Тексерген ______________
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту.
|
Бөлім: |
Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
7.12.2022 |
|
|
Сынып: 5 Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жай бөлшектерді көбейту және аралас сандарды көбейту. Өзара кері сандар. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.1.2.21 жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейтуді орындау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Аралас сандарды бұрыс бөлшекке айналдыру, жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту ережелерін біле отырып, есептерді шешуге қолдану. |
|
Сабақ барысы
|
Сабақты кезең і/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||||||
|
Сабақтың басы. 3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Амандасу, оқушылардың көңіл күйін сұрау; Оқушыларды түгендеу. Бағалау парағын тарату. Үй тапсырмасын тексеру, қиындық туғызған тапсырманы талқылау. №597 есеп
|
Оқушылардан кері байланыс
Дұрыс жауабы:
|
Оқушылардың көңіл күйін және сабаққа дайындығына қалыптастырушы баға беру: «Жарайсыздар», т.б.с.с |
Слайд1 Оқулық дәптер |
||||||
|
Сабақтың басы 3 минут
|
Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттары айтылады. Миға шабуыл 1.Бөлшекті бөлшекке көбейту ережесі. 2.Бөлшекті натурал санға көбейту ережесі. 3. Аралас сандарды бұрыс бөлшекке айналдыру. 3.Аралас сандарды көбейту ережесі 4.Санның квадратын қалай табамыз. 5.Санның кубын қалай табамыз. |
Оқушылардан кері байланыс
|
Қалыптастырушы бағалаудың мадақтау түрі: Жарайсың !
Дұрыс жауап -1 балл |
Слайд2 Слайд 3-4 |
||||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин 4 мин 10 мин 3 мин 5 мин 10 мин |
1-тапсырма Ауызша есеп шығару. https://learningapps.org/view22715456 платормасында берілген есепті интербелсенді тақтада шығару.
2)
3-тапсырма. Жеке жұмыс Есептің жауабын тауып, берілген мәліметтерді сәйкестендір.
1.В.Егер тік төртбұрыштың
ені 2.В.
Бір
орамда
3. С.
Тіктөртбұрышты қоршаудың ені
14
4. С.
Машина 24 км/сағ
жылдамдықпен Сергіту сәті «Қадам жаса» әдісі 1. Екінің көбейту кестесі 2. Үштің еселіктері 3. Төрттің көбейту кестесі 4. Бестің еселіктері 5. Жетінің көбейту кестесі 6. Тоғыздың еселіктері. Оқулықпен жұмыс №595 есеп Есептеңдер:
4 тапсырма. Plickers.com платормасы арқылы тест жұмысын орындау.
|
Оқушылар интербелсенді тақтада платформасымен тапсырманы орындайды. Дұрыс жауабы
Оқушылар кезекпен тақтаға шығып бос орындарға сандарды қояды. Жауаптары:
Оқушылар тақтаға есепті шығарып, жауабымен мәліметтерді сәйкестердіреді. 1) 220- Қазақтың соңғы ханы Кенесарының туғанына 220 жыл. 2 ) 25-Республика күні-25 қазан 3) 125 -Мұхтар Әуезовтің туғанына 125 жыл4) 31- Тәуелсіздікке — 31 жыл
Оқушылар қадам жасай отырып, сұрақтардың жауабын айтады.
Дұрыс жауабы
Дұрыс жауабы:
1. B 2. D 3. C 4. D 5. A |
Дескриптор -жай бөлшек-терді көбейтеді -бөлшекті қысқартады. Жалпы – 2 балл Дескриптор: – бос орындарға санды қояды; Жалпы -1 балл
Дескриптор: есептер шартына сәйкес санды өрнектер құрастырады; бөлшектерге амалдар қолданады; әр есептің жауабын мәліметпен сәйкестен- ді . Жалпы -2 балл Дұрыс жауаптар айтылса 1 балл алу мүмкіндігі бар. Дескриптор: санның квадратын есептейді; бөлшектерді көбейтеді; Жалпы -2 балл Дескриптор: Бөлшектерді көбейтіп, дұрыс нұсқаны таңдайды; Жалпы -1 балл |
https://learningapps.org/view22715456 платформасы Слайд 5 Слайд 6-2 тапсыр-ма жазыл ған Слайд 7,8 Мәліметтер жазылған парақтар Слайд9 Слайд 10 Слайд11 |
||||||
|
Сабақтың соңы 2 мин |
Сабақты қорытындылау. Бағалау Рефлексия: ҚҚҚ әдісі
Үйге тапсырма: №595 есеп /3, 5, 6, 7, 8, 9 /
|
Кері байланыс береді Бүгінгі сабақ бойынша өз ойларын қорытындылап айтады.
|
Сабақ барысында оқушының жиналған 1-10 баллы айтылады. |
Слайд 12 |
1.В.Егер тік төртбұрыштың
ені
см, ал ұзындығы 400 см
болса, тік төртбұрыштың ауданын табыңыз?
2.В.
Бір
орамда
кг кәмпит бар. Осындай
30 орамда неше кг кәмпит бар?
3. С.
Тіктөртбұрышты қоршаудың ені
14
м, ұзындығы
-8
Квадраттың ауданын
табыңыз.
4. С.
Машина 24 км/сағ
жылдамдықпен
сағ және 33 км/сағ
жылдамдықпен
сағ жол жүрді. Машина
қандай қашықтықты жүріп өтті?
1.В.Егер тік төртбұрыштың
ені
см, ал ұзындығы 400 см
болса, тік төртбұрыштың ауданын табыңыз?
2.В.
Бір
орамда
кг кәмпит бар. Осындай
30 орамда неше кг кәмпит бар?
3. С.
Тіктөртбұрышты қоршаудың ені
14
м, ұзындығы
-8
Квадраттың ауданын
табыңыз.
4. С.
Машина 24 км/сағ
жылдамдықпен
сағ және 33 км/сағ
жылдамдықпен
сағ жол жүрді. Машина
қандай қашықтықты жүріп өтті?
1.В.Егер тік төртбұрыштың
ені
см, ал ұзындығы 400 см
болса, тік төртбұрыштың ауданын табыңыз?
2.В.
Бір
орамда
кг кәмпит бар. Осындай
30 орамда неше кг кәмпит бар?
3. С.
Тіктөртбұрышты қоршаудың ені
14
м, ұзындығы
-8
Квадраттың ауданын
табыңыз.
4. С.
Машина 24 км/сағ
жылдамдықпен
сағ және 33 км/сағ
жылдамдықпен
сағ жол жүрді. Машина
қандай қашықтықты жүріп өтті?
1.В.Егер тік төртбұрыштың
ені
см, ал ұзындығы 400 см
болса, тік төртбұрыштың ауданын табыңыз?
2.В.
Бір
орамда
кг кәмпит бар. Осындай
30 орамда неше кг кәмпит бар?
3. С.
Тіктөртбұрышты қоршаудың ені
14
м, ұзындығы
-8
Квадраттың ауданын
табыңыз.
4. С.
Машина 24 км/сағ
жылдамдықпен
сағ және 33 км/сағ
жылдамдықпен
сағ жол жүрді. Машина
қандай қашықтықты жүріп өтті?
1.В.Егер тік төртбұрыштың
ені
см, ал ұзындығы 400 см
болса, тік төртбұрыштың ауданын табыңыз?
2.В.
Бір
орамда
кг кәмпит бар. Осындай
30 орамда неше кг кәмпит бар?
3. С.
Тіктөртбұрышты қоршаудың ені
14
м, ұзындығы
-8
Квадраттың ауданын
табыңыз.
4. С.
Машина 24 км/сағ
жылдамдықпен
сағ және 33 км/сағ
жылдамдықпен
сағ жол жүрді. Машина
қандай қашықтықты жүріп өтті?
Қазақтың соңғы ханы Кенесарының туғанына 220 жыл.
Республика күні-25 қазан
Мұхтар Әуезовтің туғанына 125 жыл
Тәуелсіздікке — 31 жыл
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту. 5 сынып
Ашық сабақ. Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту. 5 сынып
Тексерген ______________
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту.
|
Бөлім: |
Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
7.12.2022 |
|
|
Сынып: 5 Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жай бөлшектерді көбейту және аралас сандарды көбейту. Өзара кері сандар. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.1.2.21 жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейтуді орындау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Аралас сандарды бұрыс бөлшекке айналдыру, жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту ережелерін біле отырып, есептерді шешуге қолдану. |
|
Сабақ барысы
|
Сабақты кезең і/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||||||
|
Сабақтың басы. 3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Амандасу, оқушылардың көңіл күйін сұрау; Оқушыларды түгендеу. Бағалау парағын тарату. Үй тапсырмасын тексеру, қиындық туғызған тапсырманы талқылау. №597 есеп
|
Оқушылардан кері байланыс
Дұрыс жауабы:
|
Оқушылардың көңіл күйін және сабаққа дайындығына қалыптастырушы баға беру: «Жарайсыздар», т.б.с.с |
Слайд1 Оқулық дәптер |
||||||
|
Сабақтың басы 3 минут
|
Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттары айтылады. Миға шабуыл 1.Бөлшекті бөлшекке көбейту ережесі. 2.Бөлшекті натурал санға көбейту ережесі. 3. Аралас сандарды бұрыс бөлшекке айналдыру. 3.Аралас сандарды көбейту ережесі 4.Санның квадратын қалай табамыз. 5.Санның кубын қалай табамыз. |
Оқушылардан кері байланыс
|
Қалыптастырушы бағалаудың мадақтау түрі: Жарайсың !
Дұрыс жауап -1 балл |
Слайд2 Слайд 3-4 |
||||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин 4 мин 10 мин 3 мин 5 мин 10 мин |
1-тапсырма Ауызша есеп шығару. https://learningapps.org/view22715456 платормасында берілген есепті интербелсенді тақтада шығару.
2)
3-тапсырма. Жеке жұмыс Есептің жауабын тауып, берілген мәліметтерді сәйкестендір.
1.В.Егер тік төртбұрыштың
ені 2.В.
Бір
орамда
3. С.
Тіктөртбұрышты қоршаудың ені
14
4. С.
Машина 24 км/сағ
жылдамдықпен Сергіту сәті «Қадам жаса» әдісі 1. Екінің көбейту кестесі 2. Үштің еселіктері 3. Төрттің көбейту кестесі 4. Бестің еселіктері 5. Жетінің көбейту кестесі 6. Тоғыздың еселіктері. Оқулықпен жұмыс №595 есеп Есептеңдер:
4 тапсырма. Plickers.com платормасы арқылы тест жұмысын орындау.
|
Оқушылар интербелсенді тақтада платформасымен тапсырманы орындайды. Дұрыс жауабы
Оқушылар кезекпен тақтаға шығып бос орындарға сандарды қояды. Жауаптары:
Оқушылар тақтаға есепті шығарып, жауабымен мәліметтерді сәйкестердіреді. 1) 220- Қазақтың соңғы ханы Кенесарының туғанына 220 жыл. 2 ) 25-Республика күні-25 қазан 3) 125 -Мұхтар Әуезовтің туғанына 125 жыл4) 31- Тәуелсіздікке — 31 жыл
Оқушылар қадам жасай отырып, сұрақтардың жауабын айтады.
Дұрыс жауабы
Дұрыс жауабы:
1. B 2. D 3. C 4. D 5. A |
Дескриптор -жай бөлшек-терді көбейтеді -бөлшекті қысқартады. Жалпы – 2 балл Дескриптор: – бос орындарға санды қояды; Жалпы -1 балл
Дескриптор: есептер шартына сәйкес санды өрнектер құрастырады; бөлшектерге амалдар қолданады; әр есептің жауабын мәліметпен сәйкестен- ді . Жалпы -2 балл Дұрыс жауаптар айтылса 1 балл алу мүмкіндігі бар. Дескриптор: санның квадратын есептейді; бөлшектерді көбейтеді; Жалпы -2 балл Дескриптор: Бөлшектерді көбейтіп, дұрыс нұсқаны таңдайды; Жалпы -1 балл |
https://learningapps.org/view22715456 платформасы Слайд 5 Слайд 6-2 тапсыр-ма жазыл ған Слайд 7,8 Мәліметтер жазылған парақтар Слайд9 Слайд 10 Слайд11 |
||||||
|
Сабақтың соңы 2 мин |
Сабақты қорытындылау. Бағалау Рефлексия: ҚҚҚ әдісі
Үйге тапсырма: №595 есеп /3, 5, 6, 7, 8, 9 /
|
Кері байланыс береді Бүгінгі сабақ бойынша өз ойларын қорытындылап айтады.
|
Сабақ барысында оқушының жиналған 1-10 баллы айтылады. |
Слайд 12 |
1.В.Егер тік төртбұрыштың
ені
см, ал ұзындығы 400 см
болса, тік төртбұрыштың ауданын табыңыз?
2.В.
Бір
орамда
кг кәмпит бар. Осындай
30 орамда неше кг кәмпит бар?
3. С.
Тіктөртбұрышты қоршаудың ені
14
м, ұзындығы
-8
Квадраттың ауданын
табыңыз.
4. С.
Машина 24 км/сағ
жылдамдықпен
сағ және 33 км/сағ
жылдамдықпен
сағ жол жүрді. Машина
қандай қашықтықты жүріп өтті?
1.В.Егер тік төртбұрыштың
ені
см, ал ұзындығы 400 см
болса, тік төртбұрыштың ауданын табыңыз?
2.В.
Бір
орамда
кг кәмпит бар. Осындай
30 орамда неше кг кәмпит бар?
3. С.
Тіктөртбұрышты қоршаудың ені
14
м, ұзындығы
-8
Квадраттың ауданын
табыңыз.
4. С.
Машина 24 км/сағ
жылдамдықпен
сағ және 33 км/сағ
жылдамдықпен
сағ жол жүрді. Машина
қандай қашықтықты жүріп өтті?
1.В.Егер тік төртбұрыштың
ені
см, ал ұзындығы 400 см
болса, тік төртбұрыштың ауданын табыңыз?
2.В.
Бір
орамда
кг кәмпит бар. Осындай
30 орамда неше кг кәмпит бар?
3. С.
Тіктөртбұрышты қоршаудың ені
14
м, ұзындығы
-8
Квадраттың ауданын
табыңыз.
4. С.
Машина 24 км/сағ
жылдамдықпен
сағ және 33 км/сағ
жылдамдықпен
сағ жол жүрді. Машина
қандай қашықтықты жүріп өтті?
1.В.Егер тік төртбұрыштың
ені
см, ал ұзындығы 400 см
болса, тік төртбұрыштың ауданын табыңыз?
2.В.
Бір
орамда
кг кәмпит бар. Осындай
30 орамда неше кг кәмпит бар?
3. С.
Тіктөртбұрышты қоршаудың ені
14
м, ұзындығы
-8
Квадраттың ауданын
табыңыз.
4. С.
Машина 24 км/сағ
жылдамдықпен
сағ және 33 км/сағ
жылдамдықпен
сағ жол жүрді. Машина
қандай қашықтықты жүріп өтті?
1.В.Егер тік төртбұрыштың
ені
см, ал ұзындығы 400 см
болса, тік төртбұрыштың ауданын табыңыз?
2.В.
Бір
орамда
кг кәмпит бар. Осындай
30 орамда неше кг кәмпит бар?
3. С.
Тіктөртбұрышты қоршаудың ені
14
м, ұзындығы
-8
Квадраттың ауданын
табыңыз.
4. С.
Машина 24 км/сағ
жылдамдықпен
сағ және 33 км/сағ
жылдамдықпен
сағ жол жүрді. Машина
қандай қашықтықты жүріп өтті?
Қазақтың соңғы ханы Кенесарының туғанына 220 жыл.
Республика күні-25 қазан
Мұхтар Әуезовтің туғанына 125 жыл
Тәуелсіздікке — 31 жыл
шағым қалдыра аласыз




























