Сабақ жоспары
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Оралхан Бөкей атындағы №44 лицей» КММ |
||||||
|
Бөлім: |
Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Қалиолла Г. |
||||||
|
Күні: |
12.12.2024ж |
||||||
|
Сыныбы: 5 «Б» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту. Өзара кері сандар |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.2.21 жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейтуді орындау; 5.1.2.22 берілген санға кері санды табу. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
- жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін қолданып есептерді орындайды. - берілген санға кері санды табады. - Күнделікті өмірмен байланысты мәтін есептерді шығарады. |
||||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
|||||||
|
Ұжымдық жұмыс Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру; АКТны қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату |
Бірлескен жұмыс Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету; Бекітуге арналған тапсырмаларды орындату; Тапсырмалардың жауаптарын жазу. |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
|||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Ұйымдастыру 8 мин.
5 мин.
5 мин.
10 мин.
2 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.
Топқа бөлу: Оюлар арқылы 4 топқа бөлемін. 1-топ 2- топ 3-топ 4-топ «Барабан» әдісі арқылы ынтымақтастық атмосфера қалыптастыру. Сілтеме:https://wordwall.net/ru/resource/47411920/%d1%82%d0%be%d0%bf%d1%82%d0%b0%d1%80-5%d0%b1
Үй тапсырмасын тексеру. №510(т),130 бет. «Көршіме сенемін» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру.
1-тапсырма. Графикалық диктант
2-тапсырма. Семантикалық қарта тапсырманы орындап, жасырылған сөзді табу. (Жұппен Жұмыс)
3-тапсырма. (Оқулықпен жұмыс) №513(т), 130 бет.
Сергіту сәті «Қазақша оюды қимылмен жаса» |
Оқушылар ұстазымен амандасады. Топқа бөлінеді.
«Барабан» әдісі арқылы сабаққа жақсы көңіл-күй сыйлау үшін әр топтан 1 оқушы түскен сөздер бойынша бүгінгі сабаққа тілек айтады.
Көршілес екі оқушы дәптерлерін алмастырып, бір-бірін тексереді.
«Графикалық диктант» әдісі арқылы өткен сабақты қайталайды. Оқушылар тақырыпқа қатысты сұрақтарға жауап береді.
Оқушылар оқулықпен жұмыс жасайды.
|
Мақсаты: оқушылардың қозғалыс,есту дағдыларына бағытталады.
Тиімділігі: көңіл-күйлері көтеріліп, сабаққа деген белсенділігі артады.
ҚБ:
«Мадақтау» әдісі арқылы
Дескриптор: - жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін қолданады. 1б -көбейтіндінің мәнін табады. 1б Дескриптор: - жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін қолданады. 1б -көбейтіндінің мәнін табады. 1б |
Презентация
wordwall.net платформасы
презентация
Карточкалар, презентация
Карточкалар, презентация
Оқулық, тақта
|
|||
|
5 мин.
5 мин |
4-тапсырма. Пазл құрастыру
5 тапсырма. Сабақты қорытындылау мақсатында docs.google.com платформасы арқылы сабақты бекітуге тест жұмысын жасаймын және оқушыларға ватцап желісі арқылы сілемесін жіберемін. Барлық оқушының жауап бергендігі және де дұрыс, қатесін бірден анықтап отырады. Сілтеме: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBBefgmQgWR-N8fzdmsf3h582Hrfdk0d_7_SXJrfL8vBKq9A/viewform?usp=header
|
Топ ережесін сақтай отырып, топпен жұмыс жасайды.
docs.google.com платформасы арқылы тақырыпты бекітеді. Оқушылар берілген тапсырмаларды орындай отырып, дұрыс жауапты таңдап жауап береді. |
Дескриптор: - жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін қолданады. 1б -көбейтіндінің мәнін табады. 1б - берілген бөлшекке кері санды табады. 1б
Дескриптор: - жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін қолданады. 1б -көбейтіндінің мәнін табады. 1б - берілген бөлшекке кері санды табады. 1б Жалпы: 10б |
Карточкалар, суреттер
docs.google.com платформасы
|
|||
|
Кері байланыс 5 мин. |
«Білім қоржыны»-на асықтарды
салу арқылы оқушылар бүгінгі өткен сабаққа кері байланыс
жасайды. Үйге тапсырма. №513(ж), 130 бет. Күнделі кз-ке ФБ балл қойылады. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай кері байланыс жасайды |
Әрбір оқушы өзін «Домбыра» әдісімен бағалайды.
|
«Білім қоржыны» |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту. 5 сынып
Ашық сабақ. Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту. 5 сынып
Сабақ жоспары
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Оралхан Бөкей атындағы №44 лицей» КММ |
||||||
|
Бөлім: |
Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Қалиолла Г. |
||||||
|
Күні: |
12.12.2024ж |
||||||
|
Сыныбы: 5 «Б» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту. Өзара кері сандар |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.2.21 жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейтуді орындау; 5.1.2.22 берілген санға кері санды табу. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
- жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін қолданып есептерді орындайды. - берілген санға кері санды табады. - Күнделікті өмірмен байланысты мәтін есептерді шығарады. |
||||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
|||||||
|
Ұжымдық жұмыс Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру; АКТны қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату |
Бірлескен жұмыс Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету; Бекітуге арналған тапсырмаларды орындату; Тапсырмалардың жауаптарын жазу. |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
|||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Ұйымдастыру 8 мин.
5 мин.
5 мин.
10 мин.
2 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.
Топқа бөлу: Оюлар арқылы 4 топқа бөлемін. 1-топ 2- топ 3-топ 4-топ «Барабан» әдісі арқылы ынтымақтастық атмосфера қалыптастыру. Сілтеме:https://wordwall.net/ru/resource/47411920/%d1%82%d0%be%d0%bf%d1%82%d0%b0%d1%80-5%d0%b1
Үй тапсырмасын тексеру. №510(т),130 бет. «Көршіме сенемін» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру.
1-тапсырма. Графикалық диктант
2-тапсырма. Семантикалық қарта тапсырманы орындап, жасырылған сөзді табу. (Жұппен Жұмыс)
3-тапсырма. (Оқулықпен жұмыс) №513(т), 130 бет.
Сергіту сәті «Қазақша оюды қимылмен жаса» |
Оқушылар ұстазымен амандасады. Топқа бөлінеді.
«Барабан» әдісі арқылы сабаққа жақсы көңіл-күй сыйлау үшін әр топтан 1 оқушы түскен сөздер бойынша бүгінгі сабаққа тілек айтады.
Көршілес екі оқушы дәптерлерін алмастырып, бір-бірін тексереді.
«Графикалық диктант» әдісі арқылы өткен сабақты қайталайды. Оқушылар тақырыпқа қатысты сұрақтарға жауап береді.
Оқушылар оқулықпен жұмыс жасайды.
|
Мақсаты: оқушылардың қозғалыс,есту дағдыларына бағытталады.
Тиімділігі: көңіл-күйлері көтеріліп, сабаққа деген белсенділігі артады.
ҚБ:
«Мадақтау» әдісі арқылы
Дескриптор: - жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін қолданады. 1б -көбейтіндінің мәнін табады. 1б Дескриптор: - жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін қолданады. 1б -көбейтіндінің мәнін табады. 1б |
Презентация
wordwall.net платформасы
презентация
Карточкалар, презентация
Карточкалар, презентация
Оқулық, тақта
|
|||
|
5 мин.
5 мин |
4-тапсырма. Пазл құрастыру
5 тапсырма. Сабақты қорытындылау мақсатында docs.google.com платформасы арқылы сабақты бекітуге тест жұмысын жасаймын және оқушыларға ватцап желісі арқылы сілемесін жіберемін. Барлық оқушының жауап бергендігі және де дұрыс, қатесін бірден анықтап отырады. Сілтеме: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBBefgmQgWR-N8fzdmsf3h582Hrfdk0d_7_SXJrfL8vBKq9A/viewform?usp=header
|
Топ ережесін сақтай отырып, топпен жұмыс жасайды.
docs.google.com платформасы арқылы тақырыпты бекітеді. Оқушылар берілген тапсырмаларды орындай отырып, дұрыс жауапты таңдап жауап береді. |
Дескриптор: - жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін қолданады. 1б -көбейтіндінің мәнін табады. 1б - берілген бөлшекке кері санды табады. 1б
Дескриптор: - жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін қолданады. 1б -көбейтіндінің мәнін табады. 1б - берілген бөлшекке кері санды табады. 1б Жалпы: 10б |
Карточкалар, суреттер
docs.google.com платформасы
|
|||
|
Кері байланыс 5 мин. |
«Білім қоржыны»-на асықтарды
салу арқылы оқушылар бүгінгі өткен сабаққа кері байланыс
жасайды. Үйге тапсырма. №513(ж), 130 бет. Күнделі кз-ке ФБ балл қойылады. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай кері байланыс жасайды |
Әрбір оқушы өзін «Домбыра» әдісімен бағалайды.
|
«Білім қоржыны» |
|||
шағым қалдыра аласыз
























