөйлемдегі сөздердің орны ауысқан, оқушылар топпен ақылдасып дұрыстап жазу керек. 1 – топ: Мультфильм көремін мен. Ол салады сурет. 2 – топ: Кеме құрастырасың ба сен? Бояйды суретті інім. 3 – топ: Қарындасым оқиды ертегі. Қызық кітап ертегі. «Балалар театры» рөлдік ойын Қойылым : Жалқаулық |
Оқушылар мультфильмде не көргендері туралы айтады, ой қозғау сұрақтарына жауап береді. Балапан және оның достары https//m.youtube.watch Әр дұрыс жауапты бағалау (қалыптастырушы бағалау) Күн шуағын молынан шашу үшін сұрақтарға жауап береді. |
||
|
Сабақтың соңы |
-Балалар, теледидардан мультфильм көрумен қатар ән де айтып үйренуге болады -Қанеки балапанға қосылып ән айтып үйренейік. Оқушылар ән орындайды: Туған жер Армысың, туған жерім, ауылым, Жайлауы, жазы қандай! Құшақ жайып, қарсы алар, бауырым, Жайдары жаны жаздай Туған жер, топырағыңнан айналдым, Жадымда мәңгі есімің! Мөп – мөлдір бұлағыңнан нәр алдым, Ауылым – ақ бесігім! Балапан – караоке. Туған жер, Астана |
|
||
|
Бағалау |
Қалыптастырушы бағалау. Оқушылардың қанша күлімдеген күнді жинағанына байланысты бағалау |
Оқушылар жинаған күндерін санап, санын айтады |
||
|
Үй жұмысы |
42- бет, Кел, жаттайық! |
|
||
|
Рефлексия |
Оқушылар тақырыпты қандай деңгейде түсінгендігін көрсету үшін күнді бұлттың үстіне немесе бұлттың астына жабыстырып көрсетеді |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Інім мультфильм көреді 2 сынып
Ашық сабақ Інім мультфильм көреді 2 сынып
|
|
|
|||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Жумаганова А.Ж. |
|||
|
Пәні:Қазақ тілі |
||||
|
Сынып: 2Г |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтыңтақырыбы |
Інім мультфильм көреді «мультфильмдер топтамасы» |
|||
|
Сабақта іске асатын оқу мақсаты (оқу бағдараламасынан сілтеме) |
2.1.1.1 ауызша тіл және тыңдау-көру материалын тыңдау және қарапайым сөйлемдерді түсініп қайталау. 2.1.5.1 тыңдау-көру материалындағы оқиғаларды түсіну және сипаттау. |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: қарапайым сөйлемдерді түсініп қайталайды. Көбі: тыңдау-көру материалындағы оқиғаларды түсінеді және сипаттайды. Кейбірі: таныс сөздерді қолдану арқылы шынайы және ойдан құрастырылған оқиғаларды баяндайды. |
|||
|
Жетістік критерийі |
Тақырыпқа қатысты берілген қарапайым сөйлеу үлгілерін оқиды, қайталайды; Інісінің қандай мультфильм көретінін айтады. |
|||
|
Тілдік мақсаттар |
Ертегі, мультфильм көреді, қызықты |
|||
|
Құндылықтар |
«Еңбек – адамды бүтіндейді, жалқаулық – адамды түтіп жейді» |
|||
|
АКТ дағдысынқолдану |
Интербелсенді тақта аудиовизуалды материалды демонстрациялауға қолданылады. |
|||
|
Пәнаралықбайланыс |
Әдебиет, дүниетану |
|||
|
Алдыңғыбілім (өткен тақырып) |
Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? |
|||
|
Сабақбарысы |
||||
|
Жоспарланғанкезеңдері |
Жоспарланғаніс-әрекеттер |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
1.Сәлемдесу Психологиялық ахуал Мейірімді жүрекпен, Ақ пейілді тілекпен. Амандасып алайық, Бір жадырап қалайық. Үй тапсырмасын сұрау Ой қозғау
|
|
||
|
Сабақтың ортасы |
2. Сабақтың тақырыбын жариялау мақсатында қызығушылықты ояту үшін мультфильм Тыңдалым.Жазылым. Айтылым. -Ал енді, балалар, жаңа тақырыпты бастамас бұрын жаңа сөздермен танысып алайық 2.Сөздікпен жұмыс Ертегі – сказка Мультфильм көреді – смотрит мультфильм Қызықты - интересный Оқулықтағы 1 – тапсырманы орындатамын. Менің інім бар. Ол сурет салады.Менің қарындасым бар. Ол Алдаркөсе мульфилімін көреді. Мен ертегі оқимын.Ертегі қызық. топтық жұмыс. Тыңдалым және сурет тапсырмалар орындайды.
1-топ: Көп нүктенің орнына қажетті сөздерді қояды. Менің........ бар. Ол сурет........Менің ..............бар. Ол .......................көреді. Мен .............оқимын.Ертегі......... қажетті сөздер:қарындасым, інім,Алдаркөсе мульфилімін, қызық, салады, ертегі. 2-топ: сөйлемдерді ретімен орналастырады. Мен ертегі оқимын Ол сурет салады. Ол Алдаркөсе мульфилімін көреді.. Менің қарындасым бар. Ертегі қызық. Менің інім бар. 3-топ: сөйлемдегі сөздердің орнын ретімен қояды. Менің бар інім. сурет ол салады.қарындасым бар Менің. Алдаркөсе мульфилімін көреді Ол. оқимын Мен ертегі.қызық Ертегі. Жеке жұмыс.дәптермен жұмыс .............мультфильм көресің .............мультфильм көреді .............мультфильм көремін .............ертегі оқиды .............ертегі оқимын .............ертегі оқисың .............ертегі көресің ..............ертегі көреді Жұптық жұмыс. -Сен ертегі кітап оқисың ба? -Қандай ертегі қызық? -Сен мультфильм көресің бе? -Сен қандай мультфильмді ұнатасың? -Сенің інің қандай мультфильм көреді? -Сен ненің суретін саласың? Әр дұрыс жауапты бағалау (қалыптастырушы бағалау) Жазылым әрекеті Әр топқа үлестірмелі қағаздар беріледі, онда сөйлемдегі сөздердің орны ауысқан, оқушылар топпен ақылдасып дұрыстап жазу керек. 1 – топ: Мультфильм көремін мен. Ол салады сурет. 2 – топ: Кеме құрастырасың ба сен? Бояйды суретті інім. 3 – топ: Қарындасым оқиды ертегі. Қызық кітап ертегі. «Балалар театры» рөлдік ойын Қойылым : Жалқаулық |
Оқушылар мультфильмде не көргендері туралы айтады, ой қозғау сұрақтарына жауап береді. Балапан және оның достары https//m.youtube.watch Әр дұрыс жауапты бағалау (қалыптастырушы бағалау) Күн шуағын молынан шашу үшін сұрақтарға жауап береді. |
||
|
Сабақтың соңы |
-Балалар, теледидардан мультфильм көрумен қатар ән де айтып үйренуге болады -Қанеки балапанға қосылып ән айтып үйренейік. Оқушылар ән орындайды: Туған жер Армысың, туған жерім, ауылым, Жайлауы, жазы қандай! Құшақ жайып, қарсы алар, бауырым, Жайдары жаны жаздай Туған жер, топырағыңнан айналдым, Жадымда мәңгі есімің! Мөп – мөлдір бұлағыңнан нәр алдым, Ауылым – ақ бесігім! Балапан – караоке. Туған жер, Астана |
|
||
|
Бағалау |
Қалыптастырушы бағалау. Оқушылардың қанша күлімдеген күнді жинағанына байланысты бағалау |
Оқушылар жинаған күндерін санап, санын айтады |
||
|
Үй жұмысы |
42- бет, Кел, жаттайық! |
|
||
|
Рефлексия |
Оқушылар тақырыпты қандай деңгейде түсінгендігін көрсету үшін күнді бұлттың үстіне немесе бұлттың астына жабыстырып көрсетеді |
|
||
шағым қалдыра аласыз














