|
Бөлім: |
1-бөлім: «Кеңістік пен уақыт» |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты: |
Бейсенова Гүлдана |
|
|
Күні: |
15.10.2024ж |
|
|
Сынып: 11 «а» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ж.Әбдірашев «Дала, сенің ұлыңмын!» |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.2.2.1 шығармадағы авторлық идеяның өмір шындығымен байланысын анықтау; 11.2.3.1 шығарма идеясы мен көркемдегіш құралдардың байланысын талдау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Шығармадағы авторлық идеяның өмір шындығымен байланысын анықтайды. Көркемдегіш құралдармен ұштастырады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басталуы 5 минут Сабақтың ортасы 35 минут |
1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. Жағымды ахуал Психологиялық ахуал тудыру Көрсетілген карикатуралық және смайликтерді актерлық шеберлікпен көрсету. (Смайликтердің артындағы жазулармен 3-топқа бөліну) Өзін-өзі бағалау парақтарын (киіз үй) тарату 2. Үй тапсырмасын сұрау «WortwaII» (1 балл) Сабақтың тақырыбы. Оқу мақсатын, сабақ мақсатын оқу. 3. Тыңдалым. Жасанды интеллект сөйлету жазушыны. Топтық жұмыс:
1-тапсырма (4 балл) Ж. Әбдірашев «Дала, сенің ұлыңмын» өлеңіндегі көркемдегіш құралдарды тауып, мәтін идеясымен байланысын көрсетіңіз. Ментальды картаны басшылыққа алыңыз.
Идеямен байланысын талдау
Теңеу
синекдоха
Дала, сенің ұлыңмын»»
кейіптеу эпитет
Идеямен байланысын талдау 2-топқа тапсырма «Пирамидалық талқылау парағы» әдісі Жыр жолдарын шығарма идеясымен байланыстырады, ортақ түйінді ой жазады. (4 балл) «Идеялар сандығы» әдісі 3-топқа тарсырма. Берілген үзінділерді оқып, автордың шығармада көтерілген мәселеге қатысты идеясын анықтаңыз. (4 балл) Жұптық тапсырма: оқулықпен жұмыс 46-бет 3-тапсырма (2 балл) «Үш жақты күнделік» әдісі Жеке жұмыс. «Саралау». Тірек сөздерді қолданып өлең шығару... (3 балл) Үйге тапсырма: Қ.Аманжоловтың «Туған жер», Қ.Сариннің «Дала» өлеңімен танысып, олардың «Дала, сенің ұлыңмын!» поэмасымен үндестігін жазу. |
Психологиялық ахуал тудыру. Оқушылардың актерлік шеберліктерін көрсету. Топтық жұмыста Шығармадағы көркемдегіш құралдарды тауып, мәтін идеясы мен байланысын көрсетеді. Ментальды картаны басшылыққа алады. Шығарманың идеясын, жыр жолдары арқылы іздеп таба отырып ортақ түйінін айтады
Берілген үзіндімен жұмыс жасайды
Жұппен бірлесе жұмыс жасау
Далаға құштарлық, арман, байтақ әлем, үміт |
Жарайсың! Керемет
шешім! Барлық тапсырмаларды «Киіз үй» өзін-өзі бағалау арқылы бал-ын жоғарлатып отырады Дескриптор -ақын өмірі мен шығармашылығын біледі (1 балл) Дескриптор - шығарма идеясы мен көркемдегіш құралдардың байланысына талдау жасайды. (4 балл) Дескриптор -Жыр жолдарын шығарма идеясымен байланыстырады -ортақ түйінді ой жазады (4 балл) -шығармадағы көтерілген мәселені табады -мәселеге қатысты автор идеясын анықтайды (4 балл) -көркем ойларын теріп жазады -үзіндіге сай келетін мақал-мәтелдерді табады (2 балл) -шығармашылық жазба жұмысы -ойын жүйелі жеткізеді (3 балл) |
Оқулық 11-сынып |
|
Сабақтың аяқталуы 5 минут |
Рефлексия «Керуен» Барлығын түсіндім Енді түсініп келемін Түсінбедім |
Оқушылар бүгін сабақтан сабақтан пайдалы не алғанын, не қиын болғанын, не үйренгенін айтып, рефлексия жасайды. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Ж.Әбдрашев "Дала, сенің ұлыңмын"
Ашық сабақ Ж.Әбдрашев "Дала, сенің ұлыңмын"
|
Бөлім: |
1-бөлім: «Кеңістік пен уақыт» |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты: |
Бейсенова Гүлдана |
|
|
Күні: |
15.10.2024ж |
|
|
Сынып: 11 «а» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ж.Әбдірашев «Дала, сенің ұлыңмын!» |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.2.2.1 шығармадағы авторлық идеяның өмір шындығымен байланысын анықтау; 11.2.3.1 шығарма идеясы мен көркемдегіш құралдардың байланысын талдау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Шығармадағы авторлық идеяның өмір шындығымен байланысын анықтайды. Көркемдегіш құралдармен ұштастырады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басталуы 5 минут Сабақтың ортасы 35 минут |
1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. Жағымды ахуал Психологиялық ахуал тудыру Көрсетілген карикатуралық және смайликтерді актерлық шеберлікпен көрсету. (Смайликтердің артындағы жазулармен 3-топқа бөліну) Өзін-өзі бағалау парақтарын (киіз үй) тарату 2. Үй тапсырмасын сұрау «WortwaII» (1 балл) Сабақтың тақырыбы. Оқу мақсатын, сабақ мақсатын оқу. 3. Тыңдалым. Жасанды интеллект сөйлету жазушыны. Топтық жұмыс:
1-тапсырма (4 балл) Ж. Әбдірашев «Дала, сенің ұлыңмын» өлеңіндегі көркемдегіш құралдарды тауып, мәтін идеясымен байланысын көрсетіңіз. Ментальды картаны басшылыққа алыңыз.
Идеямен байланысын талдау
Теңеу
синекдоха
Дала, сенің ұлыңмын»»
кейіптеу эпитет
Идеямен байланысын талдау 2-топқа тапсырма «Пирамидалық талқылау парағы» әдісі Жыр жолдарын шығарма идеясымен байланыстырады, ортақ түйінді ой жазады. (4 балл) «Идеялар сандығы» әдісі 3-топқа тарсырма. Берілген үзінділерді оқып, автордың шығармада көтерілген мәселеге қатысты идеясын анықтаңыз. (4 балл) Жұптық тапсырма: оқулықпен жұмыс 46-бет 3-тапсырма (2 балл) «Үш жақты күнделік» әдісі Жеке жұмыс. «Саралау». Тірек сөздерді қолданып өлең шығару... (3 балл) Үйге тапсырма: Қ.Аманжоловтың «Туған жер», Қ.Сариннің «Дала» өлеңімен танысып, олардың «Дала, сенің ұлыңмын!» поэмасымен үндестігін жазу. |
Психологиялық ахуал тудыру. Оқушылардың актерлік шеберліктерін көрсету. Топтық жұмыста Шығармадағы көркемдегіш құралдарды тауып, мәтін идеясы мен байланысын көрсетеді. Ментальды картаны басшылыққа алады. Шығарманың идеясын, жыр жолдары арқылы іздеп таба отырып ортақ түйінін айтады
Берілген үзіндімен жұмыс жасайды
Жұппен бірлесе жұмыс жасау
Далаға құштарлық, арман, байтақ әлем, үміт |
Жарайсың! Керемет
шешім! Барлық тапсырмаларды «Киіз үй» өзін-өзі бағалау арқылы бал-ын жоғарлатып отырады Дескриптор -ақын өмірі мен шығармашылығын біледі (1 балл) Дескриптор - шығарма идеясы мен көркемдегіш құралдардың байланысына талдау жасайды. (4 балл) Дескриптор -Жыр жолдарын шығарма идеясымен байланыстырады -ортақ түйінді ой жазады (4 балл) -шығармадағы көтерілген мәселені табады -мәселеге қатысты автор идеясын анықтайды (4 балл) -көркем ойларын теріп жазады -үзіндіге сай келетін мақал-мәтелдерді табады (2 балл) -шығармашылық жазба жұмысы -ойын жүйелі жеткізеді (3 балл) |
Оқулық 11-сынып |
|
Сабақтың аяқталуы 5 минут |
Рефлексия «Керуен» Барлығын түсіндім Енді түсініп келемін Түсінбедім |
Оқушылар бүгін сабақтан сабақтан пайдалы не алғанын, не қиын болғанын, не үйренгенін айтып, рефлексия жасайды. |
|
|
шағым қалдыра аласыз













