10
минут
|
Сәлеметсіздерме!
Алдымен
стикерлерге жазылған дұрыс бөлшек және бұрыс бөлшек болып жазылған
жай бөлшектерді тадап, екі топқа бөлінеді.
І топ
- Дұрыс бөлшек
ІІ топ
- Бұрыс бөлшек
«Миға шабуыл»
стратегиясы.
Үй тапсырмаларын оқушылар
өзара сұрақ қою және тақырыпты мазмұндау
1.Бөлшекті бөлшекке көбейтуді
қалай орындаймыз?
2. Натурал санды бөлшек санға
қалай көбейтеміз?
3. Аралас сандар қалай
көбейтіледі?
4. Өзара кері сандар деп
қандай сандарды атайды?
5.Бөлшекті бөлшекке бөлуді
қалай орындаймыз?
6.Аралас санды аралас санға
бөлу қалай орындалады?
|
Көбейту
|
Бөлу
|
Ұқсастығы
|
Аралас сандарды
бұрыс бөлшекке айналдыру
|
Аралас сандарды
бұрыс бөлшекке айналдыру
|
Айырмашылығы
|
Көбейту кезінде
алымы мен алымын, бөлімі мен бөлімін
көбейтеміз
|
Бөлу кезінде
бөлінгіш бөлшекті бөлгіш бөлшекке кері санға көбейту
керек
|
Бөлуді
орында:
=
=
=
=45
|
Сабақ
мақсатымен танысады.
Үй жұмысын
айтады.
Сұрақтарға
жауап береді
Ереже
айтады.
|
2
ұпай
|
Жалпы білім беретін мектептің
5–сыныбына арналған оқулық.
Оқулық авторлары:
Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова,
Е.С.Байшоланов
Алматы «Атамұра» баспасы 2017
жыл
|
Жұптық
жұмыс
10
мин
Жеке
жұмыс
(оқулықпен
жұмыс)
20
мин
|
-
Деңгейлік
тапсырма
І
деңгей
1.
=
=
2.
= 6
=
3.
=15
= 45
ІІ
деңгей
1.
=
2. Квадраттың
қабырғасы см, оның периметрін
табыңдар
Ж: 14
см
ІІI
деңгей
Оқулықпен жұмыс.№617 /211
бет/
1)
2)
№619 /212
бет/
1) Квадраттың
периметрі . Квадраттың қабырғасы неше
сантиметр?
2)Кубтың барлық қырларының
қосындысы 69см. Кубтың қыры неше
сантиметр?
Қосымша тапсырма
орындау
1).Көбейтудің қасиеттерін
пайдаланып теңдеу шешу
х-ті тап
Ж.:
|
Жай бөлшектерді жай бөлшекке,
аралас сандарды бөлу, натурал санды бөлшекке бөлу ережесін қолданып
есептейді.
1.
=
=
2.
= 6
=
3.
=
15
=45
ІІ
деңгей
1.
=
-
Ж: 14
см
ІІI
деңгей
Оқулықпен жұмыс.№617 /211
бет/
1) = 2
2)
=
5/21
Жекелеген оқушыларға
тапсырмалар беріледі.
Тапсырманы
орындайды
|
Дескриптор:
- Жай бөлшектерді жай
бөлшекке, аралас сандарды бөлу, натурал санды бөлшекке бөлу
ережесін қолданып есептейді.
-Тақырыпқа қатысты мәтін
есептерді шығарады
Дескриптор:
- жай бөлшектерді, аралас
сандарды бөлу ережесін қолданып есептерді
орындайды.
|
Презентация
Интернет
ресурстары
слайд
Жалпы білім беретін мектептің
5–сыныбына арналған оқулық.
Оқулық авторлары:
Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова,
Е.С.Байшоланов
Алматы «Атамұра» баспасы 2017
жыл
|
Сабақтың
соңы
5
минут
|
Екі жақты
күнделік
Кітаптағы
ой
|
Менің
қосарым
|
|
|
Сабақты қортындылау мақсатында
оқушылармен кері байланыс орнатады.Оқушылар сабақ барысында нені
білгенін, қалай жұмыс істегенін ,не қызықты әрі жеңіл болғанын, не
киындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре
алады.
Үйге тапсырма. №610
/1,2,3/, №612.
|
Тақырыпты
меңгергенін анықтау
Екі жақты
күнделік
Кітаптағы
ой
|
Менің
қосарым
|
|
|
Сабақты қортындылау мақсатында
оқушылармен кері байланыс орнатады.Оқушылар сабақ барысында нені
білгенін, қалай жұмыс істегенін ,не қызықты әрі жеңіл болғанын, не
киындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре
алады
|
Кері
байланыс
|
Презентация
|